Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, ciszyn11 napisał:

Z tranzystorową końcówką mocy i lampowym pre można łączyć kontrolę tranzystora oraz gładkość i holografię lampy. Uważam, że to dobry kierunek poszukiwań

A ty nie masz chyba BMN ow prawda? Tannoye chyba?

Mi chodzi wlasnie o wrazenia kogos kto ma BMN a szczegolnie bergesy 3.

Mialem Menuetto Custom na odsluchach i wczoraj odeslalem. Na basie cos mi nie pasowalo.

Podobnie jak ty mam koncowke tranzystorowa i mysle wlasnie o tym pre od WBA.

Tak mnie tylko zastanawia czy streamer ktory mam podlaczony do koncowki nie za bardzo narzuci swojego charakteru mimo zastosowania tego pre lampowego. Streamer to oczywiscie maly kombajn z daciem i pre na pokladzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mikelas76 napisał:

A ty nie masz chyba BMN ow prawda? Tannoye chyba?

Mi chodzi wlasnie o wrazenia kogos kto ma BMN a szczegolnie bergesy 3.

Mialem Menuetto Custom na odsluchach i wczoraj odeslalem. Na basie cos mi nie pasowalo.

Podobnie jak ty mam koncowke tranzystorowa i mysle wlasnie o tym pre od WBA.

Tak mnie tylko zastanawia czy streamer ktory mam podlaczony do koncowki nie za bardzo narzuci swojego charakteru mimo zastosowania tego pre lampowego. Streamer to oczywiscie maly kombajn z daciem i pre na pokladzie. 

 

Tak, gram na starych Tannoy Devon obecnie. Bergesy kiedyś testowałem, ale trudno mi było przestawić się na inny dźwięk. Kilka kolumn testowałem ostatnio, ale zawsze mi czegoś brakowało. Mas możliwość wypożyczenia tego przedwzmacniacza? U mnie te różnice nie są bardzo duże (tj granie z daca vs preamp), ale odczuwalne. Końcówka to Dayens Ecstasy IVse custom, nie mam zastrzeżeń do basu. Z preampem musisz też jeszcze wziąć pod uwagę dopasowanie elektryczne pre i końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ciszyn11 napisał:

Mas możliwość wypożyczenia tego przedwzmacniacza? U mnie te różnice nie są bardzo duże (tj granie z daca vs preamp), ale odczuwalne. Końcówka to Dayens Ecstasy IVse custom, nie mam zastrzeżeń do basu. Z preampem musisz też jeszcze wziąć pod uwagę dopasowanie elektryczne pre i końcówki.

No i wlasnie tu jest pies pogrzebany. Gosc robi sprzet jakby na zamowienie. Nie ma chyba mozliwosci odeslania, ale sie dopytam.

Dopasowanie masz na mysli impedancje wejsciowa na koncowce i wyjsciowa na pre?

pre wyjsciowa 85 omow

koncowka wejsciowa 33 k omow

wydaje mi sie ok ale jestem „mlody” w audio i kiepski elektryk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem ekspertem. Jeżeli chodzi o impedancję, to wygląda chyba ok. U mnie był problem z poziomami wzmocnienia napięciowego. Moja końcówka ma wysoką czułość 770mV, z aktywnym przedwzmacniaczem było za dużo wzmocnienia w torze, był szum z głośników i problemy z ustawieniem głośności na pre (było głośno już przy niskiej glośności na potencjometrze). Problem nie występował z pasywnym przedwzmacniaczem. Rozwiązałem to zastosowaniem tłumików pasywnych na wejściu do końcówki mocy, bo nie chciałem rezygnować z aktywnego przedwzmacniacza, a sama końcówka świetnie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mikelas76 napisał:

a wiec twoje onkyo i teac maja wiekszy wplyw niz burmester? Hmmm dojdziemy do momentu gdzie wzmaki wplywaja w malym stopniu na brzmienie. Ato by bylo mocno dyskusyjne

Dobre twierdzenie. 

U mnie końcówka +SM6 jako pre i dac, oraz Atoll st200 jako pre i dac to 2 różne brzmienia. To nie to samo jednak bo to 2 inne pre i 2 inne dacki no ale różnica jest, dodam 1 źródło ten sam mini PC i ta sama koncowka. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mikelas76 napisał:

a wiec twoje onkyo i teac maja wiekszy wplyw niz burmester? Hmmm dojdziemy do momentu gdzie wzmaki wplywaja w malym stopniu na brzmienie. Ato by bylo mocno dyskusyjne

Pisałem o Pre. Czytaj uważnie. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie każdy przedwzmacniacz  gra inaczej możesz porównać akurat 2 o podobnej fakturze i wtedy stwierdzić że nie ma różnicy. 

No jak miałem Creeka a50 i SM6 to akurat mi pasowało granie creek jako końcówka pre z SM6. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dedal75 napisał:

Mozna,mozna ? a no i zależy jeszcze kto słucha. Pzdr 

Ja lampowego pre nie miałem. Miałem tylko daki ze stopniami lampowymi. Czy miały jakaś magię? Nie wiem. W dzisiejszych czasach można kupić tranzystor grający lampowo, albo całkowicie na odwrót. Wbrew obiegowym opiniom, wzmacniacz w D klasie, który miałem, grał chyba najcieplej ze wszystkich jakie miałem, a według stereotypów powinien być suchy i beznamiętny. 

53 minuty temu, Bibuł napisał:

Przedwzmacniacz i końcówka mocy Trafomatic, odtwarzacz Tri. 

Ciekawy set. Niszowa marka.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

koncowka chyba daje power. gra pre. chyba. masz jakies doswiadczenie ze zmianami koncowek. czy oprocz dynamiki zmieniaja cos jeszcze?

Nie mam dużych doświadczeń niestety. To moja pierwsza dzielonka, nie obyło się bez schodów, ale jestem zadowolony z efektu. Dayensa porównywałem bezpośrednio do integry: Leemy Tucana II i ta druga wypadła przy nim dużo słabiej (bez względu co robiło za przedwmacniacz: dac, lampowe pre, pasywka w Dayensie). Teraz dużo ludzi z powodzeniem łączy również końcówki mocy w klasie D z lampowymi przedwzmacniaczami. Ten Topping to może być fajny kierunek. Podobno można nim grać po BT bez potrzeby osobnego streamera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ciszyn11 napisał:

 (bez względu co robiło za przedwmacniacz: dac, lampowe pre, pasywka w Dayensie). Teraz dużo ludzi z powodzeniem łączy również końcówki mocy w klasie D z lampowymi przedwzmacniaczami. T

Dlatego pisałem że pre ma nie wielki wpływ na brzmienie. Bynajmniej z tego co ja zauważyłem u siebie. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafal735r napisał:

Pisałem o Pre. Czytaj uważnie. 

Kazda integra ma przeciez sekcje pre, tak wiec twoja integra to jak czyjas dzielonka. I tu twierdzisz ze zrodlo ma wiekszy wplyw niz pre. Czyli zrodlo ma reasumujac wiekszy wpyw niz twoja integra i odpowiednio czyjas dzielonka.

Nie do konca moge sie z tym zgodzic. Wiemy ze gra caly tor, ale zrodlo podaje sygnal ktory jest „interpretowany” przez wzmaka lub dzielonke.

I zeby bylo jasne kompletnie nie bagatelizuje zrodla.

Jak pisalem gra caly tor. Kwestia indywidualnej oceny. Ja bym chcial troszke wzbogacic dzwiek o nalot lampowy, dlatego rozwazam takie wlasnie pre.

?

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież rozmawialiśmy o samym Pre. Moim zdaniem power ma większy wpływ jak Pre. Ale ogólnie panuje trend żonglowania przedwzmacniaczami, tak jak kablami. Jeżeli rozmawiamy o integrze, to już co innego jak o samym Pre. Integra jako całość ma na pewno większy wpływ jak samo Pre.

Ale mniejsza z tym. 

15 minut temu, Mikelas76 napisał:

 

Jak pisalem gra caly tor. Kwestia indywidualnej oceny. Ja bym chcial troszke wzbogacic dzwiek o nalot lampowy, dlatego rozwazam takie wlasnie pre.

?

A co to ten nalot lampowy jest? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 lat na forum, tyle klamotow przerzuconych, wiec nie pytaj mnie o takie rzeczy. Dobrze wiesz ze raczej te lepsze tranzystory zblizaja sie do „nalotu” lampowego, tak wiec wiesz doskonale co to takiego. Mi sie spodobalo to kilka lat temu gdy uslyszalem Amplifona u kolegi z pracy. Od tego czasu chodzi mi to po glowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Wbrew obiegowym opiniom, wzmacniacz w D klasie, który miałem, grał chyba najcieplej ze wszystkich jakie miałem, a według stereotypów powinien być suchy i beznamiętny. 

Z mojego na razie skromnego doświadczenia wynika , że D-klasowce (te bardziej współczesne) mają dość mocno wygładzoną średnicę. Przez co może  się wydawać, że to cieplejsze brzmienie , ale nie zawsze tak musi być. Dla mnie to takie bezpieczne trochę mdławe granie i brak nasycenia energii na średnicy i brak nośności, wybrzmień na górze. Brzmienie potocznie zwanym lampowym jest kojarzone z "ciepłymi kluchami" , a tak nie jest zawsze. Są różne wzmacniacze. Mnie się to bardziej kojarzy z pełną średnicą , barwną i świetnymi wybrzmieniami na górze co nie tak łatwo uzyskać na tranzystorach. Z basem w lampach różnie bywa. Trzeba to dobrze dobrać do kolumn. Te bardzo mocne lampy są niestety drogie. Z D klasy chciałbym jeszcze posłuchać u siebie Gato Audio bo na tragach zawsze mi się  podobało oraz polski Elins Audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Podoba mi się ten tok myślenia. Lampa w torze = lek na wszystko ?

Lekka moda się zrobiła szczególnie na pre lampowe ? 

Ale też wiele osób spróbowało i wsiąkło , także warto testować

Mnie zastanawia czym różni się beszele2  pro od berges 2 bo wg specyfikacji praktycznie podobne , a cena spora różnica

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko; czy S3 zagrają w salonie 28m2 lepiej niż większość konstrukcji 2.5-drożnych na wooferkach 16cm?

Czyli czy w tym przypadku porządny woofer seasa ze szparką a nawet dwiema szparkami łupnie lepiej niż mizernoty 16cm z dziurą w paczce?

Oczywiście głownie chodzi wydajność basu w dużym pomieszczeniu bo o górę raczej się nie martwię, ponadto czy faktycznie S3 nie wymagają mocnego pieca by dobrze grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.