Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

  

8 godzin temu, guinness_bis napisał:

Ładne. Gratuluję zakupu ?

Poprawiono mnie (z pewnego źródła) że to nie jest dąb sonoma a dąb solano. Jakieś próbki w necie także wskazują że tak właśnie jest. Sprzedający musiał się pomylić w opisie, mniejsza o to :) Tak, to kolumny używane które stały na olx, sprzedający się udziela w tym wątku to może się zgłosi :) Kolumny super zadbane, dosłownie igła, nie widać nawet najmniejszych "śladów eksploatacji", całkiem nieźle jak na 1.5 letni sprzęt. No i doszły nietknięte, mimo że DPD przypieprzyło gdzieś paczką aż kolumna wylazła z tych pianek.

 

Nie będę się za mocno rozpisywał o wrażeniach odsłuchowych bo nie władam takim kwiecistym językiem, ale mogę się zgodzić ze zdecydowaną większością opinii w tym wątku. Przede wszystkim z tą na temat basu. Rewelacyjnie to gra w małym pokoju, kto próbował ustawić kolumny w pomieszczeniu 10-12 metrów i do tego stawiając je w poprzek (pod dłuższą ścianą) doskonale zna problem. Mogą stać 15cm od ściany, też jest fajnie. Nawet jak grają cicho to ten bas jest wyraźnie zaznaczony, ale jednocześnie nie niesie się po ścianach o 23ciej. Pod tym względem to mistrzostwo świata i okolic :)

 

Co do "suchego" basu, szczypta prawdy też w tym jest. Przynajmniej cherlawy Marantz PM6006 tak z nimi gra, ale wiadomo że to taki Matiz wśród wzmacniaczy, i mam tu na myśli zarówno moc jak i wygląd. Natomiast bardzo ładnie zgrał się z nimi Denon 1500R, uczciwie ale nie przesadnie dociążył dół, będę szukał wzmacniacza w tym kierunku. I słyszałem je np. z PM16 i ten dół też fajny choć zbyt leniwy i wg mnie marnuje potencjał kolumn, także piece typu 7200 również odpadają. Trzeba czegoś neutralnego z dociążonym dołem, nic u mnie nie buczało nawet z denkiem, pewnie zależy od pokoju.

 

Jeśli chodzi o resztę pasma - to w skrócie - jest świetnie. Jest względnie jasno i szczegółowo a za razem jest to jakoś ułożone że nie wali po uszach a jest przyjemne, spokojnie mogę słuchać swoich jazzów wokali i innych gitar i brzmi to dobrze nawet z tym nieco twardszym basem. Porównuję tutaj do Tannoy DC6T których właśnie się pozbyłem, te grały miękko ale zawsze brakowało mi w nich góry. Co prawda BMN nie zagrają tak ciepło jak wyżej wspomniane, ale teraz mogę z przyjemnością słuchać też szybszej muzyki niż te moje akustyczne kluchy w stylu unplugged.

 

Jeszcze jedną kwestię chciałbym poruszyć. Porównałem sobie wczoraj obydwie pary skoro miałem okazję. Moje są z listopada 2018 a kolegi chyba z grudnia 2019. Grają trochę inaczej. Na pewno nie na tyle żeby komuś to przeszkadzało, a już na pewno nie tak żeby ktoś się zawiódł po odsłuchu, zachęcony przeczytaniem tego wątku, nie nie. Ale różnica jest, prawdopodobnie w innym strojeniu, choć podobno żadne indywidualne strojenie nie było zamawiane na żadnej z par. Pstrykając A/B różnica jest wyraźnie słyszalna. Normalnie pewnie bym się nawet nie zorientował. Te starsze grają deczko jaśniej i szerzej, a te nowsze mają więcej głębi na basie.

 

Może jeszcze co mi się nie podoba. W zasadzie to tylko z wyglądu, do brzmienia nie mogę się przyczepić. I z góry zaznaczam że wiedziałem na co się piszę, bo już wcześniej obmacałem je u kolegów @GrubyKoń i @rafal735r. Są za niskie, te 5cm więcej załatwiłoby sprawę. Terminale w nietypowym miejscu tak że te kable wiszą na wierzchu (tak, wiem czemu tak jest zrobione). I ten odstający głośnik przywalony jak, za przeproszeniem, w tubie basowej w golfie 3 :) Całkiem estetycznie, ale jakoś "nie tak".

 

To tyle, posłucham dłużej niż kilka godzin to może jakieś sensowniejsze wnioski wyjdą.

Edytowane przez salceson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, salceson napisał:

...ale mogę się zgodzić ze zdecydowaną większością opinii w tym wątku. Przede wszystkim z tą na temat basu...Nawet jak grają cicho to ten bas jest wyraźnie zaznaczony, ale jednocześnie nie niesie się po ścianach o 23ciej. Pod tym względem to mistrzostwo świata i okolic ?

Jeśli chodzi o resztę pasma - to w skrócie - jest świetnie...

Porównałem sobie wczoraj obydwie pary skoro miałem okazję... Grają trochę inaczej...różnica jest... Pstrykając A/B różnica jest wyraźnie słyszalna. Normalnie pewnie bym się nawet nie zorientował. Te starsze grają deczko jaśniej i szerzej, a te nowsze mają więcej głębi na basie.

A czy może zamieniłeś przewody tak, żeby te z A zamienić z B ? No i czy były te same przewody używane, bo różnice będą wszędzie ?

Bo w mojej Yamaszce najprawdopodobniej jest inne zasilanie termianali A i B. Słyszałem - niech ktoś potwierdzi lub zaprzeczy - że te A mają lepsze kabelki, niż B i ponoć te drugie będą grały gorzej... Tak to wygląda z archiwum przy wymianie terminali w moim wzmacniaczu AX-892. Może inne firmy z segmentu budżetowego robią podobnie lub inaczej. Zaznaczyłem te różnice na zdjęciu.

IMG_20200506_202423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, salceson napisał:

 Poprawiono mnie (z pewnego źródła) że to nie jest dąb sonoma a dąb solano. Jakieś próbki w necie także wskazują że tak właśnie jest. Sprzedający musiał się pomylić w opisie, mniejsza o to ? Tak, to kolumny używane które stały na olx, sprzedający się udziela w tym wątku to może się zgłosi :) Kolumny super zadbane, dosłownie igła, nie widać nawet najmniejszych "śladów eksploatacji", całkiem nieźle jak na 1.5 letni sprzęt

Zgłasza się właściciel, ponownie bo jako pierwszy gratulowałem. Masz rację, to dąb solano, źle wpisałem kolor forniru w ogłoszeniu.
Ciesze się, że spełniają Twoje oczekiwania i doceniasz stan techniczny ?

16 godzin temu, salceson napisał:

Może jeszcze co mi się nie podoba. W zasadzie to tylko z wyglądu, do brzmienia nie mogę się przyczepić. I z góry zaznaczam że wiedziałem na co się piszę, bo już wcześniej obmacałem je u kolegów @GrubyKoń i @rafal735r. Są za niskie, te 5cm więcej załatwiłoby sprawę. Terminale w nietypowym miejscu tak że te kable wiszą na wierzchu (tak, wiem czemu tak jest zrobione). I ten odstający głośnik przywalony jak, za przeproszeniem, w tubie basowej w golfie 3 ? Całkiem estetycznie, ale jakoś "nie tak".

Co do wysokości kolumn, to podzielam Twoje zdanie. Z tego tez powodu u mnie stały na 8cm kamiennych cokołach.
Wynikają z tego same zalety: wyżej przez co tweeter na wysokości ucha, ładniej, stabilniej oraz ochrona kolumn podczas odkurzania.

Jak już wspominałem telefonicznie są mi obecnie zbędne. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt.

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie trzeba zrobić pielgrzymkę do salcefixa z butelka rudej. Tylko jak tu rudą nieść i pod druga pachą normalny wzmacniacz żeby te S3 pokazały co potrafią? ?

A tak na marginesie nowa strona BMN działa już w pełni pod starym adresem. Czyli http://bmn.com.pl/

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

22 godziny temu, Marko Polo napisał:

A czy może zamieniłeś przewody tak, żeby te z A zamienić z B ? No i czy były te same przewody używane, bo różnice będą wszędzie ?

Przepinałem przy kolumnach bo w połowie musiałem przeorganizować okablowanie bo nie mogłem ich ustawić tak jak chciałem. Kable identyczne, jedne o metr dłuższe od drugich. I nie wydaje mi się żeby 5cm kabla we wzmacniaczu mogło wpływać w sposób znaczący na dźwięk. Mam na myśli to że słuchamy na opcji direct i stosujemy drogie daki i resztę dodatków tylko po to żeby 5cm drutu zmieniło dźwięk? No chyba tak nie powinno być :) Ale jak napisałem, słychać to przy pstrykaniu A/B, a wiadomo że wtedy można najmniejszą różnicę wyłapać. Normalnie pewnie nie ma to znaczenia bo do takich małych różnic ucho szybko się przyzwyczaja. Może zwrotka robiona z innych podzespołów czy coś, trzeba by u źródła pytać.

 

10 godzin temu, guinness_bis napisał:

Co do wysokości kolumn, to podzielam Twoje zdanie. Z tego tez powodu u mnie stały na 8cm kamiennych cokołach.
Wynikają z tego same zalety: wyżej przez co tweeter na wysokości ucha, ładniej, stabilniej oraz ochrona kolumn podczas odkurzania.

Jak już wspominałem telefonicznie są mi obecnie zbędne. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt.

No ogromne te płyty, dla tego zrezygnowałem. Gdyby były trochę bardziej dopasowane do kolumn (kolor, wymiar) to pewnie, czemu nie. Ale będę musiał czegoś poszukać. Podoba mi się takie rozwiązanie tylko może z grubszą płytą:

 

 

13 minut temu, rafal735r napisał:

Teraz będzie trzeba zrobić pielgrzymkę do salcefixa z butelka rudej. Tylko jak tu rudą nieść i pod druga pachą normalny wzmacniacz żeby te S3 pokazały co potrafią? ?

Chcesz iść przez całe miasto z 20kg piecem? Za takie poświęcenie to ja już rudą się zajmę. A jak przyniesiesz coś fajnego i niedrogiego to możliwe że nie będziesz musiał w drugą stronę nieść, kto wie.

Edytowane przez salceson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 19:43, salceson napisał:

  

Przepinałem przy kolumnach...

...słychać to przy pstrykaniu A/B... Normalnie pewnie nie ma to znaczenia bo do takich małych różnic ucho szybko się przyzwyczaja. Może zwrotka robiona z innych podzespołów czy coś, trzeba by u źródła pytać.

 

Chcesz iść przez całe miasto z 20kg piecem? Za takie poświęcenie to ja już rudą się zajmę. A jak przyniesiesz coś fajnego i niedrogiego to możliwe że nie będziesz musiał w drugą stronę nieść, kto wie.

Panowie...

zgłaszam się do pomocy w każdym aspekcie, mogę nosić sprzęt, przepinać kabelki, a nawet uzupełniać puste szklaneczki, bo przy okazji dowiem się czegoś więcej, więcej usłyszę i więcej zobaczę, a to jest bezcenne... 

?

No ja u siebie już nie mam takiej możliwości, bo terminale A są po zmianie, a B stare. Na strych była tragedia z dźwiękiem, Bogdan od razu sugerował je wymienić i dopiero po czasie to zrobiłem i od razu normalniej. @Rafal też ma rację ze wzmakiem, ale w pracy są spore cięcia i zmiana wzmacniacza odsuwa się znacznie... (sic!)

Żadnych DACów nie posiadam i też porównuję na DIRRCT, ale A/B nie zadziała przy różnych terminalach... Przepinanie samemu kabelków też nie jest wygodne, ale różnice idzie wyłapać. Teraz przewody Wireworld są wygrzane i jestem nawet zdziwiony ich różnymi brzmieniami w okresie ponad miesiąca grania, a już był moment, że chciałem oddać, jednak Bogdan polecił jeszcze poczekać i było warto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacmos napisał:

radzę zadzwonić - p. Bogdan do bardzo zapracowany człowiek, i lubi słychać muzyki ?

Żona do Pana Bogdana :

- Bogdan, Bogdan....klyent dzwoni.

Pan Bogdan

- Niech sp***dala !!!! Ramsztajna słucham !!!!

 

:-)))))

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 9.05.2020 o 19:05, rafal735r napisał:

No już jest w sumie trzech na kilku kilometrach kwadratowych. Duże zagęszczenie BMN ?

Ile to można słuchać zamulonych Tannoy? ?

No całkiem całkiem. Biorąc pod uwagę jak niewiele się tych kolumn robi to pewnie pobiliśmy rekord :) Długo się przekonywałem, m.in. ze względu na cenę, jeszcze rok temu twierdziłem że nigdy nie dam 5 tysięcy za kolumny bo to przesada (no w sumie to nie dałem) ale dzisiaj już wiem że to był dobry zakup.

 

I żeby nie było, miałem też nówki Tannoy XT6F (biały połysk) które też swoje kosztowały. Można było dużo o nich powiedzieć ale nie to że były zamulone. Grały jasno i efekciarsko, zupełne przeciwieństwo DC6T. Pierwsze wrażenie oczywiście super, ale z czasem stawały się męczące, krzyczały, do tego stopnia że wróciłem do DC6T. A bas w małym pokoju był z nich okropny, dudniły niesamowicie i nie potrafiłem tego poprawić, po prostu metraż nie ten. Zagrały dopiero w pomieszczeniu 25 metrów. Osoba która je ode mnie kupiła była u mnie wczoraj i włączyłem jej BMN, nie kryła zachwytu jak to zagrało, także ten tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a moje Ex2 II mają nowe towarzystwo, pojawiła się malina Rasberry Pi i DAC Nostromo Wolf2 z zasilaczem liniowym. Wzmacniacz nadal CA A500. Najbardziej w tym zestawie podoba mi się to jak kolumny przedstawiają barwy i kreują przestrzeń. Niesamowicie jest to wciągające. Szczególnie na średnicy jestem teraz skupiony i na popisach stereofonicznych BMNów. Poprzednie Monitor Audio Bx2 miały duże braki pod tym względem i nawet nie wiedziałem, że to będzie mi się tak podobało. Docelowo planowałem w przyszłości modyfikować kolumny do S2 II, ale zachęcony grą modelu Ex2II nie czekam już skoro może być jeszcze lepiej i dzisiaj zawożę Ex2 II do pana Bogdana ?  Założy mi też terminale z beszeli. Potem przyjdzie czas na wzmacniacz z wyższej półki. Chociaż wokale i barwy mój obecny wzmacniacz na mój gust oddaje fenomenalnie.

Pozdrawiam

Krótka moja opinia Ex2 II

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego zadowolonego użytkownika ?. BMN to zacne kolumny. Jestem już z tą marką 1,5 roku i ani myślę zmieniać. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.