Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. Mam na sprzedaż listwę zasilającą Tomanek TAP8 z DC Blockerami i ze zrobionym upgradem części gniazd na FURUTECH GOLD.  Jeśli ktoś zainteresowany to proszę o kontakt. Dam wtedy linka do mojego ogłoszenia na olx. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Kilku osobom nie graly, choć połowa z nich nawet nie dała im szansy. Chociażby na wygrzanie. Teraz kupuja już kolejna parę innych kolumn ?

Bo jeśli ktoś BMN zamienił na kolumny „markowe” droższe o 50% czy nawet wiecej %, to nie ma co się dziwić, że szuka dalej. 
myślę, że jak już ktoś skosztuje kolumn z nazwijmy to manufaktur to powinien już w tej kategorii pozostać, albo wykładać duuuuuzo wiecej PLNow. Choc ja uważam, że jesli nie posiadamy pomieszczenia z adaptacją akustyczną i to taką konkretną z pomiarami, to wydawanie kilkudziesięciu tyś na poszczegolne klocki jest marnowaniem pieniędzy.

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jestem ? nic nie pisałem bo czasu mało, ale udaje mi sie po pare godzin coś posłuchać na zmiane BMN i Divine, jedno co moge napisać Divine będę odsyłał.

W moim zestawieniu grają, po prostu grają, przy takim normalnym dziennym odsłuchu, nic się nie dzieje, dopiero zaczynają grać jak się podkręci głośność i faktycznie zaczynają miło grać. Nie będę się za bardzo nad nimi rozpisywał bo nie o to chodzi, ot wracają. BMN grają dla mnie bardziej interesująco przy normalnym odsłuchu cicho, śrendnio jak i głośno ? 

Teraz znowu wrócę do BMN vs Jamo ale tutaj też raczej zostaje przy BMN ? teraz siądę sobie i będę słuchał na zmianę jednych i drugich ? na pewno opisze moimi słowami różnice jak już potwierdzę na 100% decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym myślałem, muszę też dodać że kusi mnie upgrade do S3 II, tym bardziej że bede miał wymieniane obudowy ? bo w jednej z obecnych trafiła mi się jakaś wada i na szczęście zauważyłem ją zaraz po otwarciu ? sprawa załatwiona ekspresowo z Panem Bogdanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgraduj jak masz okazję. Ale ja chyba wolałbym upgrade nieco inny. A mianowicie midwoofer z Beszele plus jakiś tańszy tweeter żeby nie było za drogo.

Mam nadzieję że w ofercie pojawi się taki model kolumny łączący serię S z Beszele. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Upgraduj jak masz okazję. Ale ja chyba wolałbym upgrade nieco inny. A mianowicie midwoofer z Beszele plus jakiś tańszy tweeter żeby nie było za drogo.

Mam nadzieję że w ofercie pojawi się taki model kolumny łączący serię S z Beszele. 

Jaki to tańszy tweeter? Ciekawe jakby wyglądało dołożenie do S3 II a taka konfiguracja jak Ty piszesz,  ciekawe jaka różnica jest w midwooferze tym z S3 a beszele...faktycznie co lepsze, lepszy tweet lub mid hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, neoeinz napisał:

Jaki to tańszy tweeter? Ciekawe jakby wyglądało dołożenie do S3 II a taka konfiguracja jak Ty piszesz,  ciekawe jaka różnica jest w midwooferze tym z S3 a beszele...faktycznie co lepsze, lepszy tweet lub mid hmm

Ja bym wolał lepszy mid, większy progres jak w przypadku upgrade tweetera. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, LOBO_M napisał:

 

Chyba z jakiegoś powodu nie ma zestawu Excel+słabsze tweetery?

Nie ma, ale może będą. A na pewno można zrobić sobie indywidualnie. E0042 to w ogóle co innego niż CA18RNX. Jest lepszy w każdym aspekcie. 

25 minut temu, neoeinz napisał:

Ale ze np zostawić tweet ten co mam a np mid z beszele ?

Można i tak. Jeżeli ten ci wystarcza. Myślę że tweeter z S3 MKII na pewno by wystarczył, to dobry głośnik. Ale możesz i zostawić obecny. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słoń nie nadepnął Ci na ucho to powinieneś usłyszeć. Każdy upgrade jest słyszalny, to nie voodoo, po prostu lepsze elementy kolumny, a w szczególności przetworniki. Moim zdaniem lepiej odrazu wziąć coś wyżej, bo potem będzie niedosyt i kolejne wydawanie kasy na wysyłki itp. I jeszcze ryzyko uszkodzenia w transporcie itp. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, neoeinz napisał:

Ok, jedynie do czego się obecnie przyznam i sprawdzałem z kolegą to nie słyszeliśmy i ja nie słyszę różnicy w kablach...ale taki DAC, CD, Chromecast owszem tu słychać różnice. 

Jest wiele składowych, które są ważne, czasami wystarczy zamienić ściany, ustawienie kolumn, wysokość itp. i jest różnica... Przy dobrych wzmacniaczach różnice nie są duże - co do kabli - ale też słyszalne, przy słabszych wzmakach więcej zależy od pomieszczenia, ale da się to usłyszeć!!!  Sam nie dowierzałem, póki lepszych wzmacniaczy nie podłączyłem i nawet w tym samym, zwykłym blokowym pokoju BMNy lepiej zagrały z lepszym wzmacniaczem... A kabelki, to też zależą - poza akustyką pomieszczenia - od rodzaju muzyki i osprzętu + samych płyt (bo są lepiej i gorzej nagrywane). 

@rafal735r ma rację, że lepiej wziąć lepsze głośniki - ja też chciałem serię niższą i wybrałem droższą i nie żałuję. I tak, jak kolega @LOBO_M każdy musi wypracować/usłyszeć swój kompromis i muzyka ma cieszyć, a nie dołować, że ktoś ma lepszy sprzęt itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przy moim wzmacniaczu nawet za bardzo nie ide w żadne zmiany kabli bo nie ma sensu, wzmacniacz ma swoje lata przeszedł serwis i gra, wg mnie gra zadowalająco. Miałem np nuprime ida8 i atolla in100 signature właśnie po to aby porównać...wg mnie subtelne różnice.

 

Zgodzę się na pewno że w ustawieniu w pomieszczen tkwi duży potencjał,  tu zacznę najwięcej kombinować choć mam małe pole do popisu ale myślę że się uda, najwyżej pomożecie ? Na chwilę obecną i tak jeszcze wygrzewają się Ex3 i tak wrócą na wymianę obudowy więc zadecyduje czy zostawię Ex3 ii czy S3 ii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafal735r napisał:

Nie ma, ale może będą. A na pewno można zrobić sobie indywidualnie. E0042 to w ogóle co innego niż CA18RNX. Jest lepszy w każdym aspekcie. 

Można i tak. Jeżeli ten ci wystarcza. Myślę że tweeter z S3 MKII na pewno by wystarczył, to dobry głośnik. Ale możesz i zostawić obecny. 

Oczywiście E0042 to inna bajka niż ten stosowany w modelach do Berges, ale to samo można powiedzieć o tweeterach. Tyle że to kilka klas wyżej. 

4 godziny temu, neoeinz napisał:

Miało być 4500 a i tak już musiałbym dołożyć 1000....pytanie czy to usłysze jak zrobię upgrade z Ex3 ii na S3 II, czy ten tysiak jest tego warty ?

Pytanie w jakim kierunku zamierzasz iść, czy aktualne kolumny to już raczej (bo nigdy nie mow nigdy) ma być sprzet na xx lat, czy jednak przystanek na 1/2 lata. Jeśli przystanek to kup EX, pograsz ocenisz, co Ci się podoba, co nie, czego więcej chcesz, jesli na lata, to kup max na co Cię stan, czy ile jestes w stanie przeznaczyć na kolumny. Ja stałem przed tym wyborem dwa lata temu. Wybrałem EX, z tego powodu że miałem w głowie upgrade, a EX to model ktory już pozwala dojść do Beszeli (ale bez crescendo). Z perspektywy czasu nie żałuje, bo nawet jakbym wziął serię S to i tak bym wymienił, bo dolecowy poziom mial byc beszele. Co jest dobre to ewentualna łatwość odsprzedaży BMN, bynajmniej ja nie miałem problemu, zainteresowanie było ogromne i spokojnie mógłbym z 200zl wiecej wziąc, ale mam juz taki charakter ze sam się nie targuje, a łatwo przychodzi mi schodzenie z ceny;-)

Więc jesli to ma być sprzet docelowy to ten tysiak jest wart dolozenia, jesli przejsciowy to nie, weź S i po temacie

3 godziny temu, neoeinz napisał:

Ok, jedynie do czego się obecnie przyznam i sprawdzałem z kolegą to nie słyszeliśmy i ja nie słyszę różnicy w kablach...ale taki DAC, CD, Chromecast owszem tu słychać różnice. 

ja z czasem się przekonałem, że we wszystkim słychać różnicę, ale do pewnego poziomu.

miedzy amplitunerem, a marantz PM7200 byla spora, ale potem juz BMN grały bardzo podobnie z PM16 ale tez duzo droższym Arcam A49, dopiero Gato pokazal ze BMN stac na jeszcze więcej.

Tak samo mogloby byc z kablami, co z tego ze bym je wymienial, skoro "wąskim gardłem" byłby wzmacniacz i żadne kable nie zrobilyby efektu WOW.

Ja jestem zwolennikiem duzych zmian, a nie wielu małych kroków. Zdaje sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe ze względów finansowych. Grunt, aby zmieniać isotne klocki Kolumny-wzmacniacz, a nie przewody zasilające i listwy;-)

Dla mnie ślepy test jest wyrocznią, a jeszcze większą moja Żona, ktora jest bezlitosna, ale jak patrzę wstecz, prawie zawsze miała rację. 

55 minut temu, MrBlasterro napisał:

chciałbym spróbować do audiolab 6000A dobrać podstawkowe z tej manufaktury. Co polecacie do ciepłego brzmienia? na jakim modelu się skupić? co przetestować? kwota 3-4tyś myślę.

W tym budżecie, odpowiedź jest prosta i wynika z cennika -seria EX. Wszystko inne przekracza budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

Ja też za bardzo nie bawię się w kable. Ostatnio pożyczyłem Wireworld Mini eclipse. Może i było ciut lepiej, ale dla mnie na pewno nie warte takiej dopłaty. 

Oooo, właśnie. Po upgrade Bergesów do Beszeli na Baltlabie Epoce III miałem wrażenie pogorszenia jakości wysokich tonów. Były rady - zmień kabelek na taki i taki. Popatrzyłem na ceny i zmieniłem... Wzmacniacz... Za cenę inwestycji w RCA/głosnikowe zmieniłem Epocę na Endo2... I efekt słychac od razu :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, LOBO_M napisał:

dokładnie, kilka tysiecy wlozone w wzmacniacz czy kolumny da nieporownywalnie lepsze efekty niz w kable.

Ale skoro zmieniales z Berges na beszele, tzn ze zmieniles tez tweeter? szpilka na crescendo?

Nieee, zostało SB Satori. Upgrade był spowodowany dzialnościa dziecka - uszkodziło w Bergesach wysokotonówkę. Wysłałem do naprawy, a że pojawiły się wolne środki, to przy okazji poszedł upgrade do Beszeli Pro :). Mi odpowiada SB, bo pomimo bardzo dobrych wybrzmień i szczegółowości nie męczy...

Edytowane przez kotek1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MrBlasterro napisał:

chciałbym spróbować do audiolab 6000A dobrać podstawkowe z tej manufaktury. Co polecacie do ciepłego brzmienia? na jakim modelu się skupić? co przetestować? kwota 3-4tyś myślę.

W tym budżecie słuchałem podstawkowe F2 i EX2 II i są to kolumny generalnie grające neutralnie i to będzie zależało od pozostałych elementów sytemu czy zagrają ciepło. Ewentualnie pewnie można byłoby je zestroić pod swój gust. Ale to już musiałbyś pogadać z konstruktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, LOBO_M napisał:

Oczywiście E0042 to inna bajka niż ten stosowany w modelach do Berges, ale to samo można powiedzieć o tweeterach. Tyle że to kilka klas wyżej. 

Mimo to wolałbym upgradowac midwoofer niz tweeter jak miał bym wybierać. Przyrost jakościowy srednicy i basu odbieram jako korzystniejszy niż samej góry, a tweeter w S MKII jest można by powiedzieć wystarczający. Takie połączenie Seas E0042 z SS D2905 było by całkiem niezle. Mógłby by pojawić się takie kolumny łączące Beszele z resztą serii. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, rafal735r napisał:

Mimo to wolałbym upgradowac midwoofer niz tweeter jak miał bym wybierać. Przyrost jakościowy srednicy i basu odbieram jako korzystniejszy niż samej góry, a tweeter w S MKII jest można by powiedzieć wystarczający. Takie połączenie Seas E0042 z SS D2905 było by całkiem niezle. Mógłby by pojawić się takie kolumny łączące Beszele z resztą serii. 

wiadomo ze upgrade z ex3 ii do s3 ii bedzie roznica w cenie, to ceikawe jakby zrobic tweet z ex3 lub s3 i mid faktycznie z beszele ? ale obawiam sie ze juz mnie moze cena zabic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.