Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dedal75 napisał:

@LOBO_MTy wolisz? A gdzie jest w tym autor?

Widziałem jak ktoś szukając kolumn otrzymał propozycje zmiany wzmacniacza, ale rzucić tekst zmień pomieszczenie to absurd, myślisz że jakby gość miałby na stanie 15 czy 20 m2 nie potrzebne to pchałby się do 9m2. 

Przeczytaj to raz jeszcze i pomysl czy trafiłeś w 10. Pzdr

Fundamentalną zasadą forum, jest pluralizm poglądów/wypowiedzi. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale dzięki zróżnicowanemu podejściu do tematu, wbrew twojej opinii, pokazując skrajnie odmienne podejście, można dojść do dużo lepszych wniosków aniżeli wzajemnie sobie przytakując.

Wyraziłem swoje zdanie i daruj sobie teksty w stylu "Przeczytaj to raz jeszcze i pomysl czy trafiłeś w 10. Pzdr"

Dlatego proszę nie baw się w cenzora bo w tym kraju jest to chyba choroba zaraźliwa i to bardziej niż COVID-2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2020 o 18:58, rafal735r napisał:

BMN są przede wszystkim wentylowane z dwóch stron, do tego z linii transmisyjnej, a nie typowego otworu BR. Pozwala to na bliższe ustawnie do ścian bez nieprzyjemnych podbić w wyższym zakresie basu. Czy kolumny się uduszą w 9m? Kwestia ustawienia, wzmaka i twych preferencji. Co do Kef to moje zdanie na temat serii R znajdziesz w tym temacie. Co do różnic względem serii. To chyba wybrałbym S1 MKII. Ma dobry stosunek ceny do jakości. W Berges masz lepszy tweeter. 

Może masz zdjęcia wnętrza obudowy, albo wiesz jak długa jest linia transmisyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do pana Bogdana i odpisał, że nawet 50cm podstawki z serii 2 powinny zagrać w takim pomieszczeniu. Co do preferencji to lubię dobrze zaznaczony i głęboki bas, czytelny przekaz i przede wszystkim kolumny mają dobrze grać przy cichym odsłuchu, bo zazwyczaj nie kręcę mocno gałką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Piotr_57832 napisał:

Napisałem do pana Bogdana i odpisał, że nawet 50cm podstawki z serii 2 powinny zagrać w takim pomieszczeniu. Co do preferencji to lubię dobrze zaznaczony i głęboki bas, czytelny przekaz i przede wszystkim kolumny mają dobrze grać przy cichym odsłuchu, bo zazwyczaj nie kręcę mocno gałką...

mają to wszystko o czym piszesz, więc będzie Pan zadowolony. Jak widać najlepiej zadzwonić do źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, KotD napisał:

Może masz zdjęcia wnętrza obudowy, albo wiesz jak długa jest linia transmisyjna?

Widziałem kiedyś zdjęcia wnętrza kolumn Bmn i być może się nie znam ale nie wyglądało mi na to żeby tam w ogóle była jakaś linia transmisyjna. Przynajmniej nie taka jak np. w kolumnach PMC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija tydzień od kiedy słucham moje nowe S2 II, ale z elektroniką z Beszeli i zaciskami pojedynczymi ETI Research. Ucieszyłem się, kiedy Pan Bogdan zaproponował ten dodatkowy względem standardowego modelu upgrade, tym bardziej, że to już są raczej moje docelowe kolumny. W porównaniu do Ex2 II jest teraz więcej informacji nie tylko na górze, ale i środkowe i dolne pasmo jest bogatsze w szczegóły. Np. słyszalne jest większe zróżnicowanie blach perkusyjnych i pociągnięcia strun gitar są też bardziej dokładne i przez to realniejsze w odbiorze. Super, że jest też lepsza dynamika. W moim DAC Nostromo lubię mieć ustawiony filtr ,,Dźwięk z dużą sceną, ładne wokale i instrumenty akustyczne’’, w którym dźwięki dłużej wybrzmiewają, są bardziej nasycone i realne, jednak dzieje się to kosztem utraty dynamiki. Teraz tej dynamiki mi nie brakuje i bas jest twardszy, ma większego kopa i stopa perkusyjna jest mocniejsza, bardziej punktowa. Po modyfikacji lepiej jest zaznaczone tzw. powietrze akustyczne wokół instrumentów i plany w przestrzeni.

Podczas wizyty u Pana Bogdana i dzięki jego uprzejmości mogłem przetestować połączenie moich kolumn ze wzmacniaczem Musical Fidelity 3si. Byliśmy pod wrażeniem jak to zagrało. Musical pozwolił kolumnom rozwinąć skrzydła, zagrać z rozmachem, przy czym w pełni nad nimi panował. Dźwięki były nasycone, pełne detali, było to granie takie plastyczne, pełne energii, bardzo muzykalne. Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem wzmacniacza to polecam do sprawdzenia możliwości tego Musicala. Pan Bogdan stwierdził, że to świetny wzmacniacz. Jego Yamacha i mój CA A500 musiały się poddać w tym pojedynku. Ja na razie mam inne wydatki, ale to mój poważny kandydat. Mój CA szczególnie w dolnym pasmie okazał się znacznie słabszy, słabiej dociążony, mniej zróżnicowany. Próbowaliśmy też różnych kabli i najlepiej było na głośnikowym Purist Audio Musaeum i IC Wireworlda Eclipse 8. W porównaniu do mojego budżetowego głośnikowego Chord Clearway, Purist  wniósł spokój, od razu było słyszeć zmianę bez wsłuchiwania. Ten kabel fantastycznie lokuje instrumenty i dźwięki w przestrzeni nadając im trójwymiarowy kształt. Detale są lepiej słyszalne i przyjemne w odbiorze. Kolumny na tych kablach można powiedzieć, że grały czarująco.

Słuchaliśmy też podłogówek Bergesów 3 na Musicalu i tych kablach (był też mój kolega zainteresowany Bergesami 3). Na mnie większe wrażenie zrobiły moje kolumny. Rzecz gustu, ale mi np. bardziej się podobał krótszy bas S2 II z mocniejszym atakiem, a zejścia też nie brakowało. Było to chwilowe porównanie i gdyby się jeszcze dłużej po wsłuchiwać zapewne Bergesy poprzez swoje Iluminatory na górze pokazałyby swoją wyższość. Co do wyglądu to Bergesy3 bardziej mi się podobały. Bardzo zgrabna kubatura, szczególnie ładny górny głośnik i przepiękna okleina o nazwie palisander imperial, która pojawi się niedługo na stronie BMN.

Moje kolumny po modyfikacji zyskały też na wyglądzie, pojedyncze zaciski ETI Research nie potrzebują już zworków z kabli, które odstawały i wyglądały nieciekawie. Stoją oddalone od ściany i przy wejściu do pokoju akurat tył rzuca się w oczy.

20200528_232704.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karfiedZ jednej strony widzę kilka inspiracji dla mnie, ale z drugiej znowu mam mętlik w głowie. Po pierwsze opcja kolumn S ale z elektroniką z Beszeli. Powiedz czemu tak? Myślisz pod kątem łatwiejszej zmiany woofera na excel za kilka lat, czy po prostu wyciągnięcia z przetworników S-ek ile tylko się da? Ja się zastanawiam czy moj pomysl upgradu do Beszeli to nie za wysokie loty dla mnie, bo aby z nich wyciągnąć maxa to musialbym zmienic totalnie wszystko na 1-2 poziomy wyżej, a zakupy w stylu kable za 2tys to juz chyba nie moja bajka (bynajmniej nie teraz, choc jakis czas temu mowilem ze złapałem króliczka). Dlatego też nie wiem czy nie zrobić podobnie jak Ty, tyle że do poziomu Berges z iluminatorem (ciekawy jestem jak on własnie na zywo sie prezentuje), no i jak by nie bylo taka zmiana z elektronika Beszeli i iluminatorem to juz duzo latwiejsze przejscie na beszele nawet za 5-10 lat. 

Kolejna sprawa wzmacniacz, musical fidelity, jedno jest pewne na jesieni jade do p. Bogdana ze swoim Marantzem i porownam (wiem ze bedzie przepaść, ale chcę zobaczyć jak duża. MF to własność p. Bogdana, czy chwilowo jest tylko u Niego? jaki to model? Co było źródłem, czego słuchaliscie CD? miałeś Wolf2 ze sobą?

Sorry za tyle pytań, ale sam jesteś temu "winien";-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOBO_M myślę, że masz bardzo dobry plan i dobrze, że przed podjęciem decyzji sprawę chcesz dokładnie przeanalizować. Wskoczysz wyżej, czy to na Bergesy, czy Beszele będziesz miał lepsze kolumny od moich. Ja już nie chciałem wydawać więcej pieniędzy. Pan Bogdan mówił, że już standardowe S2II dadzą wyraźną poprawę, a gdy montował zaproponował dodatkowo terminale i elektronikę z Beszeli, które miałyby wnieść jeszcze dodatkowe korzystne zmiany. 

Jeszcze niecały rok temu planowałem B2, ale apetyt rósł w miarę jedzenia. Słuchałem pierwszy raz F2, a zdecydowałem się na Ex2. Teraz mam S. Wszystkie te modele grają super. Dzięki BMNom odkryłem jak przyjemne może być słuchanie muzyki z kolumn i to nawet w budżetowym systemie. Najważniejsze są kolumny. U Pana Bogdana usłyszałem ile jeszcze w moich nowych kolumnach drzemie możliwości. Słuchaliśmy na odtwarzaczu Yamacha CD, a potem na strumieniowcu Arcama z DACiem plików Tidal i Spotify. Testy odbywały się głównie na utworach z płyty CD Patricia Barber Cafe Blue, potem strumieniowo rock i pop też. Nie wziąłem swojego Nostromo Wolf 2. Co do basu, to u mnie w domu jest całkiem miły dla ucha, zróżnicowany, potrafi być też w odpowiednich nagraniach przy godz.9 potężny. No i teraz z lepszym atakiem i dynamiką. Akustyka u mnie wydaje się być dobra, pomimo, że nie mam specjalnie przygotowanego pokoju. W systemie Pana Bogdana aż się zdziwiłem, dlaczego tak słabo wypadł mój wzmacniacz. Na pewno na moje wrażenia miało wpływ też bezpośrednie porównanie z Musicalem Fidelity 3si. Pan Bogdan go wypożyczył.

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2019 o 18:28, Marko Polo napisał:

Pewnie, że nie ma co się pieklić - należy mieć własne zdanie i ma prawo ono być i różne i inne, bo każdy z nas inaczej czuje, postrzega i odbiera i po czasie to też się może troszkę zmienić, ale... szacunek ponad wszystko.

Na ostatniej imprezie u znajomych okazało się, że ich sąsiad ma takie maleństwa, kolumny KEF Q500 i gra to z NADami CD C565 bee + AmplifierC356 bee + wszystkie kable Albedo Blue (też głośnikowe). Słuchają tam tylko jazzu i są bardzo zadowoleni, a pokój mają 14 metrowy z tym, że ja mam troszkę więcej miejsca do kolumn od tapczanu niż u tych państwa. Na chwilkę udało mi się ich posłuchać Pat Metheny tylko i ów sąsiad raczej nie chce dać się namówić, żeby je przywieść do mnie i w moich warunkach ich posłuchać - pertraktacje jeszcze trwają.

Czy może ktoś z Was opisać swoje wrażenia odsłuchowe z tymi kolumnami, bo nadal czekam na zrobienie zamówienia na BMN S3, no może w wersji PRO... a może macie doświadczenie z tymi KEFami - przypomnę, że najwięcej słuchamy z żoną rocka progresywnego, a ja troszkę więcej wszystkiego.

KEF-Q500.jpg

mialem te kefy q w salonie graly fajne w domu w porownaniu z moimi castlami knight 4 byla porażka pod każdym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy s1 albo podobnych modeli czyli o wysokości skrzynki 39cm.

Wymiary maskownicy i umiejscowienie magnesów w cm ?. Dzięki  Za odzew. Pzdr

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, metalowy napisał:

mialem te kefy q w salonie graly fajne w domu w porownaniu z moimi castlami knight 4 byla porażka pod każdym względem

To KEFy u Ciebie wypadły gorzej? A jakiej muzyki słuchasz najczęściej i na jakim sprzęcie porownywałeś, tak z ciekawości.?

Czy reszta toru - przewody i sprzęt - były takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marko Polo napisał:

To KEFy u Ciebie wypadły gorzej? A jakiej muzyki słuchasz najczęściej i na jakim sprzęcie porownywałeś, tak z ciekawości.?

Czy reszta toru - przewody i sprzęt - były takie same?

Tak grały w bezpośrednim porównaniu najpierw na Onkyo 8270 potem na Yamaha 803d muza głównie hard rock trochę metalu i blues . Na kefach ciągle miałem wrażenie jakby ktoś je schował w szafie , dudniły i dźwięk taki dziwny po podłączeniu castle pojawiła się głębia wokale i wysokie. Aha pokój około 15 m

Edytowane przez metalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

No tak. Mała lampka w torze, lek na całe zło. 

Nie tylko lampa.

to tak samo jak by ktos powiedzial, ze  powiedzial ze miedzy EX2 a  S2 czy Berges nie ma roznicy, bo tylko jeden tweeter jest inny...przeciez tam jest  cala masa roznic, poczynajac od kosci AKM PCM

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rafal735r napisał:

AKM to PCM w sumie. 

Ta sama kość w dwóch roznych DACach moze zagrac inaczej, a Ty piszesz ze to w sumie to samo, po czym ustawiasz kolumny na granicie i mowisz ze jest slyszalna roznica. To tak jakbym napisal ze wystraczy zlozyc kolumny z tych samych przetwornikow co BMN i bedzie to samo. Bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, jeśli nie masz odpowiedzi na czyjeś pytanie, to może po prostu nic nie pisz, zdaję sobie sprawę, że jest to silniejsze od Ciebie, bo 15000 postów nie napisało nie powstało znikąd. Nie było by właśnie całej  niepotrzebnej dyskusji jakbyś zachował milczenie, czasami to popłaca. Przyznam, że tak jak mnie nazwałeś upierdliwym, nie wiedząc czemu, tak uwierz mi, że czytając forum Audiostereo, można by stwierdzić, że jesteś nadgorliwy. Przyznam również, że jest  grupa, która niestety ale się powiększa, osób które już na tym temacie się nie udziela i wynika to tylko i wyłacznie z twojego zachowania i nie rzadko arogancji połączonej z butą. Osoby te wymieniają swoje spostrzeżenia na temat BMN w wiadomościach prywatnych i poza forum. Dlatego czasami mógłbyś się zastanowić czy swoim pisaniem zamiast pomagać, nie szkodzisz marce BMN, bo nie rzadko można by odnieść wrażenie że jesteś swego rodzaju "dżihadystą BMN", którego to wypowiedzi zabijają zdrową dyskusję i osoby bardziej wycofane z mniejszą siłą przebicia po prostu wolą się nie wypowiadać

Nie odpowiadając na to stwierdzenie "To tak jakbym napisał ze wystarczy złożyć kolumny z tych samych przetwornikow co BMN i bedzie to samo. Bedzie?" jak i pisząc "Zagra zapewne nieco inaczej, ale charakter jakiś pozostanie. Wszystko co miałem na PCM / AKM ma swoj charakter brzmienia. To że w XS wersji B jest lampa nie powoduje że to w ogóle inne brzmienie." można by własnie powiedzieć, że każde BMN zagrają zapewne nieco inaczej, ale podobnie. Czy tak jest? Chyba jednak nie.

Dla mnie temat się wyczerpał, chcesz możesz mnie wykluczyć, zbanować, to nie ma znaczenia bo zadawanie pytań jest zbyteczne, skoro z góry wiadomo kto odpowie, nawet jeżeli odpowiedzi na to pytanie mieć nie będzie... 

pozdrawiam, mimo wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersje A, chciałem Ci nakreślić jej brzmienie, bo jest bardzo podobna do wersji B. Szukanie nie boli, poczytaj forum. W zamian czytam twoje osobiste wycieczki. ?

Od początku masz jakieś dziwne problemy ze sobą widzę. Ale masz rację, lepiej nie pisać, nie odpowiadać i olewać takich typków jak ty, którym wiecznie coś nie ponosie. 

I nie pisz mi tu o jakimś banowaniu, bo nie mogą tu pisać tylko 3 osoby które sobie zasłużyły. Więc nie rób tu ze mnie jakiegoś cenzora. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.