Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem wszystkie szpilki są jasne. Innych nie ma. Są tylko inne kolory frontow

19e4cd3b4e7c01e6d03fe78d86a988ee_1.jpg

29d5a151f27815e7a8c40ea5ce3ada4d_1.jpg

49 minut temu, LOBO_M napisał:

 

teraz juz wiem, ze cos w tym jest aby kupowac kolumny najlepsze na jakie nas stac, bo potem zaczynamy za duzo kombinowac;-)

Nie tak do konca. Mi to pozwoliło "doszlifowac" brzmienie. Poznalem nizszy model i mniej więcej potem wiedziałem czego chce. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, coś w tym jest aby robić to etapowo, minusem tego jest koszt, ta droga jest bardziej kosztowna, ale jak by nie było bez zakupu EX2 nie wiedzialbym tego co wiem teraz...


na tych dwóch zdjęciach, mam wrażenie że jest srebrna, choć to może wynikać z obróbki zdjęcia

725F4C3F-869D-4DC5-8668-E2521FE960CF.jpeg

ABAD90C4-A6EE-4356-8212-702A49CEB1AC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Widziałem te zdjęcia:-) pierwsze to właśnie beszele, obudowa jak moja, tyle że mniejsza. Muszę więc zobaczyć ją na żywo. Wygląd dla mnie też ma znaczenie. Sprzęt musi być estetyczny i nie może mnie irytować. 

W szpilce mam obawę o jej uszkodzenie, bo jakby nie było jest to specyficzna budowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz, do której bylbym w stanie dopłacic w BMN, a mialowicie wkręty mocujące glośniki. Niby nie ma to wplywy na dzwiek, ale w takich kolumnach, okrągłe krzyzakowe „łebki” słabo wyglądają. Przy upgrade moich kolumn, zmienie je, chocbym sam mial je zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rafal735r napisał:

Ale na jakie? Imbusowe? Te mają okrągłe łby to chyba najlepiej wyglądają. Wszystkie inne będą bardziej wystawac. 

No wlasnie nie, spojrz na szpilke i jej montaz w YB, zdjecie ktore wkleilem, wkrety ja idealnie zlicowane z korpusem przetwornika. Od pewnego poziomu wykonczenia, cenowego sa imbusy albo torx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrubyKońponad 2 miesiące się ugadywalismy. Ale pogadam z @Seb1 to może zalecimy i do Ciebie a i Rafała zachaczymy. Pzdr

Naturalnie bardzo dziękujemy za zaproszenie ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem te kilkuletnie FX2. Podłączyłem póki co prowizorycznie, byle jakimi kablami do Rotela ra 960 bx(bi wire, A do basu, B na tweeter). Kolumny stoją bez podstawek na szafce, posłuchałem kilka utworów z YouTube (z tv przez nowy, niewygrzany CA dac magic). Boję się pomysleć co będzie, gdy za dwa miesiące już na nowym mieszkaniu ustawię je jak trzeba, zmienię przewody na godne i wygrzeje DACa! Już teraz jestem zachwycony! Mam jedno pytanko - Rotel dość mocno się grzeje. Czy w tej sytuacji zostawić mu przestrzeń u góry, czy mozna na nim postawić gramofon bez wpływu na żywotność ? 

Ps. Po przesiadce z Pearl 20 i Yamahy Rn 402-d (zestaw w tych samych pieniądzach co Rotel, CA i BMN) zrozumiałem, czemu na niewielki budżet poleca się używany sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łysy napisał:

Mam jedno pytanko - Rotel dość mocno się grzeje. Czy w tej sytuacji zostawić mu przestrzeń u góry, czy mozna na nim postawić gramofon bez wpływu na żywotność ? 

?

Jeśli jakikolwiek wzmacniacz się grzeje, to nic na nim nie stawiamy. Musi mieć w około wentylację. Nie wciskać go półki, szafki itp. Lepiej już jego postawić na górze, np na CD, tuner. Gramofon nie stawia się na żadnym urządzeniu! Jak pasuje Ci granie 960 to pomyśl i dozbieraj do RA 980. Przeskok będzie bardzo znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie znalazłem u siebie, może się przydadzą.

Fajowo, że można się spotkać z kolegami, ja także zapraszam do siebie, do Bydzi, a tak mi się marzy, by ktoś z okolicy przytargał swój wzmacniacz i może przewody, bym mógł w swoich - niełatwych - warunkach posłuchać czegoś innego od Yamahy...

WP_20190413_11_36_35_Pro.jpg

WP_20191013_16_49_06_Pro.jpg

WP_20191013_16_50_03_Pro.jpg

DSC_8800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marko Polo napisał:

Wrzuciłem zdjęcia głośników, bo kolega prosił. Ja mam Bergesy 3.

DSC_8804-małe.jpg

 

Bergesy zasługują na dobry piec ?

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz Yamaha AX-892 i już wiem, że prądowo jest troszkę za słaby. Już na amplituner nikt mnie nie namówi, kiedyś miałem Pioneera do kina domowego, prądowo 700W, ale dla kina nawet, nawet, jednak dla stereo wzmacniacz to spora różnica, no może dobry amplituner za duże pieniądze by coś mógł więcej, ale szkoda kasy na używki poniżej 1000. Na początku chciałem kupić Musical Fidelity za 1k z Ina ktoś sprzedawał, ale Żona dużo rocka słucha i granie bez potencjometrów odpadało. Potem miał być Rotel, ale nie miał pilota i w końcu wróciłem do Yamahy, którą chciałem po Pionku kupić, ale wówczas choroba zabrała zdrowie i kasę. Póki co AX zostanie i mały upgrade zrobię zacisków, bo te oryginalne są troszkę kłopotliwe w podłączaniu.

Tuner TX-670 RDS + odtwarzacz CDX-890 + RCA Albedo. Radia dużo słuchamy i dźwięk jest dobry. CDek też dobrze się sprawuje. Testuję teraz Bergesy z Nadem... Opiszę za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, to był VSX 804 RDS + PD 603 G + CT 630 S G, ale to lata 94-99... Odtwarzacz i magnetofon z serii przeznaczonej na rynek brytyjski, dobierane bebechy i inne podzespoły inne, jak w czarnej serii. Pamiętam, że Technics kuzyna grał bardziej sucho i w połączeniu z Dali 505 grało to ciekawie, centralny głośnik był chyba Jamo, a tylne sam robiłem, podobnież, jak wcześniej przednie... Wtedy jeszcze chciało mi się kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.