Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już prawie kupiłem Yamahę AS 1100. Podobają mi się wzmacniacze z wycieraczkami i podobno jest bardziej muzykalna od starszych modeli AS 1000/2000, ale uświadomiłem sobie, że za bardzo nie mam miejsca na tak duży gabaryt. AS 2000 też jest ciężka, ale niższa i zmieściłaby się u mnie do wnęki na półce. Czyli jeśli zdecydowałbym się na Yamahę to raczej 1000/2000. Może by jakoś inne klocki w systemie poprawiły tę muzykalność, jeżeli rzeczywiście jej brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, karfied napisał:

Ja już prawie kupiłem Yamahę AS 1100. Podobają mi się wzmacniacze z wycieraczkami i podobno jest bardziej muzykalna od starszych modeli AS 1000/2000, ale uświadomiłem sobie, że za bardzo nie mam miejsca na tak duży gabaryt. AS 2000 też jest ciężka, ale niższa i zmieściłaby się u mnie do wnęki na półce. Czyli jeśli zdecydowałbym się na Yamahę to raczej 1000/2000. Może by jakoś inne klocki w systemie poprawiły tę muzykalność, jeżeli rzeczywiście jej brakuje.

Takie upychanie w szafki to nie za dobry pomysł. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę? Zrobiłem otwory w tylnej ściance tej wnęki, dla lepszego  przepływu powietrza, ale i tak lepiej byłoby postawić wzmacniacz na wierzchu. I liczę się z tym, że tak będę musiał docelowo zrobić, bo raczej mam na oku wzmacniacze z klasy A/AB a te dosyć grzeją. Wtedy będę musiał zrobić miejsce i powiesić TV, a gdyby to była ponad 20 kg Yamaha AS, też jeszcze jakoś wzmocnić cienki blat tej szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dedal75 napisał:

@karfied kupujesz jakiegoś wzmaka ? Czy już stoi coś nowego ? .  Pzdr

Jak będę miał coś nowego to dam znać ? Na razie tylko się rozglądam i chodzi mi po głowie najbardziej MF m5si i Haiku Audio Sol II Signature, ale nowe przekraczają mój budżet. I też Yamahą AS 1000 i powyżej jestem zainteresowany. Nie wiem, może to będzie jeszcze jakaś inna marka i coś tańszego. Póki co jestem zadowolony z tego co mam.

Wczoraj był u mnie kolega, wielki meloman i dla niego ten czas, który u mnie spędził słuchając muzyki był muzyczną ucztą ? Nie spieszę ze zmianą wzmaka. Kilka aspektów brzmieniowych chciałbym na pewno poprawić, ale przy tym co jest mogę też już mieć dużo frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMN S2 II (zwrotnica Beszele, terminale Beszele Pro), CA A500, DAC Nostromo Wolf2 (wersja rozszerzona), Raspberry Pi 4 + nakładka Pi2AES (zasilacz impulsowy meanwell) i Tidal HiFi. Kabel gł. Chord Clearway, IC Vandamm Classic, koksjalny Prolink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, co byłoby lepszym wyborem jeśli chodzi o stereofonię, lokalizację, separację, scenę - Ex3 II (Scan Speak + Seas 180mm) czy Audio Physic Classic 5?

Chcę dobrać coś do zmudowanego Nada 355 w 15m2. Szukam w miarę równego brzmienia... no, delikatnie ocieplonego, ale nieciemnego, z naciskiem na wymienione w pierwszym zdaniu aspekty. Chciałbym się zamknąć w 5000zł za nówki lub używki.

Może ktoś z Was słuchał jednych i drugich, a jak nie to nawet teoretycznie, subiektywnie.

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te aspekty  brzmienia które wymieniłeś to , NAD posiada ? Pzdr 

Jakie kolumny do tej pory grały z tym Nadem i z czym porównywałeś ten wzmacniacz?

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

Jak myślicie, co byłoby lepszym wyborem jeśli chodzi o stereofonię, lokalizację, separację, scenę - Ex3 II (Scan Speak + Seas 180mm) czy Audio Physic Classic 5?

Nie słuchałem Audio Physic Classic5, ale jeśli chodzi o BMN, są to aspekty które mnie właśnie ujęły już na modelu F2, którego pierwszego słuchałem. Do tego przekaz jest naturalny, można powiedzieć żywy. Ale jak wiadomo na to mają wpływ nie same głośniki, ale też ważna jest budowa kolumny, zastosowana elektronika i umiejętność strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu powinni ewentualnie wypowiedzieć się użytkownicy tego NADa.

Jednak z doświadczenia wiem że dany sprzęt gra inaczej w różnych pomieszczeniach , odbiór i jego opis też jest uzależniony od słuchacza a na dodatek modyfikacja Pana Mudy do którego nic nie mam jednak są zachwyty jak i określenia że to psucie nie poprawianie .

Więc dopuki nie odsluchasz sam  to się nie przekonasz .

Ja w NADzie nie zauważyłem super sceny i precyzji lokalizacji stereofonii na wysokim poziomie , gra przyzwoicie taki średniak w dobrym tego słowa znaczeniu , Atoll in 200  zdecydowanie lepiej sobie radzi z dźwiękiem dodam tylko że TO MOJA OPINIA i był to NAD 372 i bez tej mega poprawy w formie modyfikacji. 

Tyle ode mnie. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dedal75 napisał:

[...] Jednak z doświadczenia wiem że dany sprzęt gra inaczej w różnych pomieszczeniach , odbiór i jego opis też jest uzależniony od słuchacza a na dodatek modyfikacja Pana Mudy do którego nic nie mam jednak są zachwyty jak i określenia że to psucie nie poprawianie [...] Więc dopuki nie odsluchasz sam  to się nie przekonasz [...] Ja w NADzie nie zauważyłem super sceny i precyzji lokalizacji stereofonii na wysokim poziomie , gra przyzwoicie taki średniak w dobrym tego słowa znaczeniu[...]

Odniosłem podobne wrażenie, już moja AX-892 pokazała ciekawsze brzmienie, większą scenę i głębię, chociaż mnożna się przyczepić do delikatnie słabszej kultury prezentacji z jej strony co do NADa C356 BEE, z którym ją porównywałem - ale to moje odczucie. Dopiero sprzęty w okolicy 7k i powyżej pokazują, co potrafią zaprezentować BMNy. Poniżej jest więcej zabawy z akustyką, kabelkami i ogólna loteria... Ale można znaleźć i niedrogi wzmacniacz i BMNy potrafią MEGA zaskoczyć bardzo kulturalnym dźwiękiem!!!

Właśnie NAD C356 BEE vs. Yamaha AX-892 okazał się delikatnie zmulony w przekazie, ale to może się podobać... Poza tym AX-892 schodziła niżej, prezentowała każde pasmo w szerszej rozpiętości, była ekspresyjniejsza/radośniejsza i idealna do prawie każdego gatunku muzyki. NAD okazał się takim spokojniejszym, cichszym i zdecydowanie wycofanym w średnicy wzmacniaczem dla muzyki jazzowej, bluesowej i popowej - jak dla mnie - od Yamahy.

Wypożycz, posłuchaj, oceń... Być może już u Ciebie zostaną?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go testowalem również jako końcówkę mocy za pre robiły Atoll St200 , RME adi2 DAC fs i pasywka DIY . Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dedal75 napisał:

A te aspekty  brzmienia które wymieniłeś to , NAD posiada ?

Na pewno nie są to jego znaki rozpoznawcze, ale podobno nie jest to najgorszy poziom w tej półce.

 

16 godzin temu, dedal75 napisał:

Jakie kolumny do tej pory grały z tym Nadem i z czym porównywałeś ten wzmacniacz?

Teraz grają Zensor 5. Nada bezpośrednio nie porównywałem z niczym. (EDIT: w sumie to z Yamaha 685)

Pomijając jakieś zamierzchłe czasy. Miałem wcześniej Aurora 700 z Yamaha 685. Było za ciemno, za mało rozdzielczo i dół (może za małe pomieszczenie a może Aurory tak mają) zalewał mi średnicę. Dużo smaczków im uciekało. Pożyczałem do tych paczek Cyrus One, Atoll in80se, Camrbidge cxa61. Z cxa61 w miarę podobało mi się, ale pomyślałem że nie będę wad kolumn leczyć wzmakiem za ponad 4k. 

Wymieniłem Aurora 700 na Zensor 5 (testując po drodze Tannoy Mercury v4) i było w miarę fajnie, ale z tą 685 trochę za dużo skraju góry, mało dołu i okolice wyższego środka schowane.

Kupiłem Nad 355, który ogarnął górę, trochę załatał spadek na wyższym środku - choć wydaję mi się że niecały, poprawił dynamikę, rozdzielczość i podbił dół.

Moim zdaniem ten Nad daje napompowany dół, gra dosyć mocno wyższym środkiem, z w miarę  neutralną górą. Dynamika na dobrym poziomie w tym przedziale cenowym. Jeszcze go nie mudowałem, ale z tego co rozmawiałem z ludźmi którzy to robili mam nadzieje na wyrównanie pasma w jakimś tam stopniu i ogólną poprawę.

Można powiedzieć, że teraz brzmienie podoba mi się, ale chciałem z kolumnami skoczyć poziom wyżej.

Zaznaczam że to wszystko to moja subiektywna opinia z mojego pomieszczenia. W pokoju mam panele z wełny na pierwszych odbiciach za głową i za kolumnami. Akustyką przed zmianami jeszcze będę się bawić. Nie jestem mega osłuchany, ale myślę że ucho jakieś tam mam.

Długi post, sorry ?

12 godzin temu, dedal75 napisał:

 

 

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sporo niskich jest , ale bardziej przeszkadzają mi przybrudzone wysokie tony.

A próbowałeś rozpiąć zwory i wykorzystać tylko końcówkę mocy ?

Jeśli nie ,to zabawa przed tobą ? . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy on na razie jest podpięty cały czas jako końcówka do Yamahy 685, a ona gra jako źródło również w muzyce. Z racji tego że Nad ma słabej jakości pre, źródło kupię dopiero po modzie. Będzie to Node 2i, bo ma regulację głośności - muszę jakoś pogodzić kino i stereo.

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeczytałeś to gdzieś czy faktycznie nie pasuje Ci dźwięk NADa jako integry ? 

Często się słyszy o kiepskich pre , też w Atollu. , więc po co kupować integre , trzeba kupić końcówkę mocy i lepsze pre od innego producenta ?

Teraz wykorzystujesz pre Yamahy i ciężko przyznać że jest lepsze niż w  Nadzie  , no ale każdemu podoba się coś innego .

Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ? ale wszędzie się o tym mówi to zakładam że to prawda. Zakładam, że nad będzie lepszym wzmakiem po modzie, a ludziom nie podoba się to że znika firmowe granie Nada czyli ten podbity dół i wyższy środek. A widziałeś ogólnie niezadowolonych userów po modzie Nada? Ja w sumie chyba nie widziałem.

Tylko na Allegro widziałem usera, który nie słyszy różnicy w streamarze Pioneera.

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał.to usłyszeć od Ciebie ?

Masz porównanie pre z ampitunera Yamahy + końcówka mocy Nad vs Nad Integra . 

I co Ci wyszło ? ?  Pzdr 

Ps 

Mam w garażu 2 Dodge Viper jeden automat drugi manuał.

Ale krąży opinia że Dodge ma kiepskie manualne skrzynie biegów więc jeżdżę tylko automatem ?

Nie uważasz że to trochę śmieszne ? .?

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyszło, bo nie testowałem ?

Z wiarygodnością testu może być problem bo zamiast jednej zwory mam jakiś drut, a wolnego interkonekta brak.

A mocno Ci zależy na usłyszeniu tego ode mnie? ?

 

nadddddddddddddd.png

Poza tym nie mam przecież innego źródła to musiałbym i tak z Yamahy wyjść tym pre outem.

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.