Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, rafal735r napisał:

Trochę dziwnie te info biorąc pod uwagę że same przetworniki do Beszele 3 to koszt ok 3200. A gdzie jeszcze reszta? 

Hmmm może i dziwne. Takie info otrzymałem od producenta. Póki co nie skorzystałem. Zakupiłem nowego DAC-a.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w rozliczeniu przyjął by któreś przetworniki, dlatego taka cena i dlatego trzeba ustalać takie rzeczy indywidualnie. 

Znaczy nie 3200, tylko ok 4100 zł. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy za wysoka? Same przetworniki 4100 kosztują, a cena za Beszele 3 będzie chyba 9tys. Wszyscy chyba by chcieli najlepsze głośniki w cenie najtańszych. U YB Audio za dwudrozne kolumny podłogowe na tej samej klasy przetwornikach zaplacilbys podobnie lub więcej. 3way w tej cenie robi się na gorszych glosnikach. Chyba że myślisz że zrobią ci 3way za 9tys na revelatorach, albo illuminatorach to zapytaj. Może akurat się uda i machna ręką na te parę tysięcy straty. ? 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.... Chciałem na szybko z pracy dać koledze jajen orientacyjny obraz sytuacji, a widzę, że wprowadziłem do dyskusji wiele niejasności.

Tak więc po kolei. Zwróciłem się do Pana Bogdana z zapytaniem o kosztorys upgreadu. Ponieważ moje SII3 zakupiłem ponad rok temu nie mam już możliwości wymiany głośników starych na nowe. Innymi słowy upgrade wymaga zapłaty pełnej ceny za nowe głośniki plus oczywiście zwrotnice i wszystko co przy okazji upgreadu jeszcze trzeba usprawnić, a w zamian otrzymujemy "stare" głośniki, które to jeśli chcemy można na własną rękę można spieniężyć pomniejszając ostateczny koszt upgreadu. No ale załóżmy, że te stare głośniki zostają nam w domu na pamiątkę. No i teraz wspomniany koszt na modele Beszele 3 - 3000zł, a na na modele Beszele Pro 3 - 4420zł.

I tu ważna uwaga co do zakresu prac, a wiec i ceny. Powyższy kosztorys nie uwzględnia wymiany głośnika wysokotonowego ponieważ wg konstruktora jest bardzo dobry i nie ma takiej konieczności. Gdyby jednak ktoś się uparł to np za iluminatora dopłata 2160zł. Dodatkowo można dopłacić za podwójny terminal, a z rozmowy wywnioskowałem, że wkrótce mają być kolejne opcje modyfikacji. 

Tak więc jest wiele możliwości, ostateczny koszt zależy od zakresu prac oraz wieku posiadanych kolumn. Dlatego słuszny się zdaje jak już ktoś wspominał bezpośredni kontakt z P. Bogdanem.

 

Wspominałem też o swoim nowym nabytku. No to się chwalę ... :)

DAC Lector Digitube s-192 na lampach.  Na zdjęciach wraz z bratem ZXT-70.  Doprawdy dobrana para.

2bcc15178087170c5093c0a288f12579_1.jpg

6ac785e8e8fb4a41035f5f58b37c6063_1.jpg

cbd8693880846d8070bdb6991bf248c3_1.jpg

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, guinness_bis napisał:

tu ważna uwaga co do zakresu prac, a wiec i ceny. Powyższy kosztorys nie uwzględnia wymiany głośnika wysokotonowego ponieważ wg konstruktora jest bardzo dobry i nie ma takiej konieczności

A jaki tam siedzi wysokotonowiec? SS jedwabny 28mm czy inny? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników kolumn BMN. Planuję w przyszłym roku wymienić swoje KD. Jednym z faworytów są produkty BMN.  Czy ktoś z tego forum posiada Kino Domowe składające się z kolumn BMN. Jeżeli tak to chciałbym się dowiedzieć z jaką elektroniką zgrywają się najlepiej. Mnie interesuje seria Berges lub Beszele. Wszystko zależy od ceny najwyższej serii. Zastanawiam się też, czy nie kupić w ciemno w pierwszej kolejności głośnika centralnego, i później dokupić pozostałe kolumny. Czekam z niecierpliwością na nową stronę, ponieważ nie mogę znaleźć informacji na temat kolumny centralnej z serii Beszele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu doczekałem się pełnego upgradu z Berges3 do Beszele 3Pro.  Grają dopiero 2 godziny ale już mogę stwierdzic, że to był bardzo dobry krok:) Póki co nie będę się wdawał w szczegóły. Zrobię to pewnie za kilka dni. Całościowo to inna klasa i jest toodczuwalne ? Bergesy są genialne ale Beszele Pro są zdecydowanie powyżej tego poziomu. 

 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie, to mam jeszcze 4 miesiace aby zrobic upgrade w wersji podmiany, ale mnie zaczelo kusic...

choc ciagle moje EX2 II uwazam za bardzo godbe, a w stosunku cena jakosc, genialne, to jednak Beszele 2 bylyby spelniem marzen. Mysze to przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dziś mogę już odrobinę napisać o efektach upgrade z modelu Berges 3 na Beszele 3 Pro. 

Pierwsze co uderza to ilość szczegółów, detali, efektów w tle, których dotychczas nie było lub były słabo słyszalne. Teraz są wyraźne, słyszę coś o czego istnieniu wcześniej nie wiedziałem. Ważne jest też to, że pomimo tej wyższej szczegółowości dźwięk jest przy tym gładki, delikatny, pozbawiony jakiekolwiek natarczywości czy też ostrości. Jest bardzo poukładany. Całość przekazu wskoczyła jakby na wyższy poziom. Trudno to opisać, ale cały dźwięk jest jakby bardziej kulturalny.  Bas jest bardzo dobrze kontrolowany. Jak trzeba to punktowy i szybki a jak trzeba to bardziej rozciągnięty. Nie pojawia się oczywiście żadne dudnienie.  

Jeśli ktoś z Was zastanawia się czy upgrade coś wniesie to nie ma tu żadnego ale. Nie możliwe aby nie słyszeć poprawy. Jest ona słyszalna od pierwszych chwil, nie trzeba się wysilać aby wyłapać zmiany. Szczerze mogę to każdemu polecić.  

Beszele 1.jpg

Beszele 2.jpg

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że to co też jest uderzające to genialna przestrzeń jaka jest generowana przez głośniki. Aż buźka sama się uśmiecha.  Siedzę, słucham (w tej chwili YELLO Toy) i cieszę się jak dziecko, które ma nową zabawkę ? 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebgla napisał:

Pierwsze co uderza to ilość szczegółów, detali, efektów w tle, których dotychczas nie było lub były słabo słyszalne. Teraz są wyraźne, słyszę coś o czego istnieniu wcześniej nie wiedziałem. Ważne jest też to, że pomimo tej wyższej szczegółowości dźwięk jest przy tym gładki, delikatny, pozbawiony jakiekolwiek natarczywości czy też ostrości

Witam. Sam przymierzam się do upgradu ale to spory koszt więc postanowiłem prześwietlić temat zanim zdecyduję się na odsłuchy. Ponieważ zmiany jakie opisujesz trochę trącą poematem wychwalającym wymianę kilku elementów, którą dokonałeś sprawdziłem co pisałeś wcześniej na temat zestawu. Po kilku tygodniach od zakupu (wysokotonowy SS R3004) napisałeś:

"..Teraz jest tak jak od zawsze chciałem mieć. Jest bardzo duże detali, szczególików na górze ale  powiedziałbym, że w analogowej odmianie..."

"...Dla mnie góra, jej szczegółowość i jednocześnie aksamitność są rewelacyjne.  To samo mogę powiedzieć o średnicy,  przestrzeni. Kolumny wytwarzają bardzo dużo powietrza w dżwięku. Nie ma żadnej suchości, czy płaskości.  Wokale wybrzmiewają genialnie, każde wzdychnięcie, podmuch głosu prawie,  że czuć.."

Teraz pora na Twoje doznania nt. basu

"...Bas jest naprawdę potężny i bardzo nisko schodzący ... i nigdy tak nisko schodzącego basu u siebie nie miałem. Jednocześnie jest kontrolowany. Nic się nie ciągnie, nic nie dudni.  Kiedy trzeba i wymaga tego muzyka bas jest szybki i pojawia się fajny kontur. ... po prostu czuć mocne twarde uderzenia bębnów. Cudownie też słuchać wybrzmienia instrumentów, np drżenie strun. Tego nie da się opisać wręcz. Albo mi brakuje słów aby to opisać.."

i jeszcze tu "...Gdy trzeba schodzi naprawdę nisko i potrafi uderzyć solidnie. Jest też bardziej sprężysty. Już mi się spodobał. Kolejna kwestia to przestrzeń. W ostatnim roku testował trochę kolumn i żadne nie dawały więcej przestrzeni niż Tannoye (XT8F). Stwierdzam, że BMNy mają jej więcej, więcej powietrza. Scena też wydaje się szersza i głębsza..." 

był jeszcze zakup nowych przewodów głośnikowych po wpięciu których"... Pojawiło mi się wiele szczególików niuansów na górze, których wcześniej nie było lub były ledwie słyszalne,  bas dostał energii, cały przekaż ożył, stał się bardziej dynamiczny ale jednocześnie bardzo naturalny i gładki. Nie ma żadnej ostrości, szorstkości.  Instrumenty dłużej wybrzmiewają, wokale stały się jeszcze bardzie "aksamitne". Trudno to wszystko ubrać w słowa. Kable te pozwalają wyciągnąć z Bergesów zdecydowanie więcej niż sobie wyobrażałem, jeszcze bardziej można docenić ich kunszt. Kable kupione nowe, grają dopiero 20 godzin więc po wygrzaniu może być tylko lepiej."

Oczywiście nie neguję Twoich doznań po zakupie kolumn BMN, wygrzewaniu ich, zastosowaniu podstaw granitowych, nowych Superspików czy przewodów ale na litość ... czy wymiana przetwornika niskośredniotonowego i cewki (wysokotonowy został chyba stary SS R3004) uprawnia do pisania, że przed updradejm to grało "słabo" (mój skrót myślowy - patrz pierwszy cytat)? Nakręcasz takimi wypowiedziami tych niezdecydowanych na niepotrzebne i niemałe wydatki. Zdajesz sobie z tego sprawę? Może to jest tak, że sam inwestując sporą kasę masz już podświadome oczekiwania dotyczące poprawy brzmienia, dodatkowo dochodzi aspekt sugestii płynący od producenta i tych, którzy upgade już zrobili chwaląc się swoimi subiektywnymi doznaniami. Ponadto, oddając do modyfikacji nie słuchałeś kolumn jakiś czas, a pamięć słuchowa jest krótka. Zakładam, że w tym czasie muza leciała z jakiegoś kuchennego radyjka, a po powrocie kolumn z nowym przetwornikiem doznałeś olśnienia i się pochwaliłeś. Czytając co upgrade wniósł normalnie zazdroszczę ale patrzę na to z dystansem. Tak szczerze gdybyś miał użyć skali od 1 do 10. Ile dałbyś kolumnom po upgrade. Ile dostałyby przed upgrade, a ile punktów wg Ciebie tylko mają Tannoy XT8F, do których kolumny BMN porównywałeś? Odpowiedz proszę bo jeszcze się zastanawiam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się pienic. Każdy kto kupi nowa zabawkę zawsze jest wniebowzięty i rzeczywiście czasami wychodzą takie poematy, o których ja osobiście stronię. Kolega się trochę podjaral i tyle.

Sam na początku wypozyczylem kolumny (Beszele) na odsłuch aby w ogóle sprawdzić czy jest rzetelny krok na przod, czy tylko taki sobie. Na początku po szybkim strojeniu różnica była słyszalna, ale szału nie było. Zresztą pisałem o tym, ale jak już kolumny zostały finalnie dostrojone to różnica jest już większa. To nie jest tak że najdroższe grają super, a niższe modele nie grają. Po prostu słychać różnice na plus przy kolejnej zmianie. Zresztą co jest uzasadnione. Lepsze przetworniki, strojenie. Pozatym w Beszele Pro są lepsze i droższe kondensatory w torze z tego co pamiętam. Więc zmian trochę jest. Właśnie w przypadku takich upgradow każdy może na własnej skórze się przekonać ile wnosi dobry glosnik do konstrukcji i że to podstawa dobrego dźwięku i żeby nie łapać się na bajki o super zwrotnicy w kolumnie za 10tys z glosnikami za tysiaka. 

Natomiast co do Tannoy, to kolega miał XT6F, a już jutro będzie miał BMN S3 MKII więc pewnie coś skrobnie. Czy jest na plus czy nie. W weekend wybiorę się sam posłuchać, bo jestem ciekawy. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 23:00, Waldek1968 napisał:

Mnie akurat ta szczegółowość przypadła do gustu, gorzej z dynamiką. Zobaczymy jak będzie z tymi Chordami. Wcześniej miałem Chordy Clearway i było w miarę poprawnie, dopóki znowu nie zacząłem "mieszać" z kablami.

 

22 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Witam. Sam przymierzam się do upgradu ale to spory koszt więc postanowiłem prześwietlić temat zanim zdecyduję się na odsłuchy. Ponieważ zmiany jakie opisujesz trochę trącą poematem wychwalającym wymianę kilku elementów, którą dokonałeś sprawdziłem co pisałeś wcześniej na temat zestawu. Po kilku tygodniach od zakupu (wysokotonowy SS R3004) napisałeś:

"..Teraz jest tak jak od zawsze chciałem mieć. Jest bardzo duże detali, szczególików na górze ale  powiedziałbym, że w analogowej odmianie..."

"...Dla mnie góra, jej szczegółowość i jednocześnie aksamitność są rewelacyjne.  To samo mogę powiedzieć o średnicy,  przestrzeni. Kolumny wytwarzają bardzo dużo powietrza w dżwięku. Nie ma żadnej suchości, czy płaskości.  Wokale wybrzmiewają genialnie, każde wzdychnięcie, podmuch głosu prawie,  że czuć.."

Teraz pora na Twoje doznania nt. basu

"...Bas jest naprawdę potężny i bardzo nisko schodzący ... i nigdy tak nisko schodzącego basu u siebie nie miałem. Jednocześnie jest kontrolowany. Nic się nie ciągnie, nic nie dudni.  Kiedy trzeba i wymaga tego muzyka bas jest szybki i pojawia się fajny kontur. ... po prostu czuć mocne twarde uderzenia bębnów. Cudownie też słuchać wybrzmienia instrumentów, np drżenie strun. Tego nie da się opisać wręcz. Albo mi brakuje słów aby to opisać.."

i jeszcze tu "...Gdy trzeba schodzi naprawdę nisko i potrafi uderzyć solidnie. Jest też bardziej sprężysty. Już mi się spodobał. Kolejna kwestia to przestrzeń. W ostatnim roku testował trochę kolumn i żadne nie dawały więcej przestrzeni niż Tannoye (XT8F). Stwierdzam, że BMNy mają jej więcej, więcej powietrza. Scena też wydaje się szersza i głębsza..." 

był jeszcze zakup nowych przewodów głośnikowych po wpięciu których"... Pojawiło mi się wiele szczególików niuansów na górze, których wcześniej nie było lub były ledwie słyszalne,  bas dostał energii, cały przekaż ożył, stał się bardziej dynamiczny ale jednocześnie bardzo naturalny i gładki. Nie ma żadnej ostrości, szorstkości.  Instrumenty dłużej wybrzmiewają, wokale stały się jeszcze bardzie "aksamitne". Trudno to wszystko ubrać w słowa. Kable te pozwalają wyciągnąć z Bergesów zdecydowanie więcej niż sobie wyobrażałem, jeszcze bardziej można docenić ich kunszt. Kable kupione nowe, grają dopiero 20 godzin więc po wygrzaniu może być tylko lepiej."

Oczywiście nie neguję Twoich doznań po zakupie kolumn BMN, wygrzewaniu ich, zastosowaniu podstaw granitowych, nowych Superspików czy przewodów ale na litość ... czy wymiana przetwornika niskośredniotonowego i cewki (wysokotonowy został chyba stary SS R3004) uprawnia do pisania, że przed updradejm to grało "słabo" (mój skrót myślowy - patrz pierwszy cytat)? Nakręcasz takimi wypowiedziami tych niezdecydowanych na niepotrzebne i niemałe wydatki. Zdajesz sobie z tego sprawę? Może to jest tak, że sam inwestując sporą kasę masz już podświadome oczekiwania dotyczące poprawy brzmienia, dodatkowo dochodzi aspekt sugestii płynący od producenta i tych, którzy upgade już zrobili chwaląc się swoimi subiektywnymi doznaniami. Ponadto, oddając do modyfikacji nie słuchałeś kolumn jakiś czas, a pamięć słuchowa jest krótka. Zakładam, że w tym czasie muza leciała z jakiegoś kuchennego radyjka, a po powrocie kolumn z nowym przetwornikiem doznałeś olśnienia i się pochwaliłeś. Czytając co upgrade wniósł normalnie zazdroszczę ale patrzę na to z dystansem. Tak szczerze gdybyś miał użyć skali od 1 do 10. Ile dałbyś kolumnom po upgrade. Ile dostałyby przed upgrade, a ile punktów wg Ciebie tylko mają Tannoy XT8F, do których kolumny BMN porównywałeś? Odpowiedz proszę bo jeszcze się zastanawiam. Pozdrawiam.

To nie żadne nakręcanie kogoś na upgrade czy zakup kolumn. Po prostu każdy kolejny krok powoduje poprawę względem stanu dotychczasowego, co nie oznacza, że wcześniej było słabo. I to raczej normalne, że po takich zmianach słyszę różnice. Gdy kolejna zmiana następuje po jakimś czasie, w którym zdążyłem się już osłuchać z danym systemem, to zmiany na plus, które opisałem pomimo tego, że ubrane w słowa brzmią tak samo (lub podobnie) odnoszą się do innego punktu startowego. 

Akurat radyjka kuchennego nie słyszałem. Kolumny zawiozłem rano do Upgrade i wieczorem tego samego dnia już ich w domu słuchałem. 

Trudno mi punktować w skali 1-10 przed upgrade, po czy odnosić się do Tannoyi. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Tannoye XT 8F i BMN Bergesy w tym samym momencie i o tym już pisałem co sam znalazłeś.  Wtedy dałbym Bergesom 10 pkt. Teraz gdy mam Beszele to one mają 10pkt.  Więc wszsytko zalezy od punktu odniesienia. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sebgla napisał:

Więc wszsytko zalezy od punktu odniesienia. 

Ja to rozumiem ale napisałeś po upgrade "Pierwsze co uderza to ilość szczegółów, detali, efektów w tle, których dotychczas nie było lub były słabo słyszalne" co znaczy to znaczy ale mnie zabolało bo świadczy o tym, że wcześniej na temat Bergesów przekoloryzowałeś i wcale nie są takie rewelacyjne jak pisałeś. Warto czasami dodać jakiś punkt odniesienia na przykład do referencyjnych twoim zdaniem kolumn i nie musza to być superduper kolumny, mogą być tannoye. Innym użytkownikom forum łatwiej będzie sobie to wyobrazić, a przecież piszemy tu dla innych, nie dla siebie. Po przeczytaniu Twoich wcześniejszych postów i tych ostatnich poczułem się strasznie zakręcony. Kolumny były super i nagle okazało się, że nic na nich nie było słychać bądź było słabo co przecież jest bzdurą, bo Bergesy na pewno świetnie brzmią. Beszele na pewno też ale czy aż tak lepiej? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariuszZ. napisał:

 Beszele na pewno też ale czy aż tak lepiej? Pozdrawiam.

Tutaj wchodzimy juz w kwestie każdego z osobna. Czy zmiana warta dopłaty? Materiałowo na pewno. Brzmieniowo? Kwestia indywidualna. Dla niektórych wydatek 10tys na kabel jest w pełni uzasadniony. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dziękuję za wasze wpisy, za informacje, które mogłem tu uzyskać na temat kolumn BMN, jak i innych rzeczy związanych z tematem audio.

Od niedawna jestem posiadaczem Ex2 II i pierwsze niedługie domowe odsłuchy za mną! Ogólnie mówiąc jest poprawa w porównaniu do MA bx2. Jest szersza scena. Dźwięki są większe, bardziej szczegółowe i trójwymiarowe. Kolumny grają bardziej neutralnie. Bas jest mocniejszy, więcej go ilościowo, ale też tam gdzie był jednolitą masą, nabrał konturów. Podczas cichego słuchania szczegóły i głębia znacząco nie zanikają. Czyli mam to czego oczekiwałem. Kolega, który jest bardziej zorientowany w temacie audio, powiedział, że grają kulturalnie i prawdziwie. Z biegiem czasu jakby kolumny  grają lepiej, bardziej wypełnionymi dźwiękami i swobodniej, to pewnie kwestia wygrzewania i zgrania ze wzmacniaczem. No i póki co stoją na taboretach. Są podłączone do CA A500 w pokoju 19 m2.

Cenne jest to, że można mieć kontakt z samym konstruktorem kolumn Bogdanem Nowakiem i podzielić się swoimi oczekiwaniami. Umówiliśmy się u niego w domu na odsłuch, który trwał aż 3 godziny. A w przyszłości będę mógł zrobić w razie potrzeby uzyskania jeszcze lepszej jakości upgrade i wymienić niektóre części kolumny, bez konieczności wymiany całych kolumn.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MariuszZ. napisał:

Ja to rozumiem ale napisałeś po upgrade "Pierwsze co uderza to ilość szczegółów, detali, efektów w tle, których dotychczas nie było lub były słabo słyszalne" co znaczy to znaczy ale mnie zabolało bo świadczy o tym, że wcześniej na temat Bergesów przekoloryzowałeś i wcale nie są takie rewelacyjne jak pisałeś. Warto czasami dodać jakiś punkt odniesienia na przykład do referencyjnych twoim zdaniem kolumn i nie musza to być superduper kolumny, mogą być tannoye. Innym użytkownikom forum łatwiej będzie sobie to wyobrazić, a przecież piszemy tu dla innych, nie dla siebie. Po przeczytaniu Twoich wcześniejszych postów i tych ostatnich poczułem się strasznie zakręcony. Kolumny były super i nagle okazało się, że nic na nich nie było słychać bądź było słabo co przecież jest bzdurą, bo Bergesy na pewno świetnie brzmią. Beszele na pewno też ale czy aż tak lepiej? Pozdrawiam.

Zarówno Beszele jak i Bergesy są świętne.  Jednak Beszele są lepsze. Nie udowodnię Ci tego bo nie mam jak. Nie udowodnię Ci również tego, że Bergesy, o których wcześniej pisałem również są świetne i mógłbym mieć je latami. Jednak skoro miałem szanse na upgrade to to zrobiłem i nie zawiodłem się.  Zawsze znajdą się kolumny lepsze od tych, które aktualnie się posiada, ale to nie oznacza, ze aktualne grają słabo, lub nie grają, jak Ty to odbierasz.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sebgla napisał:

Nie udowodnię Ci tego bo nie mam jak. Nie udowodnię Ci również tego, że Bergesy, o których wcześniej pisałem również są świetne i mógłbym mieć je latami.

Ja nie oczekuję żadnego udowadniania, a jedynie chciałbym poczytać rzetelne opisy doznań i doświadczeń. Napisałeś o drastycznej czy wręcz spektakularnej poprawie co mnie zastanowiło. I dalej zastanawia bo jeżeli dobrze przeczytałem to nie wymieniałeś przetwornika wysokotonowego, a ten w głównej mierze odpowiedzialny jest za  szczegóły, detale i efekty w tle, które to tak Ci się poprawiły. Ja mam SS 28mm jedwabnego i nie narzekam na te sprawy, których to w ogóle chyba nie powinno być skoro u Ciebie na tak gloryfikowanym Illuminatorze R3004 przed upgradem było tak słabo. No jest jeszcze wytłumaczenie, że wcześniejszy średnioniskotonowiec Seasa był "za mocny" i niszczył balans tonalny przykrywając detale i szczegóły płynące z Illuminatora. Mogło tak być z różnych powodów. Złe ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia, charakterystyka wzmacniacza i "osłabione" wysokie tony, jakość odtwarzanych plików czy płyt itd. Warto o tym pisać, jak to ująłeś w konkretnym punkcie odniesienia. Zachęcam do pisania ale w taki sposób by nie negować własnych wcześniejszych wpisów bo tworzy się w ten sposób dezinformację, która nie służy dobrze forumowiczom.

55 minut temu, rafal735r napisał:

Czy zmiana warta dopłaty?

Jeżeli brzmieniowo jest lepiej to nie ma o czym pisać, tylko trzeba zbierać kasę. Dla jednych będzie to akceptowalny wydatek dla innych do przemyślenia. Jeżeli ktoś na przewody wydaje więcej, a ma starszy model BMN to nie ma co rozmyślać nawet. Kolumny to najważniejszy element systemu. Przynajmniej dla mnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Ja nie oczekuję żadnego udowadniania, a jedynie chciałbym poczytać rzetelne opisy doznań i doświadczeń. Napisałeś o drastycznej czy wręcz spektakularnej poprawie co mnie zastanowiło. I dalej zastanawia bo jeżeli dobrze przeczytałem to nie wymieniałeś przetwornika wysokotonowego, a ten w głównej mierze odpowiedzialny jest za  szczegóły, detale i efekty w tle, które to tak Ci się poprawiły. Ja mam SS 28mm jedwabnego i nie narzekam na te sprawy, których to w ogóle chyba nie powinno być skoro u Ciebie na tak gloryfikowanym Illuminatorze R3004 przed upgradem było tak słabo. No jest jeszcze wytłumaczenie, że wcześniejszy średnioniskotonowiec Seasa był "za mocny" i niszczył balans tonalny przykrywając detale i szczegóły płynące z Illuminatora. Mogło tak być z różnych powodów. Złe ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia, charakterystyka wzmacniacza i "osłabione" wysokie tony, jakość odtwarzanych plików czy płyt itd. Warto o tym pisać, jak to ująłeś w konkretnym punkcie odniesienia. Zachęcam do pisania ale w taki sposób by nie negować własnych wcześniejszych wpisów bo tworzy się w ten sposób dezinformację, która nie służy dobrze forumowiczom.

 

Wiesz co, nie chce mi się z Tobą dyskutować już. Uczepiłeś się tego, że było słabo przed upgradem.  Niech będzie po Twojemu, że nie grało w ogóle. Twoim tokiem myślenia to zadowolony nabywca BMW5, który wcześniej jeździł BMW 3  i był z niego zadowolony, w momencie gdy widzi i docenia różnicę na plus to zapewne pchał to BMW 3, bo jeździć to ono nie mogło. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Natomiast co do Tannoy, to kolega miał XT6F, a już jutro będzie miał BMN S3 MKII więc pewnie coś skrobnie. Czy jest na plus czy nie. W weekend wybiorę się sam posłuchać, bo jestem ciekawy. 

To jeszcze się okaże czy dostaniesz zaproszenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co panikowac. Sebgla jest zadowolony z upgrade i tak już ubrał w słowa swoje doznania. A im bardziej człowiek zadowolony to tak już jest. I tak nie ma w tych postach słynnego "walcowania" to chyba dobrze ?

41 minut temu, GrubyKoń napisał:

To jeszcze się okaże czy dostaniesz zaproszenie ?

Wpisowe trzeba. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie ma co się pieklić - należy mieć własne zdanie i ma prawo ono być i różne i inne, bo każdy z nas inaczej czuje, postrzega i odbiera i po czasie to też się może troszkę zmienić, ale... szacunek ponad wszystko.

Na ostatniej imprezie u znajomych okazało się, że ich sąsiad ma takie maleństwa, kolumny KEF Q500 i gra to z NADami CD C565 bee + AmplifierC356 bee + wszystkie kable Albedo Blue (też głośnikowe). Słuchają tam tylko jazzu i są bardzo zadowoleni, a pokój mają 14 metrowy z tym, że ja mam troszkę więcej miejsca do kolumn od tapczanu niż u tych państwa. Na chwilkę udało mi się ich posłuchać Pat Metheny tylko i ów sąsiad raczej nie chce dać się namówić, żeby je przywieść do mnie i w moich warunkach ich posłuchać - pertraktacje jeszcze trwają.

Czy może ktoś z Was opisać swoje wrażenia odsłuchowe z tymi kolumnami, bo nadal czekam na zrobienie zamówienia na BMN S3, no może w wersji PRO... a może macie doświadczenie z tymi KEFami - przypomnę, że najwięcej słuchamy z żoną rocka progresywnego, a ja troszkę więcej wszystkiego.

KEF-Q500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.