Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, rafal735r napisał:

I co w tym dziwnego i oburzającego? Heresy to całkowicie przeciwna konstrukcja do BMN. Closed, sztywny papier na basie i tuby na górze. Dlatego się zdziwiłem, bo to w ogóle odmienny biegun. Zresztą z kolega ginnes już sobie wyjaśnuimiśmy na czym polegał problem.

No właśnie  , te 2 konstrukcje nie są dla siebie rywalami. I nie ma się co dziwić , warto wypożyczać sprzęt (jak są środki) i porównywać. Zaleta BMN to kompaktowy rozmiar , Heresy niestety sporawe ,  w przyszłości będę rozważał którąś z opcji , ew. jbl. Chociaż tak jak wcześniej pisałem chętnie bym widział BMN na jakimś 25cm przetworniku ... Mało jest produkowanych oldschoolowych większych monitorów chociażby pod wzmacniacze lampowe.

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DeviLeq napisał:

Chociaż tak jak wcześniej pisałem chętnie bym widział BMN na jakimś 25cm przetworniku ... Mało jest produkowanych oldschoolowych większych monitorów chociażby pod wzmacniacze lampowe.

Ja się dziwię że w ogóle są te na 22cm. Takich konstrukcji i tak jest mało na rynku.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej zostanę przy większych 10 lub 12'. Pasuje mi swoboda z jaką grają, również na małych głośnościach, bo tak z reguły słucham. Z tym, że do Heresy chyba raczej słabsza lampa wskazana, a ja gram na mocnej końcówce tranzystorowej z lampowym pre.

6 godzin temu, guinness_bis napisał:

Na pewno warto sprawdzić. Jeśli czegokolwiek może im brakować to jest mniej góry niż w BMN ale na pewno nie basu. Ten jest głęboki i róznorodny. Przetwornik 30 cm robi robotę. Jako zaletę Heresy traktuję to , że są właśnie bardzo uniwersalne. Klipsch Forte podobno mają potężniejszy bas.

Masz Heresy III, czy IV? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ciszyn11 napisał:

Masz Heresy III, czy IV? 

Trójki. Jedne z ostatnich nowych par u sprzedawców w Polsce ?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, guinness_bis napisał:

Trójki. Jedne z ostatnich nowych par u sprzedawców w Polsce ?

A jaka cena za S3? Będziesz wystawiał? 

14 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Dzięki. Znajomy z Niemiec też je ma i jest bardzo zadowolony. Troche mnie ten mój mocny tranzystor martwi. Trzeba sprawdzić.

Pierwsze słyszę żeby mocniejszy był gorszy niz słabszy. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafal735r napisał:

A jaka cena za S3? Będziesz wystawiał? 

Pierwsze słyszę żeby mocniejszy był gorszy niz słabszy. 

Klipsche podobno dobrze grają z lampami. Z tranzystorami potrafią być zbyt ostre. Podobno, bo nie sprawdzałem nausznie. To chyba podobnie do starych Tannoi typu SRM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

A jaka cena za S3? Będziesz wystawiał?

Tak do sprzedaży. Cena do dogadania,  -20% od ceny zakupu byłoby OK. Stan idealny wciąż na gwarancji Jeśli ktoś chciałby odebrać osobiście to jeszcze bardzo ładne, wysokie podstawy granitowe mogę uwzględnić w transakcji.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heresy z uwagi na głośnik niskotonowy (tak jak zapewne stare konstrukcje z lat 70-80 z olbrzymimi przetwornikami) mogą nie lubić zbyt dużego DF-a jaki jest na tranzystorach. Wydaje mi się także iż klasa pracy wzmacniacza także robi różnicę.Tranzystory Luxman , Sansui czy  Accuphase pracujące w klasie A mogą dawać przyjemny odbiór.

Duża moc wzmacniaca przy jego małym zasilaczu nic nie znaczy , patrzmy jakie niebotyczne wartości producenci wymyślają a pojemność kondensatorów do napięcia zasilania malutka ?  U mnie w 9W lampie jest 50,000 nF na kanał , a widziałem grube wzmacniacze mające 30-40,000 po całości (oczywiście są inne napięcia ,ale jednak...)

 

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych forumowiczów. Jestem na etapie przeprowadzki i urządzania małego (16 m2, 5x3,2) salonu. Posiadam gramofon TEAC TN-350, CD TEAC PD H 300 MK III oraz wzmacniacz Rotel RA 960-bx. Przymierzam się do podstawek BMN serii B1 II, B2 II, M1 II lub M2 II. Czy spodziewacie się, że taki zestaw może się ładnie zgrać? Z racji ustawienia umeblowania, kolumny będą na krańcach szafki rtv długości 180 cm, natomiast odległość do uszu słuchaczu wyniesie 220 cm. Mam to szczęście, że do warsztatu BMN mam kilka minut pieszo, więc udam się na odsłuch, ale jednocześnie chciałbym poznać Wasze sugestie.

Drugie szybkie pytanie brzmi - czy do podłączenia tego Rotela pod tv będę potrzebował DAC-a?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2020 o 11:49, DeviLeq napisał:

Heresy z uwagi na głośnik niskotonowy (tak jak zapewne stare konstrukcje z lat 70-80 z olbrzymimi przetwornikami) mogą nie lubić zbyt dużego DF-a jaki jest na tranzystorach. Wydaje mi się także iż klasa pracy wzmacniacza także robi różnicę.Tranzystory Luxman , Sansui czy  Accuphase pracujące w klasie A mogą dawać przyjemny odbiór.

Duża moc wzmacniaca przy jego małym zasilaczu nic nie znaczy , patrzmy jakie niebotyczne wartości producenci wymyślają a pojemność kondensatorów do napięcia zasilania malutka ?  U mnie w 9W lampie jest 50,000 nF na kanał , a widziałem grube wzmacniacze mające 30-40,000 po całości (oczywiście są inne napięcia ,ale jednak...)

 

Dzięki. Ja gram na końcówce mocy Dayens Ecstasy IVse custom z pre na lampach 6SN7/6F8G (Cary Audio SLP98). Brzmienie określiłbym jako neutralne, z lekkim ociepleniem i super przejrzystością/ separacją. Atkualnie szukam do niego kolumn, bo sprzedałem swoje Tannoy DC10T. Mam na testach polskie Violin, ale brakuje mi w nich dociążenia. Myślę o starych Devonach, ale nie wykluczam dwóch par kolumn. Klipscha chyba odpuszczę na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pisałem, że nabyłem BMN Ex2 i Marantza PM7000, obiecałem też recenzję. Nie mam dużego porównania z innymi zestawami ale mogę opisać osobiste wrażenia.

Od pierwszego wejścia bardzo przyjemnie zaskoczyły barwa brzmienia, detalicznie, plastycznie i zarazem ciepło jednocześnie. Czuć że producent chciał aby całe pasmo grało równo.

W klimatach jazzowych i testowanej przeze mnie bibliotece studia Chesky Records czuło się muzyków w pomieszczeniu, do tego te głośniki zostały stworzone. Wokale plastyczne, z przodu, instrumenty od fortepianu do perkusji wybrzmiewają bardzo naturalnie. Kontrabas, aż się widzi przed sobą. Dźwięk odkleja siebie głośników, jest w pomieszczeniu, wyraźnie słychać rozmieszczenie muzyków. Bas rozpływał się po pomieszczeniu bardzo subtelnie i nisko.

W przypadku Polskiego rocka z lat 80 ogólne wrażenia są bardzo dobre ale brakowało mi delikatnie naturalnego brzmienia perkusji, jak by trochę była na 2gim planie. Chciałem poczuć grubość membrany (co znam że słuchawek) ale nie udało się. Wokale już nie wybijają się tak do przodu.

W muzyce, której głównie słucham - triphop, elektroniczna szukam bardziej punktowego i niskiego basu i detalicznej  góry. Bas głównie uderzenie ma na poziomie mid, góra jest detaliczna ale zbyt ciemna dla mnie.

W typowo "audiofilskiej" muzyce są jak ryba w wodzie, niestety z moim gustem muzycznym się nie złapały i będę szukać czegoś innego. Liczę na rekomendacje.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany będę je sprzedawać w cenie tak aby nie stracić, tj. 1300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, Nstbs said:

Niedawno pisałem, że nabyłem BMN Ex2 i Marantza PM7000, obiecałem też recenzję. Nie mam dużego porównania z innymi zestawami ale mogę opisać osobiste wrażenia.

Od pierwszego wejścia bardzo przyjemnie zaskoczyły barwa brzmienia, detalicznie, plastycznie i zarazem ciepło jednocześnie. Czuć że producent chciał aby całe pasmo grało równo.

W klimatach jazzowych i testowanej przeze mnie bibliotece studia Chesky Records czuło się muzyków w pomieszczeniu, do tego te głośniki zostały stworzone. Wokale plastyczne, z przodu, instrumenty od fortepianu do perkusji wybrzmiewają bardzo naturalnie. Kontrabas, aż się widzi przed sobą. Dźwięk odkleja siebie głośników, jest w pomieszczeniu, wyraźnie słychać rozmieszczenie muzyków. Bas rozpływał się po pomieszczeniu bardzo subtelnie i nisko.

W przypadku Polskiego rocka z lat 80 ogólne wrażenia są bardzo dobre ale brakowało mi delikatnie naturalnego brzmienia perkusji, jak by trochę była na 2gim planie. Chciałem poczuć grubość membrany (co znam że słuchawek) ale nie udało się. Wokale już nie wybijają się tak do przodu.

W muzyce, której głównie słucham - triphop, elektroniczna szukam bardziej punktowego i niskiego basu i detalicznej  góry. Bas głównie uderzenie ma na poziomie mid, góra jest detaliczna ale zbyt ciemna dla mnie.

W typowo "audiofilskiej" muzyce są jak ryba w wodzie, niestety z moim gustem muzycznym się nie złapały i będę szukać czegoś innego. Liczę na rekomendacje.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany będę je sprzedawać w cenie tak aby nie stracić, tj. 1300 zł.

Zrobiłem błąd, nie wiem jak zedytowac. Chodzi o kolumny Fx2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Nstbs napisał:

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany będę je sprzedawać w cenie tak aby nie stracić, tj. 1300 zł.

Cena za 1 szt? Bo u producenta komplet w podstawowym kolorze 3399 zł. Proszę o określenie ceny za komplet ? Byłbym chyba zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, dogadaliśmy się ? Niemniej - proszę o sugestie i porady. Kupuję w ciemno (nie zjedzcie mnie), ale w moim skromnym budżecie liczę, że będzie dobrze, a jeśli nie...to sprzedam dalej (kolumny lub wzmak) i będę dalej kombinował. Do BMN mam obecnie 10 min spaceru, po ślubie będę miał 35 min autem, więc mogę sobie pozwolić na modyfikacje bez większych problemów. Czy myślicie, że dobrze się zgrają z Rotelem? Dopiero za dwa miesiące złożę całość w mieszkaniu i będę mógł puścić swoje nutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Nstbs napisał:

 

W przypadku Polskiego rocka z lat 80 ogólne wrażenia są bardzo dobre ale brakowało mi delikatnie naturalnego brzmienia perkusji, jak by trochę była na 2gim planie. Chciałem poczuć grubość membrany (co znam że słuchawek) ale nie udało się. Wokale już nie wybijają się tak do przodu.

 

Szczerze mówiąć, to nie znam chyba polskiego Rocka z lat '80 który brzmi dobrze. Jedyne to co można napisać, to poprawnie.

17 godzin temu, Łysy napisał:

Tak jest, dogadaliśmy się ? Niemniej - proszę o sugestie i porady. Kupuję w ciemno (nie zjedzcie mnie), ale w moim skromnym budżecie liczę, że będzie dobrze, a jeśli nie...to sprzedam dalej (kolumny lub wzmak) i będę dalej kombinował. Do BMN mam obecnie 10 min spaceru, po ślubie będę miał 35 min autem, więc mogę sobie pozwolić na modyfikacje bez większych problemów. Czy myślicie, że dobrze się zgrają z Rotelem? Dopiero za dwa miesiące złożę całość w mieszkaniu i będę mógł puścić swoje nutki.

Z Rotela miałem RA-1062 i bylo nieco problemu z wypełnieniem na basie. Bas był niby szybki itp, ale jakiś taki pusty. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2020 o 22:53, LOBO_M napisał:

Tyle że FX nie da się upgradować do wyższych modeli, bynajmniej głośnik niskotonowy, jeśli dobrze kojarzę ma inny otwor niż EX, S itd. 

Pytałem p. Bogdana, wysyłając mu też zdjęcie, żeby nie było wątpliwości która to generacja kolumn i odpisał, że jak najbardziej możliwe są modyfikacje flaków i głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ciszyn11 napisał:

A ja poszedłem na całość i kupiłem ponad 40 letnie Tannoy Devon na ponad 30cm DC. Grają genialnie. Wrażenie koncertu na żywo w pokoju. Violin na Revelatorach, które równolegle testuję nie mają do nich startu.

Co to za Violin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie  upgrade do Crescendo nie wchodzi w grę, inna średnica otworu. W związku z tym mam dwie opcje Satori Berylium, albo SS iluminator, szpilka. Wiec pytanie do Was o opinie, wiem ze wiąże się z uzyskaniem subiektywnej oceny, ktora w cale nie musi mi podpasować. Niemniej jednak proszę, aby oposoby które mają ww przetworniki napisały swoje odczucia co do nich, moze porownanie do nizszych modeli. Aktualnie mam model EX2 II. Może ktoś z Was tez robił upgrade właśnie do tych tweeterow. No i jeszcze duża prośba o zdjęcia, wiem że w necie tego pełno, ale chciałbym ocenić real photo z BMN. Czy szpilka jest tylko biała, czy ktoś ma inny kolor?

 

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zobowiązany do napisania kilku słów.

Chciałbym podziękować rafal735r za zaproszenie na dobrą kawę,  oraz odsłuchy kolumn. Zabrzmi pewnie banalnie, ale Beszele to dla mnie baardzo fajne kolumny. Niedawno słuchałem Audiosolutions Figaro S i nie wywarły na mnie takiego wrażenia. Tutaj coś pięknego. W pierwszym momencie wydaje się, że wszystkiego jest za mało, ale po chwili dotarło do mnie, że jest tak, jak powinno być. Rozdzielczo, równo. Taki jakiś spokój,  pulsacja, fiksacja. To już chyba to, czego potrzebuję.

No i Burmester robi też bardzo dobrą robotę. Doceniłem jego kunszt w chwili, gdy podłączyliśmy mojego Nada C372 z pasywką zamiast pre. Zrobiło się "brudno"  mniej rozdzielczo, bas się rozjechał. 

Długa droga jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. I dołączam się z podziękowaniem. 

BMN zaprezentowały wysoki poziom, strojone delikatnie pod Rafała jednak dla mnie godne uwagi. 

Ja poniekąt pojechałem, dla towarzystwa i rozeznanie w marce BMN ponieważ w kręgu mojego zainteresowania jest seria S1i ew. wyżej. 

Skupiam się na odsłuchu w moim pomieszczeniu bo przekonałem się że jest trudne i tylko na miejscu potrafię ocenić czy sprzęt wart jest zakupu. 

Kolumny równe i kulturalne. Ja do listy markę dopisuję. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LOBO_M napisał:

Niestety u mnie  upgrade do Crescendo nie wchodzi w grę, inna średnica otworu. W związku z tym mam dwie opcje Satori Berylium, albo SS iluminator, szpilka. Wiec pytanie do Was o opinie, wiem ze wiąże się z uzyskaniem subiektywnej oceny, ktora w cale nie musi mi podpasować. Niemniej jednak proszę, aby oposoby które mają ww przetworniki napisały swoje odczucia co do nich, moze porownanie do nizszych modeli. Aktualnie mam model EX2 II. Może ktoś z Was tez robił upgrade właśnie do tych tweeterow. No i jeszcze duża prośba o zdjęcia, wiem że w necie tego pełno, ale chciałbym ocenić real photo z BMN. Czy szpilka jest tylko biała, czy ktoś ma inny kolor?

 

Ja akurat nie słuchałem szpilki w BMN, tylko u znajomego w YB Audio i to również bardzo dobry glosnik. Wszystkie trzy prezentują wysoki poziom. W tych cenach nie ma chyba stwierdzenia gorszy /lepszy. Mają może nieco inny charakter. 

10 godzin temu, Seb1 napisał:

Jestem zobowiązany do napisania kilku słów.

Chciałbym podziękować rafal735r za zaproszenie na dobrą kawę,  oraz odsłuchy kolumn. Zabrzmi pewnie banalnie, ale Beszele to dla mnie baardzo fajne kolumny. Niedawno słuchałem Audiosolutions Figaro S i nie wywarły na mnie takiego wrażenia. Tutaj coś pięknego. W pierwszym momencie wydaje się, że wszystkiego jest za mało, ale po chwili dotarło do mnie, że jest tak, jak powinno być. Rozdzielczo, równo. Taki jakiś spokój,  pulsacja, fiksacja. To już chyba to, czego potrzebuję.

No i Burmester robi też bardzo dobrą robotę. Doceniłem jego kunszt w chwili, gdy podłączyliśmy mojego Nada C372 z pasywką zamiast pre. Zrobiło się "brudno"  mniej rozdzielczo, bas się rozjechał. 

Długa droga jeszcze przede mną.

 

26 minut temu, dedal75 napisał:

Potwierdzam. I dołączam się z podziękowaniem. 

BMN zaprezentowały wysoki poziom, strojone delikatnie pod Rafała jednak dla mnie godne uwagi. 

Ja poniekąt pojechałem, dla towarzystwa i rozeznanie w marce BMN ponieważ w kręgu mojego zainteresowania jest seria S1i ew. wyżej. 

Skupiam się na odsłuchu w moim pomieszczeniu bo przekonałem się że jest trudne i tylko na miejscu potrafię ocenić czy sprzęt wart jest zakupu. 

Kolumny równe i kulturalne. Ja do listy markę dopisuję. Pzdr

Dziękuję i zapraszam ponownie. ?

Ewentualnie może kontaktujecie się z GrubymKoniem. Może z nim da się jeszcze dogadać. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mało napisałem ?

No nie ma się do czego przyczepić, nic mi nie przeszkadzało. Moje granie. 

Sluchalismy normalnych realizacji, e wiadomo że na beznadziejnych nawet sprzęt za kupę kasy nie zagra.Kilka płyt, plików, tidal. Pzdr 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie YB ocenialem wizualnie Szpilkę, bo jest tam sporo zdjęć. Mam wrazenie ze sa dwie wersje, biała i srebrna. Faktycznie tak jest? 
wiem że szpilka/berylowy satori jak i crescendo to top tweeterow z tych firm. Mimo tego fajnie byloby jakby ktos opisal swoje wrazenia po przejsciu z nizszych modeli BMN na topowe przetworniki.

musze znalezc czas i wybrac się do Bydgoszczy, ale zawodowo mam totalny zawrot glowy, a do tego 3 malych dzieci. Dlatego moj misterny plan upgrade musze przelozyc w czasie. Moze to i dobrze, bo kto wie czy od razu nie zrobie upgrade kompleksowej obu przetwornikow.

teraz juz wiem, ze cos w tym jest aby kupowac kolumny najlepsze na jakie nas stac, bo potem zaczynamy za duzo kombinowac;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.