Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, metalowy napisał:

 

Na górze piękne blachy , środek czyściutki (chociaż loudnes w yamaszce  skręcony na połowę ) i bass mocny sprężysty ( chociaż w rotelu trochę lepiej kontrolowany )….

Ogólnie sama przyjemność ! 

Jak skompletujesz sobie graty, gdzie nie będziesz musiał używać żadnych polepszaczy, a raczej pogarszaczy będzie już sukces w 100%.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, LOBO_M napisał:

częstotliwość ogłoszeń wzrasta

Myślę że powodem częściej pojawiających się ogłoszeń kolumn AA Phoebe jest również ich większa popularność na rynku względem kolumn BMN, oraz innych manufaktur wokół których nie było tyle reklamowego szumu. Przed BMN byłem w posiadaniu między innymi AA Phoebe II, Phoebe III, S16Hz Canto Grand i kilku innych producentów kolumn.

Ze swojej strony dodam iż żałuję że tak późno zetknąłem się z kolumnami BMN. Lecz cieszę się że w końcu mam tą przyjemność i frajdę bycia posiadaczem EXII 2, (dzięki LOBO_M). Muzyka brzmi, cieszy i ciężko się oderwać od słuchania. Nic nie drażni, pasma nie nachodzą na siebie, są smaczki i wybrzmienia, tylko chce się ciągle więcej i więcej słuchać. Wcześnie tego nie doznałem z żadnymi innymi kolumnami. 

Pewne aspekty w brzmieniu można jeszcze poprawić, ale to już trzeba zainwestować w lepszy wzmacniacz i kable (na BMN słychać zmianę okablowania - głośnikowe, IC, zasilające). Kto chce niech wierzy lub nie, mam to gdzieś ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, urkoni napisał:

Myślę że powodem częściej pojawiających się ogłoszeń kolumn AA Phoebe jest również ich większa popularność na rynku względem kolumn BMN, oraz innych manufaktur wokół których nie było tyle reklamowego szumu. Przed BMN byłem w posiadaniu między innymi AA Phoebe II, Phoebe III, S16Hz Canto Grand i kilku innych producentów kolumn.

Ze swojej strony dodam iż żałuję że tak późno zetknąłem się z kolumnami BMN. Lecz cieszę się że w końcu mam tą przyjemność i frajdę bycia posiadaczem EXII 2, (dzięki LOBO_M). Muzyka brzmi, cieszy i ciężko się oderwać od słuchania. Nic nie drażni, pasma nie nachodzą na siebie, są smaczki i wybrzmienia, tylko chce się ciągle więcej i więcej słuchać. Wcześnie tego nie doznałem z żadnymi innymi kolumnami. 

Pewne aspekty w brzmieniu można jeszcze poprawić, ale to już trzeba zainwestować w lepszy wzmacniacz i kable (na BMN słychać zmianę okablowania - głośnikowe, IC, zasilające). Kto chce niech wierzy lub nie, mam to gdzieś ?

 

Jest tak, jak piszesz - bo też miałem przez czas jakiś AA Hyperion IV i góra była za ostra, taka piaszczysta, średnica wycofana i węższa scena, a bas rozlewający się po pokoju, mniej kontrolowany. Bergesy 3 totalnie to zmieniły na lepsze.

BMNy to naprawdę w swojej cenie porządne kolumny i świetne jakościowo - a co do ceny, wręcz referencyjne za swoje pieniądze... Dobry wzmacniacz - co wielokrotnie podkreślał @rafal735r, a inni są dowodem @LOBO_M, @sebglai inni, gdzie słyszałem to też u siebie - potwierdza tę regułę, że mają duży potencjał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Marko Polo napisał:

Jest tak, jak piszesz - bo też miałem przez czas jakiś AA Hyperion IV i góra była za ostra, taka piaszczysta, średnica wycofana i węższa scena, a bas rozlewający się po pokoju, mniej kontrolowany. Bergesy 3 totalnie to zmieniły na lepsze.

BMNy to naprawdę w swojej cenie porządne kolumny i świetne jakościowo - a co do ceny, wręcz referencyjne za swoje pieniądze... Dobry wzmacniacz - co wielokrotnie podkreślał @rafal735r, a inni są dowodem @LOBO_M, @sebglai inni, gdzie słyszałem to też u siebie - potwierdza tę regułę, że mają duży potencjał...

Ja przez 12 lat używałem AA Hyperion III. I mam podobne zdanie na temat basu w tamtych AA. Wysokie tony były mało zróżnicowane, ale nie zauważyłem  jakiejś nadmiernej ostrości. Natomiast największą wadą był średnica - wyższe jej rejestry były uwypuklone i ostre, co powodowało, że ciężko słuchało się muzyki rockowej/metalowej zwłaszcza gdy była gorzej zrealizowana. Aleee... Ale ja je kupiłem za około 2,5 PLN za komplet... I za tą cenę naprawdę ciężko było coś lepszego znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kotek1976 napisał:

Ale ja je kupiłem za około 2,5 PLN za komplet..

To była naprawdę dobra cena za takie kolumny. Teraz niestety trzeba zapłacić za nowe Hypki ponad 5tys jeśli nie więcej, czyli cena poszła o ponad 100% w górę!!! Za 5 koła można już przebierać, wybierać na rynku kolumn i kupić ciekawsze i lepiej brzmiące zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kotek1976 napisał:

Ja przez 12 lat używałem AA Hyperion III. I mam podobne zdanie na temat basu w tamtych AA. Wysokie tony były mało zróżnicowane, ale nie zauważyłem  jakiejś nadmiernej ostrości. Natomiast największą wadą był średnica - wyższe jej rejestry były uwypuklone i ostre, co powodowało, że ciężko słuchało się muzyki rockowej/metalowej zwłaszcza gdy była gorzej zrealizowana. Aleee... Ale ja je kupiłem za około 2,5 PLN za komplet... I za tą cenę naprawdę ciężko było coś lepszego znaleźć...

Bo to zależy od wzmaka, źródła i akustyki oraz też od kabelków - zapewne u Ciebie było inaczej słychać, bo inne kolumny u mnie grały z innym osprzętem... Jednak potwierdza się, że przeważnie BMNy dostarczają dźwięków na dużo wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich

Ja z zapytaniem odnośnie kabli głośnikowych do BMN. Obecnie mam podłączone do EX2 II Chord Clearway (gołe kable) i w zasadzie jestem zadowolony z tego połączenia. Ale ..., jak to zwykle bywa ciekawość ludzka popycha nas do przodu i zadaję sobie pytanie, czy w podobnej cenie (najlepiej niższej, lub nieco wyższej) można lepiej??? Czy posiadaliście wcześniej Chorda Clearway i zmieniliście na coś innego? Ktoś coś podpowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, urkoni napisał:

Witam wszyskich

Ja z zapytaniem odnośnie kabli głośnikowych do BMN. Obecnie mam podłączone do EX2 II Chord Clearway (gołe kable) i w zasadzie jestem zadowolony z tego połączenia. Ale ..., jak to zwykle bywa ciekawość ludzka popycha nas do przodu i zadaję sobie pytanie, czy w podobnej cenie (najlepiej niższej, lub nieco wyższej) można lepiej??? Czy posiadaliście wcześniej Chorda Clearway i zmieniliście na coś innego? Ktoś coś podpowie??

zbieraj lepiej na wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że lepszy (niestety i droższy) piecyk to znaczny krok do przodu. Jednak to dość spory wydatek w mojej obecnej sytuacji. Także, tego, ten, musi mi wystarczyć to co mam ? I na razie pozostaje mi zabawa z tym co jest w portfelu.

Edytowane przez urkoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, urkoni napisał:

Witam wszyskich

Ja z zapytaniem odnośnie kabli głośnikowych do BMN. Obecnie mam podłączone do EX2 II Chord Clearway (gołe kable) i w zasadzie jestem zadowolony z tego połączenia. Ale ..., jak to zwykle bywa ciekawość ludzka popycha nas do przodu i zadaję sobie pytanie, czy w podobnej cenie (najlepiej niższej, lub nieco wyższej) można lepiej??? Czy posiadaliście wcześniej Chorda Clearway i zmieniliście na coś innego? Ktoś coś podpowie??

Miałem pożyczonego jakiegoś Chorda od Bogdana, może właśnie tego Clearway. Po kilku utworach zdecydowanie wróciłem do moich Tara Labs Prism Omni ST Bi-Wire. Oczywiście po czasie zacząłem szukać ciekawszego brzmienia i wybór padł na Wireworldy. Chord w moim pokoju mocno przeciągał bas - było go dużo pod ścianami, dudnił i zacierał różnice pomiędzy pasmami - nachodziły na siebie. Tara Labs zagrał przyzwoiciej pod każdym względem, no może kultura brzmienia Chorda była łagodniejsza w odbiorze, ale wolałem Tara Labsa. To zaskakująco tani kabelek i możesz go kupić i sobie zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, LOBO_M napisał:

ja tak miałem i musiałem zmienic;-)

Wygląd przewodów jest dla mnie nieistotny, zawsze można użyć oplotu do kabli ? 

Cóż takiego u Ciebie zastąpiło Clearwaya?

14 godzin temu, Marko Polo napisał:

To zaskakująco tani kabelek i możesz go kupić i sobie zostawić.

Dzięki Marko Polo, Tarę na pewno wypróbuję. Obecnie z czystej ciekawości testuję YTDY, Dam im jeszcze kilka dni na "dotarcie", ale to będzie raczej tylko epizod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, urkoni napisał:

Wygląd przewodów jest dla mnie nieistotny, zawsze można użyć oplotu do kabli ? 

Cóż takiego u Ciebie zastąpiło Clearwaya?

Dzięki Marko Polo, Tarę na pewno wypróbuję. Obecnie z czystej ciekawości testuję YTDY, Dam im jeszcze kilka dni na "dotarcie", ale to będzie raczej tylko epizod.

Solid Core Audio, oczywiście używane:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rafal735r, niestety wymiana klocków na chwilę obecną jest wykluczona. Poza tym jestem zadowolony z brzmienia mojego systemu oraz EX2II. Co nie oznacza że nie można pokombinować z biżuterią, tak zwyczajnie z ludzkiej ciekawości ? Przy tym nie chcę wchodzić w jakieś wysokie koszty. Ponieważ po pierwsze brak funduszy, a po drugie gdybym już je posiadał to wolałbym zainwestować w upgrade do modelu S2II. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa lata miałem lampę Unison Research S6 na lampach El34 i z BMN grało to jak dla mnie super.  Kiedyś słyszałem u kogoś BMNy z lampą MingDa na lamapch 845 i też było fajnie. Jak napisał Mikelas mam teraz hybrydę Lectora ZXT70 do BMNów i nic więcej mi nie trzeba.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jaroslaw74 napisał:

umówiłem się z Panem Bogdanem i  pojechałem ze swoją Silver Luną , po 2 godzinach wyjechałem z Beszelami 2. Rewelacyjnie zgrały się z lampą. Faktem jest , że również kable mają swój udział w odbiorze muzyki.

Witamy w klubie ? 

Miłego słuchania.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jaroslaw74 napisał:

umówiłem się z Panem Bogdanem i  pojechałem ze swoją Silver Luną , po 2 godzinach wyjechałem z Beszelami 2. Rewelacyjnie zgrały się z lampą. Faktem jest , że również kable mają swój udział w odbiorze muzyki.

Hej a miałeś okazję słuchać Beszele innych modeli czy tylko ten jeden? 

Stoję przed dylematem czy brać Beszele 2 czy 3. Pomieszczenie (jedno mam 20m drugie 40m ale w nim grają trójdrożne s16hz) nadaje się zarówno do monitorów jak i podłogówek. Zastanawia mnie czy 22cm midwoofer odtwarza średnie tony równie dobrze jak 18cm midwoofer. W Credo s16hz mam taki głośnik ale on tylko bas gra a nie średnie... Waham się też nad wysokotonowym, pan Bogdan z BMN pisał mi, że Satori berylowy gra najszczegółowiej, illuminator górę łagodną a Crescendo coś pomiędzy. Lubię szczegółowość bardzo dużą, byle nie męczyła i nie była zbyt sterylna. 

 

Ktoś porównywał w jednym odsłuchu Beszele 2 i 3?

Macie jakieś przemyślenia odnośnie porównania wysokotonowców w BMN? 

Z góry dzięki za rady.

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.