Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, dedal75 napisał:

trzeba kupić końcówkę mocy i lepsze pre od innego producenta

Żart czy nie, ale pewnie tak by było najlepiej, ale to nie są tanie rzeczy ? :D

Z drugiej strony też niektórzy mawiają że im więcej oddzielnych elementów w torze tym większe prawdopodobieństwo zakłóceń (?) ? ?

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem ostatnio Atolla am200se za 2700 więc to nie jakiś kosmos.

Co do dodatkowych elementow w torze sam rozdzieliłeś Nada i zastosowałes zewnętrzne pre ? 

Mawiają ? ,a Twoje ucho się nie liczy ?

W takim razie kupujmy wszyscy All in one ? i problem z głowy . Pzdr

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no żarcik :p 

Mówicie że nie osiągne tego co chcę z nadem, szkoda... Zweryfikuję.

Na razie  większy skok odczuje na zmianie kolumn i źródła. 

No i sprawdzę co ta przeróbka mudy zmieni, a kiedyś pewnie trzeba będzie kupić inny wzmacniacz.  

 

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że z Nadem tego nie osiągniesz tylko czy na pewno to jest Twoje granie. 

Zastanawia mnie tylko ta modyfikacja . Na pewno pozbywasz się regulacji tonów i co jeszcze ?

Może lepiej kupić streamer z pre i spiąć  z końcówką mocy a nie grzebać we wzmacniaczu ,no ale to moje zdanie . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, JaZzGot87 napisał:

Ale bez takich proszę.

Ale rafał ma racje, w cenie tych dali, kolumny z małych nazwijmy to manufaktur w tej cenie graja duzo lepiej. Moje poprzednie kolumny BMN EX2, grały lepiej niż KEF R900 za 16tys, testy na sprzęcie sąsiada, podłączone na jego zestawie i puszczane naprzemiennie A/B, obaj stwierdzilismy ze moje graja detaliczniej, czysciej, bardziej melodyjnie.

to nie jest nic odkrywczego i nie ma co się obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X lat temu był bum na Zensor Ale 7 i już wtedy było mówione że 5 to troszkę biednie się zachowują przy większym bracie a co dopiero w wyższym budżecie .

Nikt tu pewnie nie twierdzi ,a tym bardziej ja ze nie  czerpiesz przyjemności podczas odsłuchu  Z5 ale raczej nie masz porównania do jakiegoś referencyjnego systemu byś mógł stwierdzić iż Twój zestaw zachowuje się lepiej lub gorzej w pewnych aspektach brzmienia .

Opieramy się tylko na Twoim zadowoleniu . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jestem nakręcony. Pożyczę i sam się przekonam. 

Czy Waszym zdaniem nie znajdę nic lepszego w używkach do 5k od nowych bmn do 5k? Które bmn polecacie sprawdzić w tej cenie? Podłogowe do pom 15m².

P.S kozak opcja z upgradem też. Bardzo mi się podoba taka polityka. 

@rafal735rTy jak dobrze pamiętam robiłeś upgrade. Jak to tam cenowo wychodzi i co robiłeś dokładnie?

12 godzin temu, dedal75 napisał:

Zastanawia mnie tylko ta modyfikacja . Na pewno pozbywasz się regulacji tonów i co jeszcze ?

Tak opisuje muda na allegro:

1677210856_Screenshot_20210309-1833132.thumb.png.b5ce00710d746d18f00eac312a27766d.png

Z resztą masz masę info i opinii tu na forum. Ja dużo nie czytałem w sumie. Z dwoma osobami na pw tylko pisałem. 

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 06:27, dedal75 napisał:

Zastanawia mnie tylko ta modyfikacja . Na pewno pozbywasz się regulacji tonów i co jeszcze ?

Posiadam NAD C356 po modzie "muda44". Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę śmiało pytać.

Po modze NAD 356 to dobry, muzykalny wzmak za niewielkie pieniądze.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie wymiana NAD-a na coś w wyższej półki. Jednak chcę wiedzieć ile muszę wydać by usłyszeć znaczącą poprawę w brzmieniu?

Dlatego też wypożyczyłem tak do porównania Exposure 2010S2D (swego czasu kosztował ponad 5tys). Powiem tylko tyle że nie spodziewałem się aż takiej różnicy ...  i to na korzyść NAD-a 356! Exposure okazał się gorszy w każdy aspekcie brzmienia, oprócz kontroli i dynamiki basu - tutaj Exposure okazał się lepszy. Jednak ogólnie 2010S2D brzmiał jakby sztucznie i technicznie, brakowało mu muzykalności NAD-a. Wysokie tony, średnica i wybrzmienia basu, w tym wszystkim lepszy okazał się NAD. Ale jak to wiadomo są różne systemy i preferencje brzmieniowe. Moim skromnym zdaniem Exposure 2010S2D powinni sprawdzić miłośnicy cięższych gatunków muzycznych, tutaj może być OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przemyślenia , Nad mnie nie interesuje zupełnie . Sprzedałem ostatnio końcówkę i streamer Atolla i jestem na etapie wyboru ale totalnie nie mam weny by cokolwiek działać? .Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, urkoni napisał:

śmiało pytać

A jak u Ciebie z akustyką i lokalizacją instrumentów? Akustyka ogarnięta czy gołe ściany na odbiciach? Symetria względem pomieszczenia zachowana? Wielu ludzi olewa temat akustyki, a wierzcie lub nie,  to bardzo dużo zmienia w lokalizacji, dynamice, rozdzielczości.  Jak ogarnięta to powiedz o lokalizacji. Słyszysz coś między środkiem sceny a kolumnami czy wszytko się dzieje na środku i na kolumnach? 

Czego słuchasz? 

@rafal735rnie mówię tego złośliwie ale trochę zabawnie zabrzmiał pocisk z twojej strony w Z5 jak wcześniej widziałem twoje foty z gołymi ścianami za kolumnami i wpisy że kolumny stoją 30cm od ściany.

Może już pracowałeś od tamtej pory nad akustyką? Jak nie to polecam. Można się zdziwić. 

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

 

@rafal735rnie mówię tego złośliwie ale trochę zabawnie zabrzmiał pocisk z twojej strony w Z5 jak wcześniej widziałem twoje foty z gołymi ścianami za kolumnami i wpisy że kolumny stoją 30cm od ściany.

Może już pracowałeś od tamtej pory nad akustyką? Jak nie to polecam. Można się zdziwić. 

Nie potrzebuję, nie słucham tak głośno żeby jakieś odbicia mnie irytowały. Zresztą nawet przy wysokich głośnościach żadnych nie stwierdzam. Poza tym BMN nie są tak czułe na bliskość ścian jak inne kolumny. 

A co najważniejsze kartonowym kolumnom z marketu żadna akustyka nie pomoże. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rafal735r napisał:

Nie potrzebuję, nie słucham tak głośno żeby jakieś odbicia mnie irytowały. Zresztą nawet przy wysokich głośnościach żadnych nie stwierdzam. Poza tym BMN nie są tak czułe na bliskość ścian jak inne kolumny. 

A co najważniejsze kartonowym kolumnom z marketu żadna akustyka nie pomoże

nie zgodzę się , choć jeszcze do niedawna też myślałem że akustyka przy małych głośnościach nie ma aż takiego znaczenie, kilka dni temu moje stare małe kolumny kef wraz z chińskim wzmacniaczem klasy D z garażu i uruchomiłem w salonie gdzie mam jakąś adaptacją akustyczną, kilka kawałków i zaniosłem zestaw na strych, no i się zdziwiłem, dużo gorsze granie, a to przecież kartonowe kolumny. Więc akustyka ma znaczenie, zawsze

Na chłopski rozum, masz pusty pokój w nowym mieszkaniu, wchodzisz rozmawiać, nie krzyczysz i przecież jest straszny pogłos, wstawisz meble, sofę i już lepiej się rozmawia. 

Człowiek całe życie się uczy, chyba że nie chce....

 

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczuję potrzebę wieszania na ścianach ustrojów to, to zrobię. Na razie nie mam takiej potrzeby ani chęci. Pokój jest nie wielki i wystarczająco "zagracony". Nie wyobrażam sobie pchania jeszcze tu dodatkowych klamotów, na które nawet nie ma miejsca, ale dziękuję za troskę. 

Jak się przeprowadzę do większego lokum i będę miał problem z brzmieniem to będę kombinował. 

Obecnie 26cm na basie też sobie radzi całkiem nieźle w takiej klitce. Ale to raczej w ramach ciekawostki.

 

 

IMG_20210310_110425_edit_188258531536377_compress92.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JaZzGot87 napisał:

Ja już Tobie podziękuję. Także dzięki za dyskusję.  ?

Nie przejmuj się. Napiszę Ci na pocieszenie że kiedyś zachowywałem się tak samo. Jak ktoś "obraził" moje "zabawki" to też się obrażałem. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Panie Rafale, ja się nie obraziłem. Opinie ludzi którzy olali tak podstawą rzecz jaką jest akustyka są dla mnie mało wiarygodne. Nawet jeśli mieliby sprzęt za dziesiątki tysięcy. 

Wpis że nie potrzebujesz i że głośno nie słuchasz szczerze mnie rozbawił.

Pozdrawiam i życzę przyjemności z zestawu niekartonowego ?

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rafal735r napisał:

Jak poczuję potrzebę wieszania na ścianach ustrojów to, to zrobię. Na razie nie mam takiej potrzeby ani chęci. Pokój jest nie wielki i wystarczająco "zagracony". Nie wyobrażam sobie pchania jeszcze tu dodatkowych klamotów, na które nawet nie ma miejsca, ale dziękuję za troskę. 

Jak się przeprowadzę do większego lokum i będę miał problem z brzmieniem to będę kombinował. 

Obecnie 26cm na basie też sobie radzi całkiem nieźle w takiej klitce. Ale to raczej w ramach ciekawostki.

 

 

IMG_20210310_110425_edit_188258531536377_compress92.jpg

Jak wrażenia z tych Magnatów? Podobają mi się wizualnie. U mnie Tannoye na 12 calach potrafią znikać w pomieszczeniu jak monitory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, ciszyn11 napisał:

Jak wrażenia z tych Magnatów? Podobają mi się wizualnie. U mnie Tannoye na 12 calach potrafią znikać w pomieszczeniu jak monitory

No grają tak jak przeczuwałem, taki sztywny papier jest specyficzny. 26cm ale bas ma mniejsze zejscie jak 18cm w BMN. Ogólnie to aż takiej tragedii nie ma biorąc pod uwagę ich cenę. Jest dość podbity wyższy bas i niższa średnica przez co na początku jest wrażenie słuchania muzyki jak z katarem i zatkanymi uszami ? ewentualnie coś a'la korytarz ☺️ 

21 minut temu, JaZzGot87 napisał:

Nie Panie Rafale, ja się nie obraziłem. Opinie ludzi którzy olali tak podstawą rzecz jaką jest akustyka są dla mnie mało wiarygodne. Nawet jeśli mieliby sprzęt za dziesiątki tysięcy. 

Wpis że nie potrzebujesz i że głośno nie słuchasz szczerze mnie rozbawił.

Pozdrawiam i życzę przyjemności z zestawu niekartonowego ?

Jak posluchasz trochę więcej klamotów, czy to u siebie czy u znajomych z różnych przedziałów cenowych i w różnych pomieszczeniach wyciągniesz jakieś wnioski i dla siebie. Domyślam się że dla kogoś robienie piwnicy z pokoju to normalna sprawa. Jakby doskwierała mi akustyka i nie dało by się słuchać muzyki z przyjemnością to na pewno coś bym zmieniał. Domyślam się że jakbym wywalił z pokoju wszystko i zrobił go od podstaw pod pokój odsłuchowy ugrał bym więcej. Przepraszam że nazwałem twoje kolumny kartonowymi, ale tak nazywam kolumny popularnych producentów po parę tysięcy. Nie grają i nie chcą po prostu grać. 90% ostatecznej ceny tych konstrukcji to marze producentow i salonów. Na szarym końcu jest wkład materiałowy. Im szybciej ktoś to zrozumie tym lepiej. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo. Sporo osób modyfikuje w nich zwrotnice , żeby jako tako zagrały.

Co do akustyki, to ostatnio miałem okazję słuchać bąć co bądź cenionych kolumn Mezzo Utopii. Niestety wciśnięte w ścianę w małym pokoju z gołą podłogą z gresów zagrały fatalnie. Najgorzej było z basem- dudnił, przesłaniał średnie tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ciszyn11 napisał:

No to grubo. Sporo osób modyfikuje w nich zwrotnice , żeby jako tako zagrały.

 

Żeby trochę inaczej je zestroili to nawet nadały by się lepiej. Są mocno dynamiczne. Niestety ten wyższy bas trochę przeszkadza i specyficzna średnica. Ale to nie nowość, one tak grają. Ale suma sumarum mają swój urok i ciekawe czy nie wolałbym takich niezgrabnych pudel w tej cenie niż tych popularnych słupków czy monitorów. Jak się wrzuci jakiś kawałek z mocno lejącym basem w dolnym zakresie i rozjaśniona, szybką góra to wszystko się wyrównuje i jest całkiem nieźle ? 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

A jak u Ciebie z akustyką i lokalizacją instrumentów? Akustyka ogarnięta czy gołe ściany na odbiciach? Symetria względem pomieszczenia zachowana?

Pokój w którym słuchamy z żoną muzyki jest również pomieszczeniem gościnny i użytkowym. Pokój średnio zaadoptowany akustycznie: dywan, mnóstwo kwiatów (żona mówi że to one robią za ustroje akustyczne ?), sporo gratów, , trochę pianek akustycznych. Bardziej od lokalizacji instrumentów zwracam uwagę i lubię w dźwięku wielobarwność, dźwięczność, nasycenie, wybrzmienia, itp... 

Odnośnie akustyki to zgodzę się z kolegami LOBO_M oraz JaZzGot87, wiadomo jest to ważne żeby nie było zbyt dużo odbić dźwięku. Jenak tak jak kolega rafal735r również ne czuję na chwilę obecną potrzeby dodatkowej adaptacji akustycznej pokoju. Tym bardziej że jestem bardzo zadowolony z tego jakie dźwięki docierają do moich uszu z moich EX2 II  A warunki lokalowe mam takie, a nie inne i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Najważniejsze by muzyka cieszyła i niosła ze sobą nowe pozytywne doznania każdego dnia. Peace ✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.