Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Ale to takie kombinowanie na siłę trochę. 

Może lepiej samą końcówkę mocy kupić? 

No można, ale wtedy w stereo rewelacji nie będzie bo wykorzystasz przedwzmacniacz z onkyo. Ewentualnie najprostszą pasywke dodatkowo pod końcówkę a do niej jakieś źródło streamer cd itp. Pzdr

Ja kilka lat temu korzystałem z podłączenia różnych wzmacniaczy bez main in np. Ca 651 i Marantz 6004.

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jestem pozytywnie zaskoczony tymi dziadkami. Dopiero teraz ten zestaw pokazał co potrafi, bo 8 lat temu grał z Magnatami. Teraz to co innego. Jak dla mnie na pewno lepszy jak np ziejący basem PM-16. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki chińczyk zaś dziś u mnie pogrywa. 

f29b081a13f2eb36f35e64938b8bdc85_1.jpg

Do tego stary Denonik zrobiony na lampki. Miałem okazję posłuchać go już kilka lat temu. Teraz znajomy znów poprosił żebym mu w nim laser wymienił, bo słabo czyta. Akurat trafiła się okazja porównać go do mojego DACa. 

b6ae443ab00f0450b05adc328fc8adf6_1.jpg

b21bd6ef9e2cc71d3578096923b8d4ae_1.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent spory, ale brzmi jak przeczuwalem. Trochę obły bas, nieco podbity w górnym zakresie. Reszta pasma całkiem w porzadku. W tej kasie jest spoko jak ktoś zaakceptuje fakt że żre z sieci. 

Primaluna za to u mnie się nie sprawdza. Nie tania lampa, do tego kumpel wstawił jej jakieś lepsze lampy. To wzmak do kolumn z raczej skąpym basem i mocno wysuniętą średnica (akurat znajomy gra na takich kolumnach). U mnie jest za dużo lejacego dołu, średnica trochę ucieka do tyłu. Taki charakter brzmienia sprawdza się przy cichym graniu, lub przy biednych realizacjach gdzie brakuje wypełnienia na basie. Dziś posłuchałem trochę takiego typu realizacji i było bardzo fajnie. Góra też mi nie podeszła zbytnio , mało zmienia swój charakter, czasem jest dość irytująca. Brzęczy jak komar przy uchu. Za to nie można jej odmówić detalu. W moim zestawie brzmienie w charakterze mocnego V. 

Chyba biorąc pod uwagę ten owocny tydzień, to wybrał bym na dziś dzień najstarszy i najtańszy zestaw Marantza. Tam było wszystkiego w miarę, nic nie odstawało. Bas zwarty, ale nie suchy z dobrym zejściem. Srednica i góra wyrównana. Nic zbytnio nie przeszkadzało. Dość szybkie i dynamiczne granie. Zestaw dobrze zgral się z resztą gratow i pomieszczeniem. Nie było się za bardzo czego czepiać. Było bardzo poprawnie. W sumie to sam jestem w lekki szoku. Co zresztą napisałem wcześniej. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ta Primaluna by grała na fabrycznych EL34. Tu są chyba wsadzone KT150. Ciekawe , że w tych wzmacniaczach można wsadzać EL34/KT88/KT120/KT150 i rozumiem , że audiobias to wszystko ogarnia. To dziwnie zestroili tą Primalune szczególnie na basie. Wszystkie mi znane wzmacniacze na lampach KT grały szybkim dość punktowym basem.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Silver_85 napisał:

To dziwnie zestroili tą Primalune szczególnie na basie. Wszystkie mi znane wzmacniacze na lampach KT grały szybkim dość punktowym basem.  

Może nie to że bas jest wolny, ale jest go po prostu za dużo. O ile przy różnego rodzaju muzyce rockowej czy szeroko pojętej instrumentalnej, (jak ja to mówię) jest całkiem znośnie to już elektronika czy jakakolwiek klubowa to jest basowa masakra. Ogólnie stopa jest szybka i dynamiczna. Żeby ten bas trochę utemperowac było by super. Może pobawię się z ciekawości w zatykanie BR. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy starych zaciskach we wzmacniaczu bas też przeszkadzał, a średnica wrzeszczała mega okrutnie, po zmianie mocno poprawiło się - aż nie wierzyłem, że reszta jest ta sama. A na pobawienie się z basem użyłem takich "zatyczek" i nawet jest to ciekawy eksperyment...

BMN zatyczki 2.jpg

BMN zatyczki 3.jpg

BMN zatyczki 4.jpg

BMN zatyczki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rafal735r napisał:

Może nie to że bas jest wolny, ale jest go po prostu za dużo. O ile przy różnego rodzaju muzyce rockowej czy szeroko pojętej instrumentalnej, (jak ja to mówię) jest całkiem znośnie to już elektronika czy jakakolwiek klubowa to jest basowa masakra. Ogólnie stopa jest szybka i dynamiczna. Żeby ten bas trochę utemperowac było by super. Może pobawię się z ciekawości w zatykanie BR. 

Jak to przy lampie jest opcja korekty brzmienia przez zmianę lamp sterujących czy też mocy (w przypadku tego pieca jest mega szeroki wachlarz) . Pewnie Twój kolega już to przećwiczył pod swój system. Ja mam Cayina na KT88 i basu jest sporo , ale jednak trochę mniej niż w przypadku np. Atolla IN100 , IN200 czy Haiku Bright mk4. Podaje te bo miałem okazję posłuchać . W piecach lampowych jest podobnie jak w przypadku tranzystorowych. Są lepsze i gorsze, a w przypadku lampowych jest jeszcze wiele zmiennych ze względu na zastosowane lampy. Można by powiedzieć , że zabawa nie ma końca ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć Wszystkim, za kilka miesięcy przeprowadzam się do większego pokoju odsłuchowego 30m2 i chciałbym was prosić o opinie czy warto rozważać kolumny dwudrożne BMN do takiego pomieszczenia. Wzmacniacz Haiku Bright 4, dac nostromo wolf 2 wersja limitowana. Słucham Prawie wszystkiego, Jazz, Blues, elektronika, żona pop, czasami nawet metal. Super by było jakby mi się udało wybrać coś z Polskich kolumn.

 

Będę wdzięczny za podowiedź czy BMN dadzą rade w takim pomieszczeniu jeżeli tak to które? Budżet do 10tys ale im taniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedłem na stronę www producenta i muszę przyznać że zarówno strona jest ok jak i bardzo ciekawe kolumny.

Wykonane na znanych i uznanych przetwornikach - najbardziej ciekawi mnie Beszele 2 Pro na 22cm głośniku Seas i kopułce Cresendo.

Odnośnie pytania art950 - to wszystko zależy od ustawienia, możesz wstawić dwudrożne do większego pomieszczenia i słuchać ich w polu bliskim i dadzą radę.  

Ja do 30m szukałbym czegoś większego z naciskiem na trójdrożne.

Swoją drogą ciekawe czy producent wprowadzi w przyszłości większe kolumny czy chce pozostać specjalistą w dwudrożnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bergesy 3 z Crescendo i one dają bardziej różnorodny bas, który schodzi niżej i przy tym nie dudni, niż w poprzednich AA Hyperion IV, gdzie dudnienie występowało przy skąpszym brzmieniu linii basowej, a to były kolumny dwu i pół drożne... Poza tym ogromny wpływ będzie miało ustawienie kolumn i otoczenie... Na dłuższej ścianie po bokach bas będzie mocniejszy!!!

Osobiście polecam zacząć przynajmniej w okolicy Bergesów, a poza tym Konstruktor może zawsze zrobić coś niestandardowego, czego w ofercie może nie być... Koniecznie zadzwoń i porozmawiaj!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, art950 napisał:

głośniki będą stały na dłuższej ścianie, około 2m od siebie, a ja będę siedział około dwóch metrów od kolumn. Pewnie najlepiej będzie wypożyczyć jak już się wprowadzę, ale dziękuję za odpowiedź ?

Trochę za blisko siebie te 2 m, wiem z doświadczenia, scena trochę skąpa, a ile by miały do ściany wtedy? Ja też tak blisko siebie miałem je ustawione, ale były wtedy prosto, teraz rozsunaąłem troszkę i skierowałem do środka. Zresztą wszystko wyjdzie w praniu, jak wypożyczysz i posłuchasz u siebie.

Ja ostatnio swoje kolumny i sprzęt zatargałem do pomieszczenia około 22-23 m2, gdzie właśnie dłuższa sciana była po bokach i włączyłem tę samą płytę Otisa Taylora "Hey Joe Opus Red Meat" I... usłyszałem zupełnie inne kolumny... Wszystko zagrało inaczej, a cały tor był ten sam.

Gorąco polecam Bergesy 3, zapytaj o modyfikację pod Wasze gusta i będzie naprawdę dobrze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marko Polo napisał:

Trochę za blisko siebie te 2 m, wiem z doświadczenia, scena trochę skąpa, a ile by miały do ściany wtedy? Ja też tak blisko siebie miałem je ustawione, ale były wtedy prosto, teraz rozsunaąłem troszkę i skierowałem do środka. Zresztą wszystko wyjdzie w praniu, jak wypożyczysz i posłuchasz u siebie.

Ja ostatnio swoje kolumny i sprzęt zatargałem do pomieszczenia około 22-23 m2, gdzie właśnie dłuższa sciana była po bokach i włączyłem tę samą płytę Otisa Taylora "Hey Joe Opus Red Meat" I... usłyszałem zupełnie inne kolumny... Wszystko zagrało inaczej, a cały tor był ten sam.

Gorąco polecam Bergesy 3, zapytaj o modyfikację pod Wasze gusta i będzie naprawdę dobrze!!!

Myśle, że dam radę bardziej je rozsunąć. Od tylnej ściany będą mógł je odsunąc około 80cm może 1m  licząc od frontu kolumn, a po bokach sporo miejsca.. napewno ponad 1 metr. Będę chyba musiał po prostu przetestować, dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.