Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2020 o 12:46, neoeinz napisał:

A ja czekam na Ex3 II prawie się udało mieć je w starym roku ale niestety będą już w 2021 ? zobaczymy czy mi podpasują ?

A co grało przed Ex3 II???

Edytowane przez urkoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz graja jamo e660, ale sprawdzałem dali zensor 7, rebel sentiment 10, pylon diamond monitor, audio academy dione ii, i jeszcze jakieś się obiły. 

Na dzień dzisiejszy z tego zestawienia najfajniej zagrały dione II. Choć uważam że da się coś jeszcze fajniejszego znaleźć ? widziałem że parę osób z klubu miało AA i zmienili na BMN i było lepiej... zobaczymy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, neoeinz napisał:

widziałem że parę osób z klubu miało AA i zmienili na BMN i było lepiej...

Takim żywym przykładem jestem właśnie ja ...

Zmieniłem moje Phoebe na EX2II i subiektywnie powiem że to był bardzo dobry ruch z mojej strony.

Także ja prywatnie polecam krok w tę (BMN) stronę ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad zastąpieniem Audio Academy Phoebe III czymś produkcji BMN - uważam że trzeba wspierać polskie konstrukcje. Obecnie źródłem jest amplituner Yamaha 803. Biorę pod uwagę Berges 3 ale też nie dają mi spokoju Pylon Diamond 25.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
MAREK.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, urkoni napisał:

Takim żywym przykładem jestem właśnie ja ...

Zmieniłem moje Phoebe na EX2II i subiektywnie powiem że to był bardzo dobry ruch z mojej strony.

Także ja prywatnie polecam krok w tę (BMN) stronę ?

 

 

Super, dobrze wiedzieć. A jaka różnica bmn względem AA.

Dodam jeszcze że chce też na próbę takie wypożyczyć bo producent daje taką możliwość.

http://divineacoustics.com/electra-generation-3-pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, urkoni napisał:

Takim żywym przykładem jestem właśnie ja ...

Zmieniłem moje Phoebe na EX2II i subiektywnie powiem że to był bardzo dobry ruch z mojej strony.

Także ja prywatnie polecam krok w tę (BMN) stronę ?

Ja wiedziałem, że tak będzie;-) 

Cieszę się, że jesteś zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, neoeinz napisał:

Teraz graja jamo e660, ale sprawdzałem dali zensor 7, rebel sentiment 10, pylon diamond monitor, audio academy dione ii, i jeszcze jakieś się obiły. 

Na dzień dzisiejszy z tego zestawienia najfajniej zagrały dione II. Choć uważam że da się coś jeszcze fajniejszego znaleźć ? widziałem że parę osób z klubu miało AA i zmienili na BMN i było lepiej... zobaczymy w tygodniu.

Najbliżej BMN są chyba Pylon Diamond Monitor... 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to diamond monitory u mnie trochę przymuliły ? mam nadzieję jednak że bmn będą jednak żywsze i bardziej szczegółowe. Choć uprzedziłem P. Bogdana że raczej mam wrażliwe ucho na mocne syki, cyki itd ?

 

Chciałbym już zakończyć poszukiwań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, neoeinz napisał:

A jaka różnica bmn względem AA.

Moim skromnym zdaniem w zasadzie wszystko na plus. Nawet moja kochana żona stwierdziła że to są najlepsze kolumny jakie mieliśmy do tej pory.

Bardzo cenię sobie Phoebe i zawsze będę mieć o nich miłe wspomnienia. To są naprawdę dobre kolumny, ale ...

Porównując Phoebe III vs BMN EX2II, to nie jest już żaden krok w bok, tylko znaczny krok do przodu.

BMN są to kolumny z naprawdę dużym potencjałem, ale ... jak zwykle sporo zależy od systemu, oraz akustyki pomieszczenia. Te warunki trzeba spełnić aby udało nam się w pełni wykorzystać drzemiące w nich możliwości.

Eksperymenty z okablowaniem również są mile widziane, na tych kolumnach słychać zmianę przewodów głośnikowych oraz IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, LOBO_M napisał:

Ja wiedziałem, że tak będzie;-) 

Cieszę się, że jesteś zadowolony

Dzięki LOBO_M

Jestem i to bardzo, dla mnie to są kolumny na dłuższy czas.

Jeśli kiedyś będziesz sprzedawać swoje obecne "klocki" to daj znać ?

Pozdrawiam i życzę zdrowia, szczęścia oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku 2021!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




(...) Porównując Phoebe III vs BMN EX2II, to nie jest już żaden krok w bok, tylko znaczny krok do przodu (...).


W takim razie skoro różnica pomiędzy AA Phoebe III i BMN EX2II są tak znaczące w Twojej opinii, to Berges 3 powinny pozamiatać (przynajmniej w teorii - gdyż Berges to kolumny o 3 modele wyższe od EX).
Muszę sobie zorganizować odsłuch.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2021 o 20:04, LOBO_M napisał:

Słuchałes przez volumio czy moode?

Przez Volumio, link dostałem od radia357

 

 

1 godzinę temu, neoeinz napisał:

No to zostało mi czekać na kolumny ? mam cichą nadzieję że we wtorek już będą.

Trza było po nie przyjechać, już by się troszkę rozegrały i ucho pocieszyły... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek76 napisał:

W takim razie skoro różnica pomiędzy AA Phoebe III i BMN EX2II są tak znaczące w Twojej opinii, to Berges 3 powinny pozamiatać (przynajmniej w teorii - gdyż Berges to kolumny o 3 modele wyższe od EX).
Muszę sobie zorganizować odsłuch.

Wiesz, to nie tak, że jak model jest wyżej klasyfikowany o ileś pozycji, to będą o tyle lepiej grały... Każdy z nas przyzwyczaja się do czegoś, także do dźwięków...

Ja miałem prawie rok AA Hyperion IV i póki nie posłuchałem innych kolumn i BMNów, to byłem nawet momentami zadowolony, ale AA do jazzu, bluesa i poważnej średnio z moim sprzętem się nadawały/zgrywały. Było trochę twardawo, ze zgaszoną średnicą, zapiaszczeniem na górze, węższą sceną, mniejszą głębią, mniejszą detalicznością, subtelnością i wyrafinowaniem. Każde pasmo było zagrane przez BMN zdecydowanie z wyższą kulturą z większą ilością informacji, na wyższym poziomie i to dało się usłyszeć od razu po przełączeniu. Po czasie, kiedy moje Bergesy 3 na pokładzie z Crescendo pograły troszkę i po zmianie kabelków oraz zacisków w mojej AX-892 wszystko się poprawiło - mimo kiepskiej akustyki w pokoju - ale skok był bardzo słyszalny... Zamiana stron/ścian ze sprzętem także przyniosła poprawę, teraz do poprawy akustyki zawiesiłem kilka obrazów i jest lepiej... Trzeba czasami poeksperymentować, ale najważniejsze jest to, jakiej muzyki i jak lubisz słuchać...

BMNy to pod każdym względem dobre kolumny i warte swojej ceny w ciemno, ale... Ale przy dobrej akustyce w pokoju i z lepszym wzmacniaczem pokazują klasę naprawdę poważnego grania - w cenie do 20k PLN - droższych kolumn i wzmacniaczy nie słuchałem... Kabelki także mocno zmieniają granie BMNów i tutaj trzeba ostrożnie, ale warto!!! Całe pasmo słyszalne jest od najcichszych poziomów głośności, więc można słuchać całą noc - gorąco polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko Polo
Dzięki za szczegółową odpowiedź.
Czy możesz napisać dlaczego zdecydowałeś się na Seas Crescendo zamiast oferowanych do tego modelu SCAN-SPEAK Illuminator R3004 lub SB Acoustics Satori Beryllium?
Ja się trochę obawiam Illuminatora z powodu mojego kota, który bardzo lubi przesiadywać na kolumnie :-) . cf4c8e0c4efeeee448020163ab99173b.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek76 napisał:

Czy możesz napisać dlaczego zdecydowałeś się na Seas Crescendo zamiast oferowanych do tego modelu SCAN-SPEAK Illuminator R3004 lub SB Acoustics Satori Beryllium?
Ja się trochę obawiam Illuminatora z powodu mojego kota, który bardzo lubi przesiadywać na kolumnie ? .

Haha... Klakier u mojej Żony, to dopiero wydziwiał dawniej z jej kolumnami Sony, im cięższy metal grał syn, tym kot bardziej lubił te kolumny... Ale nie lubił za bardzo jazzu...

Ja wybrałem ten głośnik dlatego, że słucham prawie każdego gatunku muzyki i takową mam dyskografię na CDkach i w plikach, zwłaszcza dużo radia (kiedyś PR3), więc jest różnie z dźwiękami. Ten głośnik przypadł mi najbardziej, a z racji bliskości zamieszkania w pobliżu Konstruktora, to miałem możliwość posłuchania wielu różnych kolumn z różnymi głośnikami i wybrałem Crescendo. Jest wyraźny, subtelny zarazem i ma ciekawą barwę przy tym - i tak zostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, neoeinz napisał:

Białe stare Jamo e660, i divine acoustic electra http://divineacoustics.com/electra-generation-3-pl/

Słuchałem Proximy od Divine i było super, ciekawe jak w porównaniu do BMN ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujni koledzy drugiego planu ?.

Na pewno devine i bmn różni cena, różnica 1tyś. Dziś pograją divine niech się ułożą pod NADa, trochę słuchałem już obu na zmianę, jakieś małe wnioski mam...najgorsze że jest różnica w głośności po zmianie z jednych na drugie, to trochę utrudnia ?

Ale wydaje mi się że któreś w końcu zastopia Jamo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, neoeinz napisał:

Czujni koledzy drugiego planu ?.

Na pewno devine i bmn różni cena, różnica 1tyś. Dziś pograją divine niech się ułożą pod NADa, trochę słuchałem już obu na zmianę, jakieś małe wnioski mam...najgorsze że jest różnica w głośności po zmianie z jednych na drugie, to trochę utrudnia ?

Ale wydaje mi się że któreś w końcu zastopia Jamo ?

Daj BMNom pograć - naprawdę zaskoczą - a co do testu, to zaproś kilku forumowiczów od piątku popołudnia, do niedzieli południa, a na pewno wybór będzie bardziej wiarygodny... Ale niech pograją trochę i po kątach tak nie chowaj tych kolumn...

Zapisuj sobie wrażenia - przydadzą się na później ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Marko Polo napisał:

Daj BMNom pograć - naprawdę zaskoczą - a co do testu, to zaproś kilku forumowiczów od piątku popołudnia, do niedzieli południa, a na pewno wybór będzie bardziej wiarygodny... Ale niech pograją trochę i po kątach tak nie chowaj tych kolumn...

Zapisuj sobie wrażenia - przydadzą się na później ?

Za dużego pola do popisu nie mam z rozstawem ale dziś na szybko było poustawiane...bmn grają od wtorku, dziś dojechały divine, na szczęście divine nie są nowki sztuki więc nie muszą się wygrzewać nie wiadomo ile.

Jak zobaczymy dno jima to na pewno za wiele nie pomogą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.