Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Jestem jedną z osób, której nie do końca spasowały kolumny BMN. Pisałem o tym wcześniej. Jednak, to co mi się spodobało, to możliwość przetestowania tych kolumn u siebie bez żadnych zobowiązań, czy dodatkowych kosztów. Producent nawet pokrył koszt zwrotu. To duży plus.

Ciszyn a co masz teraz i jak tam Menuetto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Poza tym sa poprawne neutralne, moze troche za duzo basu mam ale u mnie warunki lokalowe sa kiepskie (bliski odsłuch)

Skoro masz za dużo dołu to jakim cudem jesteś w stanie ocenić resztę pasma...i jeszcze piszesz, że są neutralne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mikelas76 napisał:

Ciszyn a co masz teraz i jak tam Menuetto?

Zostałem przy Dayensie, ale model Ecstasy IVse (końcówka mocy) z lampowym przedwzmacniaczem. Co do kolumn to zostałem przy Tannoy, tylko wymieniłem XT8f na starszy, ale wyższy model DC10T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ziko369 napisał:

Skoro masz za dużo dołu to jakim cudem jesteś w stanie ocenić resztę pasma...i jeszcze piszesz, że są neutralne???

Poniewaz slyszalem je w innych warunkach akustycznych u kolegi z forum. Pofatygowalem sie wyobraz sobie ze 300km zeby dokonac odsluchu i utwierdzic sie w swoim przekonaniu. Po zmianie mieszkania na dom z wiekszym salonem bedzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ciszyn11 napisał:

Zostałem przy Dayensie, ale model Ecstasy IVse (końcówka mocy) z lampowym przedwzmacniaczem. Co do kolumn to zostałem przy Tannoy, tylko wymieniłem XT8f na starszy, ale wyższy model DC10T. 

Moj znajmomy na XT6F i DC2. O ile DC grają całkiem OK, to mówił że XTF6 nie da się słuchać. Ja akurat XT nie słuchałem. Natomiast on słuchał u mnie BMN starszych S3 jak i Beszele 3 i postanowił sobie wypożyczyć coś z serii 3. 

45 minut temu, MariuszZ. napisał:

Rozumiem, że piszesz o wyższych modelach ? Kilkukrotnie spotkałem się z nazwą Beszele ale nie widzę w ofercie BMN takich kolumn. Gdzie znajdę jakąś specyfikację ? 

Bo Beszele nie ma jeszcze na www, strona ciągle czeka na aktualizację. Ale już na Google można obejrzeć kilka nowych zdjęć. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za przyjęcie do klubu aczkolwiek nie jestem jeszcze posiadaczem BMN'ów. Co do samych kolumn XT6F Rafał średnica jest całkiem ok wraz z górny pasmem ale nie da się przejść obojętnie obok paskudnego basu. Fakt pomieszczenie nie za duże ale takiego kartonowego i dudniącego basu to nawet w swoich pierwszych bardzo tanich kolumnach nie słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Jestem jedną z osób, której nie do końca spasowały kolumny BMN.

Ja jestem kolejną. W 25m S3 zagrały zbyt chudym dźwiękiem, brakowało basu, energii, stopa ledwo wyczuwalna. Nic dziwnego że bas w tych kolumnach zachwalają głównie osoby, które mają te kolumny przystawione do samej ściany. Podbicie na pewno wspomaga ten bas i jakiś tam efekt daje.
Samo wykonanie na wysokim poziomie. Na minus najtańsze, tandetne terminale głośnikowe i brak jakichkolwiek nóżek, cokołów.

4 godziny temu, GrubyKoń napisał:

takiego kartonowego i dudniącego basu to nawet w swoich pierwszych bardzo tanich kolumnach nie słyszałem. 

To pomyśl jak poprawić u siebie akustykę, rozstaw kolumn i miejsca odsłuchu, bo dudniący bas kolego, to nie wina tych kolumn.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hey napisał:

To pomyśl jak poprawić u siebie akustykę, rozstaw kolumn i miejsca odsłuchu, bo dudniący bas kolego, to nie wina tych kolumn.

Cześć. Kolego Hey przestawiłem graty w pokoju żeby dać XT więcej powietrza. Mają odpowiednie odległości między ścianami na boki jak i w tył. Schody zaczynają się na utworach z bardziej wymagającym basem poprostu puszczają takiego buczacego piarda że się odechciewa słuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rafal735r napisał:

A może ten dudniacy bas w XT tak wam się podoba i uznajesz że tak musi być? Jak to było? "uderzenie w klate". 

Daj spokoj Rafal, po takich wpisach rzeczywiscie ktos pomysli ze Myslimy ze nasze kolumny sa najlepszejsze na swiecie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Panie hey, a czy takie terminale mogą być?

WOW, robi wrażenie. Tylko po co podwójny?? 
To jest jakaś prywatna modyfikacja, czy oficjalna poprawa konstruktora?

2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Ciekawy jestem ile nowego to wnosi?

Cieszy oko 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jak widzę w Klubie prawie nikt (poza 1 osobą) nie używa z bmn serii Ex i S NADów (chodzi mi o c350 i c375bee). Może jednak ktoś z Was słuchał takiego zestawienia i może się wypowiedzieć co do wrażeń?

 

Pozdrawiam,
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 16:50, rafal735r napisał:

A jaki upgrade? 

Z F3 do S3 II. Beszele to jednak sporo większy wydatek. Ale i tak S3 II to już dużo lepsze granie od serii F, więc spodziewam się dużego progresu:)

W dniu 21.08.2019 o 01:17, MariuszZ. napisał:

Witam wszystkich zadowolonych posiadaczy BMN ? Nie chciałbym żeby to co napiszę zabrzmiało sarkastycznie ale nie mogę się powstrzymać od komentarza. Śledzę wątek BNM z wielkim zaciekawieniem bo jestem na ścieżce poszukiwań dobrze brzmiących kolumn za rozsądne pieniążki i ... mam wrażenie, że klub to "towarzystwo wzajemnej adoracji" jest. Panowie (Pań chyba nie ma) wg mnie, poszukiwacza lepszego brzmienia, powinniście czasami powiedzieć coś prawdziwego zamiast samych ochów i achów. Wymieniacie swoje starsze BMNy na lepsze BMNy ale nie doczytałem dlaczego. Co im brakuje? Piszcie wszystko proszę, bo wielu chętnie wspomoże bydgoską manufakturę wiedząc, że jest prawdziwa i rozwojowa, znaczy robiąca super brzmiące kolumny ale również mająca wpadki i doświadczenia z tego wynikające. Nie doczytałem żeby ktokolwiek na cokolwiek narzekał i bardzo to podejrzane jest ? Gdyby użytkownicy tu pisali o bolączkach BMNów to czytający to regularnie Twórcy tych kolumn wiedzieli w jakim kierunku modyfikować je. Bez Waszego "sprzężenia zwrotnego" BMN polegnie ?  Pozdrawiam. 

To może tak napiszę. Seria F która jeszcze posiadam gra bardzo spójnie w całym paśmie. Brzmienie określiłbym jako plastyczne. Bas jest fajnie różnicowany i idealnie zgrywa się z moim pomieszczeniem. Ale brakuje mi w tej serii szczegółowości, doświetlenia góry, większej przejrzystości i oderwania dźwięku od kolumn. Wybrzmienia instrumentów i ich barwa tez zostawia pole do poprawy. Przy poprzednim wzmacniaczu, budżetowym Onkyo te braki nie były tak widoczne. Po przesiadce na Primare widać ich ograniczenia. Zresztą i tak wiedziałem, ze docelowo będę robił upgrade do wyższej serii.

To nie jest tak, że mu tu piejemy z zachwytu. To takie wrażenie, bo jednak zalet tych kolumn jest więcej, ale minusy tez są o czym napisałem wyżej odnośnie serii F. Im więcej płacimy tym lepsze granie, ale to oczywiste. Seria S czy te najnowsze też ma pewnie jakieś wady i istnieją  nawet dużo lepsze kolumny. Tylko ile musimy za nie zapłacić? 12k albo i więcej, żeby było lepiej, nie inaczej tylko naprawdę lepiej. I tu jest pies pogrzebany, te kolumny oferują naprawdę wiele za niewielkie pieniądze. Wiele jest tu wpisów rozczarowanych, którzy w podobnym budżecie nie otrzymują tego co daje BMN, bo w cenie opłacają reklamy i znaną markę. Za te same pieniądze BMNy biją konkurencje, więc jest entuzjazm w opiniach. Co nie znaczy, ze to są ideały. Chyba każdy ma świadomość, ze to jeszcze nie hi end. Tu pewnie chodzi o znakomitą wycenę produktu. Jak jeszcze dodamy do tego łatwość ustawienia kolumn i to ze graja od najniższych poziomów głośności pełnym pasmem, nawet w serii F, to mamy chyba odpowiedź dlaczego tyle dobrego tu o BMN piszemy.

W dniu 21.08.2019 o 22:42, hey napisał:

Ja jestem kolejną. W 25m S3 zagrały zbyt chudym dźwiękiem, brakowało basu, energii, stopa ledwo wyczuwalna. Nic dziwnego że bas w tych kolumnach zachwalają głównie osoby, które mają te kolumny przystawione do samej ściany. Podbicie na pewno wspomaga ten bas i jakiś tam efekt daje.
Samo wykonanie na wysokim poziomie. Na minus najtańsze, tandetne terminale głośnikowe i brak jakichkolwiek nóżek, cokołów.

To pomyśl jak poprawić u siebie akustykę, rozstaw kolumn i miejsca odsłuchu, bo dudniący bas kolego, to nie wina tych kolumn.
 

A skąd taki wniosek? Wiesz dokładnie kto ma jak je ustawione? Ja mam odsunięte od tylnej ściany jakieś 50 cm od bocznych po 90 cm. To nie jest żadne dosuniecie do ścian, a basu mam w 16m2, częściowo otwartych na kuchnie, wystarczająco. Jest w sam raz, no ale ja nie jestem basolubem. Wolę fajna górę i średnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, I'am lion napisał:

Z F3 do S3 II. Beszele to jednak sporo większy wydatek. Ale i tak S3 II to już dużo lepsze granie od serii F, więc spodziewam się dużego progresu:)

To może tak napiszę. Seria F która jeszcze posiadam gra bardzo spójnie w całym paśmie. Brzmienie określiłbym jako plastyczne. Bas jest fajnie różnicowany i idealnie zgrywa się z moim pomieszczeniem. Ale brakuje mi w tej serii szczegółowości, doświetlenia góry, większej przejrzystości i oderwania dźwięku od kolumn. Wybrzmienia instrumentów i ich barwa tez zostawia pole do poprawy. Przy poprzednim wzmacniaczu, budżetowym Onkyo te braki nie były tak widoczne. Po przesiadce na Primare widać ich ograniczenia. Zresztą i tak wiedziałem, ze docelowo będę robił upgrade do wyższej serii.

U mnie każdy upgrade to był krok w przód. Ale jak dla mnie jest to oczywiste, bo wiadomo za co się płaci przy upgrade. Nie jest to jakieś wydumane widzimisie, zmiana kilku dupereli w zwrotce czy zmiana strojenia, tylko realny postęp. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.01.2019 o 10:28, ssk napisał:

W tej cenie ciężko znaleźć coś co lepiej zagra.

Witam ponownie

Pisałem wcześniej peany zachwytu nad kolumnami BMN BII i po kilku miesiącach od ich zakupu chce jeszcze coś dodać. W wielu opiniach pojawia się zdanie ze kolumny te grają lepiej lub tak samo dobrze jak droższe konstrukcje. Ostatnio wpadły mi w łapy kolumny podstawkowe Triangle Comete ES, więc sobie je testuje już tak od ok. dwóch miesięcy i porównuje do BMN BII. Triangle w wersji 25th ANNIVERSARY EDITION kosztowały 6 tyś zł. Ja mam w uboższej wersji która różniła się tylko tym że nie ma okleiny z naturalnego drewna oraz nie ma ładnej tabliczki z tyłu. Reszta łącznie z brzmieniem to, to samo. Te moje kosztowały kiedyś ok. 4 tyś zł, czyli konstrukcja dużo droższa od BMN. Jakie wrażenia? To dwie rożne szkoły dźwięku, ale dwie bardzo dobre. Naprawdę żebym miał się zdecydować na któreś z nich, miał bym wielki problem. Triangle mają ponad przeciętną scenę i szczegółowość w wysokich tonach, rzadko spotykaną u konkurencji, BNM mają mocniejszy lepszy bas i mimo otworu z tyłu kolumny łatwiej jest je ustawić niż triangle. Dodatkowo mają bardziej jednorodną charakterystykę pasma przenoszenia. Tak więc testy na moje gumowe ucho potwierdzają że BMN’y mogą śmiało konkurować z zachodnimi droższymi konstrukcjami. Mój werdykt? – które lepsze? – nierozstrzygnięty. Różnica cenowa? No cóż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Jestem nowym posiadaczem Bergesów 3. Grają od 3 dni, więc dużo jeszcze przed nimi. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Basu sporo, świetne brzmienie z lampą amplifona WT40 II. Można słuchać godzinami bez zmęczenia. W stosunku do goldów gx50 góra wydaje się mocno przycięta, ale w gxach jest wstęgowy głośnik, więc takiego wrażenia się spodziewałem. Dół i średnica jest mega przyjemna. Wykonanie bardzo staranne. Kontakt i solidność ze strony producenta na równie wysokim poziomie. Polecam. Poniżej zdjęcie nowego nabytku.

IMG_20190921_163845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda. Szkoda że lewa kolumna trochę w kącie. Co do góry, to dlatego ja mam strojony tweeter wyżej. Znam conieco brzmienie wstęgi więc po części wiem o czym piszesz. Jak juz się przyzwyczaisz do tych iskierek na górze to ciężko o odwrót. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3 II grają u mnie od ponad godziny, podpięte są do starego NADa C350. Zastąpiły po 18 latach Bowersy 602.s3.

Na razie zbieram z podłogi fragmenty szczęki. Jak to teraz TAK gra, to co będzie za tydzień, dwa? Zaczynam się bać ?

============================

...po pokoju biegają mi teraz dzieci Sancheza do rytmu trąbki Chucka Mangione.

Szczęka wciąż nie pozbierana...

Edytowane przez Paweł_Sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem twardy zawodnik to i długo wytrzymałem ?

Jedyny minus nowych kolumn jest taki, że bardzo mocno chodzi mi teraz po głowie myśl, jakby one zagrały z lampą, ale muszę z tą chorą myślą jakoś walczyć i nie dać się ? Wzmacniacz pewnie będę i tak wymieniał, ale wolałbym jednak tranzystor, myślę by początek spróbować Dayensa Menuetto i Haiku Sol I, ale to dopiero za kilka tygodni. Wpierw kolumienki muszą się wygrzać, chcę też poprawić akustykę pokoju. Dopiero potem będą inwestycje w elektronikę.

A najważniejsze, że żona posłuchawszy saksofonu Ike'a Quebec'a stwierdziła chwilkę temu, że gra to bardzo fajnie, więc akceptacja Lepszej Połowy jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menuetto ma sobie coś z lampy. Miałem ten wzmacniacz na testach. Gra gładziutko, super oddaje szczególnie wysokie tony, które są aksamitne i bardzo przyjemnie się tego słucha. Niezwykle wyrafinowany dźwięk, uważam, że jak na swoją cenę to okazja. Zagrał lepiej niż ponad dwukrotniedroższy musical m5si, którego wtedy miałem. Wersja custom niestety już dużo droższa, ale chętnie bym posłuchał. Sam gram na końcówce Ecstasy IV custom teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.