Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Coś normalniejszego do słuchania bez duszenia kota to polecam Fleetwood Mac, Stinga (prócz nowej płyty), kilka płyt Michaela Jacksona, George Michaela, Madonny, ale głównie to z lat '80. Ostatni album trzy płytowy Toma Pettego. Joe Cocker daje też radę, Santana, Tina Turner, Crowded House. Album Tracy Haman z 2015 po remasterze. Ostatnia płytka Lady Pank LP1. Pewnie jest tego sporo więcej, ale to z pamięci. Wszystko jest na Tidal. 

Są jeszcze gwiazdy jednego przeboju jak ja to mówię. Np The Conells - '74-'75.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to się wysypało tych propozycji ? Będę miał słuchania na kilka wieczorów, albo tygodni ?  

Z polskich damskich wokali to polecam mniej znaną Violę Brzezińską. Jej płyta A2 jest na Tidal.

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie zaczęło się normalniej na forum!!! Dobry pomysł z podsuwaniem różnych propozycji muzycznych, tyle tego jest, a często ograniczamy się do tego, co znamy i usłyszymy... A przecież te same utwory na różnym sprzęcie zagrają inaczej - i to jest fenomen na tej planecie, że nawet to samo jest jednocześnie takie różne, takie inne...

Bardzo miło czyta się takie różniste - nawet często skrajne propozycje muzyczne - do posłuchania o jakże odmiennych upodobaniach muzycznych kolegów z forum, bo przecież kupujemy te różne "klocki", a przede wszystkim BMNy, by słuchać muzyki, cieszyć się ciarami biegającymi po plecach, czy może nawet sytuacjami zraszającymi nasze ślepia i sprawiającymi, że właśnie muzyka jest dla nas tym czymś ważnym. I nie ważne, jakiej muzyki słuchamy i na jakim sprzęcie... ważne, że jej słuchamy. Jednych stać na drogie klocki i mogą doświadczyć lepszego realizmu odtwarzanej muzyki w odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu, drudzy nie mają tego szczęścia i muszą iść na często daleko idące kompromisy i są też tacy, którzy w ogóle nie mogą sobie pozwolić nawet na namiastkę dobrego stereo - ale słuchajmy muzyki i cieszmy się nią!!! Są też i tacy, co tylko chodzą na koncerty, bo uważają, że żaden sprzęt nie odda tego, co usłyszą... Cała reszta jest mało ważna, wręcz nieistotna - czy ktoś jest upierdliwy, czy za dużo pisze, czy ma lepszy sprzęt, czy tamto, czy owamto - po prostu nasze odczucia, doświadczenia i preferencje są różne, bo my jesteśmy różni i to powinno nas ubogacać!!!  Często podziwiam Was, że tak kombinujecie ze sprzętem, że "szukacie tego dźwięku i sprzętu", że nawet poprawiacie producentów, ale nie rozumiem tych niepotrzebnych sporów... nie bądźmy, jak politycy - zwłaszcza przed wyborami...

Jest tyle różnych pomysłów, które można by zrealizować, jak choćby skromne spotkania posiadaczy kolumn BMN, by podzielić się doświadczeniami, pogadać o muzyce, sprzęcie, a nawet o pierdołach... Słyszałem o wielu takich różnych przedsięwzięciach z różnych dziedzin, więc dlaczego by nie z BMNami??? No chyba, że miało by dojść do różnistych, niepotrzebnych i głupich potyczek - to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 14:44, metalowy napisał:

posłuchajcie beth hart

Heh ?

Kiedy "odkryłem" Beth w 2013 lub 2014, to już wówczas ciary mnie przechodziły ogromne, a później, kiedy moja obecna Żona Ją usłyszała, to dosłownie włosy Jej stają - jak naelektryzowane - na rękach... efekt jest śmieszny. Na koncercie zapiera dech Jej wokaliza, Beth dosłownie może bez mikrofonu robić koncerty, mam nadzieję, że ten w W-wie się odbędzie, bo już kilka mamy przełożone na przyszły rok, a miało być tak koncertowo w tym roku... Uzbierałem całą Jej dyskografię na CDkach dla Małżonki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 13:58, Mikelas76 napisał:

fakt. 

Pytanie czy szukac czegos innego brzmiacego znacznie lepiej, czy meczyc sie z kiepskimi nagraniami? 

Niestety ale BMNy obnarzaja strasznie kiepskie nagrania. Ja juz jakis czas temu odpuscilem sobie te kiepskie plyty. Uszy bolaly ?

Ja przed zmianą zacisków we wzmaku kupiłem sobie zwykłe kabelki do domofonu i poprzez przygaszenie dźwięków tymi kabelkami i po kręceniu potencjometrami uzyskałem całkiem akceptowalny efekt brzmieniowy i już tak po uszach nie waliło... Po zmianie zacisków sytuacja diametralnie się poprawiła, a po zakupie Wireworldów i ich wygrzaniu jestem pod dużym wrażeniem, jakich emocji dostarcza ta trochę za słaba Yamaha z Bergesami 3 z Crescendo na pokładzie. Kabelki Mini Eclipse8 mnie kilka razy zaskakiwały, a zapewne zaciski we wzmaku i Bergesy jeszcze się "docierają" i od końca marca jestem coraz milej zaskakiwany nowymi dźwiękami i emocjami.

kabelki domofonowe.jpg

23 godziny temu, Mikelas76 napisał:

no i fajnie ze mamy tyle propozycji. Tylko sluchac. 

Może by można było zrobić taką podstronę dla forumowiczów BMNowych, żeby w formie dopisywalnej każdy mógł do swojej tabelki wrzucać coś ciekawego do posłuchania. Nie wiem, czy jest taka możliwość, może Rafał wie więcej - Rafale można???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to dobry pomysł, z podstroną w stylu „BMNowy Klub odsłuchowy”, aby nie „rozwadniać” klubowego wątku i nie odchodzić za bardzo od spraw techniczno-sprzętowych.

wiec na koniec polec ten kawałek, oczywiscie w wersji tidal/spotify. Ogolnie bardzo ciekawy irlandzki wolakista, a sam utwor na bmn jak dla mnie brzmi przepieknie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LOBO_M napisał:

Faktycznie to dobry pomysł, z podstroną w stylu „BMNowy Klub odsłuchowy”, aby nie „rozwadniać” klubowego wątku i nie odchodzić za bardzo od spraw techniczno-sprzętowych.

 

Tylko, czy da się tak zrobić?

Ja mam sporo muzyki na przenośnym dysku HDD-2,5" i z racji finansowych słucham tego przez TV, który bez problemu widzi dysk 2TB i czyta taż pliki MP3 i FLAC. Chciałem kupić Yamahę NP-S 303 lub nawet bardziej Yamahę WXC-50 ze względu na optyczne wejście cyfrowe i poprzez obsługę z telefonu, czy tabletu, ale niestety zarobki spadły do minimalnej i wszystkie plany szlag trafił... A poprzez TV ciężko się słucha - bo mimo zadowalającej jakości brzmieniowej, kiedy gra jakiś utwór, to nie można przeskoczyć do listy utworów, bo przerywa się odsłuch tego utworu (sic!) - więc się męczę z tym, ale trza poczekać. Poza tym człek nastawiając się na wygodę - jeden pilot do wszystkiego - często pomija inne ciekawe brzmieniowo i funkcjonalnie sprzęty... No i tyle tego na rynku i nie wiadomo, co wybrać... A dlatego dysk HDD, bo nie trzeba internetu, żeby posłuchać tysięcy płyt - oczywiście tylko tych z dysku i poprzez własną sieć domową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów o dobrej muzyce i tego kto co lubi słuchać jest od groma?

Godzinę temu, Marko Polo napisał:

Ja mam sporo muzyki na przenośnym dysku HDD-2,5" i z racji finansowych słucham tego przez TV, który bez problemu widzi dysk 2TB i czyta taż pliki MP3 i FLAC. Chciałem kupić Yamahę NP-S 303 lub nawet bardziej Yamahę WXC-50 ze względu na optyczne wejście cyfrowe i poprzez obsługę z telefonu, czy tabletu, ale niestety zarobki spadły do minimalnej i wszystkie plany szlag trafił... A poprzez TV ciężko się słucha - bo mimo zadowalającej jakości brzmieniowej, kiedy gra jakiś utwór, to nie można przeskoczyć do listy utworów, bo przerywa się odsłuch tego utworu (sic!) - więc się męczę z tym, ale trza poczekać. Poza tym człek nastawiając się na wygodę - jeden pilot do wszystkiego - często pomija inne ciekawe brzmieniowo i funkcjonalnie sprzęty... No i tyle tego na rynku i nie wiadomo, co wybrać... A dlatego dysk HDD, bo nie trzeba internetu, żeby posłuchać tysięcy płyt - oczywiście tylko tych z dysku i poprzez własną sieć domową.

Do niedawna byłem niemal w identycznej sytuacji jak Ty, i chociaż mam w miarę nowy TV gdzie mogę nawet playlisty tworzyć, słuchać muzyki przy wyłączonym obrazie i kilka innych całkiem fajnych funkcji przy audio to i tak postanowiłem kupić malinę.... za cenę około 500 PLN mam źródło które bije na głowę TV, sterowany ze wszystkiego co ma przeglądarkę (można też sobie zrobić sterowanie z pilota ale trzeba coś tam dokupić) odtwarza wszystko co się da , ma radia internetowe, uspienie, budzik i inne pierdoły. Naprawdę polecam. W wielu opiniach o malinie powtarza się opinia, że dorównuje  on strimerą nawet do 5000PLN, pisała też o tym osoba która prowadzi sklep S4Home, myślę że wszyscy go znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tomek_tom napisał:

?

Do niedawna byłem niemal w identycznej sytuacji jak Ty [...]

Dzięki za podpowiedź. Ja w tym temacie jestem trochę, jak niedowiarek Tomasz, muszę to usłyszeć, poznać funkcje itp. Trochę boję się eksperymentować - może niepotrzebnie - ale nie mam też DACa, a pewnie będzie potrzebny. Od tegoż urządzenia oczekuję przede wszystkim pewnych możliwości, tzn. kiedy słucham konkretnego utworu, to chcę mieć możliwość przeglądania innych plików bez przerywania odtwarzania tego utworu, czy plików z wybranej płyty/pliku. Sterowania i przeglądania z telefonu/tabletu, no i DAB by się przydał, ale to nie jest konieczne. Mam całkiem dobrze grający kabelek MiniJack na RCA,  ale wzmak jest starej daty, więc cyfrowo nic nie podłączę... No i obsługa sieci domowej bez internetu by musiała być, żeby z dysku to ciągnęło, bo póki co Tidala i podobnych nie używam... jeszcze. Jak by to jeszcze widziało pliki video, to już wypas.. 

W moim TV nie da się wyłączyć obrazu i to najbardziej boli, zwłaszcza kiedy słucham muzyki w nocy..  (sic!)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek_tom, czy zechcesz w wolnej chwili opisać mi na priv, co i jak, jak  to działa? Kilka zdjęć też będzie miłe widziane i jakieś linki do poczytania, które uważasz za ciekawe, bo sporo tego w necie jest, a jedni piszą i chwalą, drudzy negują i mętlik robi się w głowie... Bo za około 500 PLN, to bardzo kusząca propozycja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Sam przesiadłem się na malinkę z nakładką digione signature i gra to wyśmienicie. Mnóstwo możliwości konfiguracji i systemów do wyboru. Co ważne brak ryzyka zaprzestania wsparcia aktualizacji oprogramowania, co często się zdarza w przypadku firmowych sieciowców. U mnie działa to jako transport cyfrowy do dac. Obsługuje Tidala, pliki z dysków sieciowych, radia internetowe, można też przesyłać dźwięk z youtube itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marco Polo wieczorem na spokojnie usiądę i powysyłam Ci linki co gdzie kupiłem jak to mniej więcej u mnie wygląda.

@ciszyn11 digione signature to już wyższa półeczka, od jakiegoś czasu są chyba niedostępne, jak będą dostępne to pewnie sobie kupię. Miałeś wcześniej Digi+ czy od razu signature? Jakim systemem to obsługujesz? Ja ma na razie Volumio ale dziwnie działa apka na telefon, często się wiesza i gubi połączenie z maliną. Teraz testuję sterowanie z tableta przez przeglądarkę, na razie w wydaje się to lepszym rozwiązaniem.

12 godzin temu, Marko Polo napisał:

może niepotrzebnie - ale nie mam też DACa

więc zamiast nakładki Digi+pro kupisz DAC +pro lub pi-DAC pro który ma również wyjście jack i nie potrzebujesz dodatkowego zewnętrznego DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek_tom napisał:

@Marco Polo wieczorem na spokojnie usiądę i powysyłam Ci linki co gdzie kupiłem jak to mniej więcej u mnie wygląda.

@ciszyn11 digione signature to już wyższa półeczka, od jakiegoś czasu są chyba niedostępne, jak będą dostępne to pewnie sobie kupię. Miałeś wcześniej Digi+ czy od razu signature? Jakim systemem to obsługujesz? Ja ma na razie Volumio ale dziwnie działa apka na telefon, często się wiesza i gubi połączenie z maliną. Teraz testuję sterowanie z tableta przez przeglądarkę, na razie w wydaje się to lepszym rozwiązaniem.

więc zamiast nakładki Digi+pro kupisz DAC +pro lub pi-DAC pro który ma również wyjście jack i nie potrzebujesz dodatkowego zewnętrznego DACa.

Obecnie moode audio z apką mconnect. Bardzo dobry jest też snakeoil. Miałem też volumio i picoplayer. Porównywałem swój streamerek z luminem u1 mini i transportem CD Jaysa (wysoka półka) i grało to na podobnym poziomie. Dużo lepiej np od Node2i, którego miałem wcześniej. Nie miałem zwykłego digione wcześniej. System jak w moim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek_tom @ciszyn11 bardzo się cieszę, że są chętni forumowicze do pomocy i co najważniejsze - nie wyśmiewają...

Nie ma to, jak pomoc życzliwych osób, a z racji obecnej sytuacji na rynku pracy nie mogę sobie pozwolić na naprawdę drogie dla mnie - choć zarazem dobre urządzenia - i pomimo kompromisów, wygoda też czasem ma znaczenie. Dlatego właśnie zdecydowałem się na BMNy, bo za te pieniądze dają ogrom radości dla duszy!!! Sprzęt - póki co - działa dobrze i jak @rafal735r pisał, trza by wzmacniacz zmienić, ale nowe zaciski i przewody mocno poprawiły brzmienie, więc teraz skupiam się na tym, żeby z dysku móc odtwarzać i też za akceptowalne pieniążki. Śledzę wątki odnośnie strumieniowców, ale tylko jeden mój znajomy ma akurat Yamahę NP-S303 i Bogdan Arcama, więc brak mi doświadczenia w tej materii.

@ciszyn11 i inni forumowicze - będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, może by nie zaśmiecać to na priv???

Jak ktoś zechce bym podjechał i obadał Jego rozwiązania lub by chciał mnie nawiedzić w Bydzi - to jestem otwarty !?!?!?!?!

i z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@ciszyn11 Czy moodeaudio sam zaktualizowałeś? U mnie jest cały czas problem z uruchomieniem. Porównywałeś może z piCoreplayer? Ja na razie nie, bo jak przywiozłem kolumny po upgrade, to akurat z moodeaudio pojawiły się problemy i na razie nie mogłem powrócić.

 

@tomek_tom  Korzystam teraz z piCoreplayer i telefonu przez aplikację Squeezer. Tidal działa płynnie bez problemów. Jakość też super.

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja streamuje z apki mconnect, a nie natywnie na malince tzn malinka jest tylko renderem do którego kieruję stream, moode w wersji 6.4 chyba. Picorplayera testowałem, ale wróciłem do mconnect/moode, bo ta apka bardzo mi pasuje funkcjonalnie- bardziej niż oryginalna apka Tidala. Jest szybka, do tego widzi albumy w Masters, chociaż na tym specjalnie mi nie zależy, bo mój dac (Exogal Comet Plus) nie rozwija 2 warstwy MQA. Przedewszystkim widzi mixy proponowane przez Tidala pod moje preferencje muzyczne i artist radio, z czego często korzystam do wyszukiwania ciekawej muzyki. Widzi też biblioteki z okładkami na serwerze w sieci domowej (dysk NAS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje coś innego nie wiem jak z finansami ?

Mini Pc bellink bt3 pro + topping d10 + mysz powietrzna Mele F10 deluxe. 

D10 miałem chwilę kupiłem z  ciekawości pobawiłem się i sprzedałem, beelink podpięty cały czas do innego dac-a,  jednak Beelink+ Topping +Mele daje rade. Pzdr 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko Polo napisał:

@tomek_tom @ciszyn11@rafal735r Śledzę wątki odnośnie strumieniowców, ale tylko jeden mój znajomy ma akurat Yamahę NP-S303 i Bogdan Arcama, więc brak mi doświadczenia w tej materii.

@ciszyn11

Ja używam sieciowca Onkyo. Cenie sobie wygodę i dla mnie podstawa to była też możliwości sterowania ze zwykłego pilota. Tak jak zwykłego odtwarzacza CD. Słucham muzyki z radia, NAS lub Tidal przez Chromecast. Lubię nie uzależniać się od apki i telefonu. Nie wiem jak ta malina dokładnie działa, ale z tego co czytam to człowiek jest chyba uzależniony od apki sterującej. Ja często np włączam sobie radio, jak chce zmienić stacje to wystarczy dwa ruchy z pilota. Podobnie jak włączam jakiś albumu z Tidal czy NASa. Chcę przeskoczyć jakiś utwór to wystarczy wziąć pilot i zrobić to jakbyś słuchal zwykłej płyty CD. Dla mnie to jest zwykła ergonomia. Player z ekranem i zwykłym pilotem. Ale każdy wybiera co tam mu pasuje. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rafal735r napisał:

Ja używam sieciowca Onkyo. Cenie sobie wygodę i dla mnie podstawa to była też możliwości sterowania ze zwykłego pilota. Tak jak zwykłego odtwarzacza CD. Słucham muzyki z radia, NAS lub Tidal przez Chromecast. Lubię nie uzależniać się od apki i telefonu. Nie wiem jak ta malina dokładnie działa, ale z tego co czytam to człowiek jest chyba uzależniony od apki sterującej. Ja często np włączam sobie radio, jak chce zmienić stacje to wystarczy dwa ruchy z pilota. Podobnie jak włączam jakiś albumu z Tidal czy NASa. Chcę przeskoczyć jakiś utwór to wystarczy wziąć pilot i zrobić to jakbyś słuchal zwykłej płyty CD. Dla mnie to jest zwykła ergonomia. Player z ekranem i zwykłym pilotem. Ale każdy wybiera co tam mu pasuje. 

Ja właśnie traktuję telefon jak pilot. Jedynie głośność reguluję pilotem od daca, bo ma bardzo dobrą regulację (bezstratną) i wolę nie sterować cyfrowo apkami. Dla mnie na pierwszym miejscu jest jakość dźwięku. Za 2 tys zł, można złożyć transport (malina+nakładka+podwójne zasilanie liniowe), który dorównuje dźwiękowo jakością transportom cyfrowym 4-5 krotnie droższym, a do tego nie ma ryzyka utraty wsparcia technicznego, wystarczy zmienić kartę z systemem, jak się coś wysypie, albo przestanie działać. Doszedłem do wniosku, że maksymalną korzyść uzyskam inwestując w dobrej jakości przetwornik c/a. Ta malinka nie grała gorzej od Jaysa CDT MK2, który nominalnie kosztuje prawie 10 tys w Polsce. Jak ją pierwszy raz podłączyłem po Node 2i był bardzo duży skok jakościowy, efekt zdjęcia koca z kolumn. To było dla mnie duże zaskoczenie, ile może wnieść zmiana transportu cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat fantastycznie się rozwija - dziękuję za wszelkie sugestie. Jak widzę każdy ma swoje ciekawe podejście do tego tematu...

Powinienem zacząć od tego, co i jak bym chciał i co mogę. Otóż TV SONY ma tylko cyfrowe wyjście Optyczne, BD też od Sony z kolei tylko cyfrowe wyjście Koaksjalne i póki co więcej urządzeń cyfrowych nie mam. Muzyki dużo mam na dysku HDD 2,5". A muzyki chcę słuchać z dysku HDD i czasami BD - głównie koncerty (bo TV w zasadzie nie oglądamy, a w razie czego po wyjściu słuchawkowym Nam wystarczy) - póki co tak używam dysk i TV. Więc dobrze by było, gdyby to urządzenie miało wejście koaksjalne i możliwość obsługi HDD poprzez dedykowaną aplikację na smartfona lub tablet i najlepiej bez routera (ale to pikuś). Dodatkowo - wiadomo - bym zaczął słuchać radia internetowego i z serwisów typu Tidal itp. I to by było na początek. Wiadomo też, że gdybym za porównywalne pieniądze - +/- 300 PLN - miał mieć lepszą jakość i więcej możliwości, to i z wygody można troszkę zrezygnować, a obsługa pilot vs smartfon nie ma większego znaczenia... Ta "malina" jest o tyle ciekawa, że jest mała i przenośna, więc można łatwo odpiąć od zestawu z jednego pokoju i podłączyć do mini w sypialni - a to też ciekawa alternatywa, ale generalnie słuchając muzyki na poważnie, to tylko z BMNami ?

Planowałem - głównie dla wygody - kupić Yamahę WXC-50 ze względu na Opticala i do takiej kwoty chciałbym się zamknąć, czyli max 1600 PLN, ale jak się da taniej - to czemu nie, choćby na początek, na kilkanaście miesięcy, żeby złapać bakcyla i obadać temat i możliwości.

Jeszcze raz dzięx  ?

@rafal735r i inni koledzy - proszę o dopisywanie modeli, bo to bardzo ułatwia szukanie w necie.

Kurde, aż tyle możliwości, a ja zawężałem się tylko do strumieniowca... W analogach było prościej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Nie wiem jak ta malina dokładnie działa, ale z tego co czytam to człowiek jest chyba uzależniony od apki sterującej. Ja często np włączam sobie radio, jak chce zmienić stacje to wystarczy dwa ruchy z pilota. Podobnie jak włączam jakiś albumu z Tidal czy NASa. Chcę przeskoczyć jakiś utwór to wystarczy wziąć pilot i zrobić to jakbyś słuchal zwykłej płyty CD. Dla mnie to jest zwykła ergonomia. Player z ekranem i zwykłym pilotem. Ale każdy wybiera co tam mu pasuje. 

o dziwo apka jest bardzo wygodna w obsłudze, ale z maliną możesz zrobić dosłownie wszystko, to jest własnie jej fenomen. Bez problemu możesz ją tak skonfigurować, żeby była sterowana z każdego!!!pilota byle mieć jego kody. Wszystko można sobie skonfigurować bod siebie, żaden strimer, żadne urządzenie firm trzecich Ci tego nie zapewni, każdemu coś do szczęścia brakuje.

 

3 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Ja właśnie traktuję telefon jak pilot. Jedynie głośność reguluję pilotem od daca, bo ma bardzo dobrą regulację (bezstratną) i wolę nie sterować cyfrowo apkami. Dla mnie na pierwszym miejscu jest jakość dźwięku. Za 2 tys zł, można złożyć transport (malina+nakładka+podwójne zasilanie liniowe), który dorównuje dźwiękowo jakością transportom cyfrowym 4-5 krotnie droższym, a do tego nie ma ryzyka utraty wsparcia technicznego, wystarczy zmienić kartę z systemem, jak się coś wysypie, albo przestanie działać. Doszedłem do wniosku, że maksymalną korzyść uzyskam inwestując w dobrej jakości przetwornik c/a. Ta malinka nie grała gorzej od Jaysa CDT MK2, który nominalnie kosztuje prawie 10 tys w Polsce. Jak ją pierwszy raz podłączyłem po Node 2i był bardzo duży skok jakościowy, efekt zdjęcia koca z kolumn. To było dla mnie duże zaskoczenie, ile może wnieść zmiana transportu cyfrowego

tu zgadzam się w pełnej rozciągłości, jak tylko signature będzie dostępny to w niego zainwestuję. Później jakaś fajna obudowa, z wyświetlaczem, zasilaczem liniowym, ekranem lcd...i robi się sprzęt na poziomie klocków za 20000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marko Polo napisał:

Powinienem zacząć od tego, co i jak bym chciał i co mogę. Otóż TV SONY ma tylko cyfrowe wyjście Optyczne, BD też od Sony z kolei tylko cyfrowe wyjście Koaksjalne i póki co więcej urządzeń cyfrowych nie mam. Muzyki dużo mam na dysku HDD 2,5". A muzyki chcę słuchać z dysku HDD i czasami BD - głównie koncerty (bo TV w zasadzie nie oglądamy, a w razie czego po wyjściu słuchawkowym Nam wystarczy) - póki co tak używam dysk i TV. Więc dobrze by było, gdyby to urządzenie miało wejście koaksjalne i możliwość obsługi HDD poprzez dedykowaną aplikację na smartfona lub tablet i najlepiej bez routera (ale to pikuś). Dodatkowo - wiadomo - bym zaczął słuchać radia internetowego i z serwisów typu Tidal itp. I to by było na początek. Wiadomo też, że gdybym za porównywalne pieniądze - +/- 300 PLN - miał mieć lepszą jakość i więcej możliwości, to i z wygody można troszkę zrezygnować, a obsługa pilot vs smartfon nie ma większego znaczenia... Ta "malina" jest o tyle ciekawa, że jest mała i przenośna, więc można łatwo odpiąć od zestawu z jednego pokoju i podłączyć do mini w sypialni - a to też ciekawa alternatywa, ale generalnie słuchając muzyki na poważnie, to tylko z BMNami ?

tutaj malina będzie dla ciebie idealna, bo ma wszystko czego potrzebujesz i dużo więcej! kwestia konfiguracji...miałem Ci to napisać na priv ale może innym też się przyda...kupujemy:

1.główny komputer (baza)

2a. nakładka audio cyfrowa DIGI, potrzebny DAC (wbudowany w wzmacniacz lub jako osobne urządzenie)

2b .nakładka DAC 1 lub opcja nieco droższa ale np. z wyjściem mini Jack nakładka DAC 2

3. zasilacz

4. i jakaś obudowa, do koloru do wyboru

5. System np. Volumio  - prosty i jak dla mnie ma wszystko czego potrzebuję. Ogólnie systemów jest kilka, można samemu sprawdzić, niektórzy piszą o różnicach pomiędzy nimi wpływających na dźwięk....eeee, no, skoro sprzęt mamy ten sam ... to by znaczyło że niektóre systemy mają swoją korekcję audio (wbudowany equalizer na którego nie mamy wpływu)....każdy wybierze to co lubi .

 

Malina 2.jpg

Malina.jpg

a tu tylko mówimy o audio....

Z pozycji 1. masz 2 wyjścia HDMI które obsługują 4k i dźwięk wielokanałowy... w małym gówienku za 500 PLN masz potężny odtwarzacz audio-video, obsługujący wszystko...

Edytowane przez tomek_tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marko Polo napisał:

Powinienem zacząć od tego, co i jak bym chciał i co mogę. Otóż TV SONY ma tylko cyfrowe wyjście Optyczne, BD też od Sony z kolei tylko cyfrowe wyjście Koaksjalne i póki co więcej urządzeń cyfrowych nie mam. Muzyki dużo mam na dysku HDD 2,5". A muzyki chcę słuchać z dysku HDD i czasami BD - głównie koncerty (bo TV w zasadzie nie oglądamy, a w razie czego po wyjściu słuchawkowym Nam wystarczy) - póki co tak używam dysk i TV. Więc dobrze by było, gdyby to urządzenie miało wejście koaksjalne i możliwość obsługi HDD poprzez dedykowaną aplikację na smartfona lub tablet i najlepiej bez routera (ale to pikuś). Dodatkowo - wiadomo - bym zaczął słuchać radia internetowego i z serwisów typu Tidal itp. I to by było na początek. Wiadomo też, że gdybym za porównywalne pieniądze - +/- 300 PLN - miał mieć lepszą jakość i więcej możliwości, to i z wygody można troszkę zrezygnować, a obsługa pilot vs smartfon nie ma większego znaczenia... Ta "malina" jest o tyle ciekawa, że jest mała i przenośna, więc można łatwo odpiąć od zestawu z jednego pokoju i podłączyć do mini w sypialni - a to też ciekawa alternatywa, ale generalnie słuchając muzyki na poważnie, to tylko z BMNami ?

tutaj malina będzie dla ciebie idealna, bo ma wszystko czego potrzebujesz i dużo więcej! kwestia konfiguracji...miałem Ci to napisać na priv ale może innym też się przyda...kupujemy:

1.główny komputer (baza)

2a. nakładka audio cyfrowa DIGI, potrzebny DAC (wbudowany w wzmacniacz lub jako osobne urządzenie)

2b .nakładka DAC 1 lub opcja nieco droższa ale np. z wyjściem mini Jack nakładka DAC 2

3. zasilacz

4. i jakaś obudowa, do koloru do wyboru

5. System np. Volumio  - prosty i jak dla mnie ma wszystko czego potrzebuję. Ogólnie systemów jest kilka, można samemu sprawdzić, niektórzy piszą o różnicach pomiędzy nimi wpływających na dźwięk....eeee, no, skoro sprzęt mamy ten sam ... to by znaczyło że niektóre systemy mają swoją korekcję audio (wbudowany equalizer na którego nie mamy wpływu)....każdy wybierze to co lubi .

3 godziny temu, Marko Polo napisał:

Widzę, że temat fantastycznie się rozwija - dziękuję za wszelkie sugestie. Jak widzę każdy ma swoje ciekawe podejście do tego tematu...

nie chwaląc się ale to chyba moja zasługa? nie lubię jak tematy schodzą na osobiste wycieczki, i trochę się dziwię że np. Rafał daje się w nie wciągnąć, zamiast ignorować. W sumie to dzięki niemu i jego opinii, tu na forum, kupiłem BMN'y i jestem z nich zajebiście zadowolony. Tak więc piszemy o muzyce (kilka już płyt przesłuchałem które polecaliście, jak dla mnie wygrywa Morcheeba  i Malia and Boris Blank) może ktoś poleci muzykę bardziej...żywą.. z większym bitrate...jakiś house, deep house, rock... coś co daje "energię" coś przy czym chcę się sprzątać lub dźwigać ciężary... wiecie o co chodzi?

Edytowane przez tomek_tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchajcie jeszcze Nested Shapes.  Na tidalu jest zaledwie ich kilka utworów ale za to jakich ? Lubiący elektronikę powinni być zadowoleni. Proponuję zacząć od utworu Grain. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.