Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie tak przy okazji ze jest nas w tej chwili sporo na forum, czy ktos moze robil upgrade bergesow 3 ale tylko zaciski i elektronika lub same zaciski? Mam na mysli bez glosnikow. 

Tak sie zastanawiaam czy to ma sens? 

We wplyw kabli wierze ale zaciski? 

Czy to cos. daje? Napewno chcialbym zmienic z biwire na 2 zaciski ale te oferowane przez konstruktora troche drogie. 

Macie jakies zdanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kollektive Turmstrasse (Schwindelig) 

Oliver Koletzky (hypnotized) 

Jan Blomqvist

Co do modyfikacji bergesow nie podpowiem, jedni słyszą takie modyfikacje inni nie. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tomek_tom napisał:

Wszystko można sobie skonfigurować bod siebie, żaden strimer, żadne urządzenie firm trzecich Ci tego nie zapewni, każdemu coś do szczęścia brakuje.

Mi nie. Mam wszystko co chciałem. NS-6130 ma wszystko czego dziś potrzeba do słuchania muzyki przez sieć. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek_tom napisał:

Wierzysz w kable ale w zaciski nie??Trochę paradoks....?

no nie mialem okazji tego sprawdzac. A cos wniesiesz od siebie w tum temacie? 

1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Mam wszystko co chciałem. NS-6130 ma wszystko czego dziś potrzeba do słuchania muzyki przez sieć. 

czy czasem teac 503 nie robi u ciebie za daca?

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mikelas76 napisał:

panowie tak przy okazji ze jest nas w tej chwili sporo na forum, czy ktos moze robil upgrade bergesow 3 ale tylko zaciski i elektronika lub same zaciski? Mam na mysli bez glosnikow. 

Tak sie zastanawiaam czy to ma sens? 

We wplyw kabli wierze ale zaciski? 

Czy to cos. daje? Napewno chcialbym zmienic z biwire na 2 zaciski ale te oferowane przez konstruktora troche drogie. 

Macie jakies zdanie? 

Ja słuchałem Bergesów 3 i u Bogdana (wielokrotnie) i u siebie. Na pewno u Konstruktora była standardowa wersja z Bi-Wire i później z zaciskami ETI. U siebie miałem wersję ze "szpilką". Moje odczucia były takie, że na ETI bas wydawał się różnorodniejszy, troszkę niżej schodzący - ale bez dudnienia, było go więcej, jakby wzmak dostał więcej prądu - wysokie też były dźwięczniejsze, a średnica bogatsza. Ogólnie też scena była większa. To było słychać odczuwalnie.

Jednak to osobiste odczucia i tak na poważnie to wówczas by trzeba posłuchać obu wersji kolumn, wygrzanych i po przynajmniej dwa dni, bo po kilka godzin z nie wszystkimi mi znanymi utworami, to za mało. Dlatego ja poprosiłem o zmianę zacisków na ETi i z Crescendo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tomek_tom napisał:

tutaj malina będzie dla ciebie idealna, bo ma wszystko czego potrzebujesz i dużo więcej! kwestia konfiguracji...miałem Ci to napisać na priv ale może innym też się przyda...kupujemy:

1.główny komputer (baza)

2a. nakładka audio cyfrowa DIGI, potrzebny DAC (wbudowany w wzmacniacz lub jako osobne urządzenie)

2b .nakładka DAC 1 lub opcja nieco droższa ale np. z wyjściem mini Jack nakładka DAC 2

3. zasilacz

4. i jakaś obudowa, do koloru do wyboru

5. System np. Volumio  [...]

@tomek_tom rewelacja!!!

Bardzo dziękuję @tomek_tom, @rafal735r, @dedal75, @ciszyn11 !!! Jak widać jest sporo możliwości, a to ważne, by dowiedzieć się tego od użytkowników, a nie bajkopisarzy... No to mam sporo lektury do poczytania  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MrSalieri napisał:

Prawie 13 lat pisania na forum i zero doświadczenia w tym temacie żeby takie głupoty pisać? ? 

Witam. Kiedyś, kiedyś myślałem podobnie błądząc w oparach niewiedzy i braku doświadczenia, gdy odtwarzacz dvd tosiba był cudem techniki. ?

 Polecam każdemu wypożyczyć kilka DAC i jakieś dobre kable USB. Od kiedy zacząłem się audio poważniej interesować po roku usłyszałem różnicę ( i to jaką)  na jakości kabla USB łączącego kompa z DAC.. Więcej powiem - żona też usłyszała a nie interesuje się - oprócz wydatków na sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafal735r napisał:

Miałem różne źródła. W tym dedykowany transport CD. Szkoda czasu. Ale jak ktoś lubi się bawić w kable USB to jego sprawa. 

No i ta żona z kuchni słyszała to podstawa ?

Ja się bawię z Malinką z HiFi Berry Digi Pro +.

Porównywałem ją z odtwarzaczem Oppo 105D (Oppo jako streamer i Malinka plus Oppo jako DAC). I niestety nie było to samo. Z jakiegoś powodu Oppo gorzej działa jako streamer niż DAC. Dzwięk z tego zestawienia (Malina plus Oppo) był czystszy, klarowniejszy jakby mniej zanieczyszczony (brak efektu piasku na blachach perkusji). A przeca DAC ten sam, tylko transport inny...

W efekcie Oppo zmieniło własciciela (DAC tam jest zacny, ale przyjmuje tylko 24bity i 96kHz), a została Malinka z Audio-GD R28.

Co ciekawsze, zmieniłem zasilacz w Malince na Ifi Power (czy cuś) i znów - jest czyściej - mniej zniekształceń. Testowałem też DACa z  DVD w roli transportu - i d...pa. Przytłumiony dźwięk... Jako DVD były próbowane Dune HD MAX (najlepiej wypadła), Pioneer BDP-X300 oraz Zidoo 1000.

Natomiast różnicy w kablach coax, usb i optyk za Chiny Ludowe nie słyszę. Jak nie jest uszkodzony, to w zasadzie jest to samo...

Edytowane przez kotek1976
Doprecyzowanie wypowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rafal735r napisał:

Miałem różne źródła. W tym dedykowany transport CD. Szkoda czasu. Ale jak ktoś lubi się bawić w kable USB to jego sprawa. 

No i ta żona z kuchni słyszała to podstawa ?

Heh, moja Żona woli tekst i odczucia wewnętrzne, ja szukam detali i ogólnej barwy dźwięków... Tu są różnice między Nami, ale w tych kabelkach można się pogubić, ale różnice są. Ważne, by ta muzyka nas cieszyła... no i żony też, bo potrafią budżet przyciąć!?!?! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marko Polo napisał:

no i żony też, bo potrafią budżet przyciąć!?!?! ?

No i dlatego ja juz swojej przestalem mowic ?

A jak byla potrzeba zmienic i dokupic kabli to dzialo sie to poza jej wiedza. Po prostu z troski o jej zdrowie i spokoj domowego ogniska ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

No i dlatego ja juz swojej przestalem mowic ?

A jak byla potrzeba zmienic i dokupic kabli to dzialo sie to poza jej wiedza. Po prostu z troski o jej zdrowie i spokoj domowego ogniska ?

 

Każdy sposób, który nas zadowala i nie przeszkadza drugiemu jest dobry i zarazem najskuteczniejszy...

ech, te Żony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2020 o 07:37, sebgla napisał:

Posluchajcie jeszcze Nested Shapes.  Na tidalu jest zaledwie ich kilka utworów ale za to jakich ? Lubiący elektronikę powinni być zadowoleni. Proponuję zacząć od utworu Grain. 

Ta płyta jest też super: https://listen.tidal.com/album/90857919

Myślę, że z Unisonem S6, to będzie odlot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2020 o 09:05, rafal735r napisał:

Miałem różne źródła. W tym dedykowany transport CD. Szkoda czasu. Ale jak ktoś lubi się bawić w kable USB to jego sprawa. 

No i ta żona z kuchni słyszała to podstawa ?

Witam

wyczuwam lekką nutkę ironii..  Napisałem jedynie o swoich doświadczeniach by na faktach pokazać jakie mogą być różnice miedzy DAC  a nawet na kablu U'SB . Zona była akurat w tedy w salonie i dobrze słyszała.. I może wielu trudno w to uwierzyć ale była razem ze mną na kilkunastu odsłucha kolumn, DAC , IC czy kabli.. Mówi że się nie zna ale słyszy / zauważa różnice. Kto nie wierzy jego sprawa jak się przekonałem..

Poszukiwania DAC zakończyły się na streamerze - kabel USC nie jest mi potrzebny..  Jak dla mnie udany kompromis ceny/jakości i wygody użytkowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że żony często są bardzo dobrym, a nawet lepszymi, obiektywniejszymi słuchaczami, bo nie rzadko my chcąc wymienić jakis element mamy „klapki na uszach”.

w niedzielę byliśmy u sąsiadów, kolejny raz razem, sąsiad zmienił KEF R900 na Reference 5. Żona szła dość sceptycznie nastawiona, bo R900 nie zrobily na niej wrazenia i uwazala ze to duze klocki, ale bez finezji. Pierw poszło kilka moich kawałków ktore znam bardzo dobrze i sluchalismy razem u Niego na r900, na moich BMN. Jak Garbarek, marrilion, klause schultze (to dla niego Kolega zmienil kolumny), dla mnie od razu widac bylo progres wszedzie, czystosc, selektywnosc, punktowy bas, nie taki rozlazly jak w r900, potem jeszcze inne kawalki, a na deser koncert BR Skunk Anansie, akustycznie, to byla petarda, ciarki, ogrom detali bas. Dla mnie moge powiedziec to bylo do przewidzenia. Najbardziej zaszokowaly mnie slowa Zony, w trakcie jak i po wizycie „jak one pieknie graja, prezciez my jestesmy na koncercie na zywol, a juz potem w drodze do domu „graly genielanie, ale ty chyba az takich nie kupisz? A co zrobisz ze swoimi?” Bylem w mega szoku! Dlatego zony sa bardzo dobrym wyznacznikiem, jak r900 Jej nie pasowaly i mialy sporo brakow, a moje bmn detalami je nawet lekko przeganialy, tak teraz, byla w szoku i to powiedziala, mimo sceptycznego nastawienia przed wizyta. Dla mnie to jest super, bo jest to jednoznaczne z pelna akceptacja moich wydatkow:-) 

dlatego uwazam ze warto brac zony ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2020 o 22:44, LOBO_M napisał:

Uważam, że żony często są bardzo dobrym, a nawet lepszymi, obiektywniejszymi słuchaczami, bo nie rzadko my chcąc wymienić jakis element mamy „klapki na uszach”.[...] dlatego uwazam ze warto brac zony ze sobą.

No pewnie, ale Moja zupełnie inaczej czuje muzykę i instrumenty z kolumn poprzez sprzęt i woli bardziej konturowe brzmienie, ja natomiast wolę takie "wypieszczone", żeby nie kuło w uszy, nie piaszczyło, nie syczało, nie krzyczało, nie dudniło... Dużą rolę też odgrywa pomieszczenie i wystrój w tymże i do tego jeszcze dochodzą indywidualne preferencje i mamy mętlik w głowie gotowy... Ale na pewno warto z kimś innym posłuchać, bo faktycznie często klapki na oczach - a nie na nogach - przeszkadzają. No i realizacje płyt i masteringi też swoje robią...

Bardzo się cieszę, że tematy tak się rozwijają i to bez uszczypliwości - oby tak dalej !!!

W dniu 24.06.2020 o 21:48, jacmos napisał:

Witam

wyczuwam lekką nutkę ironii..  Napisałem jedynie o swoich doświadczeniach by na faktach pokazać jakie mogą być różnice miedzy DAC  a nawet na kablu U'SB . Zona była akurat w tedy w salonie i dobrze słyszała.. I może wielu trudno w to uwierzyć ale była razem ze mną na kilkunastu odsłucha kolumn, DAC , IC czy kabli.. Mówi że się nie zna ale słyszy / zauważa różnice. Kto nie wierzy jego sprawa jak się przekonałem..

Poszukiwania DAC zakończyły się na streamerze - kabel USC nie jest mi potrzebny..  Jak dla mnie udany kompromis ceny/jakości i wygody użytkowej. 

@jacmos może niektórzy zazdroszczą takiej żony, co nawet w kuchni - dla rozrywki i przy garach - może posłuchać takiej dobrej muzyki puszczanej przez męża  ?

Zazdroszczę, że żona ogarnia sprzęt audio!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

żona to często przychodzi na kanapę, ze mną posłuchać. choć lubi w tym czasie coś porobić lub poklikać.

nie zna się na sprzęcie ale sama czasem też coś włączy. wie o wszystkim co pozmieniałem i jest zadowolona z efektów. na szczęście nie wtrąca się i wręcz pomaga. każdemu takiej żony /partnerki życzę. jedyne co prosiła to stolik po sprzęt w wykonaniu takim by kabli z tyłu nie było widać.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje muzyki, do kolekcji trafiły Tori Amos, Katie Melua, Beth Hart, Morheeba, Hadouk Trio.

 

Od siebie z podobnych wokalno bluesowych brzmień mogę polecić Rebecca Pidgeon z albumem The Raven*, Patricia Barber, Eva Cassidy, Sade, Friends of Carlotta z albumem Live in studio*.

(* niestety nie ma na tidalu, ale można pobrać bezstratne z innej usługi, też na "t")

 

Natomiast z innych ciekawostek to od wczoraj gościnnie gra u mnie taki oto zestaw, z S3 II ma się rozumieć ? No i znowu sobie obrzydziłem trochę polskiej muzyki z lat 90. Po prostu wyciąga wszystkie wady i ładuje w ucho, tak że w końcu trzeba wyłączyć. Piach i szum. Jeszcze trochę i nie będzie czego słuchać ?

IMG_20200626_165208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jacmos napisał:

witam

żona to często przychodzi na kanapę, ze mną posłuchać. choć lubi w tym czasie coś porobić lub poklikać.

nie zna się na sprzęcie ale sama czasem też coś włączy. wie o wszystkim co pozmieniałem i jest zadowolona z efektów. na szczęście nie wtrąca się i wręcz pomaga. każdemu takiej żony /partnerki życzę. jedyne co prosiła to stolik po sprzęt w wykonaniu takim by kabli z tyłu nie było widać.. 

 

Nic tylko dbać i pieścić - sprzęt też, będzie dobrze na lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, salceson napisał:

[...] Natomiast z innych ciekawostek to od wczoraj gościnnie gra u mnie taki oto zestaw, z S3 II ma się rozumieć ? No i znowu sobie obrzydziłem trochę polskiej muzyki z lat 90. Po prostu wyciąga wszystkie wady i ładuje w ucho, tak że w końcu trzeba wyłączyć. Piach i szum. Jeszcze trochę i nie będzie czego słuchać ?

 

Ojjjjojjjjojjj... A może by jakieś łagodniejsze kabelki? Ja takowe sobie zrobiłem, ale póki co Wireworld sprawuje się bardzo dobrze... Kurde, ale aż tak to mocno słychać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marko Polo napisał:

Ojjjjojjjjojjj... A może by jakieś łagodniejsze kabelki? Ja takowe sobie zrobiłem, ale póki co Wireworld sprawuje się bardzo dobrze... Kurde, ale aż tak to mocno słychać ???

Tak ogólnie to z S3 II zgrywają się te cambridge pięknie. Bas bardzo fajnie i miło schodzi. Wokalem też super daje po uszach, można odkręcić na 11 i da się słuchać jakiegoś wyjca. Ogólnie bardzo mi się podoba jak to gra. Tylko trochę ta góra wredna, taka jasna wręcz analityczna jak na moje ucho, bo moje ucho za bardzo nie lubi jasności. Ale ponoć po wygrzaniu wzmacniacza ma się to uspokoić. Z tym piachem i szumem to chodziło mi o polskie nagrania z lat 90, dobrze zasilone bmny wyciągają dużo smaczków, a wad obnażają niestety jeszcze więcej. W porównaniu do mojego PM6006, słychać naprawdę sporo więcej. Sprzęt u mnie nie zostaje. Ale chętnie posłuchałbym jakiegoś niższego modelu, tzn takiego na moją kieszeń a nie za 10K.

A jeśli chodzi o moje kable to nawet nie będę pisał bo zostanę wyrzucony z klubu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salceson no niby dlaczego masz zostać wyrzucony, toć to Twój sprzęt, Twoje uszy tego słuchają i Twoja kasa... 

Mi też CA jasno grało, ale Yamaha też, póki terminali głośnikowych w niej nie wymieniłem... o niebo lepsze brzmienie po zmianie... Dużo wniosły też przewody głośnikowe Wireworld Mini Eclipse 8, grają ładnie! Głośniej też nie robię, jak na 10-11, bo jednak AX-892 ma za mało prądu i NAD już wypadł lepiej. Się pożyje, to coś się pozmienia, oby na lepsze ?

Właśnie odszukałem Stinę Nordenstam, którą słuchałem jeszcze na AA Hyperion IV I jest ogromna poprawa, a teraz volume na 7:30 i wszystkie pasma pięknie grają...

p.s. malinowa nalewka subtelnie rozprasza zmysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.