Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczela mnie kusic opcja upgrade z bergesow 3 wyzej.

Nie wiem czy mnie czasem nie pogielo.

Co mi szkodzi zostac przy Bergesach? Czy jest rzeczywiscie sens dokladac 3000zl do Beszeli? Beszele pro to juz chyba za duzo ale kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mikelas76 napisał:

Zaczela mnie kusic opcja upgrade z bergesow 3 wyzej

Zadaj sobie pytanie co Ci w bergesach przeszkadza? Usiądź i spokojnie o tym pomyśl. Czy te 3 tysie naprawią to czego nie mają bergesy lub czego Ci brakuje? Podjedź na odsłuch i sprawdź czy otrzymasz to czego oczekujesz. Bądź świadomy oczekiwań tak by wydając kasę mieć później czyste sumienie np. przed żoną hehe ? Pozdrawiam. 

Edytowane przez MariuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, EmilioE napisał:

Ten głośnik wysokotonowy to jest killer, który absolutnie zmienia i sublimuje brzmienie do poziomu najwyższego.

Jaśniej się nie da? Bo z tego zdania nic nie zrozumiałem. Jak zmienia brzmienie? Ten najwyższy poziom to poziom czego? Sublimuje? Czyli coś przekształca? Tłumi? Przesuwa? Co konkretnie? Killer? Zabija konkurencję czy dobre brzmienie? Wytłumacz proszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam popracować Koledze nad tonem wypowiedzi i sposobem zadawania pytań. Forumowicze uprzejmie służą radą, dzieląc się swoim doświadczeniem, a nie są wyrywani do odpowiedzi przy tablicy.

Najprościej jak się da: jak Go stać na ten głośnik, to niech się nie ogląda się na słabsze (tańsze) oferowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już chyba dużo zostało napisane w tej sprawie. Opłaca, czy nie opłaca. Warto, czy nie warto. To już każdego indywidualna sprawa. Jak kogoś stać i chce polepszyć brzmienie to niech bierze po prostu. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Zaczela mnie kusic opcja upgrade z bergesow 3 wyzej.

Nie wiem czy mnie czasem nie pogielo.

Co mi szkodzi zostac przy Bergesach? Czy jest rzeczywiscie sens dokladac 3000zl do Beszeli? Beszele pro to juz chyba za duzo ale kusi.

Zadaj sobie pytanie , czy byś myślał o upgrejdzie gdybyś nie czytał tego forum ?  W sumie to pytanie auto-retoryczne ? 

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EmilioE napisał:

Zalecam popracować Koledze nad tonem wypowiedzi i sposobem zadawania pytań.

Popracuję. Kolega mógłby za to prócz pustych stwierdzeń pisać o faktach, a nie bezkrytycznie lokować produkt. Tańszy nie zawsze znaczy gorszy. Proszę by Kolega napisał w czym Crescendo Seasa jest lepszy od Illuminatora 3004 czy berylowego Satori z Bergesów. Uważam, że jak kogoś zachęcamy by wydał 3 tysie to warto napisać coś więcej niż to, że to killer i top przetworników. Proszę się nie irytować tonem mojej poprzedniej wypowiedzi. Zadając tego typu pytania staram się by ktoś za jakiś czas nie napisał o naszym klubie takich pierdół jak piszą ostatnio o Studio 16 Hz mimo, że to chyba robota Rafała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L

27 minut temu, rafal735r napisał:

A co takiego piszą?

Poważnie? Czytając wątek wnioski można samemu wyciągnąć. 

Może i by wyjaśnił, gdybym był zainteresowany ale uważam, że jedwabny Scan Speak do mojego wzmacniacza jest wystarczająco dobry i upgrade nie ma sensu w mojej konfiguracji. Może kiedyś zmienię wzmacniacz na "lepszy" to będę myślał o tym. Z drugiej strony zauważyłem, że to hobby ma zapisane zmiany sprzętowe i poszukiwanie lepszego brzmienia, czasami innego brzmienia. Ze wzrostem świadomych oczekiwań w tej materii przestają liczyć się "metki" i cena, a zaczyna się czysta analiza i uważne słuchanie brzmienia. Czytanie zaś na forum koleżenskich rad i wypowiedzi nabiera innego znaczenia. Poleciłbyś kolumny o efektywności poniżej 90 dB, na przetwornikach niskotonowych z dobrocią wypadkową powyżej 0.5, z ciężkimi membranami ale z wybitnym Crescendo nie wiedząc jaki wzmacniacz będzie to napędzał? Jeżeli ktoś nieosłuchany, poszukujący na forum porady trafi na kilka wpisów zachwalających bez punktu odniesienia wspomniany tweeter i kupi w ciemno takie kolumny podłączając do swojego trzywatowego Seta na 2a3 to będzie miał gwarancję, że brzmienie go zadowoli? Możliwe ale pewności nie ma. Dlatego uważam, że warto pisać o własnych doświadczeniach w taki sposób by czytający miał możliwość ich wykorzystania w sposób świadomy, a niekoniecznie bezkrytycznie przyjmując informację o wyższości jednego produktu nad drugim (patrz słowo "killer") ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, EmilioE napisał:

Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Tak. Nikt nie mówił, że będzie... Chociaż łatwo można wydać ciężko zarobione pieniądze. Nikt nie mówił, że będzie tanio. Warto żeby wydać je mądrze ? 

 

Godzinę temu, LOBO_M napisał:

Więc może crescendo wstawić do bergesow skoro cena podobna?

Wstaw i nie omieszkaj napisać co się zmieniło na lepsze w brzmieniu pomijając fakt czy się opłacało ? Wielu skorzysta z Twoich doświadczeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

 

Poważnie? Czytając wątek wnioski można samemu wyciągnąć. 

?

Całe szczęście nie wchodzę do HiEndu. 

Wracając do tweetrow to akurat tutaj problem nie jest jakiś skomplikowany. Rozmawiamy o samych tweeterach. Różnica jest na plus i to słychać. Zaczynałem na tweeterze Seas ze zwykłych S3, potem upgrade na Excela za 550zl i teraz Crescendo. U kumpla słuchałem SS w S3 MKII. Słychać przyrost jakościowy z każdą wydana kwotą. Czy przyrost jest proporcjonalny do wydanych pieniędzy? A kto to wie? Każdy ma inne granice. Dziś wróciłem trochę do korzeni i testuje Yamahe AS1000 i CDS1000. Wzmak robi robotę w tej cenie i zastanawiam się czy warto dopłacać do Burmestera parę tysięcy? Moim zdaniem nie, ale mimo to nie zamierzam go zmieniać. Jest trochę lepszy, ale żeby to była przepaść? A różnica w cenie dość duża. 

Foto na osłodę ?

03b3b8f8b631c4fdece76affcae38c51_1.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem AS2000. 1000 nigdy. W tej cenie to chyba najlepszy zakup. Na pewno dla mnie wiele lepsza jest ta Yamaha niż Marantz PM16, Denon PMA-2000, S10 i wiele innych, nawet droższych. Do tego wykonanie pierwsza klasa. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     No to przyjechały moje Bergesy 3, które na moją prośbę mają zmieniony tweeter, terminale i zaciski. Na pierwsze ucho grają troszkę głośniej, niż AA i zdecydowanie lepiej!!!

     Teraz tylko remont, bo ściany są za gołe i kable głośnikowe będę testował i marzenie się spełni o dobrym stereo - w latach 90tych był Pioneer, ale kolumn dobrych nie miałem, sam przerabiałem... (sic!)

DSC_8790.jpg

moje-kolumny-(1)---Kopia.jpg

moje-kolumny-(2)---Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko Polo napisał:

     No to przyjechały moje Bergesy 3, które na moją prośbę mają zmieniony tweeter, terminale i zaciski. Na pierwsze ucho grają troszkę głośniej, niż AA i zdecydowanie lepiej!!!

     Teraz tylko remont, bo ściany są za gołe i kable głośnikowe będę testował i marzenie się spełni o dobrym stereo - w latach 90tych był Pioneer, ale kolumn dobrych nie miałem, sam przerabiałem... (sic!)

DSC_8790.jpg

moje-kolumny-(1)---Kopia.jpg

moje-kolumny-(2)---Kopia.jpg

Jakie terminale i zaciski są zastosowane w Twoich Bergesach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marko Polo napisał:

     No to przyjechały moje Bergesy 3, które na moją prośbę mają zmieniony tweeter, terminale i zaciski. Na pierwsze ucho grają troszkę głośniej, niż AA i zdecydowanie lepiej!!!

     Teraz tylko remont, bo ściany są za gołe i kable głośnikowe będę testował i marzenie się spełni o dobrym stereo - w latach 90tych był Pioneer, ale kolumn dobrych nie miałem, sam przerabiałem... (sic!)

 

A czy to nie jest właśnie crescendo w twoich bergesach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafal735r napisał:

Ja miałem AS2000. 1000 nigdy. W tej cenie to chyba najlepszy zakup. Na pewno dla mnie wiele lepsza jest ta Yamaha niż Marantz PM16, Denon PMA-2000, S10 i wiele innych, nawet droższych. Do tego wykonanie pierwsza klasa. 

Z chęcią bym porównał do mojej Pm16, Bo mal sprzętu w życiu słuchałem, a Yamahy żadnej, szkoda że ja do wszystkich mam tak daleko.

Fajnie to pokazuje że tak wysoki model BMN, nadal gra dobrze że wzmacniaczem za niecałe 3000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Crescendo, słuchałem tego głośnika i bardzo mi przypadł do gustu. Zaciski ETI. dźwięk jest pod każdym względem bardziej różnorodny w całym paśmie.

Przepraszam, że piszę z telefonu, ale jestem poza domem i chyba wszystko przejdzie poprawnie.

DSC_8789.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko Polo napisał:

dźwięk jest pod każdym względem bardziej różnorodny w całym paśmie.

Mógłbyś rozwinąć? Co dla Ciebie znaczy różnorodny? Wysokotonowy w całym paśmie? Jak się różni ten dźwięk? Z czym porównywałeś? Proszę o odpowiedź ? Pozdrawiam. 

Edytowane przez MariuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MariuszZ. napisał:

Mógłbyś rozwinąć? Co dla Ciebie znaczy różnorodny? Wysokotonowy w całym paśmie? Jak się różni ten dźwięk? Z czym porównywałeś? Proszę o odpowiedź ? Pozdrawiam. 

Na pewno góra wpływa na odbiór srednicy, czy też na odwrót. To akurat żadna tajemnica. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rafal735r napisał:

Na pewno góra wpływa na odbiór srednicy, czy też na odwrót. To akurat żadna tajemnica. 

Nawet na bas góra wpływa. Balans tonalny może się zmienić ale... Ja nie zrozumiałem i proszę o rozwinięcie myśli zawartej w zdaniu Kolegi Marco. Audio ma wiele tajemnic i fajnie wiedzieć o co chodzi bo można coś przegapić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.