Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, dedal75 napisał:

A jaki był młodszy brat?

flamebird na jednej lampie ecc88. 

 

5 minut temu, dedal75 napisał:

I co to za cokół pod Bmn, możesz lepsze zdjęcie dać

prosze bardzo. Alledrogo od goscia Owca cos tam. Pieknie zrobione i polowa ceny gnieznienskiej!!! 

IMG_20200707_173848.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko Polo napisał:

Jestem ciekawy, jak by PM16 wypadł przy AX-892 ???

Pm 16 to ciepła klucha przy as1000 jak gra AX-892 to nie wiem. Gdy tylko Rafał dał mi ją do posłuchania już po kilku utworach marantz wyleciał do 2 pokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mikelas76 napisał:

Alledrogo od goscia Owca cos tam. Pieknie zrobione i polowa ceny gnieznienskiej!!! 

IMG_20200707_173848.jpg

A wysokość samego kamienia, co pod spodem a kolumna stoi tylko? Czy przyklejona ew. przykręcona? ?

 

4 minuty temu, GrubyKoń napisał:

Pm 16 to ciepła klucha przy as1000 jak gra AX-892 to nie wiem. Gdy tylko Rafał dał mi ją do posłuchania już po kilku utworach marantz wyleciał do 2 pokoju ?

Muszę do Ciebie zajechać i posłuchać tej Yamahy ?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dedal75 napisał:

A wysokość samego kamienia, co pod spodem a kolumna stoi tylko? Czy przyklejona ew. przykręcona?

z tego co kiedys czytalem po roznych forach to akurat granit powinien byc dosc gruby aby byl "gluchy". Ja ze wzgledow estetycznych wybralem tylko  5cm a to chyba absolutne minimum. 

Kolumna dokrecona do kamienia. wykorzystalem gniazda na kolce i kamien na przelot. Laczone dluga sruba. Kamien od spodu ma gniazda na kolce (te od kolumn).

Ale to wszystko z uwagi na dywan i siersciucha ktory skakal mi po kolumnach doprowadzajac do palpitacji serca. Gdyby kolumny staly na parkiecie itp. to zainwestowalbym tylko w cos takiego:

https://isoacoustics.com/products/gaia-series/gaia-iii/

Wibracje, wibracje, wibracje

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mikelas76 napisał:

z tego co kiedys czytalem po roznych forach to akurat granit powinien byc dosc gruby aby byl "gluchy". Ja ze wzgledow estetycznych wybralem tylko  5cm a to chyba absolutne minimum.

Allo, allo, przepraszam za off.. ?

Gratulacje z preampa i czekam/y na wrażenia ?

 

 

IMG_20200707_190139169_HDR.jpg

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, u mnie już by kolumna była przewrócona, niestety mam nieprzyjazne otoczenie ?

@Mikelas76 mnie się widzą 1-1,5cm wystające dookoła tylko.

A te Gaje to nie na moją kieszeń ?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, salceson napisał:

Marnuje marnuje, już dwa razy wspominałem. Przecież jak zmieniłeś go na A-S1000 to dopiero zaczęło to grać w taki otwarty lekki sposób. Dusiły się z tym PM16.

 

A CXA81 znowu gra gościnnie z S3II. W międzyczasie pograł dobre 100 godzin, trochę pałowania też było. I muszę przyznać że się trochę ułożył i nie jest już taki wredny na górze jak po wyjęciu z pudełka, nie ma już tego piachu. Z zakupu CXA80 zrezygnowałem, jeśli już będę coś brał z tej serii to dam szansę CXA61 bo zasięgnąłem opinii że będą to lepiej wydane pieniądze, ale na razie nigdzie mi się z tym nie śpieszy.

Najbardziej to bym chcial miec w domu jednoczesnie np. Yamaha A-S1000 albo 2000, Lectora , MF 3si, dayens menuetto, to tego moje przewody i np jakies WW. Tyle ze jest to raczej nierealne. Nim jednak to nastapi to zrobie upgrade zrodla, bo tutaj nie mam az takich rozterek, wymienie Spotify na Tidal hifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LOBO_M napisał:

Najbardziej to bym chcial miec w domu jednoczesnie np. Yamaha A-S1000 albo 2000, Lectora , MF 3si, dayens menuetto

Mialem w krotkim odstepie czasu hybrde lectora zxt70 i menuetto custom. Lector zajefajnie muzykalny, cud miod i malina ALE... przynajmniej u mnie gral troche za waska scena. Menuetto z kolei custom a wiec lepsze komponenty ale cos mi nie do konca zagralo. Jakby cos z basem i mocą nie do konca ... A nie jestem jakims tam basolubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, GrubyKoń napisał:

Nie widzę przeszkód. Zapraszam 

Ehhh znowu chlanie się szykuję widzę... ?

20 minut temu, LOBO_M napisał:

Nim jednak to nastapi to zrobie upgrade zrodla, bo tutaj nie mam az takich rozterek, wymienie Spotify na Tidal hifi.

Spróbuj sobie z kimś zorganizować tidala family, wtedy hifi wychodzi 10zł na łebka a nie 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, salceson napisał:
59 minut temu, GrubyKoń napisał:

Nie widzę przeszkód. Zapraszam 

Ehhh znowu chlanie się szykuję widzę... ?

Salceson Ty tam dalej słuchaj swojego matiza... A nie jak zwykle na krzywy ryj się wpraszasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GrubyKoń napisał:

Salceson Ty tam dalej słuchaj swojego matiza... A nie jak zwykle na krzywy ryj się wpraszasz ?

Właśnie mam nadzieję że mnie nie zaprosisz bo już mam dość, podobno te wątroby to mają swoją określoną wytrzymałość ? A mydelniczka odłączona, trzeba zdjęcia robić i sprzedawać.

Edytowane przez salceson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, salceson napisał:

Właśnie mam nadzieję że mnie nie zaprosisz bo już mam dość, podobno te wątroby to mają swoją określoną wytrzymałość ? A mydelniczka odłączona, trzeba zdjęcia robić i sprzedawać.

W ogóle można by zrobić jakieś wspólne słuchanki ale co jak się Rafał obraził na mnie jak dziecko więc chyba marne szanse ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj gościł taki sprzęcik..!! Wykonanie perfekcyjne (jatoba egzotyczna-drewno, gałki i nóżki mosiądz-aluminium, pilot jatoba, w środku komponenty super, chyba ze 30 kg). Brzmienie w każdym aspekcie na wyższym poziomie w porównaniu z CA A500. Przede wszystkim bardzo dobry wgląd w nagranie, przejrzystość, ogrom detali. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo ta lampa gra raczej neutralnie, czyli tak jak lubię, a do tego z pięknymi, bardzo naturalnymi barwami, wybrzmieniami, szeroką i bardziej głęboką sceną. Średnica niesamowita, pełna i soczysta, góra doświetlona, ale bez agresji. Bas raczej miękki, ale też z konturem, mocny, w żadnym wypadku nie dudniący ani nadmiernie poluzowany, przyjemny. Tutaj w dolnym zakresie MF 3si zrobił na mnie kiedyś większe wrażenie i z tego go głównie zapamiętałem po krótkim odsłuchu, na basie dźwięk MF był twardszy, jeszcze bardziej dociążony i zwinniejszy. Ciekawe jak byłoby gdybym te wzmacniacze zestawił razem.

Planowałem wydatki na audio w późniejszym okresie, ale muszę przemyśleć..Konstruktor mieszka w sąsiednim bloku..

20200707_183848_HDR-1.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebglaZestaw wygląda imponująco. Zapewne też tak gra ?

 

@salcesonPowiem Ci, że ta lampa, której wczoraj słuchałem ma podobny charakter dźwięku do mojego Cambridge. I pewnie też i te klocki Cambridge, które teraz testujesz idą w podobnym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karfied napisał:

@sebglaZestaw wygląda imponująco. Zapewne też tak gra ?

Dzięki ? 

Wiadomo, że zawsze człowiek chce coś poprawić ale generalnie jestem zadowolony bardzo z brzmienia. Jak już pisałem wcześniej bardzo lubię lampę w torze. W przyszłości marzy mi się jeszcze lampa w torze gramofonu (przedwzmacniacz) oraz DAC lampowy. Pasuje mi włoskie brzmienie Unison Research i Lectora i pewnie te marki będę brał jako pierwsze pod uwagę przy dalszych "usprawnieniach".

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie na odsłuchy zajechać do mnie. Będzie prawie w "połowie" drogi dla Was i Dedala. Akustykę mam całkiem niezłą. W razie kłopotów absorbery też się znajdą. Będzie można porównać z moimi Enzo. No i co najważniejsze, to truskawki niedługo trzeba będzie odcedzić. Tylko Burmester musi być koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karfied napisał:

U mnie wczoraj gościł taki sprzęcik..!! Wykonanie perfekcyjne (jatoba egzotyczna-drewno, gałki i nóżki mosiądz-aluminium, pilot jatoba, w środku komponenty super, chyba ze 30 kg). Brzmienie w każdym aspekcie na wyższym poziomie w porównaniu z CA A500. Przede wszystkim bardzo dobry wgląd w nagranie, przejrzystość, ogrom detali. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo ta lampa gra raczej neutralnie, czyli tak jak lubię, a do tego z pięknymi, bardzo naturalnymi barwami, wybrzmieniami, szeroką i bardziej głęboką sceną. Średnica niesamowita, pełna i soczysta, góra doświetlona, ale bez agresji. Bas raczej miękki, ale też z konturem, mocny, w żadnym wypadku nie dudniący ani nadmiernie poluzowany, przyjemny. Tutaj w dolnym zakresie MF 3si zrobił na mnie kiedyś większe wrażenie i z tego go głównie zapamiętałem po krótkim odsłuchu, na basie dźwięk MF był twardszy, jeszcze bardziej dociążony i zwinniejszy. Ciekawe jak byłoby gdybym te wzmacniacze zestawił razem.

Planowałem wydatki na audio w późniejszym okresie, ale muszę przemyśleć..Konstruktor mieszka w sąsiednim bloku..

20200707_183848_HDR-1.jpg

Fajnie się prezentuje ? No tak, jak już coś się przetestuje to potem kusi.

21 minut temu, Mikelas76 napisał:

Ladnie wyglada.

Twój nowy WBA tez super się prezentuje. Mam nadzieje, że będzie cieszy oczy i uszy. Chociaż pewnie już cieszy.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebgla napisał:

Fajnie się prezentuje ? No tak, jak już coś się przetestuje to potem kusi.

Oj kusiło i męczyło, dzisiaj jeszcze też słuchałem, ale niestety się nie zdecydowałem. W basie brakowało mi jednak większego zróżnicowania, bardziej zaznaczonych konturów i przede wszystkim plastyki. Natomiast średnica, góra i wygląd bardzo mi się podobały.   

W dniu 7.07.2020 o 17:27, Mikelas76 napisał:

No to u mnie nadszedł dzień aby się pochwalić nowym nabytkiem. Preamp WBA Blazebird lekko modyfikowany. Czas pokaze jak dobry byl to krok. Jak pisalem wczesniej, wygrzany mlodszy brat z tej manufaktury zagral fajniej niz sam streamer+koncowka. Tu moze byc tylko lepiej. Juz slysze inna szkole grania a czas wygrzewania lamp to do 150h. Poczekamy zobaczymy. Nastepna w kolejce to wymiana koncowki. 

IMG_20200707_172308.jpg

Screenshot_20200707_172626.jpg

Screenshot_20200707_172610.jpg

Screenshot_20200707_172900.jpg

Wygląda efektownie i ładnie się komponuje z otoczeniem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 17:27, Mikelas76 napisał:

No to u mnie nadszedł dzień aby się pochwalić nowym nabytkiem. Preamp WBA Blazebird lekko modyfikowany. Czas pokaze jak dobry byl to krok. Jak pisalem wczesniej, wygrzany mlodszy brat z tej manufaktury zagral fajniej niz sam streamer+koncowka. Tu moze byc tylko lepiej. Juz slysze inna szkole grania a czas wygrzewania lamp to do 150h. Poczekamy zobaczymy. Nastepna w kolejce to wymiana koncowki. 

Oooojaaaa... wygląda fajowsko!!!

No ot teraz z kabelkami będzie inaczej, niż w tranzystorku... Słyszałem opinie, że trudniej do lampy dobrać przewody - ale tylko słyszałem - ni i te lampyyyyy... Gratulacje!

W dniu 7.07.2020 o 19:30, Cezary_58669 napisał:

Allo, allo, przepraszam za off.. ?

Gratulacje z preampa i czekam/y na wrażenia ?

 

 

IMG_20200707_190139169_HDR.jpg

ciekawie wyglądają te cokoliki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal735r napisał:

A ja po kliku dniach słuchania końcówki Classe, podłączyłem z powrotem Burmestera. Szkoda gadać. Nie zostawił suchej nitki na Classe. Także następca jeszcze nie wyznaczony. 

Nie będzie tak łatwo zastąpić Burmestera zwłaszcza, jak go się dobrze kupiło... Może Atoll IN200 , może IN300, a może Dayens Ecstasy III lub może Naim NAT SX3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 10:45, LOBO_M napisał:

Skoro tak jest, a nie przeczę, to co bym musiał kupić, aby potencjał EX2 wykorzystać? A tym bardziej co bym musiał kupić przy upgrade do berges/beszele? 

U mnie szykuje się totalna wymiana klocków tylko muszę w końcu coś posłuchać A na to brak czasu

A jak zaczniesz słuchać, to pewnie zaczną się dylematy...

Beszele powalają każdym tonem, a przy dobrych i poważnych klocuszkach pewnie jest bajka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję taki ładny klocuszek wypożyczyć. Według mnie prezentuje podobny poziom co CA A500, dlatego wymiany nie będzie. W dolnym zakresie na plus, bas mocniejszy i lepiej dociążony. Średnica tak jak w CA bardzo ładna, barwna i naturalna, trochę bardziej szczegółowa, ale jakby mniej nasycone dźwięki. Góra na minus, wyciszona, mniej wyraźna, szczególnie dźwięki z dalszego planu. Wszystko głównie koncentruje się na pierwszym planie, scena szersza, ale bardziej płaska. Tak to słychać na moich BMN S2 II.

Oprócz przykładów wzmacniaczy, które wymienił  @LOBO_M (Yamaha A-S1000 albo 2000, Lectora , MF 3si, dayens menuetto) wysłuchałbym jeszcze CA CXA 80/81, nada c375 bee jestem też ciekawy, jakiejś lampy z dobrym basem, czy pre lampowego (np. WBA) z końcówką oddzielną, ewentualnie hybrydy. Spodobał mi się ten klimat, który wnosi lampa.

 

20200712_172223_HDR.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.