Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Właśnie pamiętam tą opinię i była dla mnie zaskakująca. U mnie m5si po Rega Elex R uspokoił górę.. Wymieniłem go na Tucanę pod wpływem zachwytów na forum, ale to był błąd. Menuetto rzeczywiście wybitny w swojej cenie. Niezwykły wzmacniacz. Finalnie zostałem przy Dayensie, tyle Ecstasy IVse z pre lampowym i to jest moje granie.

Opisałem to wtedy w klubie D. Też byłem zaskoczony, że mi nie podszedł gdyż wiele o nim dobrego się naczytałem. Na szybkich utworach nap.  Perfect - A kysz - biała mysz, nie dało się tego słuchać sieczka i żyletki.

Dayens Menuetto ma bardzo zwarty szybki bas,  lekko zmiękczony z fajną fakturą. Niektórym to przeszkadza innym nie.

Słuchałem chwile jak jeździłem za paczkami Y. As1100 z Spendorami A6 A5 bodajże i po przepięciu ich na Dayensa niskie tony były troszkę mocniejsze i lepsze, ogólnie sygnatura grania bardzo podobna. Powiem więcej nic basu nie było na A6 ? dopiero Menuetto. je zaznaczał, I to samo potwierdził  właściciel Yamahy, ale zaznaczam że tam warunki, to były fatalne do odsłuchu.

Z BMN na pewno będzie to w miarę naturalne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, obcymars napisał:

Z BMN na pewno będzie to w miarę naturalne granie.

Na tym by mi bardzo zależało. Skoro Dayens Menuetto gra podobnie do Yamachy AS 1100 to rozumiem, że też jest przejrzysty i szczegółowy? Z tego co piszesz wynika, że z basem byłoby pewnie ok - kiedy trzeba szybko i mocy i jakości nie brakuje. A co ze średnicą i górą, czy dźwięki są ładnie nasycone, barwne i z odpowiednim ciężarem, ale przy tym czy jest też oddech, powietrze, dobra akustyka? 

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym z chęcią posłuchał Yamahy, Hegla, MF nawet tego Dayensa bo kompletnie brzmienia nie znam tych wymienionych. 

Naturalnie z BMNami. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, karfied napisał:

Na tym by mi bardzo zależało. Skoro Dayens Menuetto gra podobnie do Yamachy AS 1100 to rozumiem, że też jest przejrzysty i szczegółowy? Z tego co piszesz wynika, że z basem byłoby pewnie ok - kiedy trzeba szybko i mocy i jakości nie brakuje. A co ze średnicą i górą, czy dźwięki są ładnie nasycone, barwne i z odpowiednim ciężarem, ale przy tym czy jest też oddech, powietrze, dobra akustyka? 

W klubie D. chyba zostało już sporo powiedziane poczytaj. Kolega Adam 38 ma bardzo duże doświadczenie jak coś to zapytaj się jego.

Ja  testowałem trochę kabli głośnikowych i słyszę różnicę aktualnie gram na tym co w o mnie. Jak dla mnie dużo wnoszą, rca w mniejszym stopniu. Na nap. zwykłej Melodice nie ma takiej kontroli niskich jak na wyższym modelu a lepiej jeszcze na tych co posiadam.

Źródło też ważne, akustyka... ustawienie kolumn. U jednego zagra tak u drugiego nie jeszcze dochodzą własne preferencje co lubimy.

Dla mnie jest jest szczegółowy i przejrzysty, gra równo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że nie ma żadnego wyjścia z przedwzmacniacza...A ja mam subwoofer, który też podpinam, szczególnie do filmów. Dlatego to chyba dla mnie niestety nie tędy droga ?

43 minuty temu, dedal75 napisał:

No ja bym z chęcią posłuchał Yamahy, Hegla, MF nawet tego Dayensa bo kompletnie brzmienia nie znam tych wymienionych. 

Myślę, że warte sprawdzenia są też polskie Haiku Audio sol 2 i Baltlab Epoca 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  ja chciałbym by miał wejście na końcówkę direct in lub coś w ten deseń, tym bardziej że odkopałem ostatnio temat kina domowego małym kosztem troszkę zabawy ?. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodatkowe, tylko fronty! a w stereo odpalamy tylko w wzmak i źródło do niego podpięte i cieszymy się muzyka z 2 kanałow ? bez przepinania przewodów. Pzdr

PS naturalnie AMP z preout. 

Koniec OT?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I suba ?. Pzdr

@karfied tak napomknąłem bo potrzebowałeś wyjścia z przedwzmacniacza ew. wyjścia na subwoofer. Możliwe że ja się zagalopowałem ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej ja mało zrozumiale zadałem pytanie. Ale teraz już wszystko jasne ? Do kina fajnie byłoby mieć jeszcze kolumny na tyłach, ale wtedy rzeczywiście musiałbym mieć direct in na końcówce wzmacniacza żeby podpiąć amplituner. Takie wejścia niestety chyba rzadko są na wyposażeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz wejścia bezpośrednio na końcówkę we wzmacniaczu musisz wpiąć się do pod zwykle wejście, w takim wypadku działa regulacja głośności w amplitunerze i wzmacniaczu. Więc ustawiasz pokrętło np na połowie mocy łatwiej zapamiętać takie ustawienie (w takim połączeniu pracują obydwa przedwzmacniacze) i odpalasz automatyczna kalibrację z pomocą mikrofonu dołączonego do zestawu bo myślę że w grę wchodzą już nowe amplitunery z automatyczną kalibracją tzn ustaleniem opóźnień, odległości itp i jesteś już gotowy do oglądania filmów ? jednak z największych minusów tego połączenia jest ze po skończonym seansie dobrze jest nie zapomnieć cofnąć volume na wzmaku w bezpieczne rejony  by zawału nie dostać. Pzdr

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dedal75Wielkie dzięki ? Coś tam ogólnie słyszałem, że można amplituner polączyć ze wzmacniaczem żeby wzmocnić fronty do kina i słuchać niezależnie stereo, ale teraz już szczegółowo wiem o co w tym wszystkim chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo rzadko udzielam się w klubie, ale z pewną dozą nieśmiałości chciałbym się pochwalić, iż w ostatnich odsłuchach u Bogdana uczestniczyłem też i ja. Trwało to co prawda tylko godzinkę, ale podpisuje się pod wszystkim co napisał Marko! Wzmacniacz MOON  to PETARDA!!! Barwa dźwięków i ich umiejscowienie na scenie, jak dla mnie super. Każdy dźwięk, dosłownie każdy miał swoje konkretnie miejsce i pomimo wybrzmiewania np. dwóch tonów z tego samego miejsca to nie było efektu nałożenia się jednego z drugim i końcowego efektu zlewania. Trudno mi to opisać, tutaj mistrzem jest Marco, przed którym chylę nisko czoło i pozdrawiam!  Jestem bardzo ciekawy jego opinii po odsłuchach tegoż sprzętu w domu. Słuchałem też wcześniej Lectora ZXT-70, ale Moon jak dla mnie jest na tą chwilę nr 1. A tak na marginesie tego, iż przewija się ostatnio we wpisach marka Atoll, to aktualnie posiadam w systemie IN 80 SE. Jestem z niego zadowolony i zapewne kilka wiosen jeszcze u mnie pogra. Aktualnie szukam do Chromecast audio daca i mam nadzieję, że w niedługim czasie coś potestuję. A będzie to zdecydowanie niższa półka cenowa bo kasy brak (max.700 pln).

Jakiś miesiąc temu, miałem okazję przetestować u Bogdana a później u siebie, kable głośnikowe wireworld mini eclipse 8 i ten zakup będzie kolejnym po dac, ale to niestety musi poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wkmtb napisał:

Witam.

Bardzo rzadko udzielam się w klubie, ale z pewną dozą nieśmiałości chciałbym się pochwalić, iż w ostatnich odsłuchach u Bogdana uczestniczyłem też i ja. Trwało to co prawda tylko godzinkę, ale podpisuje się pod wszystkim co napisał Marko! Wzmacniacz MOON  to PETARDA!!! Barwa dźwięków i ich umiejscowienie na scenie, jak dla mnie super. Każdy dźwięk, dosłownie każdy miał swoje konkretnie miejsce i pomimo wybrzmiewania np. dwóch tonów z tego samego miejsca to nie było efektu nałożenia się jednego z drugim i końcowego efektu zlewania. Trudno mi to opisać, tutaj mistrzem jest Marco, przed którym chylę nisko czoło i pozdrawiam!  Jestem bardzo ciekawy jego opinii po odsłuchach tegoż sprzętu w domu. Słuchałem też wcześniej Lectora ZXT-70, ale Moon jak dla mnie jest na tą chwilę nr 1. A tak na marginesie tego, iż przewija się ostatnio we wpisach marka Atoll, to aktualnie posiadam w systemie IN 80 SE. Jestem z niego zadowolony i zapewne kilka wiosen jeszcze u mnie pogra. Aktualnie szukam do Chromecast audio daca i mam nadzieję, że w niedługim czasie coś potestuję. A będzie to zdecydowanie niższa półka cenowa bo kasy brak (max.700 pln).

Jakiś miesiąc temu, miałem okazję przetestować u Bogdana a później u siebie, kable głośnikowe wireworld mini eclipse 8 i ten zakup będzie kolejnym po dac, ale to niestety musi poczekać.

Mam Atolla in100se i do niego Chromecast Audio wpięty przez Topping E30. Jest naprawdę świetny dźwięk z Tidala w takim zestawieniu. Do tego mam tv wpięty na splitterze i topping ogarnia. Jedyny minus e30 że po Usb trzask na ropozczeciu utworu, przy CA nie ma tego. Polecam ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Mam Atolla in100se i do niego Chromecast Audio wpięty przez Topping E30. Jest naprawdę świetny dźwięk z Tidala w takim zestawieniu. Do tego mam tv wpięty na splitterze i topping ogarnia. Jedyny minus e30 że po Usb trzask na ropozczeciu utworu, przy CA nie ma tego. Polecam ?

Cytat

 

Też masz wrażenie, że nawet sam CA gra bardzo przyzwoicie? W końcu to zabawka za tylko 100 złociszy!!! Z czym porównywałeś E30 decydując się na zakup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wkmtb napisał:

Też masz wrażenie, że nawet sam CA gra bardzo przyzwoicie? W końcu to zabawka za tylko 100 złociszy!!! Z czym porównywałeś E30 decydując się na zakup?

Bezpośrednio z D30, który miałem wcześniej. E30 jest ciut bardziej muzykalny, mniej techniczny. Szczegółowość podobna. D30 nie trzaskal na żadnym wejściu, E30 z moim lapkiem trzaska po Usb. E30 warto brać od nowego SN. Mam 2008 początek i ten już ma rozwiązane jakieś początkowe bugi. Kupowałem z Aliexpres, szedł chyba z 10 dni max. Wcześniej przerabiałem dużo Dacow i o dziwo analog z CA często mi się bardziej podobał. Generalnie chipy Akm pasują do Atolla. E30 ma naprawdę bardzo przyzwoite brzmienie. Gra muzyka, nie dźwięki. A Chromecast Audio mam 3 chyba na zapas ?

Jeszcze jedna rzecz - nie słyszę większej różnicy na plus w dźwięku z kompa po Usb w stosunku do CA po optyku.

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Bezpośrednio z D30, który miałem wcześniej. E30 jest ciut bardziej muzykalny, mniej techniczny. Szczegółowość podobna. D30 nie trzaskal na żadnym wejściu, E30 z moim lapkiem trzaska po Usb. E30 warto brać od nowego SN. Mam 2008 początek i ten już ma rozwiązane jakieś początkowe bugi. Kupowałem z Aliexpres, szedł chyba z 10 dni max. Wcześniej przerabiałem dużo Dacow i o dziwo analog z CA często mi się bardziej podobał. Generalnie chipy Akm pasują do Atolla. E30 ma naprawdę bardzo przyzwoite brzmienie. Gra muzyka, nie dźwięki. A Chromecast Audio mam 3 chyba na zapas ?

Jeszcze jedna rzecz - nie słyszę większej różnicy na plus w dźwięku z kompa po Usb w stosunku do CA po optyku.

Dzięki za odp. Jak będę miał już E30 to zdam krótką relację. W tej cenie mama jeszcze Dacmagic 100 i Nostromo hypnos, ale zacznę od Toppinga.

Mam jeszcze pytanie, czy zasilasz dac standardowo , czy konkretnym zasilaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wkmtb napisał:

Dzięki za odp. Jak będę miał już E30 to zdam krótką relację. W tej cenie mama jeszcze Dacmagic 100 i Nostromo hypnos, ale zacznę od Toppinga.

Mam jeszcze pytanie, czy zasilasz dac standardowo , czy konkretnym zasilaczem?

Zasilaczem od rezerwowego CA. Nie słyszę żadnych najmnieszych szumów ani zakłóceń. Nostromo może być ciekawe. 100 jest słaba, raczej będzie gorzej od CA

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 23:19, LOBO_M napisał:

@Marco Poloa porownywales swojego IXOS z jakimś wire world? [...] Samo przestawianie mebli/kwiatow itd nie da takiego efektu (wiem bo moja żona ma manię zmiany aranżacji salonu), po prostu trzeba pomieszczenie w pewnym stopniu wygluszyc, zminimalizowac poglosy. Dosłownie wszystko się oczyszcza. Patrząc na koszta względem uzyskanego efektu, jedna z najlepszych inwestycji audio. Po prostu szkoda dobrych klocków na słabe pomieszczenie. 

Haha, moja Żona też by co kilka dni coś przestawiała, ale u mnie metraż - a raczej jego brak - mocno ogranicza... Mimo wszystko u mnie zamiana ścian ze sprzętem pomogła.

Testowałem mojego IXOSA 104 z Wireworld Eclip[se 8 i zdecydowanie więcej "mięsa" miał amerykaniec. IXOS gra ładnie, wszystkiego jest po trochu i jest poprawnie, ale brakuje dynamiki, brakuje basu - zwłaszcza tego niższego, średnica jest nawet, nawet, a soprany są wystarczające. Nie jest to jednak najgorsze granie, ponieważ jest w miarę równe, ale jednak dźwięk jest odchudzony, scena węższa, mniej detaliczna i mniej "napowietrzona". Albedo Blue już dużo lepiej sobie radzi, a Eclipse 8 ma wszystkiego więcej - mam jednak wrażenie, że bas przeciąga zwłaszcza dolną średnicę do siebie i jest zamulający lekko przekaz w tym paśmie. Bas też nie jest taki sprężysty - jak w PAD Genesis - ale trzeba mieć co porównywać. Wireworld - z takim jakby ocieplonym przekazem - z całą pewnością idealny do bluesa i popu, a także do muzyki poważnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marko Polo napisał:

Jak ktoś nie ma, warto spróbować ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marco Polo

Napisz coś więcej o ocenie twoim WW a PAD Genesis/meuseus. U mnie WW odpada, bo Żona zaakceptuje tylko czarny. Różnica miedzy WW a Genesis jest spora? Miedzy oboma PAD również? czy to juz raczej kosmetyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.