Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

No i wjechały do pokoju S3 MKII. Zaczynam oswajanie się z nową dla mnie marką ale i klasą kolumn. Narazie napewno za wcześnie na jakiekolwiek rozpisywanie się o dźwięku ale jestem pod wrażeniem ile one informacji wysyłają do słuchacza. Pierwszy utwór był dla mnie jakimś nie porozumieniem średnica wyje bas płaski bez zejścia mało góry... Po godzinie słuchania jest coraz lepiej. Basu z utworu na utwór przybywa schodzi coraz niżej co za tym idzie i średnica jakby się uspokoiła i więcej góry się ujawniło no i ciekawie budują cała scenę. Jak narazie jestem zadowolony i strasznie ciekawy co dalej pokażą po kilku godzinach słuchania.

IMG_20191210_193514.jpg

Edytowane przez GrubyKoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 12:58, karfied napisał:

Witajcie

Dziękuję za wasze wpisy, za informacje, które mogłem tu uzyskać na temat kolumn BMN, jak i innych rzeczy związanych z tematem audio.

Od niedawna jestem posiadaczem Ex2 II i pierwsze niedługie domowe odsłuchy za mną! Ogólnie mówiąc jest poprawa w porównaniu do MA bx2. Jest szersza scena. Dźwięki są większe, bardziej szczegółowe i trójwymiarowe. Kolumny grają bardziej neutralnie. Bas jest mocniejszy, więcej go ilościowo, ale też tam gdzie był jednolitą masą, nabrał konturów. Podczas cichego słuchania szczegóły i głębia znacząco nie zanikają. Czyli mam to czego oczekiwałem. Kolega, który jest bardziej zorientowany w temacie audio, powiedział, że grają kulturalnie i prawdziwie. Z biegiem czasu jakby kolumny  grają lepiej, bardziej wypełnionymi dźwiękami i swobodniej, to pewnie kwestia wygrzewania i zgrania ze wzmacniaczem. No i póki co stoją na taboretach. Są podłączone do CA A500 w pokoju 19 m2.

 

Może w przyszłości jakas zmiana piecyka? Nie napisałeś nic o źródle. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 14:41, MariuszZ. napisał:

Nie "tego" co było przed upgrejdem tylko tego "co napisałeś" po upgrejdzie ? Dużo wyjaśniłeś i dzięki. Nie ma tematu. Pozdrawiam.

Mariuszu.

Po kilku dniach muszę potwierdzić to co wcześniej napisałem (a co tak negujesz :)). Osłuchałem się z już z wieloma dobrze znanymi mi płytami i ilość szczegółów niuansów słyszalnych jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż przed upgradem.  Wydaje się, że bas jest też niżej schodzący i to co pisałem już wcześniej jest bardziej różnorodny, więcej jego odmian się pojawia. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebgla nigdy nie negowałem, że będzie gorzej czy wyższej jakości kolumn po upgrade. W to nie wątpię ale sposób w jaki to naświetliłeś wg mnie był nieadekwatny do tego co wcześniej pisałeś o bergesach. Upraszczając odebrałem to jako niszczenie ich dorobku i zasłużonej pozycji w rankingu bo napisałeś, że czegoś tam w muzyce nie było, coś było słabo słyszalne, co niebardzo szło w parze z tym co sam wcześniej twierdziłeś. Dobór słów chyba był dla mnie nietrafiony i opatrznie wszystko zrozumiałem. 

Fajnie, że można dobry produkt jakim są bergesy przetransformować w jeszcze lepszy. Życzę miłego słuchania i wielu wspaniałych doznań z tego płynących ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MariuszZ. napisał:

Fajnie, że można dobry produkt jakim są bergesy przetransformować w jeszcze lepszy. Życzę miłego słuchania i wielu wspaniałych doznań z tego płynących ?

Również życzę miłych doznań, nie tylko z muzyką ?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rafal735r napisał:

Może w przyszłości jakas zmiana piecyka? Nie napisałeś nic o źródle. 

Rzeczywiście zaraz na początku pomyślałem o zmianie wzmacniacza, bo było tak szorstko i płasko, ale z dnia na dzień jest lepiej i teraz po tygodniu wygrzewania jeszcze pewnie nie grają na 100%, a szorstkość zanikła, dźwięki są nasycone, ulokowane w przestrzeni, jest duża scena. Ten mój wzmacniacz CA A500  przedstawia wysokie, średnie i niskie w sposób zrównoważony, w sposób lekko ocieplony, neutralny i naturalny, czyli tak jak bym chciał. Póki co znacznie poprawiłem sobie przyjemność ze słuchania dzięki nowym kolumnom BMN. Ale jak najbardziej w przyszłości chciałbym zmienić wzmacniacz, na jakiś model z wyższej półki, tak by grał jeszcze lepiej, ale chyba raczej w takim charakterze brzmieniowym jak obecny. Musiałbym posłuchać innych wzmacniaczy, bo w tym nie mam doświadczenia. Czy poleciłbyś jakiś wzmacniacz używany do 2000 tys., który rzeczywiście zagrałby zauważalnie lepiej? Może jakiś wyższy model Nada?

Źródło i kable na pewno do poprawy, ale na razie jest ok: smartfon LgV40 (DAC ESS SABRE ES9218P) i Tidal HiFi lub odtwarzacz cd (Bluray Samsung 10 letni-podobno te starsze miały lepsze przetworniki), interkonekty prolink future, głośnikowe no-name z miedzi beztlenowej.

Na razie moje  BMNy Ex2 II grają stojąc jeszcze na taboretach, czyli na standach (będą metalowe i ciężkie-zrobi mi znajomy) będzie pewnie jeszcze inaczej.

Nie wspomniałem też, że podłączam też w mojej konfiguracji subwoofer (svs sb 1000), który bardzo ładnie się zszywa z nowymi BMNami. BMNy dałyby sobie radę same jeśli chodzi o bas, ale subwoofer fajnie, subtelnie je dociąża i generuje też dźwięki poniżej 35 Hz, a takie też czasem występują w realizacjach muzycznych, a szczególnie filmowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 19:36, GrubyKoń napisał:

No i wjechały do pokoju S3 MKII. Zaczynam oswajanie się z nową dla mnie marką ale i klasą kolumn. Narazie napewno za wcześnie na jakiekolwiek rozpisywanie się o dźwięku ale jestem pod wrażeniem ile one informacji wysyłają do słuchacza. Pierwszy utwór był dla mnie jakimś nie porozumieniem średnica wyje bas płaski bez zejścia mało góry... Po godzinie słuchania jest coraz lepiej. Basu z utworu na utwór przybywa schodzi coraz niżej co za tym idzie i średnica jakby się uspokoiła i więcej góry się ujawniło no i ciekawie budują cała scenę. Jak narazie jestem zadowolony i strasznie ciekawy co dalej pokażą po kilku godzinach słuchania.

IMG_20191210_193514.jpg

Fornir jak u mnie, wiec super;-)

widzę że i wzmacniacz chyba taki sam PM16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LOBO_M napisał:

Fornir jak u mnie, wiec super;-)

widzę że i wzmacniacz chyba taki sam PM16?

Palisander Salvador robi robotę jest fenomenalny. Tak tak to PM16 ?Miałem teraz w sobotę Denona S10 ale nie dał rady przekonać mnie do siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎18 o 18:58, GrubyKoń napisał:

Palisander Salvador robi robotę jest fenomenalny. Tak tak to PM16 ?Miałem teraz w sobotę Denona S10 ale nie dał rady przekonać mnie do siebie. 

Witam.

Jestem tu nowy, niedawno stałem się posiadaczem Bergesów 3 i jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza.

Mam pytanie do posiadaczy Marantza pm-16- czy jesteście zadowoleni z połączenia z BMN-ami, i z jakimi wzmacniaczami go porównywaliście .

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek. K. Na moich Bmn miałem okazję słuchać tylko denona S10 kolegi no i swojego PM16. Po kilku minutach efekciarskich denona wróciłem do maranca z tego względu że jest dużo bardziej muzykalny. Ogólnie po ampli denona gram cały czas na integrach marantz. 

Edytowane przez GrubyKoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu wzmacniacza do BMN. Nadal wracam do kwestii dobrwj tj. przejrzystej, nasyconej i naturalnie brzmiącej lampy. U mnie było rewelacyjnie, ale i z hybrydą Xindaka równie dobrze. Co prawda dzięki koledze z klubu,jego szybkiemu zakupowi jestem obecnie pozbawiony BMN, ale może kiedyś powrócę, ale pewnie będzie to wybór z najwyższej półki. Jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na Xindaka z nowej generacji, obecnie choćby na OLX jest kilka sztuk z poprzedniej. Miałem je i naprawdę było bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 21:33, GrubyKoń napisał:

Przemek. K. Na moich Bmn miałem okazję słuchać tylko denona S10 kolegi no i swojego PM16. Po kilku minutach efekciarskich denona wróciłem do maranca z tego względu że jest dużo bardziej muzykalny. Ogólnie po ampli denona gram cały czas na integrach marantz. 

Jaki jest powód szukania następcy PM16?  szukasz w podobnej cenie co pm16? 

Ja mam ten problem ze jak kupię nowe to mi żal sprzedać stary, dlatego pm7200 leży w szafie. Tłumaczę sobie ze czekam aż synowie dorosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LOBO_M napisał:

Jaki jest powód szukania następcy PM16?  szukasz w podobnej cenie co pm16? 

Nie szukam na siłę następcy maranca. Poprostu jak któryś z kolegów kupi jakąś nową integre to wleke do siebie i posłucham na swoim sprzęcie. Nawet jakbym szukał nowego wzmaka to nie musiałby by być w takiej samej cenie jak PM16. Jakby się trafiło coś fajnie grającego w mniejszych pieniądzach zawsze można zainwestować w lepszy dac czy cd... Miałem pm 7200 bardzo dobre wspomnienia mam z nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Son-go napisał:

Witam Wszystkich jaka jest cena Beszeli bo nigdzie nie mogę znaleźć. Bergersy i wszystkie inne wiem a tych ani specyfikacji ani ceny? Może jakiś link albo konkretna odpowiedź. Pozdrawiam

Witaj. Nowej strony BMN jeszcze nie ma wiec proponuję skontaktować się z Panem Bogdanem co do ustalenia szczegółów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Ex2 II doczekały się standów?  Wysokości 55 cm i około 20 kg każdy (słupki są wypełnione piaskiem). Tymczasowo stały na taboretach dociążonych ciężkimi książkami. Zmiany w odsłuchu nie są jakieś znaczące, ale można usłyszeć bardziej zwarty bas i w mniejszym stopniu drgania przechodzą na podłogę i dalej na inne przedmioty znajdujące się w pokoju. Na przykład obudowa odtwarzacza bluray nie wydaje już irytujących dźwięków. Stawiałem kolumny na różnych wysokościach 55 cm do 65 cm i nie usłyszałem zmian. Natomiast dość zauważalne zmiany zachodzą podczas oddalania kolumn od ściany. W odległości 80 cm wyraźnie zwiększa się głębokość sceny i poszczególne plany stają się lepiej wyodrębnione. Podkładki pod kolce podkleiłem filcem dzięki czemu mogę bezproblemowo po panelach odjeżdżać od ściany podczas odsłuchu. Scena niezależnie od odległości kolumn od ściany nie wychodzi do przodu poza linię kolumn, ale cały spektakl odbywa się za linią w głąb. Dźwięki pięknie wybrzmiewają i wypełniają pokój. Kolumny stoją w odległości 2,20 od siebie. Od linii kolumn do mojego stanowiska jest 2,8 m i w tej odległości mi się najlepiej słucha. Za mną jest 1,4 metra do ściany. Pod samą ścianą basy wyraźnie są podbite, ale jeszcze w miarę pod kontrolą i rzadko z falą stojącą. Jednak dla mnie tego basu jest tu często za dużo (też bez subwoofera).

Tak to wygląda w mojej konfiguracji (przypominam z CA A500, telefonem LgV40 z mini dac ESS SABRE ES9218P i opcjonalnie dołączanym sub. SVS sb 1000) i w moich warunkach akustycznych.

20191230_194309_resized.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyjemnie to wygląda. 

A Miałeś możliwość odsłuchu innych bmn mnie interesują S1 i może kiedyś uda mi się je odsłuchać u siebie. Pzdr

Mało jest informacji od użytkowników S1 w sieci. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KALIBER napisał:

Zrób 2,70 .

Dzięki, myślałem, że to już będzie za duży rozstaw, ale scena jest jeszcze bardziej spektakularna, a instrumenty i wokale mają więcej przestrzeni ?

 

1 godzinę temu, dedal75 napisał:

No przyjemnie to wygląda. 

A Miałeś możliwość odsłuchu innych bmn mnie interesują S1 i może kiedyś uda mi się je odsłuchać u siebie. Pzdr

Mało jest informacji od użytkowników S1 w sieci. 

Dzięki, na żywo fajnie błyszczy lakier na midwooferze i skrzynki też są lekko polakierowane.

Słuchałem jeszcze tylko F2 u pana Bogdana i bardzo mi się podobało. Ciekawe jak grają S1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.