Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, LOBO_M napisał:

Nie mam najmniejszego zamiaru, uwierz mi.

Napisałem tylko to co napisałem.

 

Ale niech kolega @Ricardozamora oceni może AA Phoebe, bo znowu sie pojawiło ogloszenie, są średnio raz w miesiącu. takie dobre ze tyle osob ja ma/miało;-)

Nie, nie chcę AA teraz. Ja ogólnie 2 pary kolumn mam (moje główne to s16Hz Credo), ale chciałem kupić kolejne i m.in. BMN mnie ciekawią. Teraz planuję coś pod lampę, ale nie musi mieć ogromnej efektywności, 89dB starczy. Tak by pp na el84 z 12W je uciągnął czy SET na 845 i 300b (on na bank uciągnie, 3drożne Credo normalnie ujeżdża bez kompleksów). 

Jakby ktoś swoje BMN monitory chciał sprzedać niech pisze, bo mogę być zainteresowany. Zwłaszcza średnie i wyższe serie BMN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Marko Polo napisał:

To taki przypadek dzisiaj miałem...

Otóż będąc na zabiegach i rozmawiając z Panią rehabilitantką (ok. 35 lat) o tym, że warto nie oglądać TV z wiadomych powodów, a zdecydowanie lepiej posłuchać radia, muzyki, to na moją odpowiedź pani odrzekła, że trzeba mieć w miarę dobry sprzęt i właściwie Ona takowy - a raczej mąż - ma i dodała, że najbardziej zadowoleni są z kolumn. Zaciekawiony tematem potwierdziłem, że muzyka daje o wiele więcej, niż oglądanie telewizji - pominęliśmy dobre filmy, których mało w TV, z czym oboje się zgodziliśmy - i zapytałem o kolumny i... Pani ma w domu BMNy - nie pamięta modelu - lakier fortepianowy i najzabawniejsze, że znajomi męża zazdroszczą brzmienia, a wielu pożyczało do siebie i kilku kupiło nowe...

@LOBO_M

Heh, ciekawa historia. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LOBO_M napisał:

Sluchalem kilku kolumn na tych samych wzmacniaczach i widzialem ile musze „odkrecic” w bmn.

Ja nawet na słabych wzmacniaczach "odkręcam nisko". Zresztą zależy to od konstrukcji danego wzmacniacza. To że na jednym gra na godz 9 ciszej lub głośniej niż inny nie jest zależne tylko od mocy ale też chociażby od samego potka itd. 

Ja napędziłem BMN bez problemu nawet podstawowym Marantzem 2x50W. Ale wiadomo że są pewne granice. Jak ktoś podłączy 30W tranzystor to nie ma co oczekiwać cudów. BMN są zbudowane na zwrotce I rzędu. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, LOBO_M napisał:

Masz rację, dB to nie kable sieciowe że słyszy się różnicę. Skoro i tak nie słyszymy różnicy miedzy 86 a 89dB, to po co sobie zaprzątasz nią głowę. Bierz na pewnika to co jest napisane na tabliczce znamionowej i tyle.

 

Mój znajomy ma Focale o efektywności 86dB i mój wzmacniacz (2x80W) nie potrafił ich wysterować W OGÓLE. Grało to jak radyjko z bazaru. Bas - NULL. W porównaniu do BMN to jest przepaść jeśli chodzi o wysterowanie. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dedal75 napisał:

Przyjacielu @Ricardozamora po co te sprzeczki , zadzwoń do producenta, na odsłuch lub wypożyczenie się umow ,to powinno rozwiać Twoje wątpliwości . Pzdr

Odnośnie kolumn (a raczej podawanej skuteczności) raczej nie mam wątpliwości (choć może się różnić nieco od pomiarów laboratoryjnych); mam je odnośnie wyczuwania dB przez @LOBO_M.

Przejrzałem ofertę BMN i  ma wysoki stosunek wkładu materiałowego do ceny ogólnej. Obudowy budżetowe, ale wkład głośnikowy imponujący w stosunku ich ceny do ceny produktu. 

Muszę przejrzeć dokładniej wątek. Interesuje mnie np. połączenie monitorów BMN z pp na kt88 i SET na 845. O skuteczność się nie martwię, bo nawet i 86dB bez problemu sterują, bardziej ciekawe jak (i czy) się to zgrywa pod względem dynamiki i barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz być człowiekiem większej wiary;-)

Ps. z innej beczki, ale dB te same:-) właśnie skończyłem pomiary transformatorów mocy, trzy identyczne jednostki (ta sama skutecznosc, hehehe), przy 200MW obciążenia, generują hałas w granicach 81-85dB. To już bardzo nieprzyjemny poziom, słuchawki ochronne wskazane, jeśli chcesz potem słyszeć kable zasilające;-) różnicę miedzy np 82dB a 85dB nawet głuchy słyszy;-)

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ricardozamora napisał:

@LOBO_MObudowy budżetowe, ale wkład głośnikowy imponujący w stosunku ich ceny do ceny produktu. 

Skrzynki są proste, niestety coś za coś. Ale przynajmniej są w naturalnym fornirze. W środku jedynie środkowy BR "robi" jednocześnie za wzmocnienie wewnętrzne. Może mógło by być więcej wzmocnień w środku lub grubsze ściany, tylko ile to wpłynie na brzmienie? Raczej nie wiele. Oczywiście mowa o podłogowych. Myślę że te 20mm ścianki w monitorach jest wystarczająca w zupełności. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ricardozamora napisał:

Przejrzałem ofertę BMN i  ma wysoki stosunek wkładu materiałowego do ceny ogólnej. Obudowy budżetowe, ale wkład głośnikowy imponujący w stosunku ich ceny do ceny produktu. 

Budżetowe czy nie budżetowe, ale na pewno uniwersalne. To jest mi jedyny znany producent , który zmienia przetworniki stosując te same obudowy w całej swojej ofercie. Jakiś pomysł w tym pewnie jest, szczególnie , że znalezienie solidnego stolarza który wytwarza skrzynki na małą skalę nie jest łatwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ricardozamora napisał:

 

Muszę przejrzeć dokładniej wątek. Interesuje mnie np. połączenie monitorów BMN z pp na kt88 i SET na 845. O skuteczność się nie martwię, bo nawet i 86dB bez problemu sterują, bardziej ciekawe jak (i czy) się to zgrywa pod względem dynamiki i barwy.

Cześć

Być może to dużo nie pomoże, ale powiem Tobie, ja mam lampę pp Cayin A70Tmk2 i kilkukrotnie miałem okazję słuchać jej z Beszele3Pro u mnie w domu i gra to znakomicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PatiJ napisał:

Cześć

Być może to dużo nie pomoże, ale powiem Tobie, ja mam lampę pp Cayin A70Tmk2 i kilkukrotnie miałem okazję słuchać jej z Beszele3Pro u mnie w domu i gra to znakomicie. 

Pomoże - dzięki. U mnie Cayina 100t gra (pp na 8x kt88), miałem też a88t. 

13 godzin temu, Silver_85 napisał:

Budżetowe czy nie budżetowe, ale na pewno uniwersalne. To jest mi jedyny znany producent , który zmienia przetworniki stosując te same obudowy w całej swojej ofercie. Jakiś pomysł w tym pewnie jest, szczególnie , że znalezienie solidnego stolarza który wytwarza skrzynki na małą skalę nie jest łatwe. 

Trochę źle mnie zrozumieliście. Budżetowość obudów nie jest dla mnie wadą ale zaletą. Lubię maksymalnie wysoki stosunek kosztu głośników i elementów do ceny ogólnej. W BMN jest on wyborny. Proste skrzynki mi odpowiadają, jeśli są solidne. Lubię klasyczny wygląd. Ja nie jestem z tych dla których kolumna to mebel z funkcją grania (takie określenie na kolumnę usłyszałem od kobiety kiedyś). 

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis u mnie ciekawe porównanie. Dwie Niemieckie manufaktury. Nawet wizualnie bardzo podobne, aż zaczolem się zastanowiac czy przypadkiem nie są jakoś ze sobą połączone. 

Edit. Jednak jest jakiś współczynnik powiązania:

"Firma AVM, założona przez dwóch inżynierów, Roberta Winiarskiego i Gunthera Manię, odniosła wczesny sukces ze swoim wzmacniaczem monofonicznym M1 (w samych Niemczech sprzedano ponad 10 000 par). Dwaj założyciele sprzedali firmę Udo Besserowi (wcześniej GM i współwłaścicielowi Burmester) w 2010r...."

IMG_20210126_133649_compress98.jpg

IMG_20210126_133727_compress26.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

Dzis u mnie ciekawe porównanie. Dwie Niemieckie manufaktury. Nawet wizualnie bardzo podobne, aż zaczolem się zastanowiac czy przypadkiem nie są jakoś ze sobą połączone. 

Edit. Jednak jest jakiś współczynnik powiązania:

Nooo, bo ich pies spał na naszym progu  ?

Ciekawy jestem brzmienia, czy będzie gęste/rozdzielcze, czy bardziej przestrzenne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topologia brzmienia bardzo podobna do Burmestera. Jest przejrzyście z detalem. Różnica która pierwsza rzuca się w uszy to AVM ma więcej góry. Trochę za dużo. Czasem przy gorszym materiale może być nie przyjemnie sucho. Poza tym to jest bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę fakt że jest on prawie 4 razy tańszy od Burmestera to świetna maszyna. 

 

IMG_20210126_171805_compress59.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim , przez ostatnie kilkanaście dni miałem okazję z moimi S3 II posłuchać dwa wzmacniacze i chciałem się podzielić moimi wrażeniami .

Może komuś się przyda 

Jako odtwarzacz robiła 

Yamaha WXC-50 , muzyka z serwisu DEEZER , 

Kable głośnikowe tellerium q black II , 

Zasilający Furtech 320 . 

porównywałem to wszystko z moją R-N803D .

 

Wzmacniacz to NuPrime IDA-8 

Pierwsze wrażenie po uruchomieniu , o cholera ale power ..

Moc nieprawdopodobna nie mogłem odkręcić “kurka”powyżej połowy bo bałem się że BMN-y wylecą w powietrze lub zburzą mi dom  , wysokie tony mocno przygaszone z jednej strony fajnie można długo słuchać słabszych nagrań , bass dobrze trzymany w ryzach ale środek zbyt wkurzający POMOCY gdzie jest loudnes ? 

Po kilku dniach stwierdziłem że mimo ogromnej mocy gra trochę za ciepło ? mułowato ? nie wiem jak to nazwać 

na szczęście w WXC-50 jest regulacja tonów wysokich , niskich i nawet średnich więc udało się to jakoś ustawić ale brakowało mi rozdzielczości i przestrzeni .

Już nigdy wzmacniacza bez regulacji tonów ! ( wiem to takie nie audiofilskie ) wali mnie to , liczy się przyjemność z słuchania ..

Ogólnie fajny wzmacniacz ale nie do tych kolumn .

 

co mnie jeszcze wkurzało ?

Bardzo mocno świecący wyświetlacz ( na szczęście można go wyłączyć )

brak automatycznego przechodzenia w standby , słyszalny transformator nie był wadliwy , sprawdzałem na trzech takich samych egzemplarzach  ( oczywiście nie w głośnikach ale na standby 

 

Rotel A14 w nim pokładałem  wielkie nadzieje

Zaraz po kilku dźwiękach o ale fajnie brzmi , bass mocny (choć nie tak sprężysty jak w Yamaszce 803 ale niesamowicie trzymany za “mordę “ środek ładny czysty ale mogłoby  być minimalnie mniej wyższego środka ale chyba S3 tak już mają (wiem zlinczujecie mnie jak ktoś śmie krytykować BMN ale to moja opinia ) , wysokie - no właśnie szybkie ale dziwnie zamiast czystych blach bardziej takie tykanie patyczków po kilku dniach hmmm cholera za szybkie jakieś .. Ogólnie gdyby nie to , naprawdę grał fajnie ..

 

co mnie wkurzało ?

 podświetlenie w nocy pomimo najniższego poziomu - latarka i jeszcze wszędzie niebieskie diody kurde co za pieprzona moda na ten kolor ….nie znoszę oczoje...ch  niebieskich diodek 

 

Po tych wszystkich eksperymentach podłączyłem moją 803d … ale jaja jak to fajnie gra !

Na górze piękne blachy , środek czyściutki (chociaż loudnes w yamaszce  skręcony na połowę ) i bass mocny sprężysty ( chociaż w rotelu trochę lepiej kontrolowany )….

Ogólnie sama przyjemność ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, EmilioE napisał:

Metalowy,

W języku polskim bas pisze się przez jedno"s"! Po co te kalki z innych języków?

Zapomniałeś dodać jeszcze że nie ma słowa streamer tylko odtwarzacz sieciowy z przedwzmacniaczem , na cd-ka mowmy odtwarzacz płyt kompaktowych a Smart tv to inteligentny telewizor z internetem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.