Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, dedal75 napisał:

Główny powód to zmiana wysokości tweeterów , później myślę że będą się Bergesy lepiej prezentować a zmiana dźwięku nie wiem ,mam nadzieję że nie będzie gorzej 🤭

Zanim przyjdą stopy, spróbuj z podklejeniem korka. Nie słyszę za bardzo magicznych kabli, a postawienie kolumn na 2mm samoprzylepnym korku zmienia brzmienie dość zauważalnie 😁

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2021 o 08:53, rafal735r napisał:

Z tym ze trzeba zachować jakaś kolejność. [...] Ostatnie strony tego klubu to 90% dyskusja o kablach. 

@rafal735r bo dźwięk zmienia się poprzez zmianę wielu składowych - sprzętu, osprzętu (np. kabelki), odległości kolumn (od ścian i od siebie), zamiany ścian, pomieszczeń i wystroju pomieszczeń, nośników/wytwórni płytowych, itp. - o czym dobrze wiesz, ale... Ale - tak myślę i przynajmniej staram się to opisywać - dzięki tym wszystkim "zabiegom" BMNy grają inaczej i przeważnie jeszcze lepiej, a to zapewne jest istotne dla czytających to forum. Bo część z nas - forumowiczów BMN - raczej zmienia resztę, zostawiając kolumny, aczkolwiek są też osoby, które pozmieniały BMNy na inne lub nawet wszystko...

Tak samo uważam, że czytając inne fora - choćby samochodowe - samemu można pewne rzeczy wywnioskować i nie trzeba być mechanikiem, żeby właśnie mechanikowi podpowiedzieć, co piszą inni !!! Bo nikt nie jest wszystkowiedzącym...

A najfajniejsze jest to, że dzięki takim różniastym pisaninom można samemu poprawić sobie słuchanie muzyki z BMNów!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem 11 dni od zamówienia 😁

3799f936e1ce97d0.jpg[/URL] 

Zastanawiam się jak je zamontować , po skosie ,czy jako przedłużenie krótszego boku ?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dziś coś odpalę choć ciężko z dziećmi .

Nie będę się rozpisywać , zresztą 3 inne muszę sprawdzić i podjąć decyzję . Tym bardziej że jakiegoś DACa muszę też nabyć więc pieniędzy sporo potrzeba . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dedal75 napisał:

Tym bardziej że jakiegoś DACa muszę też nabyć więc pieniędzy sporo potrzeba

No ja tez szukam Daca. Mysle o Denafrips Ares II. Ponoc bardzo dobry w swojej cenie, ktora nie jest jakas kosmiczna. Jak skoncze salon to pewnie wezme na testy, ale tak dopiero za 2 miechy.

Jakby ktos sprawdzal jakiegos Daca prosze o opis wrazen, przyda sie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

No ja tez szukam Daca. Mysle o Denafrips Ares II. Ponoc bardzo dobry w swojej cenie, ktora nie jest jakas kosmiczna. Jak skoncze salon to pewnie wezme na testy, ale tak dopiero za 2 miechy.

Jakby ktos sprawdzal jakiegos Daca prosze o opis wrazen, przyda sie. 🙂

Zamówiłem DACa od Lucrato Audio, jak będzie zrobiony to opiszę wrażenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Marko Polo napisał:

No to Panie będzie ciekawie !!!!

Czy będzie ? Mam taka nadzieję. Pan Łukasz zajął się też moim wzmacniaczem 🙂 zmiany na duży plus. Teraz to zupełnie inny wzmacniacz. Beszele pokazują swoja klasę. Czekam na przesyłkę od Lucarto. 🙂 Myślę, że przed majówką będzie paczka w domu. Wtedy będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jaroslaw74 napisał:

  silver luna, lampowy. Mile zaskoczony byłem zmianami jakie dokonał Pan Łukasz.

A jak sprawują się BMNy ? Przypomnij, jakie masz modele i napisz - proszę - kilka zdań, co się zmieniło od zakupu, jakie wrażenia... Czy od razu zasilane były z Silver Luny, czy jeszcze jakiś inny wzmacniacz je dokarmiał prądem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obyło się bez kłopotów , wkrętom z kompletu urywają się łebki , ładnie wyglądają i tyle. Trochę mi ciśnienie podniosły 😉.

32077d9f95fb1391.jpg

3ffebacf6c26ff40.jpg[/URL]
 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Dziś nie będę pisał już o kablach. Moje kolumny to Beszele Pro podłogowe ustawione w pokoju 30m2.  Nachodzą  mnie pomysły  aby może  przejść na duże monitory czyli Beszele 2 Pro z dużym głośnikiem 22cm. Rozmawiam już panem Bogdanem i pewnie uda się coś zorganizować na testy za jakiś czas. Wtedy się okaże czy jest na plus w pokoju o takich rozmiarach w stosunku do podłogówek, czy jednak będą za małe.

Pytanie do Was wszystkich. Czy ktoś robił u siebie testy podłogówek BMN kontra duże monitory BMN  z głośnikiem 22cm. Macie tu jakieś porównanie? Monitory z racji większego głośnika średnio-nisko tonowego powinny teoretycznie dać bardziej energetyczny i jednocześnie bardziej kontrolowany bas.  Można też wyczytać, że monitory łatwiej znikają w pokoju, dają bardziej przestrzenny dźwięk. Ja od zawsze wszelkie kolumny jakie miałem to były podłogówki nawet gdy wcześniej miałem pokój 20m2,

Piszcie o Waszych doświadczeniach w kwestii podłogówek kontra monitory.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sebgla napisał:

30m2

Dziwi mnie trochę fakt, że do 15m2 polecane są te same BMN, a na pytanie czy nie będą za duże P. Bogdan odpowiedział (trochę wymijająco moim zdaniem) że ma zadowolego klienta który słucha w 12m. 

Edytowane przez JaZzGot87

BS Node 2i lps, RME Adi-2, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pomysłów na kolumnowe usprawnienia. Monitory zamiast podłogówek to jeden z tych pomysłów. Chcę trochę potestować i ocenić, usłyszeć  co i jak.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebgla napisał:

Piszcie o Waszych doświadczeniach w kwestii podłogówek kontra monitory.

Zawsze miałem monitory. Potem monitory +sub. Zawsze mi czegoś brakowało. Od czasu jak mam podłogówki jest pięknie. Bas z obu kolumn. Scena przy dobrych podlogowkach jak z monitorów. Nic nie spadnie ze standa. Film też można oglądnąć bez suba. Nie wrócę do monitorów. A mam teraz tylko 18m.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sebgla napisał:

Koledzy. Dziś nie będę pisał już o kablach. Moje kolumny to Beszele Pro podłogowe ustawione w pokoju 30m2.  Nachodzą  mnie pomysły  aby może  przejść na duże monitory czyli Beszele 2 Pro z dużym głośnikiem 22cm. Rozmawiam już panem Bogdanem i pewnie uda się coś zorganizować na testy za jakiś czas. Wtedy się okaże czy jest na plus w pokoju o takich rozmiarach w stosunku do podłogówek, czy jednak będą za małe.

Pytanie do Was wszystkich. Czy ktoś robił u siebie testy podłogówek BMN kontra duże monitory BMN  z głośnikiem 22cm. Macie tu jakieś porównanie? Monitory z racji większego głośnika średnio-nisko tonowego powinny teoretycznie dać bardziej energetyczny i jednocześnie bardziej kontrolowany bas.  Można też wyczytać, że monitory łatwiej znikają w pokoju, dają bardziej przestrzenny dźwięk. Ja od zawsze wszelkie kolumny jakie miałem to były podłogówki nawet gdy wcześniej miałem pokój 20m2,

Piszcie o Waszych doświadczeniach w kwestii podłogówek kontra monitory.

Ja miałem monitory F2 i teraz podłogowe S3 II w tym samym pomieszczeniu 15m około , do cichego słuchania podłogówki wypadają dużo lepiej natomiast do głośnego wygrywały F2 , zależy też od muzyki u mnie w metalu F2 grały sporo gorzej niż S3 II natomiast w Bluesie F2 wypadały lepiej niż podłogowe pomimo że seria F jest niższym modelem .

Chętnie bym posłuchał S1 II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.