Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, urkoni napisał:

Pokój w którym słuchamy z żoną muzyki jest również pomieszczeniem gościnny i użytkowym. Pokój średnio zaadoptowany akustycznie: dywan, mnóstwo kwiatów (żona mówi że to one robią za ustroje akustyczne ?), sporo gratów, , trochę pianek akustycznych. Bardziej od lokalizacji instrumentów zwracam uwagę i lubię w dźwięku wielobarwność, dźwięczność, nasycenie, wybrzmienia, itp... 

Odnośnie akustyki to zgodzę się z kolegami LOBO_M oraz JaZzGot87, wiadomo jest to ważne żeby nie było zbyt dużo odbić dźwięku. Jenak tak jak kolega rafal735r również ne czuję na chwilę obecną potrzeby dodatkowej adaptacji akustycznej pokoju. Tym bardziej że jestem bardzo zadowolony z tego jakie dźwięki docierają do moich uszu z moich EX2 II  A warunki lokalowe mam takie, a nie inne i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Najważniejsze by muzyka cieszyła i niosła ze sobą nowe pozytywne doznania każdego dnia. Peace ✌️

Ja u siebie odczułem poprawę brzmienia - ciągnący się bas, zlewające się przedziały pasm, które nakładają się na siebie, np. górny bas i dolna średnica, czy szorstkość średnicy, piaszczystość sopranów, itp. - zawieszając choćby obrazy, które są od wewnątrz wypełnione wełną, układając książki na półce za głową, dostawiając kwiaty przy oknie itp... Ale także usłyszałem poprawę i to ogromną po zmianie tylko samego wzmacniacza... Moon ACE po prostu trzymał wszystko w ryzach, przepięknie pokazywał różnobarwność pasm, wybrzmień instrumentów, prezentację instrumentów w konkretnej  lokalizacji (scena, głębia), czy podobnie, ale słabiej Lector ZXT70. Więc tak sobie myślę i uważam, że już sam - dobrej klasy - wzmacniacz już potrafi z akustyką zrobić porządek, co nie zmienia faktu, że pomieszczenie najczęściej psuje odsłuch. Mam także różną wysokość sufitu, co także ma znaczenie...

No i pomijam własne upodobania, które są naprawdę różne... Aczkolwiek bardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko Polo napisał:

Więc tak sobie myślę i uważam, że już sam - dobrej klasy - wzmacniacz już potrafi z akustyką zrobić porządek, co nie zmienia faktu, że pomieszczenie najczęściej psuje odsłuch. Mam także różną wysokość sufitu, co także ma znaczenie...

No i pomijam własne upodobania, które są naprawdę różne... Aczkolwiek bardzo ciekawe.

Jasne że dobrej klasy wzmacniacz poprawi jakość grania, ale akustyki nie poprawi. 
Mam wrażenie, że temat akustyki w audio, jest tak samo bagatelizowany jak sprawa rozgrzewki i rozciągania przy uprawianiu sportu. Jedno i drugie od bija się czkawką i powoduje że pieniądze w audio, a ciężka praca w sporcie nie są do końca wykorzystane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie akustyki, w niedalekiej przyszłości w takim pokoju będą grały beszele 2. Będą ustawione na dłuższej ścianie po lewej stronie. Czy mogą stać na komodzie (ustawienie blisko ściany ) czy raczej odsunięte ( wtedy w grę wchodzą standy)? Myślę że będą rozstawione w odległości około 2 metry. Niestety wymiary pokoju niepowalają. Oczywiście tak jak kolega Marko Polo pisał,  mam zamiar powiesić obrazy na ścianie.

Screenshot_20210309-162604_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LOBO_M pewnie masz rację ale w odniesieniu do amatorów  ? , lub samouków pseudo profesjonalistów HAHA. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jaroslaw74 napisał:

Odnośnie akustyki, w niedalekiej przyszłości w takim pokoju będą grały beszele 2. Będą ustawione na dłuższej ścianie po lewej stronie. Czy mogą stać na komodzie (ustawienie blisko ściany ) czy raczej odsunięte ( wtedy w grę wchodzą standy)? Myślę że będą rozstawione w odległości około 2 metry. Niestety wymiary pokoju niepowalają. Oczywiście tak jak kolega Marko Polo pisał,  mam zamiar powiesić obrazy na ścianie.

Screenshot_20210309-162604_Drive.jpg

Pytanie, czy Beszele 2 nie będą zbyt duże do tego metrażu (13m2)? Lepiej mogą się sprawdzić mniejsze Beszele 1, ale najlepiej zaciągnąć poradę u Pana Bogdana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LOBO_M napisał:

Jasne że dobrej klasy wzmacniacz poprawi jakość grania, ale akustyki nie poprawi. 
Mam wrażenie, że temat akustyki w audio, jest tak samo bagatelizowany jak sprawa rozgrzewki i rozciągania przy uprawianiu sportu. Jedno i drugie od bija się czkawką i powoduje że pieniądze w audio, a ciężka praca w sporcie nie są do końca wykorzystane. 

Tak, dobry wzmacniacz akustyki nie poprawi, ale jakość odsłuchu może i czasami to nawet wystarcza do poprawnego i komfortowego słuchania, bez zmęczenia, dudnienia, pogłosów itp. Tak się zastanawiam, jak by się słuchało w mocno wytłumionym pomieszczeniu, bo mam wrażenie, że te dźwięki mogą męczyć, jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do takiego słuchania???

Dobrać odpowiednie elementy do poprawy akustyki w pokoju w bloku, to walka z wiatrakami - bo, albo brzydkie, duże, drogie, a i metraż często za mały... A słuchać z ciarami biegającymi po plecach jest fajowo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, urkoni napisał:

Pytanie, czy Beszele 2 nie będą zbyt duże do tego metrażu (13m2)? Lepiej mogą się sprawdzić mniejsze Beszele 1, ale najlepiej zaciągnąć poradę u Pana Bogdana. 

Rozmawiałem przy zakupie, twierdził że będą ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, urkoni napisał:

Pytanie, czy Beszele 2 nie będą zbyt duże do tego metrażu (13m2)? Lepiej mogą się sprawdzić mniejsze Beszele 1, ale najlepiej zaciągnąć poradę u Pana Bogdana. 

Nie będą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marko Polo napisał:

Tak, dobry wzmacniacz akustyki nie poprawi, ale jakość odsłuchu może i czasami to nawet wystarcza do poprawnego i komfortowego słuchania, bez zmęczenia, dudnienia, pogłosów itp. Tak się zastanawiam, jak by się słuchało w mocno wytłumionym pomieszczeniu, bo mam wrażenie, że te dźwięki mogą męczyć, jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do takiego słuchania???

Dobrać odpowiednie elementy do poprawy akustyki w pokoju w bloku, to walka z wiatrakami - bo, albo brzydkie, duże, drogie, a i metraż często za mały... A słuchać z ciarami biegającymi po plecach jest fajowo!!!

Lazde pomieszczenie mozna za bardzo wygluszyc, przez co calkowicie niwelujesz poglos jak to jest w komorach pomiarowych. Po to wlasnie robi sie wstepne wyliczenia. Potem mozesz cos dolozyc, oceniasz stopien poprawy i decydujesz co dalej. Kolejny krok robisz pomiary i oceniasz czy ktores Hz maja tendencje do wzbudzania sie, bo przeciez kazd pomieszczenie tak jak i obudowa kolumn, maja swoja czestotliwosc rezonansowa, w mniejszym lub wiekszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprzętu pomiarowego i wiedzy to faktycznie błądzenie po ciemku, ale wydaje mi się że zamontowanie paneli na pierwszych odbiciach, dywan i symetria to taka podstawa :P

Edit: no i trójkąt równoboczny i żadnych stolików w nim. 

Odległości od ścian kolumn jak i sweetspotu też przydałoby się rozsądne zachować, no ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy, jak mamy małe pomieszczenia. 

 

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 20:07, JaZzGot87 napisał:

Co byś zaproponował? Może w używkach coś znajdę? 

Mialem kiedyś z5 i co ciekawe z yamahą 803 nie dało się tego słuchać natomiast z onkyo 8270 grały genialne  długo żałowałem że ten zestaw sprzedałem . a bmn odwrotnie z onkyo płasko i nudno z yamaha genialnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie

Nie chcialem z jednej strony rozpoczynac w klubie opisu podkladek pod kolumny, ale... czuje sie zobowiazany. 

Generalnie chcialem kupic omawiane wczesniej isoacoustic gaia II (do 54 kg zdaje sie). No ale cena zabija - okolo 2000 dukatow za kpl na dwie kolumny. Puklem sie zdrowo w łepetynę i dalem sobie spokoj. Szperalem szukalem i znalazlem porady kolegi Xajasa, ktory polecal zakupione na amazonie podkladki z elastomeru. Kazdy kolor przeznaczony jest dla jakiegos zakresu wagi. Policzylem wage kolumny i granitu i wyszlo mi okolo 32kg na sztuke. I tak zakupilem podkladki koloru bronzowego. Koszt smieszny bo z przesylka okolo 21 ojro. 

Podlozylem pod kolumny nie wierzac w jakies pozytywne dzialanie a tu BUM. 

To kuźwa działa, jest czyściej, slychać wyraźnie detale, basu jest troszke jakby mniej ale lepiej slyszalny, bardziej elastyczny. Tak jakby w koncu wyrownaly sie pasma, nie tracac nic z wysokiego zakresu. Nawet u mnie na nowej chacie, bez firan zaslon bez dywanu nastapila poprawa.

Nie potrafie pieknie opisywac zmian jak Marco czy Karol ale mozecie mi wierzyc ze podkladki zostaja. To chyba najlepszy tweak jaki zrobilem, a cena powoduje wybuch smiechu. 

Jak to sie mowi u anglo-sasow

highly recomended

ps. testuje wlasnie rca PAD museaus, ktory byc moze zostanie u mnie na stale, no i razem z tymi podkladkami jest wysmienicie. Zeby uprzedzic pytania, podkladki testowalem na wygrzanym juz kablu od Bogdana, wkladalem je i wyciagalem i jestem 100% pewien swoich odczuc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś kilka minut obcowałem z kolumnami Struss Classic w połączeniu z  Arcam Sa30 .

No myślę że zestaw interesujący. Pzdr 

 

URL=https://images90.fotosik.pl/486/ca766c6e1eca25ae.jpg]ca766c6e1eca25ae.jpg[/URL]

fa001285317283a8.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Szperalem szukalem i znalazlem porady kolegi Xajasa, ktory polecal zakupione na amazonie podkladki z elastomeru. Kazdy kolor przeznaczony jest dla jakiegos zakresu wagi. Policzylem wage kolumny i granitu i wyszlo mi okolo 32kg na sztuke. I tak zakupilem podkladki koloru bronzowego. Koszt smieszny bo z przesylka okolo 21 ojro. 

Podlozylem pod kolumny nie wierzac w jakies pozytywne dzialanie a tu BUM. 

Jak się nazywają i wyglądają te podkładki? Ciekawi mnie czy miałyby też zastosowanie pod kolumny podstawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej -myślałem że to misiowate granie ale żywo jest dosyć , pewnie dlatego że Kolega je miał z Chario Delphinus. Szpilka się odzywa czasem. Jest stopa na basie ,średnie przyzwoite , kilka razy się złapałem że w niektórych kawałkach fajnie to wszystko jest poukładane i odseparowane na scenie .

Trochę posłucham ,się okaże. 

Krótko się bawiłem narazie, z dziećmi siedzę a na dodatek jestem przeziębiony .Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Tidal dzis Foobar.

Łapie się znowu na dodatkowych smaczkach i muzykalności w niektórych utworach .

Ale coś mi nie pasuje ,nie mogę tego zlokalizować .

Nie jestem pewny ale wyższa średnica mnie drażni chyba i brak dociążenia na niższej .

Może takie upodobania i preferencje które nic wspólnego nie mają z naturalnością ale chyba nie o to tu chodzi a właśnie własny komfort odsłuchu 😏

Na pewno to inne granie niż Atolla ale czy lepsze z moimi Bergesami 🤔 

Chcialbym  odsłuchać jak najwięcej ale czy się uda 😏  żeby się poraz kolejny nie bujać .

Lista to :

Musical Fidelity M5si 

Roksan K3

Nuprime dac9 + Nuprime sta9 

Arcam SA 30

i może z  ciekawości Marantz pm 8006😘

Abrahamsen fajne klocki ale zależy do jakiej muzyki i z jakimi kolumnami.

Akustyka , jazz , blues myślę że tak. Pzdr

 

Ps mam nadzieję że przeziębienie mi przejdzie i będzie mi dane zweryfikować co napisałem 😁

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dedal75 napisał:

https://tidal.com/track/1976183

A ten kawałek na Abrahamsenach zagrał rewelacyjnie .

Bo ten kawałek jest obłędny. Ale u mnie też brzmi świetnie, może EQ 😉

W dniu 25.03.2021 o 12:26, dedal75 napisał:

Krótko się bawiłem narazie, z dziećmi siedzę a na dodatek jestem przeziębiony .Pzdr

To uważaj na siebie. U mnie zapalenie zatok okazało się covidem 🙄

I zdrówka życzę 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.