Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

PAD Musaeus RCA już zachwyca - grają około 120-130 godzin.

BMNy kolejny raz udowodniły, że są konstrukcjami umożliwiającymi prezentację tonów na wysokim poziomie i za każdym razem poziom ten rośnie, kiedy dostają prąd z dobrego źródła/wzmacniacza lub poprzez dobre przewody. Żona nawet jest zaskoczona prezentacją od dolnej średnicy w dół - gdzie troszeczkę narzekała na skąpą ilość basu w niektórych utworach przy Albedo Blue z Wierwordami Mini Eclipse 8, a przy PAD Musaeus RCA jest zaskoczona... Góra pasma też jest coraz ciekawsza... Pograją jeszcze z tydzień, a może uda się coś jeszcze porównać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dobre towarzystwo dodane BMNom wnosi je na coraz wyższy poziom. U mnie od jakiegoś czasu kable RCA Purist Audio Design Poseidon i głośnikowe Purist Audio Design Musaeus robię robotę 🙂 i to jaką. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebgla napisał:

Potwierdzam. Dobre towarzystwo dodane BMNom wnosi je na coraz wyższy poziom. U mnie od jakiegoś czasu kable RCA Purist Audio Design Poseidon i głośnikowe Purist Audio Design Musaeus robię robotę 🙂 i to jaką. 

Coś czuję, że nabieram chęci usłyszenia tego u Ciebie... 🙂

No i zapewne kawałeczek za Dolinę Charlotty też bym się wybrał - niech się tylko zrobi ciepło... W czerwcu planują koncerty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5tka. Na razie mogę powiedzieć że względem Cambridge dźwięki są bardziej dociążone, jest więcej barw, dolny zakres mocniejszy i bardziej różnorodny. Wszystkie pasma ciut cieplejsze. Super kontrola i więcej mocy. Tak więc wygląda na to że na plus. Ale niech pogra jeszcze.

Ciekawe jak u Ciebie wypadnie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karfied napisał:

5tka. Na razie mogę powiedzieć że względem Cambridge dźwięki są bardziej dociążone, jest więcej barw, dolny zakres mocniejszy i bardziej różnorodny. Wszystkie pasma ciut cieplejsze. Super kontrola i więcej mocy. Tak więc wygląda na to że na plus. Ale niech pogra jeszcze.

Ciekawe jak u Ciebie wypadnie 😁

Gratuluję!

obyś tylko teraz nie poszedł w wymianę przewodów za xkPLN🙏 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam czas na podjęcie decyzji czy zostanie ale dziękuję 🙂

Oj Lobo, widzę że nie chcesz dać szansy pograć dobrym kabelkom 😉  Ja nie mam nic przeciwko kosztownym kablom jeśli dużo dobrego wnoszą a wnoszą bo się parę razy przekonałem na własne uszy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze więcej lepszych kolumn 🙂

Natomiast jeżeli można sobie pozwolić cenowo na jakiś fajny kabelek, który wnosi jeszcze dodatkowo coś co się podoba to czemu sobie nie kupić. Można być zadowolonym z klocków i ich już nie zmieniać, a tylko właśnie kablem z konkretnym dźwiękiem chcieć wpłynąć jeszcze na końcowy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu zależy chyba na jaknajlepszym SQ, przewody masz dobre, a jak bym miał wydać na nowe tyle co kosztuja przewody z ostatnich tu opisów to uwazam ze zakup lepszego wzmaka/upgrade kolumn da sporo wiecej. 

lepiej od razu kup 6si zeby nie zostala zadna zlotowka na kable;-)

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sebgla napisał:

Potwierdzam. Dobre towarzystwo dodane BMNom wnosi je na coraz wyższy poziom. U mnie od jakiegoś czasu kable RCA Purist Audio Design Poseidon i głośnikowe Purist Audio Design Musaeus robię robotę 🙂 i to jaką. 

sebgla przypomnisz jakie masz kolumny? sam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad BMN i jestem w kontakcie z ich konstruktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, finchers napisał:

sebgla przypomnisz jakie masz kolumny? sam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad BMN i jestem w kontakcie z ich konstruktorem.

Beszele 3 Pro.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, karfied napisał:

A jeszcze więcej lepszych kolumn 🙂

Natomiast jeżeli można sobie pozwolić cenowo na jakiś fajny kabelek, który wnosi jeszcze dodatkowo coś co się podoba to czemu sobie nie kupić. 

Z tym ze trzeba zachować jakaś kolejność.

Nie odbierz tego jako atak, ale tak piszą osoby, które nie słyszały nigdy lepszych wzmacniaczy itd. Po prostu nie wiedzą co można osiągnąć zmianą urządzeń, zadowalają się mikro zmianami z kabla za nie małe pieniądze. Ale rozumiem że wypożyczyć czy kupić kabel jest prościej jak wzmacniacz czy źródło. No i jeszcze można dyskutować jak kabel wpłyną na brzmienie. Ostatnie strony tego klubu to 90% dyskusja o kablach. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sebgla napisał:

Beszele 3 Pro.

dzięki.

Z czym porównywałeś, że akurat zdecydowałeś się na BMN?

Mam ok 20 m2 w salonie.

Zastanawiałem się nad Berges 2 ale coraz bardziej skłaniam się nad podłogówkami,,,

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero Lector ZXT-70 pokazał lepsze granie z Bergesami 3. Moon ACE był jeszcze lepszy, więc zapewne większość wzmacniaczy w okolicy 5k z BMNami od S III2 dla uważnego/wyrafinowanego melomana szału nie zrobi - obym się mylił, bo wielu nie znam. Kupno wzmacniacza za grubo ponad 10k to spory wydatek i zapewne na lata, ale można iść inną drogą - znaleźć dobrze grający wzmacniacz (nawet używany) za ok. 5k i kupić dobre kabelki między 3k, a 5k i na dłuższy czas może wystarczyć. Potem zmiana na lepszy wzmak może dać więcej poprawy... Tak sobie myślę 🙂

Po drodze można jeszcze z akustyką w pokoju powalczyć...

@karfied trza będzie posłuchać u Ciebie, za czas jakiś... Niech gra dobrze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem BMNy miałem Tannoy XT8f. Przetestowałem w tamtym czasie Dynaudio Excite 38, Adam Vox Zefat, jakieś Piega- nie pamiętam już modelu.  BMN odstawały zdecydowanie na plus 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marko Polo napisał:

U mnie dopiero Lector ZXT-70 pokazał lepsze granie z Bergesami 3. Moon ACE był jeszcze lepszy, więc zapewne większość wzmacniaczy w okolicy 5k z BMNami od S III2 dla uważnego/wyrafinowanego melomana szału nie zrobi - obym się mylił, bo wielu nie znam. Kupno wzmacniacza za grubo ponad 10k to spory wydatek i zapewne na lata, ale można iść inną drogą - znaleźć dobrze grający wzmacniacz (nawet używany) za ok. 5k i kupić dobre kabelki między 3k, a 5k i na dłuższy czas może wystarczyć. Potem zmiana na lepszy wzmak może dać więcej poprawy... Tak sobie myślę 🙂

5+5=10kPLN

7-8 kupuję np używany Gato 250(tak wiem każda sroka swój ogon chwali, ale polecam posłuchac), patrzac na to ze przed wywaleniem siatki dystrybucyjnej kosztowal ok20tys, to chyba mozna uznac za sprzet docelowy. do tego 1tys na przewody, na otarcie łez dla kablarzy;-) tysiac na akustykę i żaden zestaw PAD za 5tys i wzmak za 5tys tego nie pobije.

 

kupowanie przewodow w cenie kolumn, czy wzmaka, to dla mnie dziwne posunięcie, delikatnie rzecz ujmując.

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co niektórych z Was bardzo boli to, że ktoś w kable inwestuje i na siłę staracie się udowadniać, że zmiana kolumn czy wzmaka wnosi większą poprawę/pogorszenie.  Przecież to jest oczywiste, że tak jest i nikt temu nie zaprzecza. Ale weźcie też pod uwagę, że gdy ktoś ma docelowe kolumny i wzmak to właśnie kablami można to brzmienie dopieścić. Czy tak trudno Wam to zrozumieć?  Na siłę chcecie komuś wmawiać, że zakup kabli to wrzucenie pieniędzy w błoto. To tak jak z oponami. Można kupić nowego Mercedesa i używać wielosezonówek Dębicy albo pójść w Continentale. Na jednych i drugich się pojedzie. Ale czy nie ma róznicy? 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LOBO_M napisał:

lepiej od razu kup 6si zeby nie zostala zadna zlotowka na kable;-)

Może kiedyś, kto wie😉 Teraz i tak mogę sobie pozwolić na wydatek większy niż się spodziewałem. Tak samo moje kolumny jeszcze nie tak dawno wydawały mi się finansowo nieosiągalne. A co do kabli jeszcze przyjdzie czas żeby ocenić czy lub jaka będzie potrzebna zmiana. Głośnikowych raczej nie będę zmieniał.

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Z tym ze trzeba zachować jakaś kolejność.

Nie odbierz tego jako atak, ale tak piszą osoby, które nie słyszały nigdy lepszych wzmacniaczy itd. Po prostu nie wiedzą co można osiągnąć zmianą urządzeń, zadowalają się mikro zmianami z kabla za nie małe pieniądze. Ale rozumiem że wypożyczyć czy kupić kabel jest prościej jak wzmacniacz czy źródło.

Jak najbardziej, kable powinny być dobierane na końcu bo generalnie mają najmniejszy wpływ na końcowy efekt.

18 minut temu, sebgla napisał:

na siłę staracie się udowadniać, że zmiana kolumn czy wzmaka wnosi większą poprawę/pogorszenie.  Przecież to jest oczywiste, że tak jest i nikt temu nie zaprzecza.

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, LOBO_M napisał:

tysiac na akustykę

moim zdaniem warto dołożyć do adaptacji akustycznej , jeżeli są na to warunki. Nie ma sensu inwestowanie w bardzo drogi sprzęt, jeżeli warunki pomieszczenia nie pozwolą usłyszeć nawet części jego możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sebgla napisał:

Widzę, że co niektórych z Was bardzo boli to, że ktoś w kable inwestuje i na siłę staracie się udowadniać, że zmiana kolumn czy wzmaka wnosi większą poprawę/pogorszenie.  Przecież to jest oczywiste, że tak jest i nikt temu nie zaprzecza. Ale weźcie też pod uwagę, że gdy ktoś ma docelowe kolumny i wzmak to właśnie kablami można to brzmienie dopieścić. Czy tak trudno Wam to zrozumieć?  Na siłę chcecie komuś wmawiać, że zakup kabli to wrzucenie pieniędzy w błoto. To tak jak z oponami. Można kupić nowego Mercedesa i używać wielosezonówek Dębicy albo pójść w Continentale. Na jednych i drugich się pojedzie. Ale czy nie ma róznicy? 

Sebastian,

Ja nie neguję roli kabelków w systemie bo sam na własnej skórze doświadczyłem tego, że do jakości dźwięku audio wnoszą wiele pozytywnych zmian i to chyba większych niż przytoczona tu skala mikro. Jednak porównanie tej sytuacji do Mercedesa jest średnio trafione. W przypadku Mercedesa nawet opony klasy premium to promil jego całościowej wartości. Tutaj mówimy o kablach które dobijają albo nawet przewyższają cenę posiadanego wzmacniacza czy tez kolumn. Czy jest to dobra droga do osiągnięcia lepszego brzmienia, sam nie wiem.... Na pewno daleki jestem od krytykowania decyzji kolegów, każdy ma swoje pomysły i rozwiązania na audio.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sebgla napisał:

Widzę, że co niektórych z Was bardzo boli to, że ktoś w kable inwestuje i na siłę staracie się udowadniać, że zmiana kolumn czy wzmaka wnosi większą poprawę/pogorszenie.  Przecież to jest oczywiste, że tak jest i nikt temu nie zaprzecza. Ale weźcie też pod uwagę, że gdy ktoś ma docelowe kolumny i wzmak to właśnie kablami można to brzmienie dopieścić. Czy tak trudno Wam to zrozumieć?  Na siłę chcecie komuś wmawiać, że zakup kabli to wrzucenie pieniędzy w błoto. To tak jak z oponami. Można kupić nowego Mercedesa i używać wielosezonówek Dębicy albo pójść w Continentale. Na jednych i drugich się pojedzie. Ale czy nie ma róznicy? 

moim zdaniem zachwiana jest po prostu kolejnosc, proporcje. To jest bardziej jak kupienie opla astry za 1500zł do niego opon klasy premium za 1800 i zalanie PB98. 

Ale masz rację każdy niech robi po swojemu. U mnie przewody to może 2% całości i są to już docelowe:-) reszta klocków też, może jeszcze pomiary i korekta akustyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia cena tych wszystkich kabli. Nie licząc tych ze srebra, czy złota, to przecież wszystkie materiały użyte do budowy są warte najwyżej  kilkaset złotych za głośnikowe.  Nawet, gdy doliczyć wszystkie marże, to najdroższe nie powinny przekraczać tysiąca.  Spójrzmy też na skomplikowanie budowy wzmacniacza i kabli. Kawał  drutu w oplocie kontra cały stos elektroniki.  Uważam zabawę kablami za fajną sprawę,  ale ceny są z Księżyca.  No, ale taką mamy modę. Jest wysoki popyt, to dajemy adekwatną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak olejesz  jedyny punkt szczepny z podłożem jakim są opony to igrasz z  życiem swoim i innych 👎

A kable jak i szampana każdy kupuje pod swój gust . Nic mi do tego .

Mnie tam styknie narazie szampan PICCOLO Truskawkowy dla dzieci 😏 ale kto wie może kiedyś zapragne by mnie sponiewierał taki trunek więc pójdę w IGRISTOJE 😁 .Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rafal735r napisał:

nie wiedzą co można osiągnąć zmianą urządzeń, zadowalają się mikro zmianami z kabla za nie małe pieniądze

to jest prawda

7 godzin temu, Marko Polo napisał:

Kupno wzmacniacza za grubo ponad 10k to spory wydatek i zapewne na lata, ale można iść inną drogą - znaleźć dobrze grający wzmacniacz (nawet używany) za ok. 5k i kupić dobre kabelki między 3k, a 5k i na dłuższy czas może wystarczyć

Osobiscie poszedlem w zakup lepszego wzmaka/pre i to jest lepsze rozwiazanie.

Kable to tylko szlif i nie przeceniajmy tego. 

6 godzin temu, karfied napisał:

Teraz i tak mogę sobie pozwolić na wydatek większy niż się spodziewałem

kupuj lepszego wzmaka

7 godzin temu, LOBO_M napisał:

do tego 1tys na przewody, na otarcie łez dla kablarzy;-) tysiac na akustykę i żaden zestaw PAD za 5tys i wzmak za 5tys tego nie pobije

za mało LOBO, PAD jest wart swojej ceny szczegolnie genesis

6 godzin temu, sebgla napisał:

Ale weźcie też pod uwagę, że gdy ktoś ma docelowe kolumny i wzmak to właśnie kablami można to brzmienie dopieścić

O to to to 👍

6 godzin temu, ciszyn11 napisał:

moim zdaniem warto dołożyć do adaptacji akustycznej , jeżeli są na to warunki. Nie ma sensu inwestowanie w bardzo drogi sprzęt

No tez tak myslem, dopoki nie wstawilem dobrej listwy zasilajacej i kabli PAD do mojego systemu w pustym jeszcze salonie. Pisalem o tym. 

6 godzin temu, LOBO_M napisał:

U mnie przewody to może 2% całości i są to już docelowe

Wierz mi ze gbybys sprawdzil lepsze kable zdziwilbys sie ile wnosza dobrego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.