Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, rafal735r napisał:

Kup jakaś niska szafkę RTV. To groszowa sprawa, nie będzie zakłócać sceny i wygada wiele lepiej. Są też z szufladami itp. 

Pewnie tak zrobię a na razie idę się cieszyć muzyką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rafal735r napisał:

Odtwarzasz Tidal przez Bluetooth do sprzętu? Bo nie widzę żadnego urządzenia w zasięgu. 

Malina jeszcze nie dojechała, więc połączyłem się telefonem z Blu-ray Sony i przez DACa do wzmaka póki co...

Sam Blu-ray po DACu gra ładniej słuchając koncertów z płyt, ale jednak TV ma szybszy procek, bo HDD 2TB obsługuje bardzo szybko, a BD jest wolniejszy i każe czekać...

Malina będzie w najbliższych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

jakiego masz daca? 

Nostromo Wolf 2 wersja limitowana...

No i czar połączenia telefonu prysnął, kiedy podczas streamingu do Blu-ray zadzwonił telefon, a tu dźwięk przez wzmaka... Żona szału dostała, jak ktoś może akurat teraz do mnie dzwonić, więc na szybko kompa podłączyłem...

uffff, jak dobrze mieć kompatybilne urządzenia ?

Widać już czas na Malinę.

Radio-357-małe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mikelas76 napisał:

z czyms porownywales tego wolfa? jakas roznica? 

Samych DACów u siebie żadnych nie porównywałem. Nostromo Wolfa 2 ma @karfied i u Niego były oba porównywane, ale bez żadnego "super testu". Moja wersja limitowana ma trochę szerszą i głębszą scenę, dźwięk także bardziej wyrafinowany, bogatszy i lekko ocieplony/naturalny. Nie są to mega różnice, ale są słyszalne i sam jestem ciekawy, jak by to u mnie zagrało, bo moja Yamaha jest jaśniejsza i bogatsza w średnich tonach - pozostałe pasma są lekko inne, ale nie są to jakieś spore różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 10:45, marcinmarcin napisał:

Mam Atolla in100se i do niego Chromecast Audio wpięty przez Topping E30. Jest naprawdę świetny dźwięk z Tidala w takim zestawieniu. Do tego mam tv wpięty na splitterze i topping ogarnia. Jedyny minus e30 że po Usb trzask na ropozczeciu utworu, przy CA nie ma tego. Polecam ?

Zapiąłem dziś 2 laptop - też Dell, ale świeża kopia Windows 10, Usb 2.0, sterownik E30 z Windows, apka Tidala w trybie exclusive. Ani jednego trzasku. Ale różnica pomiędzy PC (laptop do Usb) a Chromecast Audio (optykiem) jest marginalna. W ślepym teście chyba bym nie poznał. Gęste pliki z Mastera np 88,2 grają odrobinę inaczej. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozluźnienie w tych czasach ?

Z racji tego iż kilku z Was posiada futrzanych przyjaciół może aby przestały się interesować naszymi BMN-ami. Prezent dla milusinskich ?

Gwiazdka tuż, tuż HAHA ???

https://a.aliexpress.com/_mMlNe7J

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dedal75 napisał:

Obejrzałeś filmik ?

Jak postawi klocka w takich warunkach humor murowany na cały dzień ?. Pzdr

to może by tak prędkość zwiększyć, ale z sierściuchem w środku... może oduczy się skakać po BMNach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się w chmurze...

Wprawdzie w poniedziałek przyszła Malina, ale parę godzin później o mały włos nie spotkałem "Piotra u bram" - auto rozbite, a ja musiałem złożyć Malinę... no więc musiałem wrócić po kilku dniach i dokończyć temat...

Oto pierwsze fotki z zabawy z Volumio i Mconnect. Okazało się, że stary tablet daje radę i obsługa nawet, nawet. Oczywiście nie obyło się bez MEGA wsparcia @Rucia1, za co bardzo dziękuję.

Muszę przyznać, że Yamaha dźwiękiem z nakładki Allo DigiOne 1,2 z Coaxialem od Wireworlda przez DAC Nostromo Wolf 2 LE przeszła dźwiękowo w stronę łagodności i kontroli - coś w okolice brzmienia Primare i30... Ale ponieważ poturbowanym, to i za bardzo nie mogę wysiedzieć, a i kabelek nowy, więc wszystko musi pograć... Jest tego sporo w Tidalu, ale i Żona zauważyła, że brakuje też czegoś... No i nie ma tego dreszczyka, kiedy otwiera się płytkę - kiedyś winyla - i sieć musi działać...

No to mam duuużo czasu, żeby pobawić się  ?

Mconnect-małe.jpg

Tablet Carla-małe.jpg

Tablet Pat-małe.jpg

Tablet Volumio-małe.jpg

Volumio-David-Bowie-małe.jpg

Volumio-HDD-małe.jpg

Volumio-Iron-Maiden-mały.jpg

Volumio-Steven-W-małe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marko Polo napisał:

Zaczęło się w chmurze...

Wprawdzie w poniedziałek przyszła Malina, ale parę godzin później o mały włos nie spotkałem "Piotra u bram" - auto rozbite, a ja musiałem złożyć Malinę... no więc musiałem wrócić po kilku dniach i dokończyć temat...

Oto pierwsze fotki z zabawy z Volumio i Mconnect. Okazało się, że stary tablet daje radę i obsługa nawet, nawet. Oczywiście nie obyło się bez MEGA wsparcia @Rucia1, za co bardzo dziękuję.

Muszę przyznać, że Yamaha dźwiękiem z nakładki Allo DigiOne 1,2 z Coaxialem od Wireworlda przez DAC Nostromo Wolf 2 LE przeszła dźwiękowo w stronę łagodności i kontroli - coś w okolice brzmienia Primare i30... Ale ponieważ poturbowanym, to i za bardzo nie mogę wysiedzieć, a i kabelek nowy, więc wszystko musi pograć... Jest tego sporo w Tidalu, ale i Żona zauważyła, że brakuje też czegoś... No i nie ma tego dreszczyka, kiedy otwiera się płytkę - kiedyś winyla - i sieć musi działać...

No to mam duuużo czasu, żeby pobawić się  ?

Mconnect-małe.jpg

Tablet Carla-małe.jpg

Tablet Pat-małe.jpg

Tablet Volumio-małe.jpg

Volumio-David-Bowie-małe.jpg

Volumio-HDD-małe.jpg

Volumio-Iron-Maiden-mały.jpg

Volumio-Steven-W-małe.jpg

A potestujesz maline vs PC? albo vs chromecast audio?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marcinmarcin napisał:

A potestujesz maline vs PC? albo vs chromecast audio?

Chromecasta nie mam i chyba nawet nie ma od kogo użyczyć, ale jak tylko dojdę trochę do siebie, to pobawię się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

     Pewnie są tacy, co czekali aż wreszcie MOON ACE zagości u mnie i to opiszę...

Kanadyjczyk oferuje bezprzewodowo różne możliwości strumieniowania, których u siebie posłuchałem dzięki uprzejmości Bogdana, gdyż trzeba było konta do muzyki z chmury i umiejętności uruchomienia tego.  Moon także ma wbudowany DAC, wejścia cyfrowe i analogowe oraz tylko wejście MM gramofonowe. Do odsłuchu w moim dość słabo akustycznie przystosowanym pokoju podchodziłem dość ostrożnie, ponieważ warunki odsłuchowe są raczej przeciętne, a „smak pięknego dźwięku” z odsłuchu u Konstruktora BMNów pozostał i wywarł bardzo dobre wrażenie.

     Każdy dźwięk zagrany z Moona przez Bergesy 3 z Crescendo na pokładzie powodował od razu bieganie ciar po plecach. Czystość przekazu poszczególnych tonów od razu pokazała klasę BMNów, bardzo dobra separacja instrumentów i swoboda ich prezentacji połączona z naturalnością/neutralnością została zaprezentowana na bardzo wysokim poziomie. Najbardziej zaskoczył mnie podział pasm, które w ogóle na siebie nie nachodziły oraz piękna prezentacja wybrzmień instrumentów, które swoją bardzo bogatą barwą, niesamowitą różnorodnością prezentacji poszczególnych tonów i kulturą odniesienia w przestrzeni (scena + głębia) powodowały, że mój pokój nie zagrał tak, jak w przypadku Yamahy. To znaczy prawie nie było przeciągnięć basowych pomimo basu dużo niżej schodzącego i bardziej różnorodnego, średnica także okazała się niezwykle bogata i dźwięczna, bez kszty natarczywości o pięknej barwie zawłaszcza wokali, a soprany natomiast pokazały, że dźwięki niektórych instrumentów brzmią mocno i odpowiednio metalicznie, ale także naturalnie/bez zapiaszczenia. Miałem podobne wrażenie, co u Bogdana, że nie słucham muzyki z pary kolumn, a przynajmniej z kilku, które pewnie  pochowane są za ścianą.

Także i u siebie odczułem lekki niedosyt wzmocnienia, chociaż czy to ważne, w jakim położeniu jest ten potencjometr głośności??? Bo przyzwyczajony jestem, że Yamaha gra na godzinie 9, więc w głowie sobie to przeliczyłem i mi nie pasowało… Ale kiedy zrobiłem głośniej, to Moon przypierd…ł tak miło, że obserwowałem tylko, czy mi płyty z półek na ścianie nie pospadają – nie spadły i sąsiad także drzwi mi nie porąbał… A wszystko to było czyste i piękne i niesamowicie głośno, gdzie moja Yamaha AX-892 już średnicą dominuje pasmo.

     Dźwięki z Moona to Niebo dla uszu!!! Różnobarwność tych dźwięków, niesamowita chęć słuchania muzyki oraz odczuwalny wewnętrzny spokój zaprezentowany przez kanadyjczyka pokazał, że może właśnie to już jest ta klasa grania bardziej neutralnego/naturalnego na już wysokim poziomie. Swoją drogą szkoda, że Lector ZXT-70 nie mógł uczestniczyć u mnie w tym odsłuchu, ponieważ zdecydowana większość przeciętnych pokoi jest podobna do mojego, więc te wrażenia z odsłuchów są normalne dla przeciętnego audiofila w Polsce. I mam nieodparte wrażenie że wybrał bym mimo wszystko sprzęt z dalekiej północy Ameryki…

 

No i fotka sprzęcików...

Moon vs Yamaha-małe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, jakie miałeś podłączone źródło?

U mnie malina gra z powrotem na moode audio player. Jednak jest lepiej niż na piCore player. Jest trochę lepsza rozdzielczość, czystsza góra i jeszcze bardziej dociążony dolny zakres i głębsze basy. To zmiany bardzo małe, ale lepiej się słucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, karfied napisał:

Marco, jakie miałeś podłączone źródło?

U mnie malina gra z powrotem na moode audio player. Jednak jest lepiej niż na piCore player. Jest trochę lepsza rozdzielczość, czystsza góra i jeszcze bardziej dociążony dolny zakres i głębsze basy. To zmiany bardzo małe, ale lepiej się słucha. 

Volumio + Mconnect + Tidal Hi-Fi + Spotify Premium, mam jeszcze Deezer'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karfied napisał:

To zaszalałeś...Spróbuję też kiedyś jeszcze przez Volumio.

Nie ma to, jak się samemu przekonać, a zwłaszcza usłyszeć różnicę w brzmieniu na korzyść kolejnej opcji... Często nie jest to łatwe, bo najczęściej warunki finansowe nie pozwalają lub warunki lokalowe... czy też Kobieta...

Słuchałem sobie kilku kawałków z Maliny przez DACa na wzmaka i napiszę tak, że Tidal gra lepiej od Spotify Premium, a Tidal Hi-Fi jeszcze ładniej gra. Jak poleci utwór w MQA, to za każdym razem ciary po plecach biegają - to jest niesamowite...

Tylko ceny są dla mnie zaporowe i trza by zebrać "rodzinę" by wszyscy do kupy mieli taniej i wtedy będzie git... Może jakiś "kuzyn" się skusi i mnie dopisze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.