Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników. 

Jaka charakterystyka brzmienia wzmacniacza według Was pasuje do BMN serii s3, Berges3, beszele?

Które firmy bardziej lub mniej pasują. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dedal75 napisał:

Pytanie do użytkowników. 

Jaka charakterystyka brzmienia wzmacniacza według Was pasuje do BMN serii s3, Berges3, beszele?

Które firmy bardziej lub mniej pasują. Pzdr

     To jednak bardziej zależy od indywidualnych upodobań i rodzaju muzyki, której się słucha i z jakiego źródła to zagra.

Przeważnie słucha się muzyki z płyt CD, pewnie spora grupa jeszcze z winyli, a i spora i chyba coraz większa z plików, więc każde nagranie zagra inaczej... "Dobroć głośnika" ma mniejsze znaczenie od naszych upodobań, bo pewne aspekty można wyrównać przewodami, ułożeniem kolumn i akustyką pomieszczenia, więc można wpłynąć na prezentację tonalną poza wzmakiem. A wiadomo, że nie same wzmacniacze zapodają sygnał. BMNy (chyba - bo nie słuchałem wielu kolumn za dzieścia tysięcy PLNów) zagrają z każdym wzmacniaczem na bardzo wysokim poziomie, ale upodobania są często istotne i decydują o wyborze kolumn i sprzętu, a to bardzo uniwersalne kolumny i grają równo w całym paśmie. Zmiana wzmacniacza zrobi robotę tak samo, jak zmiana kabelka, a nawet zmiana zacisków!?! Sam się przekonałem, jak wyrównało się brzmienie i o klasę wyżej teraz gra tylko - albo aż - po zmianie samych zacisków we wzmacniaczu. A przecież leciwy AX-892 jest raczej jaśniejszym wzmakiem w prezentacji tonalnej z dosyć dobrą dynamiką i sceną, nic nie razi po uszach i potrafi pięknie podać każdy szczegół, ale... Ale z dobrym kabelkiem RCA lub głośnikowym można naprawdę już nie szukać... (sic!) Nawet CDek z wyższej półki - i nie koniecznie nowy - robi robotę, te kolumny potrafią grać z klockami za naście tysięcy i z "dziadkami" za stówki baaaardzo przepięknie i zawsze zaskakują (zależy bardziej od kabelków)... Są przecież wśród nas i tacy, co mają sprzęt za duże pieniążki i BMNy za ćwiartkę tej ceny i banan na twarzy rekompensuje wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. 

Wydaje mi się że to powinien być wzmacniacz jak już powiedziano neutralny choć według mnie bardziej tu by pasowało jasne brzmienie, ale chciałem od Was sie dowiedzieć, jakie macie spostrzeżenia i sugestie. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dedal75 napisał:

Wydaje mi się że to powinien być wzmacniacz jak już powiedziano neutralny choć według mnie bardziej tu by pasowało jasne brzmienie, ale chciałem od Was sie dowiedzieć, jakie macie spostrzeżenia i sugestie. Pzdr

Moim zdaniem BMNy a przynajmniej moje bergesy daja odczucie wiekszej ilosci basu i ja osobisvie nie laczylbym trgo z cieplym wzmakiem czy zrodlem z wieksza iloscia niskich tonow. 

Chociaz,... musze powiedziec ze dzis odeslalem Bogdanowi jego kable i wpialem swoje. No i powiem tak, szybko przyzwyczajamy sie do dobrego nie rejestrujac jak duze zmiany zachodza. Dopiero gdy wraca sie do swoich komponentow jest szok!!! Teraz dopieto slysze jak dobrze Bogdan dobral kable. Cholera, zamowilem te glosnikowe WW mini i juz wiem ze czeka mnie jeszcze zakup PADa Genesis. Jak to pieknie razem u mnie gralo, nawet sceptyczna zona zauwazyla ze po powrocie do moich kablu jej ulubione plyty Ani Wyszkoni brzmia bez przestrzeni i klarownosci. No ale na razie glosnikowe to tani klotz 2x1,5.

I jak tu nie "wierzyc w kable"? Sam nie przypuszczalem ze uslysze taka zmiane

WW mini eclips 8 jest chyba kablem lekko w jasna strone tak dla informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Masz dużo racji. 

Coś jaśniejszego lepiej się powinno zgrywac  z BMNami. 

Ja nie stoję po żadnej stronie jeśli chodzi o przewody. 

Ale ostatnio nic ciekawego nie posiadam bo posprzedawałem co mialem a i to co było to normalne druty. 

Pozostał mi tylko solid od Jantzena i wpiąłem pożyczone Audionova Moonwalk bi wire i jest różnica - nie mam czasu (nie, inaczej warunków) na porównania a szczególnie wieczorne odsłuchy bo wtedy słychać wszystko najlepiej, jednak uważam że wszystko wskazuje na korzyść AN. 

Nie myślę o kablach tu wymienianych, nie moja półka zresztą nie wiem czy zdecydowałbym się wydać tyle na przewód ?. Pzdr

PS przewodem już nadwyrężylem pewnie cierpliwość znajomego ? muszę się zebrać by oddać. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Moonwalki Bo Wire. Ale Audionova zbankrutowala. Czytałem że ładowali zwykle chińskie druty w swoje oploty i koszulki. Czy to prawda to nie wiem. Ale miałem parę ich kabli RCA i głośnikowych. Po jednych zostało drewniane pudełko. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to słyszałem od pożyczającego ? jednak fakt jest taki że coś w brzmieniu drgnęło a podpinajac nie liczyłem na zmiany a tak z nudów je podłączyłem ?

Sprawdzę coś lepszego kiedyś. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dedal75 napisał:

Jako tako muszę zapodać jakiś fajny przedwzmacniacz najlepiej jak by był z regulacją barwy i coś z akustyką zrobić delikatnie chociaż. Pzdr

I uważam, że to jest dobry pomysł !

Wprawdzie wprowadza się dodatkowe urządzenie, które ma też swoje brzmienie, ale jednocześnie mamy więcej mozliwości właśnie korygowania tego brzmienia z różnymi rodzajami muzyki - o ile ktoś takiej różnej muzyki słucha. Poza tym można przedwzmacniacz mieć tej samej firmy i jeszcze z tej samej serii, co brzmieniowo powinno współgrać, jeśli ktoś chce zachować charakter brzmienia wzmacniacza.

Akustyka w pokoju blokowym, który jest i salonem, często jadalnią i też służy do słuchania muzyki to niestety największe wyzwanie. I o ile to można wszystko zaakceptować wizualnie, to odsłuchowo już tak kolorowo nie jest... Ja przynajmniej mam z tym duży problem, bo zwierzak w domu jest, a dywanu Żona nie chce i układ nie jest symetryczny... Ale to w końcu nam ma się podobać i często wygrywa jeszcze najtańsza opcja, bo dobra akustyka w pomieszczeniu też swoje kosztuje... (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akustyki, to ja bylem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak zakup paneli za 1600zl na sciane za kolumnami u mojego sąsiada, pozytywnie wpłynął na dźwięk. Zniknely poglosy, rezonanse. Ja u siebie tez tak zrobie, tym bardziej ze jest akceptacja żony;-)

https://www.wyciszamy.net

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 19:33, Mikelas76 napisał:

Moim zdaniem BMNy a przynajmniej moje bergesy daja odczucie wiekszej ilosci basu i ja osobisvie nie laczylbym trgo z cieplym wzmakiem czy zrodlem z wieksza iloscia niskich tonow.  [...]

     Ja mam wrażenie, że basu jest nawet wystarczająco, ale czegoś mi brakuje i nie wiem, czy tego czegoś nie mogę uzyskać ze wzmacniacza Yamahy, czy z kabelków - i których - czy raczej z akustyki pomiesczzenia... Mam nieodparte wrażenie, że Lector - który grał u mnie przez chwilę - to miał i być może jest to za mało prądowy wzmacniacz tranzystorowy (raptem chyba 280W), bo z NADa (około 340W) już było troszkę lepeij w aspekcie górnego basu. Górnego basu, bo myślę, że właśnie tych tonów troszkę za mało ma AX-892 i ja to nazywam za małym prądem (sic!). Nie wiem, czy dobrze to wytłumaczyłem???

Jestem ciekawy, jak by zagrał jakiś wzmak z poborem prądu około 500W? Pomijam inne brzmienie takowego modelu... I być może przedwzmacniacz właśnie by w tym moim przypadku pomógł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LOBO_M napisał:

Co do akustyki, to ja bylem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak zakup paneli za 1600zl na sciane za kolumnami u mojego sąsiada, pozytywnie wpłynął na dźwięk. Zniknely poglosy, rezonanse.[...]

Ciekawy pomysł, brak kolorystycznie wielu odcieni, ale może nie wszystko mają lub mogą takowe wykonać. @Mikelas76 ma coś za głośnikami i sobie raczej chwali, przynajmniej dało to jakiś efekt. 

Kiedy przysunąłem kolumny do ściany, to górny zakres basu się poprawił, ale z kolei mi troszkę te najniższe rejestry uwypukla i zaczyna się ciągnąć po pokoju, przy ścianie tuż za głową. Żone z kolei to się podoba, bo mocne przyzwyczajenia z Altusów robią swoje... A na ustroje i pułapki w tak małym pokoju i gościnnym i jadalnym po prostu nie ma miejsca... Jednak u Konstruktora z wytłumioną podłogą jest zdecydowanie poprawniej!!!

Ech ta akustyka (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj miałem okazję posłuchać u Bogdana nowy wzmacniacz Cambridge CXA81 ? Ponieważ jestem posiadaczem CA A500, to tym bardziej ciekaw byłem brzmienia tego wzmacniacza nowszej generacji. Miałem też tę przyjemność, że odsłuch odbywał się na kolumnach BMN najwyższego modelu, na Beszelach 3 Pro (na zdjęciu w okleinie Imperial). A do tego jeszcze pierwszy raz przy różnej konfiguracji kabli zasilających.

Najpiękniej muzyka się zaprezentowała kiedy zmieniliśmy kabel zasilający fabryczny od wzmacniacza na kabel Nordost Red Down. Szczególnie w dolnym zakresie polepszyła się kontrola, bas był krótszy i nie napływał tak na średnicę, scena stała się jeszcze obszerniejsza i brzmienie było najbardziej przejrzyste. Podobne zmiany wprowadzał kabel zasilający Supra lorad 2.5 CS-16-EU, ale dało to się usłyszeć w mniejszym stopniu i basu tego najniższego w niektórych momentach jak dla mnie było jeszcze za dużo, tak jak na kablu fabrycznym. Listwa Nordost QB4 też wnosiła zmiany pozytywne, wzrosła dynamika, swoboda grania i scena stała się jeszcze bardziej obszerna.

Odsłuchy odbywały się głównie przy kablu gł. Wireworld Eclipse 8 Mini i IC Purist Audio Design Musaeus. Na koniec było trochę przepinania kabli i IC PAD Genesis gorzej wypadł zamiast Musaeusa. Detale już nie były tak wyjątkowo wyraziste, trójwymiarowe i realne. Poza tym dolny bas był jakby mniej zróżnicowany.

Do testów najbardziej przysłużył się piękny utwór Liberty Anette Askvik z Tidala.

Wzmacniacz Camridge CXA81 słuchałem w innym niż moim systemie, dlatego trudno porównać go z moim CA A500. Jednak wydaje się, że to podobna sygnatura brzmienia: granie ocieplone, ale bliższe neutralności i naturalności niż zbytniemu ociepleniu, żadne pasmo się nie wybija, ładne barwy, scena szeroka i głęboka, wysokie wyraźne i dźwięczne. Myślę, że różnice na plus, które usłyszałem w porównaniu do mojego systemu wynikały przede wszystkim z innych kolumn. Np. blachy perkusyjne były jeszcze głębiej wybrzmiewające i różnorodne w dźwięki. To zapewne Seas Crescendo na górze Beszeli takie efekty wnosił. Co do dolnego zakresu, pomimo, że moje BMN S2 II mają woofery z niższej półki, które zapewne obiektywnie prezentują gorszą jakość grania, to mi bardziej do gustu przypada prezentacja basu z modelu podstawkowego.

Podsumowując, po wysłuchaniu w ostatnim czasie kilku wzmacniaczy, zacząłem bardziej doceniać swój wzmacniacz i powątpiewać w sensowność jego wymiany. Moje kolumny to już wysoka liga, a do tego myślę, że dobrze mam dobrane pozostałe skromne komponenty zestawu i niezłą akustykę. Nic tylko słuchać, bo jest w tym dużo frajdy ?

20200902_183746_HDR~2_resized.jpg

20200902_183825_resized.jpg

20200902_183852_resized.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przewodów zasilania mam sceptyczne podejście i największe zmiany moim zdaniem wynikają z przekroju który to właśnie ma wpływ na niskie częstotliwości. Z sieci dostajemy 230V 50Hz, plus kładowe harmoniczne, których moze byc sporo, ale ich filtracja w domu ciężka bo trzeba by pierw zrobić pomiar widma harmonicznych a potem je filtrować i to najlepiej w czasie rzeczywistym. Im mniejsza częstotliwośc tym większy prąd, analogicznie jak w składowych harmoniczych napięcia zasilania sieciowego. 

Pomijając jednak to, po kilku twoich odsłuchach w ostatnim czasie, ten CXA81 jest jednym z tańszych. Ponadto ma wewnętrzny DAC i cały pakiet streamingowych bajerów w postaci Tidala i Roon, co pochłąneło jakiś % ceny wzmacniacza. Co powoduje ze sama cześć wzmacniacza jest mniej więcej w cenie 50% Lectora. Tańszy też od M3si. 

Dlatego nasuwa się pytanie czy skoro to prawie all-in-one to czy jakość nie zeszła na drugi plan. Czy implementacja kości ES9016 nie jest za słaba. 

Jak widzisz CXA81 na tle wcześniejszych wzmacniaczy?

Zaskakujacy jest duzy wplyw samego kabla zasilającego, ktorego to poziom skomplikowania versus wzmiacniacz/srodlo itd duzo mniejszy.

ps. Ja wysłałem wymiary i zdjecia mojego salonu do obliczeń akustycznych, zgrubne wnioski wynikajace z zabudowy stalej wyjda z takich wyliczeń, ale dokladne to juz tylko pomiary. Te Jednak uznaje za zbyteczne, zakladajac ze to salon, w torym jest wiele zmiennych, a nie typowe pomieszczenie odsluchowe. Mi zalezy na poprawie akustyki, ale w granicy akceptowalnej przez instektora wizualnego (żona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LOBO_M napisał:

Jak widzisz CXA81 na tle wcześniejszych wzmacniaczy?

Zaskakujacy jest duzy wplyw samego kabla zasilającego, ktorego to poziom skomplikowania versus wzmiacniacz/srodlo itd duzo mniejszy.

Każdy z trójki CA CXA81, Lector ZXT 70 i MF m3si ma swoje lepsze i gorsze strony. Jednak najlepsze wrażenie pozostawił na mnie MF. Pomimo czaru, który mi się bardzo podobał w prezentacji Lectora ogólnie raczej bardziej odpowiadałaby mi brzmienie CA. 

Kabel zasilający miał dość subtelny wpływ na brzmienie, ale jednak słyszalny i na tyle, że słuchało się lepiej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy, 

Czy któryś z Was porównywał ze sobą kolumny BNM Berges 3  z Kolumnami Audio Academy Hyperion IV ?

Czy macie jakieś spostrzeżenia, refleksje z odsłuchu, będę wdzięczny za podzielenie się z informacjami ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HansKlos napisał:

Witajcie koledzy, 

Czy któryś z Was porównywał ze sobą kolumny BNM Berges 3  z Kolumnami Audio Academy Hyperion IV ?

Czy macie jakieś spostrzeżenia, refleksje z odsłuchu, będę wdzięczny za podzielenie się z informacjami ...

 

Hej.

Ja testowałem Hyperiony IV a kilka tygodniu później kupiłem Bergesy 3. Jak dla mnie to Hypieriony nie mają nawet startu do Bergesów. 

O wiele mniejsza przestań, o wiele mniej zróżnicowany bas, grają całościowo jakby mniejszym dźwiękiem, takim bardziej pudełkowym, jak z małych głośniczków.  Dla mnie to zupełnie inny poziom.  Tak ja to odbierałem.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebgla napisał:

kupiłem Bergesy

a jak graja z IC PAD Genesis i glosnikowy WW mini eclipse 8 to dopiero dopieszczenie systemu ?

Mialem kable BCC ale one nie maja takiego basu i przestrzeni jak PAD I WW

Przynajmniej z moim preampem tak odbieram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sebgla napisał:

Hej.

Ja testowałem Hyperiony IV a kilka tygodniu później kupiłem Bergesy 3. Jak dla mnie to Hypieriony nie mają nawet startu do Bergesów. 

O wiele mniejsza przestań, o wiele mniej zróżnicowany bas, grają całościowo jakby mniejszym dźwiękiem, takim bardziej pudełkowym, jak z małych głośniczków.  Dla mnie to zupełnie inny poziom.  Tak ja to odbierałem.  

Dzięki serdeczne za odpowiedź, podjadę do Bydgoszczy i ich posłucham dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze dla porównania posłuchać Audio Physic Classic 10  /  lub  12/15  

Szkoda że kolumny BMN nie są dostępne w salonach audio by można było je odsłuchać w spokoju z kilkoma innymi modelami i mieć jakiś obraz porównawczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.