Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, salceson napisał:

A jeśli chodzi o moje kable to nawet nie będę pisał bo zostanę wyrzucony z klubu ?

hehe ja mam biwire w moich bergesach 3, zasilane kablem ydty na gore i kablem klotza 2x1,5 na dole. koszt kabli glosnikowych to niecale 50zl. ???

Oczywiscie jak skompletuje docelowy zestaw to po wygrzaniu zmiana kabli. Ale nawet teraz gra to nienajgorzej. 

W dniu 19.06.2020 o 14:44, metalowy napisał:

posłuchajcie beth hart

to mi sie spodobalo

W dniu 19.06.2020 o 13:39, karfied napisał:

John Hiatt THE BEST OF JOHN HIATT Feels Like Rain

to tez

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, karfied napisał:

Mikelas76   Tam w 2 minucie i 3 sekundzie, w lewej kolumnie, brzmienie gitary dla mnie to miód dla uszu

sprawdze ?.

czasami musze isc na kompromis ze sluchaniem muzyki. Biegajace krzyczace dzieci itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da radę otworzyć link, bo wrzucam z aplikacji.

Taka mała, moja playlista kawałków które dość fajnie brzmią. Nie ma tam za bardzo typowego audiofilskiego plumkania. Soft rockowe, popowe granie w większości. 

https://tidal.com/playlist/91380cf8-48eb-42c8-8310-e40401fa5f92

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tych linków tidala. Jak kliknę w to na przeglądarce w telefonie to otwiera mi w przeglądarce. Jak kliknę w messengerze to wtedy otwiera normalnie w apce. Muszę kopiować i sam sobie wysyłać linki żeby działały jak trzeba.

 

Aha ok, trzeba przytrzymać paluchem na linku i jest opcja "otwórz w aplikcji tidal". No debil jestem ?

Edytowane przez salceson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, salceson napisał:

Nie ogarniam tych linków tidala. Jak kliknę w to na przeglądarce w telefonie to otwiera mi w przeglądarce. Jak kliknę w messengerze to wtedy otwiera normalnie w apce. Muszę kopiować i sam sobie wysyłać linki żeby działały jak trzeba.

kliknij link i zaznacz jako ulubiony (chyba serduszko?

potem masz juz podpiete do konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

czasami musze isc na kompromis ze sluchaniem muzyki. Biegajace krzyczace dzieci itp. ?

Ja niestety jeszcze żony i dzieci nie mam. Chciałbym żeby moje maluchy biegały po pokoju. A z żoną to byśmy wieczorem razem na kanapie słuchali muzyki..A gdyby czasem słuchała z kuchni i coś dobrego przyżądziła to byłoby jeszcze lepiej. Póki co, dzięki Bogu, mam chociaż muzykę płynącą z BMN ?

 

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Nie wiem czy da radę otworzyć link, bo wrzucam z aplikacji.

Taka mała, moja playlista kawałków które dość fajnie brzmią. Nie ma tam za bardzo typowego audiofilskiego plumkania. Soft rockowe, popowe granie w większości. 

https://tidal.com/playlist/91380cf8-48eb-42c8-8310-e40401fa5f92

U mnie też link odpalił. Dzięki wielkie. Będę dzisiaj słuchał ?

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Rafal735r ?Super brzmiące kawałki! Wiele detali i różnych smaczków. Bardzo dobre realizacje. Moje kolumienki zaprezentowały się pięknie. Najbardziej podobały mi się utwory Hanne Boel, Sara K., Antonio Forcione (popis gitarowy rewelacyjny), Vanessa Fernandez, Than Water, Allan Taylor, Tracy Hapman (bas potężny, myślałem, że szklanki i kieliszki w barku są już dobrze ustawione, a jednak jeszcze się dotykały i wpadły w wibracje ?), Malia i Yellow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 26.06.2020 o 17:26, salceson napisał:

Dzięki za propozycje muzyki, do kolekcji trafiły Tori Amos, Katie Melua, Beth Hart, Morheeba, Hadouk Trio.

 

Od siebie z podobnych wokalno bluesowych brzmień mogę polecić Rebecca Pidgeon z albumem The Raven*, Patricia Barber, Eva Cassidy, Sade, Friends of Carlotta z albumem Live in studio*.

(* niestety nie ma na tidalu, ale można pobrać bezstratne z innej usługi, też na "t")

Ja dopisuję do swojej kolekcji Evę Cassidy. Przesłuchałem The Best of Eva Cassidy. Piękny, kojący wokal ?

Patricia Barber i Sade często słucham. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, karfied napisał:

Nooo Rafal735r ?Super brzmiące kawałki! Wiele detali i różnych smaczków. Bardzo dobre realizacje. Moje kolumienki zaprezentowały się pięknie. Najbardziej podobały mi się utwory Hanne Boel, Sara K., Antonio Forcione (popis gitarowy rewelacyjny), Vanessa Fernandez, Than Water, Allan Taylor, Tracy Hapman (bas potężny, myślałem, że szklanki i kieliszki w barku są już dobrze ustawione, a jednak jeszcze się dotykały i wpadły w wibracje ?), Malia i Yellow.

Fajnie że się podoba ?

Ja cudem złapałem zasięg, bo właśnie jestem na odludziu nad jeziorem i tu słabo z internetem. Korzystając z okazji polecam płytkę Lady Pank LP1. 

 

 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Fajnie że się podoba ? [..] korzystając z okazji polecam płytkę Lady Pank LP1. 

Tak, zarówno pierwsza, jak i reedycja to kawał dobrej polskiej muzyki..  Słuchajmy muzyki!!! 

Dochodzi druga w nocy, ukochana w blasku świec opowiada o muzyce, z BMNów płynie płyta Marka Niedźwieckiego,  gruzińskie wino jest pod ręką... czego chcieć więcej???

IMG_20200628_014017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Marko Polo napisał:

Dochodzi druga w nocy, ukochana w blasku świec opowiada o muzyce, z BMNów płynie płyta Marka Niedźwieckiego,  gruzińskie wino jest pod ręką... czego chcieć więcej???

Spędzając czas w tak pięknych okolicznościach niczego więcej nie potrzeba ? Tylko w Niebie może być lepiej..

 

W dniu 26.06.2020 o 17:26, salceson napisał:

Natomiast z innych ciekawostek to od wczoraj gościnnie gra u mnie taki oto zestaw, z S3 II ma się rozumieć ? No i znowu sobie obrzydziłem trochę polskiej muzyki z lat 90. Po prostu wyciąga wszystkie wady i ładuje w ucho, tak że w końcu trzeba wyłączyć. Piach i szum. Jeszcze trochę i nie będzie czego słuchać ?

 

W dniu 26.06.2020 o 22:13, salceson napisał:

Tak ogólnie to z S3 II zgrywają się te cambridge pięknie. Bas bardzo fajnie i miło schodzi. Wokalem też super daje po uszach, można odkręcić na 11 i da się słuchać jakiegoś wyjca. Ogólnie bardzo mi się podoba jak to gra. Tylko trochę ta góra wredna, taka jasna wręcz analityczna jak na moje ucho, bo moje ucho za bardzo nie lubi jasności. Ale ponoć po wygrzaniu wzmacniacza ma się to uspokoić. Z tym piachem i szumem to chodziło mi o polskie nagrania z lat 90, dobrze zasilone bmny wyciągają dużo smaczków, a wad obnażają niestety jeszcze więcej. W porównaniu do mojego PM6006, słychać naprawdę sporo więcej. Sprzęt u mnie nie zostaje. Ale chętnie posłuchałbym jakiegoś niższego modelu, tzn takiego na moją kieszeń a nie za 10K.

Mam chyba podobne odczucia względem mojego CA A500. Charakterem grania wydają się te sprzęty podobne tylko mój jakościowo pewnie z niższej półki. Czyli grają raczej neutralnie i dość jasno. Jednak w dobrych realizacjach ta jasność raczej mi nie przeszkadza. Jednak mimo wszystko rozglądam się za wzmacniaczem, który uwypukli bardziej te niższe partie średnicy i dociąży też dolne pasmo w moim przypadku. Ale z drugiej strony nie chciałbym żeby stało się to kosztem utraty detali i  zbytniego wycofania górnego pasma. Niektórzy producenci kolumn i wzmacniaczy mocno wycofują górną średnicę i wysokie żeby sprzęt grał bardziej przyjemnie, nie obnażał tak słabych nagrań i był do dłuższych odsłuchów. Dobrze, że producent naszych kolumn stroi je tak by grały pełną średnicą i na górze nic nie traciły. A do wyższej średnicy sięgają wokale i wiele instrumentów i mogą być wtedy w pełni naturalnie odtworzone, prawdziwe. Rzecz gustu,  ja wolę jak czasem dadzą po uszach, np z nagrania koncertowego. Jak się uczestniczy na koncercie na żywo to po 2 godzinach słuchania też bolą uszy. Natomiast w dobrych nagraniach studyjnych i nagranych na płytę cd talerze już przeważnie są wycofane, ale dokładne. Słucha się przyjemniej. Inna sprawa, że nasze kolumny grają neutralnie i przez to bardzo posłusznie poddają się reszcie systemu. Dlatego rozglądam się za wzmacniaczem, trochę mniej jasnym od CA, ale dalej detalicznym i z otwartą górą. Wydaje mi się, że tak grał z moimi kolumnami Musical Fidelity 3si i z dociążonym dołem. Zastanawiam się też nad Yamahą AS 1000, którą kiedyś polecał rafal735r, czy jakimś Denonem. Nowszy model AS 1100 nowy przekracza mój budżet, ale jest taki ładny..Siedzi mi w głowie też Nad c 375 bee. Dobre opinie ma też Marantz PM16 (LOBO_M posiada, ale rozważa zmianę). Nie mam pewności, ale może te wzmacniacze zagrały by trochę mniej jasno. Chciałbym też posłuchać lampy. A może to będzie ten dźwięk, który mi przypadnie do gustu.

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, karfied napisał:

Mam chyba podobne odczucia względem mojego CA A500. Charakterem grania wydają się te sprzęty podobne tylko mój jakościowo pewnie z niższej półki. Czyli grają raczej neutralnie i dość jasno. Jednak w dobrych realizacjach ta jasność raczej mi nie przeszkadza. Jednak mimo wszystko rozglądam się za wzmacniaczem, który uwypukli bardziej te niższe partie średnicy i dociąży też dolne pasmo w moim przypadku. Ale z drugiej strony nie chciałbym żeby stało się to kosztem utraty detali i  zbytniego wycofania górnego pasma. Niektórzy producenci kolumn i wzmacniaczy mocno wycofują górną średnicę i wysokie żeby sprzęt grał bardziej przyjemnie, nie obnażał tak słabych nagrań i był do dłuższych odsłuchów. Dobrze, że producent naszych kolumn stroi je tak by grały pełną średnicą i na górze nic nie traciły. A do wyższej średnicy sięgają wokale i wiele instrumentów i mogą być wtedy w pełni naturalnie odtworzone, prawdziwe. Rzecz gustu,  ja wolę jak czasem dadzą po uszach, np z nagrania koncertowego. Jak się uczestniczy na koncercie na żywo to po 2 godzinach słuchania też bolą uszy. Natomiast w dobrych nagraniach studyjnych i nagranych na płytę cd talerze już przeważnie są wycofane, ale dokładne. Słucha się przyjemniej. Inna sprawa, że nasze kolumny grają neutralnie i przez to bardzo posłusznie poddają się reszcie systemu. Dlatego rozglądam się za wzmacniaczem, trochę mniej jasnym od CA, ale dalej detalicznym i z otwartą górą. Wydaje mi się, że tak grał z moimi kolumnami Musical Fidelity 3si i z dociążonym dołem. Zastanawiam się też nad Yamahą AS 1000, którą kiedyś polecał rafal735r, czy jakimś Denonem. Nowszy model AS 1100 nowy przekracza mój budżet, ale jest taki ładny..Siedzi mi w głowie też Nad c 375 bee. Dobre opinie ma też Marantz PM16 (LOBO_M posiada, ale rozważa zmianę). Nie mam pewności, ale może te wzmacniacze zagrały by trochę mniej jasno. Chciałbym też posłuchać lampy. A może to będzie ten dźwięk, który mi przypadnie do gustu.

Dla mnie to najbardziej pasuje granie Marantza i bym kupił jakiś nieco wyższy model. Ale one są tak cholernie brzydkie że cycki opadają. Nie rozumiem czemu z takich ładnych paneli jak w PM7000 przeszli na mydelniczki. Zdecyduję się jednak na CXA80, stoją po 2900zł. Tzn jeden stoi bo wczoraj ktoś jeden sprzątnął z allegro. Posłucham dłużej i zdecyduję czy będzie zmiana czy może coś z kablami pokombinuję. Ładne te wzmacniacze i czysto grają. Wczoraj jeszcze posłuchaliśmy w kilka osób i każdy potwierdził że z S3II gra to pięknie, i jakoś ta góra przestała przeszkadzać. Jednym ze słuchaczy był kumpel który ma właśnie Yamahę A-S1000 z S3II, trochę łagodniejsza jest w niej ta góra, a też fajnie czysto gra, bas trzyma za mordę tak jak ma być. No i wygląda jak rasowy wzmacniacz. Możesz w nią celować śmiało. PM16 to jest ciepła klucha i będzie się marnował potencjał kolumn. Kumpel właśnie zamienił PM16 na A-S1000, i różnica kolosalna na korzyść Yamahy. A też nie lubi jasnego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marko Polo napisał:

Tak, zarówno pierwsza, jak i reedycja to kawał dobrej polskiej muzyki..  Słuchajmy muzyki!!! 

Dochodzi druga w nocy, ukochana w blasku świec opowiada o muzyce, z BMNów płynie płyta Marka Niedźwieckiego,  gruzińskie wino jest pod ręką... czego chcieć więcej???

IMG_20200628_014017.jpg

No ja wczoraj też miałem wkleić to:

25bd29d330c88e5e42128664c8871b52_1.jpg

Ale zwatpilem ?

Klimat, wieczorna porą to podstawa. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

 Klimat, wieczorna porą to podstawa. 

Dobry klimat i dobre relacje są na wagę złota!!!

Uwielbiam wsłuchiwać się w głosy natury,  trzaski z ogniska, syczenie palonego drewna, szum wiatru, morza itp.. to daje taki dobrostan, a człowiek to niszczy...

BMNy także tak naturalnie grają, jakby swoją muzyczną lekkością i finezją dźwięków chciały nam poprawić dobrostan w naszych czterech ścianach... Cieszmy się tymi dźwiękami, muzyką i dbajmy o naturę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie system wzbogacił się o genialne muzykalne źródło - odtwarzacz cd Lector CDP707. Odkrywam płyty i muzykę na nowo ? Oczywiście na BMNach ? Wydawało się wcześniej , że już jest tak dobrze, że lepiej być nie może a jednak może.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, że udało się wycisnąć jeszcze lepszy dźwięk ?Przeczytałem, że też jest na lampach. Podłączasz przez DAC Nostromo (widzę, że taki chyba masz) czy od razu do wzmacniacza? Ja może niedługo będę miał możliwość posłuchać moje kolumny ze wzmacniaczem lampowym. Na moim osiedlu mieszka ktoś kto zrobił sam kilka takich wzmacniaczy DIY. Znajomy miał jeden z nich i był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac Nostromo jest bardzo fajny ale gdybym dźwięk Lectora puścił przez tego Daca to straciłbym cały urok tej muzykalności  wychodzącej z Lectora. Oczywiście podłączyłem go bezpośredni do wzmacniacza. Ja ogólnie coraz bardziej lubię lampę. Zacząłem od wzmacniacza 2 lata temu, teraz CD i chodzi mi jeszcze po głowie przedwzmacniacz gramofonowy też lampowy. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ratunek idzie DAC Lectora. Masz lampy, masz muzykalność, masz komplet. Sam posiadam i sobie chwalę.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz rację. Ale dla mnie głównym źródłem jest i zawsze będzie CD, dlatego zdecydowałem się na CD Lectora ?  Tidala używam tylko do odkrywania muzyki, którą potem kupuje na CD lub vinyl. Do tego Nostromo Wolf i Chromecast jest wystarczający jak dla mnie.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast już tylko stream. Płyty CD służą jako ozdoba i wypełnienie regałów ?
Ostatnio miałem okazję słuchać jako źródło dedykowany komputer audio od chłopaków z Perfect Connection. 
Moim zdaniem ale również zdaniem kolegi który ten komputer nabył, jakość dźwięku dorównuje, a nawet przewyższa jakość jego CD
(Ayon modelu nie pamiętam) o wygodzie nie wspominając. Pewnie dla wielu takie odtwarzanie  jest to nie do zaakceptowania, ale ja osobiście się mocno nienakręciłem i zamierzam w przyszłości zamienić za mój streamer CA CXN.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.