Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.06.2019 o 14:41, virgo napisał:

Przez  2 lata używałem małego wzmaka z aliexpress na TP3116 i muszę przyznać, że dźwięk był wyraźnie lepszy od Denona. 

 

W takim razie przemyśl wzmacniacz Topping TP-60. Szczerze polecam.

http://pl.aliexpress.com/item/DHL-lub-EMS-bezp-atna-wysy-ka-polewa-TP60-TP-60-i-TA2022-T-Amp-i/32915466426.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2e7c3c74nlIYBU&algo_pvid=d4c24c6f-a488-4a1a-b75a-6d7dc0537a25&algo_expid=d4c24c6f-a488-4a1a-b75a-6d7dc0537a25-0&btsid=15e46e45-7b93-4158-a89c-e79e00d9c62e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6,searchweb201603_52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/9/2019 at 8:38 AM, rafal735r said:

Słuchałeś ich wszystkich czy tak wkleiles? H70 odrzucił bym odrazu. I22 jest taki sobie, nie wart swojej ceny. Atoll awaryjny, choć IN200 jest OK. 

Mam Atoll-a in 100 SE 4 lata i nic mu nie jest więc z tą awaryjnością bym tak nie przesadzał , sprzęt jak każdy  ja przynajmniej nie mam żadnych problemów z użytkowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu IN200 też nic nie dolegalo. Ale można poczytać w Klubie Atoll o ich problemach i serwisie. Mnie tylko irytowalo brak miękkiego startu. Ogólnie nie lubię zostawiać sprzętu w stand by, a z tego co pamiętam to po wyłączeniu IN200 gasl tylko panel. Więc siegalem do tyłu do power. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś tu potrafi mi pomóc w poszukiwaniu kolumn ktore kiedyś widziałem i nie mogę ich nigdzie znaleźć. Przeszukałem już chyba cały Internet. Kolumny te są z glosnikiem basowym skierowanym do góry a sredni i sopran na bocznej ściance. Coś jakby postawiona tuba i dołożone z boku średni i sopran. Kolumny te nie byly okrągłe ale wielokątne i nie byly to samo róbki. Wydaję mi się ze to były firmy grundik albo blaupunkt ale nie jestem tego pewny. Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafal735r napisał:

Na co zmieniasz jak nie tajemnica. 

Jeszcze nic nie jest wybrane. Musze zminimalizowac audio, bo warunki pomieszczenia mi sie zmieniaja. Myslalem o kef 50ls lub wersji aktywnej. Ewentualnie System Audio Pandion + naim atom. Wszystko jest rozwojowe. Jak masz jakies propozycje, to napisz chetnie przetestuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak zrobię. Mam mozliwość wypożyczenia niektórych klocków i faktycznie od tego zacznę. 
Pierwsze zacznę od wzmaka i najwyżej będe musiał jakość upchać swoje paczki w nowych warunkach jeśli się dobrze zgrają, jeśli nie to zabiorę się zamniejsze konstrukcje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak kumpel ma, to odsłuch kosztuje jedynie trochę dźwigania. Jak jest upał to się przy tym najwyżej spocicie ? 
A Prima Luna = Cayin, bo to Cayin składa dla nich wzmacniacze. Jest to na tyle przyzwoite, że nie powinno od razu odstraszyć od lampy. Ale istnieją rzeczy lepsze, i znacznie lepsze. Unison Research, Sun Audio, Air Tight, Kondo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Thar napisał:

Od kilku dni testuję wzmacniacz lampowy krajowego producenta SinusAudio. Z Beszele 2 rewelacja. Dochodzę do wniosku, że w moim pomieszczeniu tranzystor robi krzywdę tym kolumnom. I 4W okazują się w zupełności wystarczające.

O jakim modelu w ogóle mówisz? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wzmacniacz lampowy jest na wypożyczeniu - to egzemplarz znajomego. Przełączając się między lampą a tranzystorem, w przypadku wzmacniacza lampowego wyraźnie czuć gładkość, płynność i plastyczność brzmienia. To chyba ten tzw. lampowy czar. Pojawiło się wypełnienie na którego brak narzekałem na niektórych utworach. Zyskuje scena - jest szerzej, swobodniej ale przede wszystkim głębiej. Lampa zapewniła też większą dynamikę. Pomimo, że mocy ma zdecydowanie mniej i to czuć w aspekcie kontroli nad dźwiękiem kolumn (tu jednak tranzystor przeważa), to wiele utworów, nawet rockowych, źle nagranych, potrafi zabrzmieć na bardzo dobrym poziomie, z większym „wykopem” niż na tranzystorze. Przykład: Flower Travellin’ Band - Satori Part II. Barwa wokali jest nieporównywalnie przyjemniejsza na lampie. Natomiast tranzystor daje poczucie niemal nieograniczonej mocy, precyzji i kontroli. Bas jest twardszy, bardziej zwarty. Nie ma już jednak tyle powietrza między instrumentami. Cały przekaz wydaje się być bardziej płaski, agresywny nie tak plastyczny i namacalny.

Jak zawsze wiele tutaj zależy od reszty toru, pomieszczenia odsłuchowego i gustu. Ciężko jednak na razie jednoznacznie powiedzieć jakie brzmienie preferuję. O dziwo rock lepiej mi gra na lampie 4W niż na tranzystorze 250W.

Aha, no i lampa to oczywiście bardzo duże możliwości zmiany barwy, sygnatury i ogólnej prezentacji dźwięku poprzez żonglerkę lampami. Mam teraz 7 par różnych lamp i w każdej kombinacji brzmienie zmienia się w sposób znaczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio poszedłem w stronę lampowych. Miałem u siebie Unisona S6 na testach. Rzeczywiścia holografia i barwa super. Natomiast było gorzej na basie i ten dzwięk wydał mi się mniej naturalny, taki jakby napompowany. Być może to była kwestia doboru lamp, bo ten co słuchałem był na fabrycznych, jeszcze nie wygrzanych. Finalnie kupiłem końcówkę tranzystorową Dayens Ecstasy IVse i do niej dobrałem lampowy przedwzmacniacz Cary Audio SLP 98. I to jest to czego szukałem. Jest dynamika i kontrola tranzystora, gładkość i przestrzeń lampy. Jestem bardzo zadowolony z brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.