Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, ciszyn11 napisał:

Dokładnie. U mnie wzmacniacz dwa razy droższy od kolumn i zaręczam, że dźwięk jest topowy. Robiłem sparingi z kolumnami w cenie 20-30tys zl i tylko się uśmiechałem. Ceny kolumn dzisiaj są chore patrząc na to co oferują dźwiękowo

Z tą kasą to może trochę nie trafiony komentarz. Bardziej chodziło mi o sparowanie sprzętu na zbliżonym poziomie.

Sam korzystam z kolumn krajowych manufaktur więc wiem o czym mówicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

To mój pierwszy post proszę więc o wybaczenie jakiś niedociągnięć. Od tygodnia jestem posiadaczem Ex2 i muszę przyznać że kolumny mają potencjał. Podłączone do Marantza PM 8000 grają fajnie. Ale zdecydowałem się na zakup po tym jak usłyszałem ich możliwości z lepszym wzmacniaczem i źródłem. Wtedy pokazują klasę. A przecież to średni model manufaktury z Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rafal735r napisał:

Dla mnie nie musisz pisać takich oczywistości. Po co to robisz? Dobrze wiem że BMN muszą być zasilone dobra elektronika itd. Pisałem o tym dawno temu, a teraz mnie pouczasz co ja mam pod kolumny podłączać. Przemysl dwa razy następnym razem co napisać,albo pisz to w stronę ludzi, którzy dopiero zaczynają przygodę z audio czy BMN

Ja Ciebie nie pouczam, a ty przestan ustawicznie odbierac opinii innych uzytkownikow jako atak na twoja osobę. 

Co z toba jest nie tak??? 

Zluzuj majty gosciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gzol napisał:

Bardzo dobry pomysł, też na taki wpadłem?. Na realizację muszę trochę poczekać.  Ale to moje dywagacje które nie wnoszą nic do tematu.

Miałem EX2. Z PM7200, bylo ok, bez kompleksow z „metkowcami” dużo droższymi. Na spokojnie poszukaj, słuchaj, bo one sa w stanie zagrać sporo lepiej niż z tym marantz co masz, zmiana z nowym wzmakiem musi byc zauwazalne konkretnie, bo jak ledwo to slyszysz to nie kupuj, szkoda kasy. Ja polecam poszukać coś w klasie D, mialem obawy majac wczesniej A i AB, ale nieslusznie bo D moze byc muzykalna, naturalna, a przy tym miec sporo dynamiki i detali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Ja Ciebie nie pouczam, a ty przestan ustawicznie odbierac opinii innych uzytkownikow jako atak na twoja osobę. 

Co z toba jest nie tak??? 

Zluzuj majty gosciu

Po pierwsze to nie jestem żadnym twoim "gościem".

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację LOBO_M. Ten zestaw z którym słuchałem/ przedwzmacniacz i końcówka/ to kwota ok. 4k i jest

prawie dwukrotnie wydajniejszy prądowo. Gra co prawda w klasie AB ale różnica w dźwięku była wyraźna

w każdym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Panowie. Muzyka łagodzi obyczaje. Posłuchajcie tego, koniecznie wieczorem. Dla mnie opad szczęki:

Ja ze swojej strony zaproponuję byście posłuchali na swoim sprzęcie (nie ważne z jakimi klockami, sznurkami i paczkami) pary piosenek, zespółu Rare Bird w utworze "You're lost", który powinien zostać równie wielkim przebojem, co Led Zeppelin - Stairway To Heaven, ale nie został... I wyciągnijcie wnioski ?!?!?!?

P.S.

Czasami zdarza mi się czytać różne przykrości - także i na tym forum - i zastanawiam się, co jest takiego w człowieku, że tak trudno jest jemu pomyśleć, że przecież inni mają zupełnie inne zdanie, inną sytuację materialną, rodzinną, zdrowotną, czy społeczną... Oczekują na innym poziomie wrażeń, emocji, doświadczeń, czy choćby dźwięków/muzyki... Ktoś jest bardziej bezpośredni - to źle, jest bardziej wycofany - to źle, jeździ francuskim autem - to źle... Ja pie...rdziu! 

Pisałem o tym kiedyś i kolega @ciszyn11 także dostrzega i proponuje - niech MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE !!!

P.S. 2

A swoją drogą, przeczytałem wcześniejsze posty i proponuję zdecydowanie więcej dystansu, bo szkoda nerwów na nasze, jakże narodowe - czy też indywidualne - kompleksy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis gościł u mnie kolega @dedal75. 

Było trochę żelaza, ale czasu mało. Posłuchaliśmy w sumie trzech wzmacniaczy, ale w zasadzie skupiliśmy się na DAC. Był mój Teac UD-505, RME Marka i jeszcze Electrocompaniet ECD1. A i jeszcze włączyłem na szybkiego CD po lampizacji @McGyver. Wszystkie porównania były na kolanie na szybko ?, ale różnice były słyszalne od ręki, więc nie było nad czym się zastanawiać.

Może Dedal coś skrobnie od siebie. Ciekawy jestem jak wypadnie u niego wzmacniacz AVM, bo wziął do siebie na małe testy. 

Dzis gościł u mnie kolega @dedal75. 

Było trochę żelaza, ale czasu mało. Posłuchaliśmy w sumie trzech wzmacniaczy, ale w zasadzie skupiliśmy się na DAC. Był mój Teac UD-505, RME Marka i jeszcze Electrocompaniet ECD1. A i jeszcze włączyłem na szybkiego CD po lampizacji @McGyver. Wszystkie porównania były na kolanie na szybko ?, ale różnice były słyszalne od ręki, więc nie było nad czym się zastanawiać.

Może Dedal coś skrobnie od siebie. Ciekawy jestem jak wypadnie u niego wzmacniacz AVM, bo wziął do siebie na małe testy. 

Edit. Dobra, widzę że cytowanie nazw użytkownika chyba nie działa przez dodanie @ przed nick. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Dzis gościł u mnie kolega @dedal75. 

Było trochę żelaza, ale czasu mało. Posłuchaliśmy [...]

Chyba jednak kupię auto, bo Żona marudzi, czym będziemy jeździć w "Nasze miejsca"... Na koncerty... A wówczas poodwiedzam kolegów z forum!!!! Posłuchamy, jak grają u Was BMNy... W Thornie było ciekawie, a w Borach rewelacyjnie...

Słuchajcie muzyki, tudzież radia - właśnie Piotr Kaczkowski "pieści uszy" naprawdę dobrą muzyką w R357... A może jeszcze coś na późny wieczór.. Tylko czy oglądać, czy tylko słuchać???

copy 960x640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVM Jeszcze nie podłączony . 

Po powrocie od Ciebie szybki obiad i wyjście na sanki ? i wieczorem już weny mi zabrakło jutro przed południem podepnę .

Dzięki za gościnę . Pzdr

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Beszele 2, mam wzmacniacz lampowy Silver Luna. Aktualnie jestem na etapie poszukiwania odtwarzacza sieciowego (Tidal, radio internetowe). Mam pytanie do forumowiczów, jaki odtwarzacz polecacie? Nie wykluczam zakup odtwarzacza z rynku wtórnego.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pioneer N70AE, bardzo sobie chwalę, zarówno jeśli chodzi o brzmienie, jak i obsługę i funkcjonalność. Z tym, iż od Pioneera już od miesięcy nie było dostaw do dystrybutora, więc aktualnie raczej pozostają egzemplarze z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound Node 2i. Genialne oprogramowanie i dzwięk bardzo przyjemny. A poprzez zewnetrzego Daca jest już super. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaroslaw74 napisał:

Dzień dobry

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Beszele 2, mam wzmacniacz lampowy Silver Luna. Aktualnie jestem na etapie poszukiwania odtwarzacza sieciowego (Tidal, radio internetowe). Mam pytanie do forumowiczów, jaki odtwarzacz polecacie? Nie wykluczam zakup odtwarzacza z rynku wtórnego.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

 

Polecam Ci Yamahe WXC-50 fajnia aplikacja , bardzo stabilna i gra świetnie . obsługuje możliwość regulacji głośności a nawet tonów bas, srodek i wysokie , ma nawet funkcje sleep timer (co jest dla mnie ważne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaroslaw74 napisał:

Dzień dobry

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Beszele 2, mam wzmacniacz lampowy Silver Luna. Aktualnie jestem na etapie poszukiwania odtwarzacza sieciowego (Tidal, radio internetowe). Mam pytanie do forumowiczów, jaki odtwarzacz polecacie? Nie wykluczam zakup odtwarzacza z rynku wtórnego.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

 

Dodam jeszcze , że zależy mi aby był DAB+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak tu wspomniane wcześniej, niedziela a w sumie 3 godziny niedzieli spędziłem na herbatce u  @rafal735r

Nie było specjalnie w planach  odsłuchów , a raczej typowo koleżeńska wizyta,przywiozłem Dac Rme żeby z pustymi rękoma nie przyjeżdżać ? wolałbym jakiś kilkuletni trunek ? ale zdrowie i  90km do domu nie sprzyjało by się wyluzować na maksa .

Kilka klamotów podpielismy , jeden nawet przygarnalem na kilka dni ,wspomniany AVM granie na przyzwoitym poziomie .

Mogę powiedzieć że w moim dość słabym akustycznie pokoju jest gorzej , a zmieniły się kolumny źródło i dla ścisłości przewody .

Jednak różnica między moim Berges a Rafała Beszele jest widoczna ,WARTO- jak się ma kaskę ,ja nie mam więc nie myślę o upgrade.

Napewno są różnice w ustawieniu ,miejscu odsłuchowym i ogólnie pomieszczeniu , nie umiejszajac Beszelom dźwięk ewidentnie na +.

Zaskoczył mnie CD zlampizowany przez @McGyver no bezpośrednio wpięty do wzmaka robił robotę . 

I tyle ? ,nie będę się tu rozpisywać , miło spędzony czas .?

Dodam tylko że ja zrobiłem reset systemu i główki? , zostawiam na razie Bergesy resztę sprzedałem już prawie i nie wiem co dalej ? zresztą kasy na nic przyzwoitego może i nie starczy  .Pzdr 

 

 

 

 

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dedal75 napisał:

Zaskoczył mnie CD zlampizowany przez @McGyver no bezpośrednio wpięty do wzmaka robił robotę . 

A słuchałeś lampowego DACa McGyvera? Protagonist nazwa, w różnych wersjach. Mam maksymalną z jakimiś super kondensatorami, a lampki w środku 2x ecc88 Amperexa Bugle Boye. Świetne rozdzielcze i równocześnie nasycone barwowo źródło, dużo szczegółów ale i "mięsa", separacja, przestrzeń. Nie wiem czy niższe wersje grają równie dobrze. Świetny DAC! Naprawdę utalentowany twórca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ricardozamora napisał:

A słuchałeś lampowego DACa McGyvera? Protagonist nazwa, w różnych wersjach. Mam maksymalną z jakimiś super kondensatorami, a lampki w środku 2x ecc88 Amperexa Bugle Boye. Świetne rozdzielcze i równocześnie nasycone barwowo źródło, dużo szczegółów ale i "mięsa", separacja, przestrzeń. Nie wiem czy niższe wersje grają równie dobrze. Świetny DAC! Naprawdę utalentowany twórca.

Mięso jest, wszystko jest nasycone itd tylko dla mnie szczególne góra pasma była nieco mało klarowna. Ale w sumie porównanie było do DACów za parę tysięcy więc w zasadzie nie ma co narzekać. Raczej trzeba by było porównać z tym DAC co ty masz. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersję słuchałeś? Z jakimi lampami? bo tutaj zmiana lamp na inne i już wyraźna zmiana, chyba Amperexy są najbardziej do tego polecane. 

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Ale w sumie porównanie było do DACów za parę tysięcy więc w zasadzie nie ma co narzekać.

Ale Protagonist nie jest budżetowy (w sensie, że nie niska półka cenowa). Kilka lat temu w zależności od wersji, ceny chyba od 5 do 10k. Teraz jakie są, jakie mają ceny i czy są w ogóle, nie wiem. Także to, że zje większość daców za kilka k nowych, to nic takiego, tu można pewnie porównywać z półką ciut wyższą. 

Teraz z daców mam jeszcze tylko North Star Deisgn 192. Bardzo fajny dac, ale Protagonst zjada go natychmiast w każdym aspekcie. NS jest trochę męczący w górnym paśmie, tzn. nie to, że za ostro czy coś, ale dźwięk jest mniej przyjemny niż mógłby, a szczegóły na górze są ale ciut suche.  

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ricardozamora napisał:

A jaką wersję słuchałeś? Z jakimi lampami? bo tutaj zmiana lamp na inne i już wyraźna zmiana, chyba Amperexy są najbardziej do tego polecane. 

Jakieś tanie Tesle. Kiedyś bawiłem się w zmianę lamp w DACu Music Hall. Chyba najbardziej mi się podobała Siemensa, ale z tych Tańszych uważam że Tesle są OK. 

Jeszcze miałem na lampach Blacknote DAC30, ale już nie pamiętam co tam siedziało. Pamiętam że 4 sztuki. 

17 minut temu, Ricardozamora napisał:

 

Ale Protagonist nie jest budżetowy (w sensie, że nie niska półka cenowa). Kilka lat temu w zależności od wersji, ceny chyba od 5 do 10k.

Porównanie było do lampizowanego CD. Tak jak jest napisane wyzej. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ricardozamora napisał:

Konkrety, inaczej te porównania nie mają za bardzo wartości poznawczej.

Wartości, ale dla kogo? Spotkanie było raczej spontaniczne i bez ciśnienia. Ale jakieś wnioski zostały wyciągnięte. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.