Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że to taki odwet za niezbyt pochlebna opinie o bardzo słabych Focalach V. Bardzo to słabe kolego. Pozdr. 

Godzinę temu, Nstbs napisał:

Myślałem o używanym Sony 700Es, mam nadzieję że sumarycznie nie zrobi się zbyt ciepło i stracą selektywność. Będę wdzięczny za porady.

Musisz iść w takiego staruszka? Ile masz do wydania? 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dedal75 napisał:

A do Bmn-ów bliżej wzmacniaczom o jakiej barwie? Pzdr

Zależy co kto lubi. Potrafią zagrać sucho np z Naimem. Albo za bogato np z wysokim Denonem. 

5 minut temu, Nstbs napisał:

To będzie mój pierwszy spoko zestaw audio. Chciałbym przestrzennego detalicznego brzmienia ale żeby czasem nie zrobiło się sucho.

A teraz z czy one grają? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nstbs napisał:

Część, właśnie zakupiłem używane kolumny Fx2 z pierwszej generacji (6letnie) że względu na dość okazyjna cenę w stosunku do nowych. Szukam teraz wzmacniacza ale ciężko przeczytać jak same kolumny brzmią.uzyka jakiej słucham zazwyczaj ma charakter rozrywkowy, od czasu do czasu bardziej nostalgicznie - triphopowo. Myślałem o używanym Sony 700Es, mam nadzieję że sumarycznie nie zrobi się zbyt ciepło i stracą selektywność. Będę wdzięczny za porady.

Odkąd BMN jest w kręgu moich zainteresowań, na stałe mam ustawione alerty na allegro/olx. Widziałem je, naprawdę fajna cena i jeśli tylko nie miały wady ukrytej super zakup. Moim zdaniem wizualnie woofer lepiej prezentuje się niż w nowej odmianie.

nie masz mozliwosci posluchania kolum u kogos na wzmacniaczu, nim kupisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minutes ago, LOBO_M said:

Odkąd BMN jest w kręgu moich zainteresowań, na stałe mam ustawione alerty na allegro/olx. Widziałem je, naprawdę fajna cena i jeśli tylko nie miały wady ukrytej super zakup. Moim zdaniem wizualnie woofer lepiej prezentuje się niż w nowej odmianie.

nie masz mozliwosci posluchania kolum u kogos na wzmacniaczu, nim kupisz?

 

Kolumny już stoją w domu. Raz posłuchałem modelu B2 i podobało mi się to że przy super niskiej głośności słychać było wszytko. Muzyka zupełnie nie moja bo jakieś jazzu szyły ale brzmiało to tak dobrze że aż chciało się słuchać. Kolumny które wczoraj jeszcze były na olx kupiłem w ciemno, mam już je w domu. Czytałem że zmieniła się membrana na dole. Nie dowiem się raczej czy moja lepiej czy gorzej będzie brzmiała od scan peacka. 

 

Tak czy inaczej nadal nie wiem jaki wzmacniacz kupic. Wiem że pierwszy wybór nie musi być strzałem w 10 bo nie wiadomo jak się zgraja. Pytam zatem czy ktoś kto zna charakter grania tych bmn może polecić coś co w teorii powinno dać dawać detaliczne brzmienie bez utraty umiarkowanego ciepła.

Lubię przede wszystkim muzykę elektroniczną gdzie różnych klików i faktur jest sporo.

Edytowane przez Nstbs
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kup taki wzmacniacz, który jest popularny i w razie czego sprzedaż łatwiej. Ja jako pierwszy miałem marantz PM7200, moim zdaniem współczynnik cena jakość bardzo przyzwoity, dźwięk na tyle mi odpowiadał że robiąc zmianę pozostałem przy tej samej firmie. Też słucham trip hopu, massive attack, gusgus, tricky, muzyki alternatywnej. Nie słucham muzyki poważnej, jazzu, blues. Więc ogólnie mało audiofilski repertuar. Ale np. Hozier nowy album brzmi genialnie jak dla mnie. Piszę Ogólnikami, Ponieważ nie jestem tak zagorzałym audiofilem. Dla mnie istotniejsze jest ale muzyka której słucham odpowiadała mi nie drażniła na dłuższą metę, miała sporo detali głęboki bas dużoPrzestrzeni. 
Może Marantz PM 17?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Rozumiem że to taki odwet za niezbyt pochlebna opinie o bardzo słabych Focalach V. Bardzo to słabe kolego. Pozdr.

Słabym jest takie myślenie (popatrz na ilość postów oraz staż na forum , nie mam 15 lat by się bawić w odwety, i nie tracę czasu by 10x spamować co by swoją rację przeforsować).

Oraz stwierdzenie iż dziwne ,że koledze lepiej grają kolumny firmy z tak dużym stażem jak Klipsch ,a nie BMN-y ...

 

 

 

 

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy nie można uznać że jednemu bardziej pasuje charakterystyka silnika wolnossącego i zestrojenie zawieszenia Mazdy. Drugiemu natomiast turbodoładowany silnik Passata jego bardziej kanapowe zawieszenie?

Bardzo lubię dźwięk z moich BMN. Mimo wszystko lubiłem także od czasu do czasu posłuchać bardziej metaliczne granie Kefow sąsiada. Uważam że warto być człowiekiem otwartym, tolerującym zdanie innych, ponieważ upieranie się przy swoim może spowodować że stracimy okazję na spróbowanie czegoś co może okazać się równie dobrym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minutes ago, LOBO_M said:

Więc kup taki wzmacniacz, który jest popularny i w razie czego sprzedaż łatwiej. Ja jako pierwszy miałem marantz PM7200, moim zdaniem współczynnik cena jakość bardzo przyzwoity, dźwięk na tyle mi odpowiadał że robiąc zmianę pozostałem przy tej samej firmie. Też słucham trip hopu, massive attack, gusgus, tricky, muzyki alternatywnej. Nie słucham muzyki poważnej, jazzu, blues. Więc ogólnie mało audiofilski repertuar. Ale np. Hozier nowy album brzmi genialnie jak dla mnie. Piszę Ogólnikami, Ponieważ nie jestem tak zagorzałym audiofilem. Dla mnie istotniejsze jest ale muzyka której słucham odpowiadała mi nie drażniła na dłuższą metę, miała sporo detali głęboki bas dużoPrzestrzeni. 
Może Marantz PM 17?

 

Dzięki za pomoc wszystkim. Wyczytałem, że Marantz pm68, 72, 7000, 7200, 8000 to ta sama konstrukcja. Ogólnie zachwalany i łatwo w nich zrobić efektywny tuning. Zamówiony wlasnie używany PM7000. Dam znać jak to brzmi za jakiś czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Cześć. Napisz parę słów co Cię skusiło do zmiany, jakie są różnice, na czym grasz jeżeli nie tajemnica. Pozdrawiam.

Cześć. W odnośniku na końcu znajdziesz więcej informacji o mnie i powody zmiany kolumn. W razie czego pytaj śmiało. TUTAJ

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rafal735r napisał:

Ja Heresy nie słyszałem, ale kumpel je miał i szybko sprzedal. Dziwne trochę że lepiej ci zagrały. 

Nie ma nic dziwnego. BMN poza wieloma zaletami miały jedną istotną dla mnie wadę. Wzbudzały się i nie miałem gwarancji że upgrade to zniweluje, a że łatwiej zmienić kolumny niż nastawienie członków rodziny do zmian wizerunku salonu na pokój odsluchowy...

A co do Heresy. Posłuchaj na dobrym wzmaku a zobaczysz co to za granie. Z byle czym nie grają pomimo wysokiej skuteczności ale jak mają dobre zasilanie to nawet na niskim poziomie głośności grają pełnym pasmem co też ma ogromne znaczenie podczas nocnych sesji odsłuchowych. BMN świetne ale w moich warunkach Hersey lepsze.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nstbs napisał:

Dzięki za pomoc wszystkim. Wyczytałem, że Marantz pm68, 72, 7000, 7200, 8000 to ta sama konstrukcja. Ogólnie zachwalany i łatwo w nich zrobić efektywny tuning. Zamówiony wlasnie używany PM7000. Dam znać jak to brzmi za jakiś czas ?

Powinno być OK. Napisz co i jak. 

6 godzin temu, guinness_bis napisał:

Nie ma nic dziwnego. BMN poza wieloma zaletami miały jedną istotną dla mnie wadę. Wzbudzały się i nie miałem gwarancji że upgrade to zniweluje, a że łatwiej zmienić kolumny niż nastawienie członków rodziny do zmian wizerunku salonu na pokój odsluchowy...

Dobrze ze znalazłeś swój dźwięk. Rzeczywiście obudowa zamknięta w takim przypadku może pomóc. 

7 godzin temu, DeviLeq napisał:

 

Oraz stwierdzenie iż dziwne ,że koledze lepiej grają kolumny firmy z tak dużym stażem jak Klipsch ,a nie BMN-y ...

 

Widzisz, dla mnie dziwne są Twoje stwierdzenia iż kolumny "markowe" muszą grać lepiej. Zresztą chyba kolega rozwiał też i twoje wątpliwości w linku który podesłał wyżej. Słuchal wielu konstrukcji i porownywal. 

Taki duży staż na forum, a nic tego nie wynika. 

EOT

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Nstbs napisał:

Dzięki za pomoc wszystkim. Wyczytałem, że Marantz pm68, 72, 7000, 7200, 8000 to ta sama konstrukcja. Ogólnie zachwalany i łatwo w nich zrobić efektywny tuning. Zamówiony wlasnie używany PM7000. Dam znać jak to brzmi za jakiś czas ?

A myślałem, że to ja jestem szybki;-) Mam nadzieję, że cena równie dobra jak BMN.

Moja PM7200 stoi w szafie bo szkoda mi jej sprzedawać, uważam że to dobry sprzęt z super prezencją

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, LOBO_M said:

A myślałem, że to ja jestem szybki;-) Mam nadzieję, że cena równie dobra jak BMN.

Moja PM7200 stoi w szafie bo szkoda mi jej sprzedawać, uważam że to dobry sprzęt z super prezencją

Udało się za 800zl za srebrna bardzo ładnie wyglądająca sztukę z pilotem w zestawie więc chyba jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rafal735r napisał:

Widzisz, dla mnie dziwne są Twoje stwierdzenia iż kolumny "markowe" muszą grać lepiej. Zresztą chyba kolega rozwiał też i twoje wątpliwości w linku który podesłał wyżej. Słuchal wielu konstrukcji i porownywal. 

Taki duży staż na forum, a nic tego nie wynika. 

 

BMN nie ma takiego doświadczenia i zaplecza technologicznego. Kolega napisał o heresy to co każdy dobrze wie , są to kolumny które dzięki wysokiej skuteczności wyciągają wszystko przy niskim podkręceniu wzmacniacza - koledze pasuje.

Jedyne co mi nie podobało się w Twej wypowiedzi to wyrokowanie zdziwienia , kiedy wspominałeś iż nigdy ich nie słuchałeś - wiem to jest fan klub BMN ,ale bądźmy obiektywni.

I tak jak kolega pisał , tak i ja dodam , odpowiednie źródło , wzmacniacz mogą mocno zmienić odbiór danych kolumn. Odsłuch na typowym wzmacniaczu onkyo,denon,marantz,yamaha,nad,itp. z segmetu budżetowego 2-4tyś może dać Nam mylne wrażenie kiedy podepniemy kolumny np. pod luxmana l-590.

PS: fajnie gdyby BMN miał w ofercie jakiś monitor na większym niskotonowcu , o skuteczności 94dB+ z minimum ~6om

 

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, guinness_bis napisał:

Nie ma nic dziwnego. BMN poza wieloma zaletami miały jedną istotną dla mnie wadę. Wzbudzały się i nie miałem gwarancji że upgrade to zniweluje, a że łatwiej zmienić kolumny niż nastawienie członków rodziny do zmian wizerunku salonu na pokój odsluchowy...

A co do Heresy. Posłuchaj na dobrym wzmaku a zobaczysz co to za granie. Z byle czym nie grają pomimo wysokiej skuteczności ale jak mają dobre zasilanie to nawet na niskim poziomie głośności grają pełnym pasmem co też ma ogromne znaczenie podczas nocnych sesji odsłuchowych. BMN świetne ale w moich warunkach Hersey lepsze.

Sam się zastanawiam nad Heresy. Czy w tych kolumnach nie brakuje Ci basu? Wiem, że dużo osób łączy je z subwooferami aktywnymi. Druga sprawa: jak wypadają w muzyce elektronicznej i filmowej np.? Zastanawiam się czy te kolumny dobrze sobie radzą z różnymi gatunkami muzycznymi. Biorę też pod uwagę Klipsch Forte.

Przepraszam za off-top.

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Swego czasu poszukiwałem dość długo kolumn w miarę uniwersalnych  (od klasyki po mocny rock) i w końcu znalazłem audiovectory M3 , Polecam do filmowej i elektronicznej ten lub wyże modele podłogowe. Subwoofer mam , ale przy nich jest zbędny.

przynajmniej jak dla mnie

ps. salon 40 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ciszyn11 napisał:

Sam się zastanawiam nad Heresy. Czy w tych kolumnach nie brakuje Ci basu? Wiem, że dużo osób łączy je z subwooferami aktywnymi. Druga sprawa: jak wypadają w muzyce elektronicznej i filmowej np.? Zastanawiam się czy te kolumny dobrze sobie radzą z różnymi gatunkami muzycznymi. Biorę też pod uwagę Klipsch Forte.

Przepraszam za off-top.

Na pewno warto sprawdzić. Jeśli czegokolwiek może im brakować to jest mniej góry niż w BMN ale na pewno nie basu. Ten jest głęboki i róznorodny. Przetwornik 30 cm robi robotę. Jako zaletę Heresy traktuję to , że są właśnie bardzo uniwersalne. Klipsch Forte podobno mają potężniejszy bas.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DeviLeq napisał:

BMN nie ma takiego doświadczenia i zaplecza technologicznego. 

 

Tak jak napisałem. 15 lat na forum i żadnych wniosków z czytania. A Dynaudio, czy Kef nie mają zaplecza?

Żeby było tak jak mówisz to w ogóle żadne małe manufaktury nie miały by racji bytu na świecie, a co dopiero Polskie? 

17 minut temu, guinness_bis napisał:

Na pewno warto sprawdzić. Jeśli czegokolwiek może im brakować to jest mniej góry niż w BMN ale na pewno nie basu. Ten jest głęboki i róznorodny. Przetwornik 30 cm robi robotę. Jako zaletę Heresy traktuję to , że są właśnie bardzo uniwersalne. Klipsch Forte podobno mają potężniejszy bas.

Forumowicz Gruby Koń też ma podobne problemy co ty. Nieco podbity niski bas i domyślam się że obudowa zamknięta w Klipsh mogła pomóc na ten stan rzeczy. Ale to akurat problem pomieszczenia. Rozumiem twój tok myślenia, ja też wolę zmienić coś ze sprzętu nic przestawiac wszystko w pokoju czy adaptować akustycznie, bo nie mam takiego pola manewru. Trzeba umiejętnie złożyć elementy systemu i osiągać jakiś zamierzony cel bez obkładania się panelami. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rafal735r napisał:

Forumowicz Gruby Koń też ma podobne problemy co ty. Nieco podbity niski bas i domyślam się że obudowa zamknięta w Klipsh mogła pomóc na ten stan rzeczy. Ale to akurat problem pomieszczenia. Rozumiem twój tok myślenia, ja też wolę zmienić coś ze sprzętu nic przestawiac wszystko w pokoju czy adaptować akustycznie, bo nie mam takiego pola manewru. Trzeba umiejętnie złożyć elementy systemu i osiągać jakiś zamierzony cel bez obkładania się panelami. 

No i się rozumiemy.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Silver_85 napisał:

A powiedz mi jak z wysokością sceny ? Stoją bezpośrednio na podłodze ? 

Na razie stoją bezpośrednio na podłodze ale ze względu na dość bliskie pole odsłuchu nie jest to optymalne rozwiązanie. Pomimo świetnego brzmienia po wychyleniu się do przodu następuje poprawa sceny. Dlatego jestem w trakcie projektowania standów. Zalecane jest podniesienie kolumn o 35-40 cm .

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Tak jak napisałem. 15 lat na forum i żadnych wniosków z czytania.

Już wiem skąd masz ponad 14000 postów , z takich "przepychanek" ? Zapewne nie lubisz jak ktoś wytyka Ci cokolwiek , szybki bulwers , przełącznik 'atak mod' i spamujesz taką osobę. Nie martw się takich zadufanych w sobie audio znawców jest tutaj na forum wielu.

Nie słuchali czegoś ,ale strzelają oceną , kreują się na alfę i omegę , zwróci się uwagę , mit znawcy upada - brak kontrargumentów kończy się wykazywaniem braku wiedzy u adwersarza. Tak było w 2005 , tak jest i teraz - gimbazjum umysłowe króluje.

PS: zapewne jeszcze odpiszesz , bo przecież musisz mieć ostatnie słowo , jeśli masz ochotę na forumowe przepychanki proszę bardzo , oby było merytorycznie i z klasą. Zapraszam

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obstajesz przy swojej tezie (w skrócie ze markowe znaczy lepsze), należy ją potwierdzic. Zadałem Ci kilka pytań, dlaczego tak sądzisz. Na żadne nie odpowiedziałeś i teraz jeszcze mnie obrażasz. Gdzie ja cokolwiek oceniłem? Zdziwiłem się tylko że wybór padł na Heresy, bo mój dobry kumpel mial Heresy i niezbyt pochlebnie o nich mówił, a akurat jemu ufam. Może i mało piszesz na forum, za to manipulacje masz opanowana do perfekcji. Nadymales się jak banka mydlana, bo kilka dni temu napisałem że Focale V mają tragiczna górę, a sam je posiadasz. Kreujesz się na oszczędnego w słowach, ale chlewu w klubie nie pomineles zrobić swoją mądrością o 60,70 letnim doświadczeniu marki Klipsch dlatego "muszą" grać lepiej. A potem żal i latanie po forum jakie to niesprawiedliwe, bo bana dostał w klubie. 

37 minut temu, DeviLeq napisał:

 ?

PS: zapewne jeszcze odpiszesz , bo przecież musisz mieć ostatnie słowo , jeśli masz ochotę na forumowe przepychanki proszę bardzo , oby było merytorycznie i z klasą. Zapraszam

Na razie nic merytorycznego nie przeczytałem z twojej strony. Jedynie coś o jakimś doświadczeniu jakiejś marki. Czyli pusto słowie. Jak zarzucasz mi brak merytorycznosci, zalecam zacząć od siebie. 

Poza tym, to nie miejsce na takie dyskusje. Jak masz mocna ochotę błysnąć doświadczeniem i wiedzą załóż odpowiedni temat na forum. 

Nie zdziwił bym się jakbyś był czyimś klonem. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zacząłeś od stwierdzenia iż dziwnie ,że klipsch heresy III komuś pasuje bardziej niż BMN (na które de facto zapewne kolega był namawiany do upgrejdu) , podczas gdy kierujesz się jedynie stwierdzeniem kolegi , któremu ów kolumny mogły nie spasować do reszty systemu. Dając takie rady na ogólnodostępnym forum (w dodatku będąc tak doświadczonym użytkownikiem+ ) jesteś dla wielu wyrocznią.

Przestań już pisać o focalach , nie posiadam V-ki , w tamtym wątku ktoś także trafnie ocenił ich brzmienie przy odpowiednim spięciu , a to nie temat tutejszych rozważań.

Gdybym był psycholem jak Ci z alt-kontami to bym z takiego konta do Ciebie pisał + paru innych , bo wiadomo jak działają te osobniki by tworzyć swoją "reputację".

Myślę iż nie ma sensu kontynuować tego tematu , napisałem więcej niż raz o co mi chodziło , mógłbym dać przykład jabłka i gruszki ,  ktoś nie próbował ,ale słyszał i nie skosztował , oraz dziwił się iż komuś smakuje ? 

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, DeviLeq napisał:

Sam zacząłeś od stwierdzenia iż dziwnie ,że klipsch heresy III komuś pasuje bardziej niż BMN (na które de facto zapewne kolega był namawiany do upgrejdu) , podczas gdy kierujesz się jedynie stwierdzeniem kolegi , któremu ów kolumny mogły nie spasować do reszty systemu.

I co w tym dziwnego i oburzającego? Heresy to całkowicie przeciwna konstrukcja do BMN. Closed, sztywny papier na basie i tuby na górze. Dlatego się zdziwiłem, bo to w ogóle odmienny biegun. Zresztą z kolega ginnes już sobie wyjaśnuimiśmy na czym polegał problem.

17 minut temu, DeviLeq napisał:

Dając takie rady na ogólnodostępnym forum (w dodatku będąc tak doświadczonym użytkownikiem+ ) jesteś dla wielu wyrocznią.

 

Bardzo mi miło, ale myślę że każdy ma swój rozum i uszy. Poza tym nic nigdy nikomu nie doradzam żeby właśnie potem nie mieć nie przyjemności żę coś "nie gra" mimo że wielu tu pomogłem. Natomiast zdecdowana więszkość forumowiczów myśli że posiedli wiedzę tajemną i nie napiszą nic nawet jak o coś zapytasz. 

19 minut temu, DeviLeq napisał:

 (na które de facto zapewne kolega był namawiany do upgrejdu)

Jeszcze napisz że ja namawiałem, żeby była przecież jasność nie. Wciskacz abgrejdów. No i jeszcze koniecznie że pieniądze biorę za to. To też wiadomo. :D

21 minut temu, DeviLeq napisał:

 

Przestań już pisać o focalach , nie posiadam V-ki , w tamtym wątku ktoś także trafnie ocenił ich brzmienie przy odpowiednim spięciu , a to nie temat tutejszych rozważań.

 

A czemu nie? Moim zdaniem dobry głośnik, stosunkowo dobrze zagra ze "wszystkim". Oczywiście zagra lepiej z dobrze dobranym wzmakiem niż z tanim Denonem za 500zł. Ale na pewno nie będzie zniesmaczenia i wstrętu do dzwięku. To jest domena słabych konstrukcji. Takie mam doświadczenia i takie wnioski wysunełem jakiś czas temu.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.