Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, LOBO_M napisał:

@Marco Polo

Napisz coś więcej o ocenie twoim WW a PAD Genesis/meuseus. [...]

Wszystkie niżej opisywane kabelki RCA porównywałem odsłuchując je ze wzmacniaczem Moon ACE + Yamaha CDX-890 + BMN Berges 3 z Crescendo.

Wireworld Eclipse 8 wybrzmiewa dłużej w swoich niższych zakresach pasma, w porównaniu do sopranów, które są dobre, a średnica jest lekko zdominowana górnym zakresem basu, co można odebrać, jako ocieplone granie. Jednak wszystkie pasma są słyszalne - tzn. średnica nie jest wycofana, żeby myśleć o "ocieplonym graniu" jej kosztem. Scena jest dość głęboka, dość szeroka, instrumenty precyzyjne, ale już nie tak poukładane w przestrzeni, jak w PAD Genesis. Pogłos jest delikatnie mniejszy od mojego Albedo Blue, a średnica mniej "nosowa", co zapewne jest zasługą nachodzenia na nią górnego basu. Cała scena jest jednak zlokalizowana bliżej kolumn.

PAD Genesis wybrzmiewa czystrzą barwą, gra zdecydowanie równiej w całym paśmie. Bas jest bardziej różnorodny niż w Eclipse 8, bardziej sprężysty i niżej schodzący - nie przeciąga wybrzmienia - średnica daje więcej przekazu, jest szersza w swoim zakresie i jaśniejsza, soprany zaś są bardziej poukładane i precyzyjniejsze. Scena i głębia, są wyczuwalnie lepsze, przekaz jest bogatszy i pełniejszy - czuć więcej "powietrza", a instrumenty są lepiej lokalizowane, jeśli słucha się niedużych koncertów. Wokale brzmią zdecydowanie naturalniej, są pełniejsze, bogatsze i bardziej realistyczne. W odbiorze kabelek mniej męczący od WW, jeszcze mniej pogłosu w pokoju. Kolumny są dużo mniej wyczuwalne, gra dużo bardziej przestrzeń za nimi.

PAD Musaeus gra jeszcze lepiej od Genesisa. Cały zakres wszystkich pasm jest bogatszy, bardziej nasycony dźwiękami o zdecydowanie wyczuwalnym spokojnym przekazie, dużo większej precyzji, jeszcze lepszej separacji instrumentów, a neutralność/naturalność i muzykalność została zaprezentowana na bardzo wysokim poziomie. Nie ma tu mowy o braku ekspresji, kiedy musi być przekazana, dźwięki szybko narastają i nie ma takiego pogłosu w moim pokoju, a kolumny praktycznie znikają. Różnorodność tonalna w całym zakresie jest bardzo imponująca, wiele instrumentów zabrzmiało tak pięknie, że ciary praktycznie przy każdym kolejnym utworze biegały po plecach... Wokale były zaskakujące i realistyczne, odnosiłem wrażenie, że muzycy są naprawdę blisko mnie. Precyzja lokalizacji instrumentów w połączeniu z ich pełnym wybrzmieniem jest rewelacyjna!!! Jakby w pokoju było więcej głośników... Prócz bardzo dużych różnic w przekazie jeszcze scena zrobiła się inna, ona nie tyle była głębsza centralnie - między głośnikami - co głębsza za kolumnami - ale jakby osobno... Tzn. jeśli muzyk z którejś strony przesuwał się lekko w bok do tyłu (po skosie), to dawało się to usłyszeć - czego przy innych kabelkach nie dawało się odczuć... Musaeus dostarczył pięknych emocji podczas słuchania muzyki!!!

Kabelki RCA Albedo Blue, Wireworld Eclipse 8 oraz PAD Genesis porównywałem także z Yamahą AX-892 + Yamaha CDX-890 + BMN Berges 3 z Crescendo. PAD Genesis okazał się jednak uniwersalniejszy od WW i najlepszy w teście. Różnice w przekazie z Yamahą są jednak na zdecydowanie niższym poziomie w porównaniu z Moonem, ale różnice są dobrze słyszalne, ale już nie tak spektakularne, jak prezentowane przez kanadyjczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LOBO_M napisał:

A to mowa o RCA?:-)myślałęm że piszesz o głośnikowych, bo to te pierwsze musze zmienić

Aaaa... Głośnikowe PAD Musaeus słuchałem u siebie na moich japońcach. Była petarda!!! W ogromnym skrócie to samo, co w RCA... Zdecydowanie największą różnicę zrobiła czystość przekazu, namacalność i ekspresja wybrzmienia dźwięków z instrumentów, piękne wokale oraz rewelacyjna scena. BMNY zniknęły!!! Różnorodność i bogactwo prezentacji tonalnej poszczególnych pasm zagranych przez BMNy powodowała, że ciary biegały niesamowicie i o mały włos bym kupił ten kabelek, ale fundusze pojawiły się ponad tydzień za późno i nabyłem WW. Gdyby mieć fundusze na oba Musaeusy i lepszy wzmak, to... ojjjjjjj - mokro w gaciach ?

Yamaha już stara, choć gra poprawnie - może by coś jeszcze w niej pozmieniać, np. przewód zasilający, wewnętrzne kabelki do terminali, kondensatory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, tomek_tom napisał:

Witam ?

Mam okazje odkupić od znajomego Baltlab'a Endo1 z wymienionymi bezpiecznikami na Verictum XFuse X2. Słuchał ktoś tej integry z BMN? 

 

1 godzinę temu, tomek_tom napisał:

Chętnie bym posłuchał takiego, bo podobno Baltlaby to bardzo dobre piece, pełne dual-mono ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj żona wróciła z zakupów i mówi "mam coś dla Ciebie, kupiłam Ci gazete Audio, bo akurat jak ją otwarłam to był test wzmacniacza Musical Fidelity" mniejsza z tym ze to M2si, ale coraz bardziej podoba mi się Jej tok myślenia;-) w teście do 4kPLN wygrał jako wybór redakcji, co ciekawe M6si w ich rankingu nie ma nawet rekomendacji, a Moon Neo 240i jest opisany "niezwykle równy, szalenie uniwersalny, świetne wykonanie, dobra cena" cena 11900, co mnie ciekawi to na allegro archiwum jest ogloszenie z grudnia 2019, gdzie sklep z pabianic, miał ofertę na nowy Moon 250i za 5999zl, on był tak tani?

https://archiwum.allegro.pl/listing?string=moon 250i

CO jeszcze ciekawsze, mieli też zestaw z KEF R900, przecież to ogromne kolumny, jak on miałby je napędzić...? znajomy do nich miał Arcam A49, choć wcześniej PM7200 tez dawał rade.

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/audioquest-wind-high-end-cable-review.17065/

testy kabli, w końcu to co tygryski lubią najbardziej:-) teraz widać co wprowadza od siebie., co zakłóca, co tłumi.

Czekam na kolejne. Zdaje sobie sprawy że to tylko (a może aż) pomiary, ale pomiar jest obiektywny, wykres zawsze prawdę Ci powie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, LOBO_M napisał:

Dzisiaj żona wróciła z zakupów i mówi "mam coś dla Ciebie, [...] coraz bardziej podoba mi się Jej tok myślenia;-) [...]

Chyba "swoją" podeślę do Twojej, żeby sobie pogadały o muzyce... Bo Moja jest bardzo mocna od strony utworów, wykonawców, składów, płyt, itp. Rozmawiała i korespondowała z NAJLEPSZYMI redaktorami muzycznymi w tym kraju (cholernie nie lubi o tym mówić), ale dla Niej nieważne, z czego gra, bo u Niej muzyka gra w duszy, więc zawsze jest 'ok!?!?!?! Sprzęt traktuje po macoszemu - woli koncerty... Zmiana nastąpiła, kiedy "rozwalono PR3", bo teraz się wścieka, że nie ma czego słuchać, a RNŚ jest tylko w internecie, a nowe "357" jeszcze nie nadaje... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Kolumny i koty

 

Mam w domu 2 koty, z którym jeden od od początku interesuje się kolumnami, maskownicami i samymi głośnikami. Koty mają połtorej roku i mam nadzieje, że w końcu się uspokoją. Czy któryś z Was ma sprawdzone metody nauczenia kota nie zbliżania się do kolumn? Dodam, że te koty to przyjaciele rodziny więc pozostaną u nas latami.

Ja mam już podrapane zawieszenia w głośnikach, na  szczęście niewielkie i po sklejeniu ledwie co widać. Dziś mi kot wydrapał skrawek weluru przy szpili wysokotonowej. Też na szczęście ledwie widać. Założona maskownica niewiele co pomaga bo kot jak wyciągnie pazury to i tak przez maskownicę sięga do głośników. 

Nie wspomnę już o tym, że kiedyś przewróciły mi jedną kolumnę i jest lekko obtłuczona obudowa (czytaj : do wymiany w przyszłości). Nie pomaga odganianie, spryskiwanie ich wodą, ani żadne preparaty odstraszające. Są tak uparte, że i tak robią po swojemu. Nie ma dnia abym ich się ściągał z kolumn, odtwarzacza cd czy też odganiał od kabli głośnikowych.

Może ktoś z Was miał podobne przeprawy z kotami i znalazł na nie skuteczny sposób.

 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba nauczyć się z tym żyć ?, mam kota ale poza tym że kilka razy przebiegł się po kolumnach nic nie robi, chociaż zaciągnął mi maskownice w suroundach ale to przez to ze jest zdesperowany w pogoni za ZAJĄCZKAMI tzn odbiciem światła i tu upatruje ten incydent ?

U mnie maskownice założone ze względu na dzieci tu mam problem , daleko nie szukać @rafal735rich nie zakłada dzieci nic nie robią, więc tak już to jest. I weź tu bądź mądry. Jako ciekawostkę dodam że miałem kiedyś fredke i to ona dobierała mi się do zawieszen głośnikowych w centralnym ?. Wytrwałości życzę. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Nie wpadłbym na to, że fredka wygryzie zawieszenie, ale to w końcu gryzoń.

Mam cały czas nadzieje, że jak miną im dwa lata to będą spokojniejsze. Tyle, że to bengale a one  mają z natury ADHD.

Mam jeszcze jednego kota, który ma 10 lat i ten to ma wszystko gdzieś. Byle by się najeść i spać.  Liczę na to, że te dwa młode wariaty tak samo kiedyś będą miały. 

Zawsze miałem kolumny zadbane, zero zniszczeń a teraz to masakra jakaś. Obudowy do wymiany, głośniki jak by nie patrzeć też. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Sprostuje Fredka (drapieżnik) zrobiła mi kilka dziurek ostrymi jak szpilka ząbkami szybko zareagowałem i założyłem maskownice od tego czasu byl spokój a już się zasadzała by wygryźć ? dokładnie . Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sebgla napisał:

Tytuł: Kolumny i koty

Mam w domu 2 koty, z którym jeden od od początku interesuje się kolumnami, maskownicami i samymi głośnikami. [...]

Znajomy zmienił wystrój u siebie w domku na piętrze, na loftowy - sporo metalu, jak w dawnej fabryce - kolumny przykręcił do większej podstawy i na ramieniu wysięgnika przytwierdził kotwami do ściany. Do tej podstawy ma zdejmowalną kratownicę w formie klatki, którą odkręca i zdejmuje, kiedy chce poważniej posłuchać muzyki, kiedy małe dzieciaki są w odwiedzinach u dziadków lub na spacerze. Koty czasami wskoczą, ale nie dosięgają kolumny, a dzieciaki już się przyzwyczaiły, że coś jest i nie mają tego ruszać i się wieszać... hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie uda mi się zmienić wystroju ale coś muszę pokombinować. To chyba łatwiejsze niż wyszkolenia kotów.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koty mają drapki potężne ale i tak lubią kolumny. Lubią też krzesła z ekoskórki. Załatwiły już ich kilka. 

To dzikie bestie ?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebgla napisał:

Ja mam już podrapane zawieszenia w głośnikach, na  szczęście niewielkie i po sklejeniu ledwie co widać. Dziś mi kot wydrapał skrawek weluru przy szpili wysokotonowej

mi kot rozerwal 1 cm zawieszenia srednioniskotonowca ale skleilem i jest ok. generalnie nie moge go oduczyc zblizania sie do kolumn. wskakuje na nie ociera sie itp. oprocz tego rozdarcia nic nie zrobil. Moja wina bo mialem zalozone maskownice i to uginanie materialu go kusilo. zdjalem maskownice i jest ok

jak mi kot skakal po kulumnach to sir tsk bujaly ze serce mi stawalo. zamowilem ciezkie 5cm grubosci podstawy i granitu i ani drgna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zaniedbujecie swoje futrzaki ?

Ważne by miał pełną michę i w piaskownicy posprzątane HAHA ??? może odpuści ?. Pzdr

PS 

To zona z dziećmi przytargała mi sierscia, ale to mi przypadło grzebanie w kuwecie ?,  jednak gdy  mi się położy na kolana i go głaszcze słyszę żony głos z za pleców, ON CIE NIE CHCIAL ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mikelas76 napisał:

mi kot rozerwal 1 cm zawieszenia srednioniskotonowca ale skleilem i jest ok. generalnie nie moge go oduczyc zblizania sie do kolumn. wskakuje na nie ociera sie itp. oprocz tego rozdarcia nic nie zrobil. Moja wina bo mialem zalozone maskownice i to uginanie materialu go kusilo. zdjalem maskownice i jest ok

jak mi kot skakal po kulumnach to sir tsk bujaly ze serce mi stawalo. zamowilem ciezkie 5cm grubosci podstawy i granitu i ani drgna

To Twój mniej bojowy hehe:)

A u mnie bez maskownic jeszcze gorzej.  Tylko widzę jak się zbliża do kolumny, stanie przed nią i się ładnie przygląda głośnikom jakby wybierał za który się zabrać. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz futrzak (niebieska rosyjska) w krainie wiecznych łowów. I mimo że dzielnie skakała po każdym komplecie kolumn, nigdy nic nie uszkodzila... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sebgla napisał:

A u mnie bez maskownic jeszcze gorzej.  Tylko widzę jak się zbliża do kolumny, stanie przed nią i się ładnie przygląda głośnikom jakby wybierał za który się zabrać. 

Czy on niszczy twoje beszele po updradzie?

Chyba bym go przerobil na pasztet! ?

Swoja droga ja bede niedlugo myslal o zmianie koloru obudowy. Czy ktos robil taki zabieg??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

Czy on niszczy twoje beszele po updradzie?

Chyba bym go przerobil na pasztet! ?

Swoja droga ja bede niedlugo myslal o zmianie koloru obudowy. Czy ktos robil taki zabieg??? 

Tak, wyobraź sobie że właśnie Beszele.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dedal75 napisał:

 A jaki masz kolor?

kolor dab bielony. W styczniu wprowadze sie (chyba) do nowego domu. Wiekszy salon, wiecej mozliwosci. No i kolor nie bardzo pasuje.

7 godzin temu, sebgla napisał:

Tak, wyobraź sobie że właśnie Beszele

Masakra, sporo kasy wydales na upgrade a juz musisz zmieniac obudowe? Ja uwielbiam koty ale temu bym zrobil wypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.