Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Seb1 napisał:

Dedal,ty to weź nie kombinuj ?. Masz dobrą końcówkę mocy. Akustyka też nie jest jakaś najgorsza. Wełnę wciśnij za te wszystkie kartongipsy i będzie bardzo dobrze. Ewentualnie (dodatkowo) kup daca z pre i regulacją barwy i problem masz z głowy. 

No właśnie @dedal75 przyjedzie ekipa, pomoże w akustyce i będzie git. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dedal75 napisał:

Myślałem o czymś z nowszej półki od Yamahy. Pzdr 

Jak czytam na różnych forach, że co niektóre Jamaszki mają różne problemy po dwóch/trzech latach, to zaczynam wątpić w jakikolwiek nowszy klocek. Nie wiem, czy tak samo jest u innych zacnych producentów (aż tak wszystkiego nie czytam), bo zauważyłem, że niższe modele jakoś działają i te totalnie najwyższe też, natomiast te ze średniej półki - kupowane przez "mniej zasobniejszych audiofilów" - lubią mieć fochy... Pewnie cały przemysł jest tak nastawiony, ale rodzime serwisy nie lubią serwisować sprzętu na gwarancji... Więc może rozwiązaniem są małe firmy, które raczej bardziej przykładają się do lepszego wykonania, tylko z serwisem wówczas też różnie bywa... "Ot i masz babo placek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2020 o 14:03, neoeinz napisał:

Co do akustyki to hmmm pokój ma +/- 3,3x4,5m 

Na scianie ze sprzetem jest tylko TV i stolik rtv i w zasadzie to tyle, po prawej okna, po lewej wyjście na przedpokój i stół, a na przeciwnej scianie kanapa, oraz meble które wiszą na ścianie w sumie na całą szerokość...obecnie nie odczuwam aż tak nasilonego dudnienia basem, chyba że mocno podkręce ale to już wtedy wszystko się miesza...

I właśnie zastanawiam się aby odsłuchać s2 II s3 II lub proponowane bergesy ale też cena po części gra rolę ? nie chce przesadzić ? a już jest tego blisko aż nadto

ssss22.jpg

Nieoptymalne niestety to ustawienie. Bas będzie podbity i rozciągnięty, a scena, cóż, za daleko siedzisz/za wąsko kolumny. W poprzek pokoju moim zdaniem byłoby dużo lepiej, bas krótki i zwięzły no i mógłbyś ustawić kanapę w trójkącie równobocznym z kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, salceson napisał:

Nieoptymalne niestety to ustawienie. Bas będzie podbity i rozciągnięty, a scena, cóż, za daleko siedzisz/za wąsko kolumny. W poprzek pokoju moim zdaniem byłoby dużo lepiej, bas krótki i zwięzły no i mógłbyś ustawić kanapę w trójkącie równobocznym z kolumnami.

Ja to wszystko wiem, ale nie da sie inaczej niz obecnie, jedynie kolumny moga pójść szerzej za jakis czas ? zawsze coś kosztem czegos... Niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LOBO_M napisał:

Jeśli się nie mylę, to po zakupie BMN w rozmowie z p. Bogdanem, poradził mi, abym tak ustawił kolumny, pod takim kątem, abym z miejsca odsłuchu widział trochę ich wewnętrzne boczne ścianki. 

 

Kombinowałem na różne sposoby - odsuwałem, dosuwałem, skręcałem, prostowałem, zatykałem BR - i właściwie tak, jak piszesz jest najlepiej. Kiedy przysunąłem do ściany, to Żonie basisko się spodobało, ale było już czuć w pewnym miejscu na wersalce lekkie dudnienie. Trochę pomogła płyta z Chesky Records co do "znalezienia" tego bardziej optymalnego miejsca na wersalce i o dziwo mocno wciśnięty, jak i prawie na brzegu wersalki okazały się najlepsze. (sic!)

To na brzegu jest lepsze, bo za głową tworzy się przestrzeń i fajnie układa się scena przy ścianie... Ale BMNy można naprawdę bardzo różnie ustawić, są bardzo uniwersalne w porównaniu do BR z tyłu i tego okrągłego. Borgany z przodu i z tyłu, to dobra robota!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dedal75 napisał:

Jak byś napisał Klotz vs Jantzen vs Melodika ? to taaak. 

Nie moja liga jak na razie HAHA ???. Pzdr 

To może słuchałeś Chord clerway, podobno b.dobre w swojej cenie i nie tylko. karfied takie tez posiada, jak się nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LOBO_M oczywiście zażartowałem delikatnie, jednak ceny przewodów które wymieniłeś są dla mnie zaporowe.

Mialem chorda Silver screen, Supre Ply 3.4, i TQ black2 jednak nie z BMN. 

Natomiast  clearweya chce sprawdzić. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, obcymars napisał:

Ok rozumiem, ja też przedstawiłem swoje zdanie. Podobno jak się da podwójnie ten kabelek gra lepiej, nie sprawdzałem a i wtedy koszty rosną.

Spoko, od tego jest forum żeby wymienić swoje wrażenia na dany temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, obcymars napisał:

 Podobno jak się da podwójnie ten kabelek gra lepiej, nie sprawdzałem a i wtedy koszty rosną.

Co znaczy lepiej? 

2 x więcej informacji ?. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem takie informacje dostałem cyt.

Bas się poprawił ale nie stał się zwalisty (jak np. w AQ CastleRock)

CC ma nieco większą masę i wyczuwalnie mocniejsze wypełnienie.

Standardowo CC jest "lekki", "zwiewny" ale po "zmostkowaniu" przybyło mu nie tylko "ciała" ale i rozmachu (zwłaszcza po wygrzaniu)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Kasz76 napisał:

Chord clearway to znakomite kable w swoim przedziale cenowym [...] Mam je od 3 lat a od środy głośnikowe pad Genesis

Bardzo jestem ciekaw porównania głośnikowego PAD Genesis z Wireworld Mini Eclipse 8...

RCA PAD Genesis okazał się bardzo obiecujący przy RCA Wireworld Eclipse. Bas był zawarty, sprężysty i nadal różnorodny, średnica bogata, wysokie delikatnie inne - trudno mi teraz z pamięci to przytoczyć, ale ogólnie Genesis był bardziej jaśniejszym kablem... Porównanie było niedokładne, ponieważ uważam, że Genesis nie pograł odpowiedniej ilości godzin i dlatego to porównanie muszę powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marko Polo napisał:

Bardzo jestem ciekaw porównania głośnikowego PAD Genesis z Wireworld Mini Eclipse 8...

RCA PAD Genesis okazał się bardzo obiecujący przy RCA Wireworld Eclipse. Bas był zawarty, sprężysty i nadal różnorodny, średnica bogata, wysokie delikatnie inne - trudno mi teraz z pamięci to przytoczyć, ale ogólnie Genesis był bardziej jaśniejszym kablem... Porównanie było niedokładne, ponieważ uważam, że Genesis nie pograł odpowiedniej ilości godzin i dlatego to porównanie muszę powtórzyć.

A Ktoś kto testował głośnikowe ww mini eclipse 8 może napisac dwa zdania jak ten kabelek gra?

pad Genesis gra u mnie łącznie z 10 godzin, to chyba za mało na jakieś opinie o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, obcymars napisał:

 

CC ma nieco większą masę i wyczuwalnie mocniejsze wypełnienie

 

 

 

No to ja wolałbym pojedynczą wersję, wypełnienia mam aż za dużo ?, pamiętam Silver screen był lekki w niskich i tego szukam. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kasz76 napisał:

A Ktoś kto testował głośnikowe ww mini eclipse 8 może napisac dwa zdania jak ten kabelek gra?

pad Genesis gra u mnie łącznie z 10 godzin, to chyba za mało na jakieś opinie o nim?

Kiedyś opisywałem te kabelki, poczytaj wcześniej lub na forum Wireworlda będzie szybciej. Już nie pamiętam strony, chyba strona 64...

12 minut temu, Kasz76 napisał:

pad Genesis gra u mnie łącznie z 10 godzin, to chyba za mało czasu na pisanie o tym jak gra? Producent podaje 200h jako czas wygrzewania?

Na pewno usłyszysz różnice w czasie, sam nie wierzyłem z moimi Wireworldami, ale było słychać. Były dwa momenty, że chciałem je oddać, ale dźwięki stawały się bardziej poukładane im dłużej grał, a grałem po kilka, a nawet po kilkanaście godzin dziennie czasami... Teraz jest bardzo przyjemnie i ciekawie ze staruszką Yamaha AX-892...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kasz76 napisał:

Chord clearway to znakomite kable w swoim przedziale cenowym a i porównując je że znacznie droższymi wstydu nie przynoszą.

Mam je od 3 lat a od środy głośnikowe pad Genesis

No przyznam że to porównanie będzie dla mnie kluczowe, bo ja moje CC kupiłem używane na OLX 2x1,7m za 100zl chyba wiec smieszna cena, wiec porownanie z PAD musi byc kolosalna roznica bo cena jest 20x wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LOBO_M napisał:

No przyznam że to porównanie będzie dla mnie kluczowe, bo ja moje CC kupiłem używane na OLX 2x1,7m za 100zl chyba wiec smieszna cena, wiec porownanie z PAD musi byc kolosalna roznica bo cena jest 20x wieksza

Nowy CC konfekcjonowany nie kosztuje 100zl tylko 700-800?

CC będzie na pewno trudnym konkurentem bo w swojej cenie oferuje sporo i pewnie kabelkom za 2 - 3 tys. będzie deptał po piętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, LOBO_M napisał:

Z ciekawości, porównywał ktoś z Was kiedyś PAD Genesis vs. Musaeus vs. wireworlda mini eclipse 8? Głośnikowe, a może i IC?

Ja porównywałem głośnikowy WW Mini Eclipse 8 z PAD Musaeus i ten drugi REWELACJA !!!!

Każda nuta była atrakcyjniejsza w odbiorze, w pokoju pojawiło się więcej detali, przestrzeń była większa czystość przekazu znacznie wyższa. wszystko było piękniej zaprezentowane. Gdybym tylko wiedział, że dwa tygodnie po zakupie WW będę miał te "parę groszy" w kieszeni więcej, to bym zdecydowanie wziął PADa. Przy moim sprzęcie i w moim pokoju aż ciary po plecach biegały, kiedy się na tym kabelku słuchało... Niestety jest to już naprawdę drogi zakup, ale Bogdan ma jakieś spore zniżki i można powalczyć z ceną...

Ogólnie PAD jest szybszy w przekazie, bardziej kontroluje tony, są one subtelniejsze i podane z taką siłą, że wszystko pięknie jest poukładane i przedstawione. WW przy nim już był mniej poukładany, "zagęszczony" w przekazie i słychać było ewidentnie różnicę na kżyść Musaeusa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.