Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, LOBO_M napisał:

Z chęcią bym porównał do mojej Pm16, Bo mal sprzętu w życiu słuchałem, a Yamahy żadnej, szkoda że ja do wszystkich mam tak daleko.

Lobo dzisiaj poleciał krótki ale bardzo owocny test Yamahy od Rafała. Jak chyba wiesz również posiadam PM 16. Po kilku osluchanych i lubianych piosenkach jestem w lekkim szoku. Bas dobrze kontrolowany szybki i precyzyjny cholernie detaliczna i przejrzysta góra oraz średnica. Wyciąga dużo ciekawych smaczków z nagrań gdzie marantz przykrywa to "kiślem". Wokal instrumenty dęte smyczki itd brzmią świetnie. Teraz dopiero wygrzane BMN S3 MKII pokazały pazurki gra to naprawdę dobrze jutro dalsza część testów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rafal735r napisał:

zaczepki? 

Nie. Po co? Szukam na forum odpowiedzi na pytania do treści, których nie rozumiem. Nie mam na kaucję za Beszele żeby posłuchać i nie mam na przetworniki żeby bez sprawdzenia wymieniać zatem zachęcam Kolegów żeby pisali bardziej zrozumiale, a mniej hasłowo... Rozumiem, że dla niektórych hasła "killer" , "dźwięk różnorodny" czy idąc dalej i cytując klasyków "jest równowaga i koherencja... itp." to wystarczy by się zainteresować ale można z forum więcej wycisnąć ?

 

3 minuty temu, GrubyKoń napisał:

Bas dobrze kontrolowany szybki i precyzyjny cholernie detaliczna i przejrzysta góra oraz średnica. Wyciąga dużo ciekawych smaczków z nagrań gdzie marantz przykrywa to "kiślem". Wokal instrumenty dęte smyczki itd brzmią świetnie

To rozumiem i czekam na więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MariuszZ. napisał:

Nie. Po co? Szukam na forum odpowiedzi na pytania do treści, których nie rozumiem. Nie mam na kaucję za Beszele żeby posłuchać i nie mam na przetworniki żeby bez sprawdzenia wymieniać zatem zachęcam Kolegów żeby pisali bardziej zrozumiale, a mniej hasłowo... Rozumiem, że dla niektórych hasła "killer" , "dźwięk różnorodny" czy idąc dalej i cytując klasyków "jest równowaga i koherencja... itp." to wystarczy by się zainteresować ale można z forum więcej wycisnąć ?

 

Nie chce się powtarzać, ale myślę że w tym temacie zostało już sporo napisane. Sam już kilka razy to robiłem. Crescendo wyciąga sporo więcej informacji z muzyki. Wszystkie detale, które były wcześniej gdzieś głęboko schowane, zostały wyciągnięte na światło dzienne. Każdy niuans jest słyszalny. Ludzie, którzy nie słyszeli wcześniej takiego typu brzmienia mówią o tym "zbyt sterylnie" i tego typu podobne aluzje. Nie zdają sobie po prostu sprawy ile w ich ulubionych kawałkach jest ukrytych detali, niuansów , dlatego tak odbieraja to brzmienie. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Mam wrażenie że szukasz dziwnej zaczepki? 

Hehehehe ja mam dokladnie taki sam odbior „kolegi” Mariusza.

Jego umysl podaza mrocznymi i pokretnymi sciezkami. Dlatego czytam tylko i staram sie nie komentowac. 

Ufff myslalem ze tylko ja go tak odbieram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mikelas76 napisał:

Jego umysl podaza mrocznymi i pokretnymi sciezkami. Dlatego czytam tylko i staram sie nie komentowac. 

Dobrze, że twój umysł podąża świetlistym i prostym szlakiem. Wróżę, że dojedziesz do celu szybko czego Ci "kolego" z całego serca życzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazaj sie ale jak widac tak Ciebie odbieraja inni koledzy. Moze jestes dociekliwy moze totalnie niestandardowy nie wiem. Ale proponuje chwilke przyjrzec sie sobie z dystansu i zmienic sposob wypowiedzi. Bedzie po prostu przyjemniej.

A przede mna jeszcze dluga droga poniewaz mam duze wymagania a portfel chudziutki wiec potrwa zanim znajde zadawalajace mnie zabawki. 

Wzajemnie zycze Tobie jednak bez zlosliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rafal735r napisał:

Najważniejsze, aby bezpiecznie ?

Zatem chyba warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. O drogę trzeba pytać i studiować mapę (forum), a nie jechać na "wariata" i bezkrytycznie ufać znakom (komentarzom) na drodze bo to można się zdziwić ? Oczywiście własne ucho i wrażenia najważniejsze jak wspomniałeś wcześniej ale forum jest po to by dzielić się tymi wrażeniami bez wnikania w stan umysłu ciekawskich ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem kupić wzmacniacze to porównywałem w sklepie yamaha AS 700 i marantz pm 6004. Po przełączeniu z marantzs na yamahe bas jak by wyszczuplał, zrobiło się go mniej, był wyższy w oktawie i punktowy, jak by taki estradowy. Cały balans tonalny koncentrował się na górze i średnicy. Granie bardziej techniczne. marantz był bardziej dociążony na basie ale ogolnie wyrównany tonalnie i zrobił jako bonus przestrzeń. Jedni lubią takie granie inni lubią takie ? 

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Porównanie dwóch wzmacniaczy w tym samym czasie, w tych samych warunkach nawet sklepowycj, na tych samych kolumnach i na tym samym repertuarze to uwaga: tak jest obiektywne porównanie dwóch tych wzmacniaczy i wnioski słychać odrazu jak na dłoni.

2. Yamaha AS-700 i Marantz PM-6004 były wtedy na tym samym poziomie cenowym. Można więc idąc twoją ideologią powiedzieć ze Yamaha gra ale od serii 2000 lub cenowego odpowiednika Marantza serii 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kpisz. 

Dla mnie nie gra,a dla Ciebie gra tak to już jest i co ma do rzeczy cena. Nie zawsze droższe jest lepsze  mówimy o pasującym nam brzmieniu.  Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dedal75 napisał:

Chyba kpisz. 

Dla mnie nie gra,a dla Ciebie gra tak to już jest i co ma do rzeczy cena. Nie zawsze droższe jest lepsze  mówimy o pasującym nam brzmieniu.  Pzdr

A co napisałem wcześniej ? ?

8 godzin temu, tomgda napisał:

Jedni lubią takie granie inni lubią takie ? 

Dlatego najlepiej jak każdy zrobi odsłuch i porównanie we wlasnym  zakresie  i wyciągnie swoje wnioski.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje wrażenia po kilkudziesięciu godzinach słuchania w umeblowanym pokoju lekko ponad 16m2 – zazwyczaj po 21tej, bo cisza w bloku, ale też po południu – bo łupnąć można…

 

     Bas to ogromna poprawa kontroli, jakości i tonów, a każdy instrument gra inaczej… Czasem jest twardszy w brzmieniu, a czasem miękki, a nieraz wręcz oba jednocześnie się prezentują – kiedy trzeba – i jest dużo bardziej różnorodny, np. słychać też pudło instrumentu, a nie tylko struny, dźwięk i pogłos. W różnych instrumentach i nagraniach wypada inaczej, nie zlewa się w podobnych tonach i nie dudni, to duża poprawa do AA.

     Średnica jest zdecydowanie większa, wręcz ogromna, bogatsza i wyraźniejsza, a jej zakres bije na głowę poprzednie kolumny, gdzie była wręcz wycofana. Tu pojawia się mnóstwo informacji i przestrzeni, której nie było. Mam jednak wrażenie, że ta jasność jest za mocna, albo ja już przez ten prawie rok przywykłem do jej braku? No i pewnie to też rola sprzętu i kabli głośnikowych, nie mówiąć o akustyce pomieszczenia.

     Soprany zaś są mocniejsze, ale i zarazem delikatniejsze, subtelniejsze (nie kłują w uszy) i duuuużo więcej słychać detali i dużo przestrzeni prezentują. Niesamowity jest ogrom różnorodności tych dźwięków i ich jakości, instrumenty grają przepięknie!!! To niesamowite uczucie, kiedy słuchając muzyki biegniesz kilka razy do drzwi, bo chyba ktoś dzwonił lub sprawdzasz odwrócony telefon, a okazuje się, że to pojawiły się dźwięki, których wcześniej nie słyszałem…

     Scena jest dużo większa, dużo wyraźniejsza, dokładniejsza, jest rewelacyjna– jak dla mnie w tym pokoju i z tym sprzętem! Poziom narastania i wygaszania dźwięku jest niesamowicie precyzyjny, jak trzeba zagrać delikatnie – grają subtelnie, jak trzeba łupnąć – pierd…lną, aż miło i żadnych przesterów!!! Od najcichszych poziomów grają całym pasmem, jednak przy głośności na godzinie powyżej 11, 12 średnica wyskakuje do przodu dominując pasmo… (sic!) Oczywiście tak głośno nie słucham, w zupełności wystarczy w bloku i w tym pokoju na około 8:45 i jest rewelacyjnie… Przepięknie jest.

Zauważyłem – wraz z kilkoma znajomymi –  jeszcze coś… otóż przechodząc przed AA wyraźnie słyszałem, w którym są miejscu, słyszałem głośniki w konkretnej lokalizacji słuchając muzyki, natomiast Bergesy są mniej definiowalne, co do położenia, tzn. gra bardziej przestrzeń, niż same głośniki...

Obie kolumny nadal są „przyklejone” do siebie, ale za chwilę będą tylko Bergesy. Różnica jest ogromna w słuchaniu muzyki poważnej, jazzu, bluesa, a rok i pop, czy elektroniczna grają rewelacyjnie i przestrzenniej, z (jakby) trójwarstwową sceną w głębi, bo szerokość tej sceny jest też kilka razy szersza, niż w poprzednich kolumnach i nie ma takiego znaczenia, czy słucham bardziej wyprostowany, czy mocniej oparty (kiedy bas robił się większy, lejący i dudniący)... Wreszcie fortepian, pianino, skrzypce, klarnet, trąbka, kontrabas, wiolonczela i inne instrumenty grają poprawnie, a wokale zachwycają mnie… Banan na twarzy przy każdym utworze.

 

Czuć świeży i czysty oddech emocji płynących z tych głośników. One grają, jak za milion dolarów ?

 

     Na rysunkach starałem się oddać moje odczucia co do sceny, jak i odbioru pasma poszczególnych tonów, zaznaczam iż są to moje własne odczucia (podobne do tych stwierdzeń, czy herbatę należy słodzić, pić z cytryną, sokiem, czy zalewać wrzątkiem…).

 

Co do moich spostrzeżeń konstrukcyjnych – na plus zaliczam odległości w terminalach, są tak rozmieszczone, że swobodnie i wygodnie można przykręcić grube kable bez leżenia na podłodze i celowania w otworki… Płyta przednia mogła by być grubsza, co by mogło poprawić sztywność i wagę kolumny i pewnie brzmienie. Może by konstruktor zrobił – dla chcących – jakąś ciężką podstawkę pod kolumny, co też może mieć wpływ na brzmienie. Okleina i obudowa w świetnej jakości, a kolce łatwo się regulują.

GRATULACJE i podziękowania za doznania, teraz mogę iść wyżej – zmieniając wzmacniacz i źródło, bo kolumny są na bardzo wysokim poziomie prezentacji różnej muzyki i wystarczą na długie lata, bo to kawał dobrej roboty!!!

P.S. Co do porównań sprzętu w sklepach uważam, że jak się nie ma pieniędzy, żeby w domu kilka modeli porównać (gdzie tu wygrzanie sprzętu itp.) to i w sklepie są różnice, bo sam doświadczyłem, że te same modele - srebrny i czarny potrafiły zagrać troszkę inaczej, ale w sklepie jest całe mnóstwo innych przeszkadzajek i to średnie porównanie... Zaciski ETI dają więcej basu i detaliczności - takie odniosłem wrażenie i takie chciałem.

 

wykres-sceny-BMN---Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 21:45, GrubyKoń napisał:

Lobo dzisiaj poleciał krótki ale bardzo owocny test Yamahy od Rafała. Jak chyba wiesz również posiadam PM 16. Po kilku osluchanych i lubianych piosenkach jestem w lekkim szoku. Bas dobrze kontrolowany szybki i precyzyjny cholernie detaliczna i przejrzysta góra oraz średnica. Wyciąga dużo ciekawych smaczków z nagrań gdzie marantz przykrywa to "kiślem". Wokal instrumenty dęte smyczki itd brzmią świetnie. Teraz dopiero wygrzane BMN S3 MKII pokazały pazurki gra to naprawdę dobrze jutro dalsza część testów ?

Pamietam, ze jak bylem z moimi BMN u Sasiada, ktory ma wzmacniacz Arcam, model za kilkanasie tysiecy, wie pamietam dokladnie jaki, to u niego dzwiek tez byl bardziej techniczny. Z jednej strony pomyslalem, ze to mi sie podoba, ale z drugiej, nie wiem czy na dluzsza mete nie bedziemto meczace. 
no i jakie masz teraz plany, pm16 idzie na sprzedaz, skoro, podobra cena a wg Ciebie duzo lepiej zagralo? Przyznam ze dales mi do myslenia. Nie wiem czy nie zrobie tak, ze wystawie pm16 i poszukam czegos do 3000zl, w tym czasie bedzie gralo pm7200 bo lezy w szafie. Mi chodzila po glowie hybryda xindaka. No ale teraz to co najbardziej mi chodzi to jednak cressendo i upgrade moich, na beszele uwazam ze mam za cienkie pozostale komponemty, a tak mocno nie chce zmieniac.

czy ktos z posiadaczy BMN, jako zrodlo uzywa RPi z karta dzwiekowa no Allo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, LOBO_M napisał:

jakie masz teraz plany, pm16 idzie na sprzedaz, skoro, podobra cena a wg Ciebie duzo lepiej zagralo?

LOBO stało się. Marantz poszedł na zamianę za yamahę. Już jakiś czas temu chodziła mi po głowie sprzedaż pm 16 i kupno czegoś bardziej żywego i lepszego. Problematyczną sprawą jest znalezienie czegoś ciekawego kupno odsłuchy sprzedaż... Masakra. Dobrze że akurat Rafał wszedł w posiadanie takowego pieca 3 dni krótkich odsłuchów i decyzja zapadła. A co do brzmienia Yamahy więcej szczegółów lepsza rozdzielczość lepszy bas instrumenty blachy stopa takie precyzyjne fajne. Czy na długą metę będzie męczyć nie wiem czas pokaże. Jak narazie sprawia mi wiele radości z ponownego słuchania "osłuchanych", utworów. 

IMG_20200126_160308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy stało się. Zdradziłem markę i zakupiłem Klipsch Heresy III. Tym samym moje S3II w kolorze dąb solano szukają nowego właściciela. Stan idealny. Zainteresowanych zapraszam na priv.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, właśnie zakupiłem używane kolumny Fx2 z pierwszej generacji (6letnie) że względu na dość okazyjna cenę w stosunku do nowych. Szukam teraz wzmacniacza ale ciężko przeczytać jak same kolumny brzmią.uzyka jakiej słucham zazwyczaj ma charakter rozrywkowy, od czasu do czasu bardziej nostalgicznie - triphopowo. Myślałem o używanym Sony 700Es, mam nadzieję że sumarycznie nie zrobi się zbyt ciepło i stracą selektywność. Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Ja Heresy nie słyszałem, ale kumpel je miał i szybko sprzedal. Dziwne trochę że lepiej ci zagrały. 

Dziwne ,że kolumny z 50-70 letnim stażem , spójnie zaprojektowane przetworniki , obudowa , zwrotnica , itd. zagrały lepiej ? ?  Dziwne by było gdyby zagrały gorzej.

PS: jeden znany jutuber polecał drwala z MC , nie smakował mi ? 

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.