Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Ja boje się że może być "za bogato" czytając opisy. U mnie wszystko ma i tak duże nasycenie. Jak słuchaliśmy kumpla Primaluny i mojego Burmestera, to na lampie było dużo więcej basu, gdzie u mnie jest i tak czasem nadto. 

Z drugiej strony moj wzmacnaicz nawet nie pociągnął jego Focali, było płasko. Ale mimo to wnioski można wyciągnąć. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od lamp i typu wzmacniacza lampowego z tego co słyszałem. Unison też grał grubszym, mniej sprężystym basem, a muszę z tym uważać, przy moich kolumnach i pomieszczeniu. Mnie trochę przy pełnej lampie zniechęca żywotność lamp mocy. Dużo słucham, a zmienianie lamp co 2 lata, to jednak koszty. Dobre lampy nie są tanie obecnie. Sterujące w przedwzmacniaczu mogą grać dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już wcześniej wspominałem, gram na lampie SET 845 i hybrydzie Xindak 6950 (II) I jest rewelacyjnie. Moje S2 II naprawdę pokazują klasę. Dynamika, ta makro i ta mikro. Nasycenie. Różnicowanie nagrań, a pomimo to pewna łaskawość dla tych gorszgorszych nagrań. Generalnie jest radość ze słuchania muzyki. Przyznam, że po wielu latach osłuchania się ze sprzętem nie czuję niedosyt. Warto więc poszukać w tym kierunku. BMN przeważnie są 8 ohmowe więc raczej lampy dają radę. Nawet myślałem o przeskoczeniu na upgrade na Będzie, ale jakoś brakuje czasu, a może bardziej wiary, że będzie to istotny skok. Pewnie kiedyś  i na to przyjdzie pora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 19:55, Chicago66 napisał:

SET 845 i hybrydzie Xindak 6950 (II)

Sprawdź czy da się z hybrydy na lampę jako bufor przerobić  - słyszałem xindaka tak przerobionego i był więcej niż dobry. Ja gram na 6ca7 i 12ax7 w silverlubie prestige i 6n2p ev os w preampie i powiem ze beszele i te lampy to bardzo dobry dźwięk. Firanki i poprawa akustyczna z 2 paneli sprawiła ze z pola krótkiego odsłuchu przeszedłem na ustawienie na wprost i scena się tak poszerzyła ze mogę ręka wskazywać gdzie stoją instrumenty w jazzowym trio 

kolummy warte grzechu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 20:58, rafal735r napisał:

Czyli się poprawiło? Bo wczesnej pisałeś: "Do ideału brakuje sceny dobrze rozbudowanej no ale w tej cenie to nie ma co tego oczekiwać".

w tym miesiącu będą jeszcze meble i  obrazy na ścianie. 
Chciałbym w sierpniu pisać że grają idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administratorzy
27 minut temu, rafal735r napisał:

Żyje ktoś, jak tam po nowemu? Ja musiałem Google użyć żeby odszukać klub ?

Jak juz dolaczyles do klubu, to bedziesz mial go w swoim profilu w zakladce Kluby. Po wejsciu na glowna Klubow po prawej jest kolumna Twoje Kluby, wiec tam latwo odnajdziesz ?

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło zobaczyć, że klub jeszcze żyje ?
Ostatecznie moje BMNy zostały. Zgrały się z lampą, którą kupiłem i gra to całkiem nieźle. Jeśli miałbym wymienić to chyba tylko na kolumny Elac 247, ale nie mam miejsca. I tak cud, że te moje S2 udało się zostawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tchnąłem trochę nowego życia w moje Bergesy. Zmieniłem właśnie kable głośnikowe z VDH WIND MK2 na Tellurium Q Black II. 

Zawsze wiedziałem, że kable mają wpływ na dźwięk zestawu ale  pomimo tego jestem zaskoczony tak wielką zmianą. Na Wind grałem ostatnie dwa lata i to właśnie z nimi byłem tak zadowolony z Bergesów i ich zgrania w moim systemie.  To co usłyszałem teraz daje mi do myślenia znowu " Jakim cudem te kable wprowadzają takie zmiany". Pojawiło mi się wiele szczególików niuansów na górze, których wcześniej nie było lub były ledwie słyszalne,  bas dostał energii, cały przekaż ożył, stał się bardziej dynamiczny ale jednocześnie bardzo naturalny i gładki. Nie ma żadnej ostrości, szorstkości.  Instrumenty dłużej wybrzmiewają, wokale stały się jeszcze bardzie "aksamitne". Trudno to wszystko ubrać w słowa. Kable te pozwalają wyciągnąć z Bergesów zdecydowanie więcej niż sobie wyobrażałem, jeszcze bardziej można docenić ich kunszt. 

Kable kupione nowe, grają dopiero 20 godzin więc po wygrzaniu może być tylko lepiej. 

Szczerze polecam każdemu test tych kabli w swoim systemie aby sprawdzić czy, tak jak u mnie, pokażą jeszcze wyższą klasę kolumn..

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 17:35, rafal735r napisał:

A u mnie granity cz. 3. Dostałem kolejne, wymiary idealne, za to odcień już w ogóle inny! Jaja jak berety, ręce mi już opadły do końca i zostają, bo wymiarowo jest OK.

 

Granit to naturalny kamień, więc różnice w odcieniach to nic niezwykłego. Nie zjechał przecież z taśmy produkcyjnej, tylko został obrobiony. Wystarczy, że pochodzi z innej dostawy i już jest różnica.

BTW Moje BMN czekają na upgrade i mają już nowe towarzystwo. Po rozmowie z Panem Bogdanem zakupiłem Primare A20 dual mono:) Już jest lepiej, a po upgradzie spodziewam się jeszcze więcej:)

Edytowane przez I'am lion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 10:57, rafal735r napisał:

Raczej pod podstawki, ale jak podstawy same w sobie są solidne i ciężke to w sumie nie ma po co. Między kolumna a graniem jest coś w rodzaju maty silikonowej. 

zamówiłem płyty granitowe, by trochę podnieść podstawki bo są trochę za niskie po przemeblowaniu ? 
Dokupiłem nowe lampki sterujące i jest o wiele lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 16:01, I'am lion napisał:

 

BTW Moje BMN czekają na upgrade i mają już nowe towarzystwo. Po rozmowie z Panem Bogdanem zakupiłem Primare A20 dual mono:) Już jest lepiej, a po upgradzie spodziewam się jeszcze więcej:)

A jaki upgrade? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zadowolonych posiadaczy BMN :) Nie chciałbym żeby to co napiszę zabrzmiało sarkastycznie ale nie mogę się powstrzymać od komentarza. Śledzę wątek BNM z wielkim zaciekawieniem bo jestem na ścieżce poszukiwań dobrze brzmiących kolumn za rozsądne pieniążki i ... mam wrażenie, że klub to "towarzystwo wzajemnej adoracji" jest. Panowie (Pań chyba nie ma) wg mnie, poszukiwacza lepszego brzmienia, powinniście czasami powiedzieć coś prawdziwego zamiast samych ochów i achów. Wymieniacie swoje starsze BMNy na lepsze BMNy ale nie doczytałem dlaczego. Co im brakuje? Piszcie wszystko proszę, bo wielu chętnie wspomoże bydgoską manufakturę wiedząc, że jest prawdziwa i rozwojowa, znaczy robiąca super brzmiące kolumny ale również mająca wpadki i doświadczenia z tego wynikające. Nie doczytałem żeby ktokolwiek na cokolwiek narzekał i bardzo to podejrzane jest ? Gdyby użytkownicy tu pisali o bolączkach BMNów to czytający to regularnie Twórcy tych kolumn wiedzieli w jakim kierunku modyfikować je. Bez Waszego "sprzężenia zwrotnego" BMN polegnie ?  Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najwidoczniej jednak nie przeczytałeś wszystkich komentarzy i nie śledzisz na bieżąco, jakbyś to robił to znalazłabyś mój  komentarz po testach bmn w którym napisałem co mi się nic nie podobało. Poinformowałem o tym producenta, Przetestowałem inny kolumny i wróciłem Do BMN.Sprzężenie zwrotne z producentem jest bardzo dobrew trakcie wyboru jak i po zakupie. Poszukaj mojego komentarza z okolic luty kwiecień i tam zobaczysz co mi się w nich nie podobalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LOBO_M napisał:

Poinformowałem o tym producenta, Przetestowałem inny kolumny i wróciłem Do BMN.Sprzężenie zwrotne z producentem jest bardzo dobrew trakcie wyboru jak i po zakupie

Faktycznie umknęło mi to. Właśnie tego mi brakowało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Śledzę wątek BNM z wielkim zaciekawieniem bo jestem na ścieżce poszukiwań dobrze brzmiących kolumn za rozsądne pieniążki

No to właśnie je znalazłeś hehe.

To NIE SĄ WYBITNE kolumny. One są poprawne i dobrze wycenione.

Ja porównywalem je z KEFami 500 i AKUSTYK RD12 no i zagrały lepiej.

Jedyne do czego mogę sie przyczepic to ze sa za niskie a wysokotonowy powinien byc na wyskości ucha prawda?

Ja kupiłem granity 5cm a mam wrażenie ze jeszcze z 5cm brakuje.

Poza tym sa poprawne neutralne, moze troche za duzo basu mam ale u mnie warunki lokalowe sa kiepskie (bliski odsłuch)

Gdybym mial pare tysi wiecej to chetnie sprobowalbym czegos ze stajni YB Audio.

No ale gdyby babcia miała wąsy ........

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

 

Ja porównywalem je z KEFami 500 

Widzisz, a dla mnie porównanie z R300 to totalna porażka. I nie chodzi tu o gust, bo Erki wyłożyły się w każdym aspekcie po kilku dniach porównań. Rozumiem że miałeś te R500 u siebie? 

8 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Witam wszystkich zadowolonych posiadaczy BMN ? Nie chciałbym żeby to co napiszę zabrzmiało sarkastycznie ale nie mogę się powstrzymać od komentarza. Śledzę wątek BNM z wielkim zaciekawieniem bo jestem na ścieżce poszukiwań dobrze brzmiących kolumn za rozsądne pieniążki i ... mam wrażenie, że klub to "towarzystwo wzajemnej adoracji" jest. Panowie (Pań chyba nie ma) wg mnie, poszukiwacza lepszego brzmienia, powinniście czasami powiedzieć coś prawdziwego zamiast samych ochów i achów. Wymieniacie swoje starsze BMNy na lepsze BMNy ale nie doczytałem dlaczego. Co im brakuje? Piszcie wszystko proszę, bo wielu chętnie wspomoże bydgoską manufakturę wiedząc, że jest prawdziwa i rozwojowa, znaczy robiąca super brzmiące kolumny ale również mająca wpadki i doświadczenia z tego wynikające. Nie doczytałem żeby ktokolwiek na cokolwiek narzekał i bardzo to podejrzane jest ? Gdyby użytkownicy tu pisali o bolączkach BMNów to czytający to regularnie Twórcy tych kolumn wiedzieli w jakim kierunku modyfikować je. Bez Waszego "sprzężenia zwrotnego" BMN polegnie ?  Pozdrawiam. 

Przecież było kilku użytkowników którym nie podeszly i odesłali. Jest kilka postów. Poza tym w klubie zazwyczaj piszą osoby, którym te kolumny się podobają i je mają. A jak je mają to chyba nie za karę? ?

Pytasz o wady, ja w tej cenie ich nie widzę, bo słuchałem trochę kolumn w podobnych przedziałach cenowych i dla mnie grały gorzej. Poza tym duzy plus BMN to łatwość ustawienia. Potrafią zagrać przyzwoitym basem nawet w małym pomieszczeniu. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rafal735r napisał:

Widzisz, a dla mnie porównanie z R300 to totalna porażka. I nie chodzi tu o gust, bo Erki wyłożyły się w każdym aspekcie po kilku dniach porównań. Rozumiem że miałeś te R500 u siebie? 

Pozyczylem od kumpla na 2 dni. On ma je z systemem PRIMARE i srednio to gra.

Moje BMNy ze stara koncówka rotela i streamerem graja wg. mnie duzo lepiej. Ale to nie jest tak miarodajne i obiektywne porownanie bo Kefów z Primare słuchałem w jego warunkach akustycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rafal735r napisał:

Pytasz o wady, ja w tej cenie ich nie widzę, bo słuchałem trochę kolumn w podobnych przedziałach cenowych i dla mnie grały gorzej

Rozumiem, że piszesz o wyższych modelach ? Kilkukrotnie spotkałem się z nazwą Beszele ale nie widzę w ofercie BMN takich kolumn. Gdzie znajdę jakąś specyfikację ? Przymierzam się do jakichś "dwójek" ale jeszcze nie wiem, których. Za mało "wad" żeby ot tak podjąć decyzję i umówić się na odsłuch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedną z osób, której nie do końca spasowały kolumny BMN. Pisałem o tym wcześniej. Jednak, to co mi się spodobało, to możliwość przetestowania tych kolumn u siebie bez żadnych zobowiązań, czy dodatkowych kosztów. Producent nawet pokrył koszt zwrotu. To duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.