Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko stwierdzić. Wszystko zależy od ustawienia i osobistych preferencji. Większy glosnik będzie lepiej odtwarzal bas, ale 16 vs 18cm to nie jest jakaś wielka różnica. Na pewno dwie 16 wyprodukują więcej basu, ale czy będzie lepszy jakościowo, będzie miał lepsze zejscie, rozpiętość, zróżnicowanie? Na pewno jakość samego głośnika ma wielkie znaczenie, o czym sam się przekonałem. Mówiąc jedym słowem, musiałbyś sam sprawdzić ?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pokoju 16m2, gdzie za kolumnami jest ściana, a po lewej okno z kaloryferem, zaś po prawej trochę przestrzeni do szafy i komody bas okazał się lepszy dźwiękowo, mocniejszy, niżej schodzący i różnorodnie jszy, niż w poprzednich kolumnach AA, które były dwu i półdrożne. Poza tym ustawienie kolumn na dłuższych ścianach po bokach pewnie spotęguje odczucie basu, niż ze ścianą za kolumnami.

Trza wypożyczyć i posłuchać - warto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie w porządku do konstruktora?

Bo ośmielił się kolega poprawić słabe wykonanie oraz zrobić samodzielnie upgrade?

Ty Rafał chyba powinieneś mieć oznaczenie "Branża", bo Twoje interwencje przekraczają już granice przyzwoitości użytkownika i wielbiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisy usunięte zostały na prośbę P. Bogdana. I proszę się odemnie odp ... 

Czy w innych klubach użytkownicy kolumn również rozbierają je na czynniki pierwsze i komentują co by zmienili itd? Jest to też pewnego rodzaju tajemnica, co kto stosuje i jak. Jak tego nikt nie rozumie to ja nic nie poradzę. 

I radzę powstrzymać się od następnych zbędnych komentarzy. 

8 minut temu, EmilioE napisał:

 

Bo ośmielił się kolega poprawić słabe wykonanie oraz zrobić samodzielnie upgrade?

 

Widzisz, nawet ty nie zrozumiałeś postów i zdjęć kolegi. Teraz puść fame ze kolumny słabo wykonane i źle grają. O to przecież chodzi nie? 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Spokojnie. Kolumny są z pierwszej ligi i grają wyśmienicie. Rafał ma trochę racji i nie ma co "siać wiatru". Jak ktoś będzie zainteresowany to na priva może zapytać o szczegóły budowy czy upgrade kolumn.

Jak widać konstruktor czyta treści tu zawarte więc na pewno jakiś cel osiągnąłem. Jeżeli po tym małym upgradzie będę zadowolony na pewno wspomnę o tym tu bądź w dziale DIY. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie puszczę fame'u że słabo grają i źle wykonane   ?

Nie słyszałem nigdy BMN, ale wątek z zainteresowaniem śledzę, bo podobają mi się te kolumny, a już w szczególności modele z Crescendo. Nigdy nie wiadomo...

Na stronie są zdjęcia i opisy modeli z serii Beszele. Model Beszele 2 Pro z 220 mm głośnikiem średniotonowym ma na zdjęciu Crescendo, a opisie do wyboru: Illuminator, SB Accoustics. Mogę prosić o wyjaśnienie?

Edytowane przez EmilioE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie do wyboru jeden z trzech, ale docelowo będzie to Crescendo. Ludzie czasem chca czegoś innego więc jest taka możliwość zamontowania innego przetwornika. Jak każda manufaktura czasem chce się nieco nastawić pod danego klienta. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rafal735r napisał:

Zapewne będzie do wyboru jeden z trzech, ale docelowo będzie to Crescendo. Ludzie czasem chca czegoś innego więc jest taka możliwość zamontowania innego przetwornika. Jak każda manufaktura czasem chce się nieco nastawić pod danego klienta. 

Potwierdzam, opcje są trzy. Między Berges a Beszele, główna zmiana (jak mi się wydaje) to woofer, a wysokotonowy to crescendo jako podstawa, ale np u mnie nie ma takiej opcji bo w EX2 mam inny otwój więc mogę mieć "szpilkę" albo "beryla". Ja wybrałem szpilkę, ale upgrade musi poczekac, bo aktualnie mam czasu jak na lekarstwo i musze ogarnac się pierw zawodowo, a potem zlecę upgrade do Beszele 2 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Po zmianie zacisków we wzmacniaczu dźwięk w każdym paśmie mocno poprawił się z moimi Tara Labs Prism Omni ST Bi-Wire, więc kolejną rzeczą było przekonanie się –  na własne ucho – co potrafią Bergesy 3 z lepszymi przewodami głośnikowymi i to w moim pokoju, na moim sprzęcie. Zacząłem więc szukać pośród znajomych, od kogo by tu można pożyczyć kabelki do posłuchania, a jest tych ludków, jak na lekarstwo, a i czasy są, jakie są. Uderzyłem też do pana Bogdana i okazało się, że mogę u siebie potestować te, które obecnie ma na stanie. Więc oto krótka recenzja BMN Berges 3 z kablami:

1.       Audioquest Rockefeller – ten kabelek zdecydowanie grał górą pasma, wszystko było podporządkowane precyzyjnej średnicy i wysokim tonom, zaś niskie tony były bardziej wycofane. Scenę prezentował dobrze, a przestrzeń tonalna prezentowana była lekko i swobodnie. Dla naszej, głównie rokowej i blusowo-rokowej muzyki ten kabelek był jasny i za lekki… Bergesy 3 rewelacyjnie oddawały wszelkie niuanse wysokich tonów, a sybilanty (przestery pewnych wysokich dźwięków – tak to rozumię) wcale nie kłuły w uszy. Średnica była bardzo szczegółowa i bogata w ogrom informacji.

Przewód już nie produkowany, a następcą jest Audioquest Rocket 88.

2.       Tara Labs Apollo Extreme SC – no ten kabelek zagrał zdecydowanie odwrotnie, do Audioquesta. W nim scena dźwiękowa podporządkowana była zdecydowanej przewadze linii basowej i ocieplonej średnicy, przy nieco wycofanych sopranach. Soprany grały, ale były jakby subtelnym dopełnieniem ogromnej prezentacji niższej średnicy, górnego i dolnego basu. Wrażenie z różnic z porównania tych dwóch kabelków było bardzo duże. Bergesy 3 z Tara Labs zagrały ciepło, gęsto w dole pasma, acz swobodnie i bez dudnienia, mimo niełatwej akustyki w pokoju. Bardzo ciekawie prezentowały muzykę elektroniczną i filmową, stopa w muzyce rokowej była rewelacyjna, ale talerze – choć słyszalne – grały ciszej i delikatniej. Barwa dźwięków była ocieplona i przyjemna, przy większej i głębszej scenie.

Cena około 2650 PLN, za 2x2,4m i Bogdan może dać 15% rabatu, to wychodzi około 2250 PLN.

3.       Purist Audio Design Musaeus – ten kabelek mnie powalił… Szczęka opadła mi na kolana. Brzmienie w każdym paśmie było REWELACYJNE. Bergesy 3 pokazały soprany i gładkie i mocniejsze, średnicę bogatą w ogrom dźwięków i ocieploną i wyrazistą, bas był bardzo różnorodny, wyraźny, szybki i miękki jednocześnie (ta miękkość odbioru jest pewnie zaletą prezentacji jego górnego pasma)… Wszystkie tony grały dosyć równo, wyraźnie i różnorodnie, a prezentowana scena była przepiękna, szeroka, głęboka i przejrzysta. Niesamowita czystość przekazu poszczególnych dźwięków, jaka pojawiła się z Bergesów w moim pokoju była uderzająca… O ile wcześniejsze kabelki były ciekawe, bo każdy grał przeciwnie – do poprzedniego – o tyle ten kabelek okazał się (jak na dziś) szczytem moich marzeń. Wiele dobrze nam znanych utworów słuchaliśmy z iskierką w oczach i mrówkami na plecach, przy jakby delikatnym podnieceniu…

Cena około 5200 PLN za 2x2,5m, a tutaj pan Bogdan może dać rabat aż 30%, co daje około 2900 PLN.

4.       Wireworld Mini Eclipse 8 – który nowy przyjechał kilka dni temu i wymaga czasu, ale po około 100 godzinach już coś mogę napisać. Kabelek ów bardzo polecał Bogdan (ponieważ cena i jakość jest bardzo dobra i można go kupić na metry, po około 350 PLN za mb - 30% rabatu od Bogdana!!!), a powinien on być kompromisem przy Naszych preferencjach muzycznych i dźwiękowych. Eclipse 8 gra bardzo ciekawie, można by napisać, że ciepło, przyjemnie z bardzo dużą paletą dźwięków, łącząc wszystkie wcześniejsze kabelki, choć nie do końca. Lina całego basu i dolnej średnicy gra, podobnie do Tara Labs, ale średnica jest bardziej z Audioquesta, wysokie tony zaś są inne – zdecydowanie silniejsze, niż w Tara Labs, cichsze – niż w Audioquest i delikatniejsze, niż w PAD Musaeeusie, a przestrzeń jest szeroka i głęboka. Bardzo dobrze słucha się bluesa i jazzu, rock także wypada dobrze (jednak Żonie brakuje pazura w talerzach i wysokich tonach), pop, muzyka elektroniczna, czy poważna rewelacyjnie... Prezentacja tonalna jest bardzo ciekawa, podobnie do PAD Musaeus tego kabelka można słuchać godzinami bez zmęczenia. To, co pokazały Bergesy 3 z Wireworldem w linii basu i średnicy bardzo Nam się podoba. Ciepło i swoboda sceny z jaką grają te kolumny jest fantastyczna, brakuje delikatnie większej agresywności w wysokich tonach, ale to jeszcze się zmieni – poczekamy, zobaczymy – mam jeszcze 14 dni na zwrot.

Cena około 2700 za 2x2,5m z końcówkami banan (jeszcze dwa miesiące temu było 2300), gdzie przy rabacie aż 30% wyniesie około 1890 PLN.

 

     Żona nie jest łatwym odbiorcą dźwięków, ponieważ preferuje mocniejszą linię basu i sopranów w muzyce rokowej, której bardzo dużo słucha przy około +1,5 na basie i prawie +2,5 na sopranie (lubi pokręcić), ja natomiast preferuję dźwięki raczej wygładzone, cieplejsze w odbiorze przy włączonym DIRECT. Czekam jeszcze na Albedo Blue, ponieważ teraz już mam zaciski we wzmacniaczu przystosowane do różnych końcówek.

     BMN Bergesy 3 z Crescendo po prostu powalają swoimi możliwościami technicznymi, różnorodnością prezentowanej barwy tonalnej, głębią sceny i jej przestrzennością oraz "czystością". Jak widać dobre kable sprawiają, że te kolumny potrafią zawsze więcej i jak napisał kolega z forum „dobry piec” jeszcze wszystko poprawi. BMN to naprawdę dobra inwestycja, ale trzeba dobrać choćby dobre przewody, by ciary po plecach biegały, a dźwięki jeszcze bardziej nas zadowalały!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LOBO_M napisał:

czy byl to slepy test? Ty siedzisz, ktos zmienia przewody? Jesli nie, to powtorz go, mozesz sie zdziwic, jak duzy wplyw maja oczy. 

     Niestety to nie był ślepy test, ponieważ bym musiał zaangażować do prawdziwego ślepego testu ze dwóch kolegów, a miejsca w pokoju mało i warunki są, jakie są i się nie zmienią, bo to blok i 16 m2 z meblami. Pracuję też nad akustyką pokoju i też różnymi domowymi sposobami to sprawdzam. Nie jestem też "super audiofilem" i w słuchaniu muzyki nie szukam fal dźwiękowych wytwarzanych przez np. ruch pałeczki perkusisty, czy rąk muzyków, ale uważam, że - jak pewnie każdy słuchacz ceniący sobie muzykę na troszkę wyższym poziomie niż z mini wieżyczki za tysiaka i myślę, że każdy też ma swoje preferencje muzyczne i dźwiękowe i o tych najtrudniej dyskutować - muzykę przede wszystkim trzeba czuć w sobie i lubić jej słuchać... Uważam, że nie istnieje żadne doskonałe elektroniczne źródło muzyki i każdy tor ma swoje wady i zalety, ale przy odpowiednich pieniądzach można uzyskać bardzo ciekawe i zadowalające rezultaty. Test przeprowadzałem zawsze tak samo, tzn. wybraliśmy z Żoną kilkanaście różnych utworów z różnych gatunków muzyki i porównywałem na swoich i nowych kablach. Po kilka utworów, nie więcej, następnie zmieniałem kable na swoje i znowu to samo. Wyłapywałem różnice i znowu przełączłem, by porównać na poprzednim i jeszcze raz powrót do nowego kabelka. Nawet w ten sposób dało się wyraźnie wychwycić różnice w brzmieniu poszczególnych przewodów... bo cała reszta toru była ta sama. Test przeprowadzałem, kiedy byłem wypoczęty, w dobrym humorze (po wypłacie) i zrelaksowany, a telefon był wyłączony!!! Nie znałem tych przewodów (tzn.nazwę  przeczytałem z kabelka), ani cen, a Bogdan użyczył ich już wygrzanych, więc ograniczyłem się do pogrania na nowym kabelku przez jakiś czas, a potem już słuchałem wybranych utworów.

     Ponieważ moja Żona słucha inaczej muzyki z tego samego źródła i na tym samym sprzęcie (torze), to bym musiał mieć w domu przynajmniej dwie różne pary kolumn i zapewne tak samo w sprzęcie, co dla normalnego słuchacza muzyki nawet w dużym domu staje się problemowe chociażby z powodów ekonomicznych, poprzez odsłuchowe, a nawet konstrukcyjne mieszkania. Bo czasami większy pogłos jest lepszy, a często wręcz odwrotnie, tu bas ma schodzić do piwnicy, a tam lekko smyrać i podobnie z całym pasmem... Muzyki zawsze słucham uszami, staram się to robić (tak słuchając na poważniej) wieczorem, kiedy wokół jest ciszej, nikt nie pierze nie gotuje i nie robi imprezy, wtedy bardziej skupiam się na dźwiękach, na przekazie i odczucia są chyba prawdziwsze... a oczy przeważnie zamykam (sic!). Nie szukam też idealnego dźwięku, bo nawet nie wiem, jak on brzmiał w studio, czy na danym koncercie i pewnie go nie znajdę, ale różnice słyszę i jeszcze przede mną w przyszłości być może zmiana już posiadanego sprzętu - któż to wie, co ślepy los przyniesie... Aż korci mnie usłyszeć jakiś poważniejszy/lepszy wzmacniacz, czy też źródło, ale też nie dajmy się zwariować w pogoni za transjentami, sybilantami i oddechami w przestrzeni, bo już Wojski myślał, że to echo, a to ponoć Sony grało... ?

     Mam nadzieję, że pozostali koledzy na forum także lubią słuchać muzyki i może podzielą się swoimi odczuciami opisując z czym u Nich grają BMNy i jak odbierają muzykę i dźwięki z tych kolumn ??? Może ten sam model kolumny w parze z innym sprzętem okaże się równie ciekawy, a może ten sam sprzęt z innymi kolumnami ??? Mało ważąca elektronicznie fotka też będzie miłym akcentem...

pozdrawiam kolegów forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rafal735r napisał:

Ja to chyba wrzuciłem aż za dużo zdjęć z czym moje kolumny graly. Więc możesz się cofnąć i poczytać ? ale kabelków to tam nie ma. Ja raczej nie kablarski. 

Oj nie za dużo... Uważniej przyglądam się sprzętowi... I póki co powzdycham sobie, ale za to muzyki sobie nie żałujemy z Żoną i cieszymy się nowymi doznaniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdjęcia już wygasły, nie wiem. Ale trochę tego było. Myślę że lepiej pozmieniać wzmacniacze niż kablw. Można zrobić sporo większy progres. Ale niestety tutaj potrzeba trochę zaparcia i często strat pieniężnych. Coś za coś. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem graty takich producentów jak Hegel, Yamaha, Naim, Xindak, Denon, Atoll, Primare, Parasound, Marantz... Teraz mam Burmestera od chyba dwóch lat i na razie nic lepszego nie słyszałem w normalnych pieniądzach. Często zmieniałem wzmaki i DAC, bo to dla mnie ma największy wpływ na brzmienie. Oczywiście poza kolumnami i pomieszczeniem.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ?

mam kolumny BMN S3...i mam je podpięte do amplitunera Onkyo TX-NR818 (taka troszkę średnio/wyższa półka) teoretycznie ten ampli. w testach był chwalony za sekcję audio ale...no własnie...chciałbym kupić i zobaczyć jak z tymi kolumnami zagra jakiś budżetowy wzmacniacz stereo, mój wybór padł na Rotela RA-06 tylko nie za bardzo wiem jak go podpiąć pod ampli.? (całe video i audio idą przez niego...tak mi wygodnie)  Oczywiście ampli. ma wyjęcie PRE OUT tylko pod co podpiąć to do Rotela? Pod CD lub DVD? Nic nie upalę? Jak go podpiąć żeby był dobrze? Czy całe video poszczać przez ampli a audio chincami pod Rotela?

Drugi mój wybór to Marantz 7001, który ma wejście MAIN IN wiec  z podpięciem jego pod ampli nie ma problemu ale....

wszędzie czytam, że Rotel "miażdży" Marantza ...czy to jednak takie pisanie...

może ten:

https://allegro.pl/oferta/marantz-pm-7001-pilot-super-stan-8977599732

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podepniesz pod wejście we wzmacniaczu np AUX czy cd  z pre out amplitunera to działają obydwa pokrętła głośności więc przy kinie we wzmacniaczu na połowę głośność i zrobiona kalibracja i tego się trzymaj po skończonym filmie wróć pokrętłem na zero żebyś się nie przestraszył. W takim podłączeniu działają właśnie przedwzmacniacze w obudwu sprzętach tzn amplitunerze i wzmacniaczu. 

Natomiast odsłuch na wzmaku to wtedy tylko gdy zrodlo np cd lub inne są do niego podłączone gra wtedy jako Integra. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rafal735r napisał:

Rotel nie ma możliwości pracy jako końcówka mocy. Mogłeś go nie oyowac. O PM7001 nie mam zbyt dobrego zdania. Chyba lepiej by było poszukać trochę starszego PM7000, 7200, 8000.

Nie kupiłem jeszcze rotela (tylko czytałem o nim bardzo dużo dobrych opinii), na razie rozpoznaję temat. Licytuję jeszcze Marantza PM7000 https://allegro.pl/oferta/marantz-pm7000-stereo-integrated-amplifier-bcm-9136379117  tylko proszę nie podbijać ceny.?

 

36 minut temu, dedal75 napisał:

Jak podepniesz pod wejście we wzmacniaczu np AUX czy cd  z pre out amplitunera to działają obydwa pokrętła głośności więc przy kinie we wzmacniaczu na połowę głośność i zrobiona kalibracja i tego się trzymaj po skończonym filmie wróć pokrętłem na zero żebyś się nie przestraszył. W takim podłączeniu działają właśnie przedwzmacniacze w obudwu sprzętach tzn amplitunerze i wzmacniaczu. 

Natomiast odsłuch na wzmaku to wtedy tylko gdy zrodlo np cd lub inne są do niego podłączone gra wtedy jako Integra. Pzdr

Dzięki za rozjaśnienie tematu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dedal75 napisał:

Jak podepniesz pod wejście we wzmacniaczu np AUX czy cd  z pre out amplitunera to działają obydwa pokrętła głośności więc przy kinie we wzmacniaczu na połowę głośność i zrobiona kalibracja i tego się trzymaj po skończonym filmie wróć pokrętłem na zero żebyś się nie przestraszył. W takim podłączeniu działają właśnie przedwzmacniacze w obudwu sprzętach tzn amplitunerze i wzmacniaczu. 

Ale to takie kombinowanie na siłę trochę. 

4 minuty temu, tomek_tom napisał:

Nie kupiłem jeszcze rotela (tylko czytałem o nim bardzo dużo dobrych opinii), na razie rozpoznaję temat. Licytuję jeszcze Marantza PM7000 https://allegro.pl/oferta/marantz-pm7000-stereo-integrated-amplifier-bcm-9136379117  tylko proszę nie podbijać ceny.?

 

?

Może lepiej samą końcówkę mocy kupić? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem...

Najwyżej podepnę całe wideo pod ampli. a audio pod wzmacniacz. Zapominałem dodać, że ma teraz tylko głośniki stereo i jak na razie na systemie 5.1 mi nie zależy 

 

9 minut temu, rafal735r napisał:

Może lepiej samą końcówkę mocy kupić?

myślałem o tym i wpadł mi w oko taki zestaw:

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-dzielony-rotel-rc-970bx-rb-971-CID99-IDEeEKN.html#fd8bd44226

 

Edytowane przez tomek_tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.