Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywana stara Koncowke i nowe pre ma za okolo 10, Cala platanina kabli zasilajacych, glosnikowych i rca, kosztuje podobnie. I slysze wplyw tych slabszych ktore mialem i tych ktore mam teraz. Pomysl moze ze niektorym moze odpowiadac sprzet sprzed dekady lub dwoch i oni wlasnie posilkuja sie kablami jako sznyt ostateczny. Kiedys nie myslalem o tym z tej perspektywy ale ostatnio kolega z forum dal mi tym do myslenia. 

Nie neguj i daj juz spokoj tym kablom. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Uzywana stara Koncowke i nowe pre ma za okolo 10

A moze tu jest pies pogrzebany? 

7 minut temu, Mikelas76 napisał:

Pomysl moze ze niektorym moze odpowiadac sprzet sprzed dekady lub dwoch i oni wlasnie posilkuja sie kablami jako sznyt ostateczny.

Moze wlasnie stare klocki niedomagaja i potrzebuja bardziej tego sznytu. Nie neguje, ale daje pod rozwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LOBO_M napisał:

A moze tu jest pies pogrzebany?

Ale o co kaman? Nic nie jest pogrzebane, wszystko jest ok, lepsze kable zmieniaja nie wiele przy tej klasie preampa. Ale to zawsze kroczek do przodu. Celowo napisalem kroczek bo to jest z reguly dopieszczenie kilkoma procentami zaledwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Ale o co kaman? Nic nie jest pogrzebane, wszystko jest ok, lepsze kable zmieniaja nie wiele przy tej klasie preampa. Ale to zawsze kroczek do przodu. Celowo napisalem kroczek bo to jest z reguly dopieszczenie kilkoma procentami zaledwie.

To ja jednak bym wiekszosc tej kasy wlozyl w zmiane klockow a i procent bylby wiekszy, ale ja to ja a Ty to Ty✌️

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:


Łyżew? 😂

Nawet dwa, ale kocham je wiec ich nie zakopie😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LOBO_M napisał:

To ja jednak bym wiekszosc tej kasy wlozyl w zmiane klockow a i procent bylby wiekszy, ale ja to ja a Ty to Ty✌️

Kiedy moja koncowka swietnie napedza potezne DIY na scanspikach az wlasciciel byl w szoku. To jest sens to sprzedawac? 

Inny Kolega ma taki sam pre i lepsza nowa koncowke ATC P1 i nowe paczki tejze firmy. Tez slyszy zmiane okablowania. To tak gwoli wyjasnienia. A jego koncowka i paczki to juz konkret kasa. 

Takie odmienne przypadki ucza nas tego jak roznie moga zagrac ze soba poszczegolne klocki. I tez tego jak wzajemnie na siebie to oddzialywuje. 

Troche pokory kolego proponuje. 

Zauwazylem ze od czasu zmiany paczek troche ego sie Tobie rozroslo i nagle nabrales znacznego doswiadczenia w dosc krotkim czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle to odbierasz. Jakby mi sie ego rozroslo to juz bym gral na kablach za  tysiace, filtrze i zrodle za drugie tyle, a ja mam kable za pare stow, fakt ze uzywane, za zrodlo dalej robi malina. Bo nie slyszalem roznicy w zrodle 10x drozszym. Ot taki ze mnie nieosluchany skapiec.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, co za super technologia w nich siedzi, że takie ceny mają. Wzmacniacz za te 4 tysie ma trochę elementów w sobie. A taki kabel: trochę miedzi, bawełny czy polipropylenu plus magiczne wtyki i też 4 tysie. 

Nie neguję ich wpływu na brzmienie. Sam słyszę zmiany, ale te ceny to ostre przegięcie. Chociaż jeśli są pelikany co łykają to, bo muszą mieć kable o wartości x% systemu, bo inaczej nie zagra i wstyd straszny, to proszę bardzo.

Lobo widzisz za cienki jesteś. Nie przewaliłeś tony sprzętu i nie masz długiego stażu na forum ,więc nie podskoczysz. Musisz płynąć z głównym nurtem. Tu nie ma miejsca na własne widzimisię. Z audiofilską fizyką nie wygrasz😛

Edytowane przez Seb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Kiedy moja koncowka swietnie napedza potezne DIY na scanspikach az wlasciciel byl w szoku. To jest sens to sprzedawac? 

Pytanie brzmi, czego innego słuchałeś u siebie w domu? Do czego innego porównywałeś?

Zazwyczaj tutaj jest pies pogrzebany. Mój Burmester też świetnie brzmi. Ciężko było znaleść coś co lepiej się uzupełniało z BMN. Ale jak widać udało się. Tylko trzeba trochę zaparcia. Ale niestety najłatwiej kupić jest drogie kable. No i przed szwagrem można się popisać 😁

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, rafal735r napisał:

Pytanie brzmi, czego innego słuchałeś u siebie w domu? Do czego innego porównywałeś?

dayens menuetto custom, stara lampa Strusa, lector zxt70 i jakis primare. No i z tych naj byl lector, ale jednak dzielonka z pre WBA pobila wszystkich. 

Ja nie mam jakis tam problemow z kablami. Jak policzysz wszystkie: kable zasilajace (5szt) plus glosnikowe plus 3szt RCA plus skretka za 60zl to te wydane przeze mnie pln-y nie sa jakies duze. Znam gosci ktorzy maja kable za duzo wieksza kase. 

Ja juz zakonczylem temat kabli. I tak musialem jakies kupic. Koniec tego tematu. Maja realny wplyw na odbior rzedu 2-5% moim zdaniem. 

Teraz mam wiekszy problem na nowej chacie. Fala stojaca w okolicy 61-63hz. Znosza sie dwa mody i basu mam polowe mniej w miejscu odsluchu. Ktos ma jakis pomysl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z basem jak ustawie sofę na środku salonu (robiłem podejście do tego). Nie wiem ile to dokładnie Hz, ale metr w przód lub w tył jest ok a tam gdzie sofa może stać to jest bieda jeśli chodzi  o bas.  Ze względu na to, że to pokój użytkowy dla wszystkich to nie mogę sobie tak meblami przesuwać biorąc pod uwagę tylko dźwięk. Zatem musi stać 0,5 m od tylnej ściany. Użytkowo jest ok i dźwiękowo też.  Miałem przez kilka miesięcy pułapki basowe w rogach pokoju. Wydaje się, że wtedy trochę równomierniej bas się rozchodził ale nadał były piki w górę lub w dół jeśli chodzi o ilość basu ale trochę łagodniejsze.  W obecnym miejscu jak słucham to muszę być oparty o sofę. Jak się podniosę i głowa przesunie się o pół metra do przodu to basu od razu ubywa. Jest to bardzo wyczuwalne.  @Marco Polo gdy był kiedyś u mnie to też to słyszał.  Jak się oprę to jest mięcho na basie. Jak bardziej wyprostowany jestem to znika.  Taka ta akustyka niestety 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Pytanie brzmi, czego innego słuchałeś u siebie w domu? Do czego innego porównywałeś?

Zazwyczaj tutaj jest pies pogrzebany. Mój Burmester też świetnie brzmi. Ciężko było znaleść coś co lepiej się uzupełniało z BMN. Ale jak widać udało się. Tylko trzeba trochę zaparcia. Ale niestety najłatwiej kupić jest drogie kable. No i przed szwagrem można się popisać 😁

A jak szwagier nie zna się na audio to pomyśli, że to wąż do wody i nim zasila się kolumny.  Że to taka wodna technologia, nowoczesna. 

Oj Rafałek, Twa ironia to normalnie granic nie zna 🙂 Gdzieś Ty się taki uchował. 

Kabel nie musi być wężowaty aby był dobry. Miałem Black Caty, które nie były grube, ale bardzo fajnie brzmiały i nie pod szwagra je kupowałem. Teraz mam, wężowate wg. Ciebie, Purist Audio ale niech będzie, że kupiłem je dla szwagra albo sąsiada a najlepiej aby listonosz je zobaczył i wszystkim opowiadał jak to ja wężami z wodą kolumny zasilam 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

dayens menuetto custom, stara lampa Strusa, lector zxt70 i jakis primare. No i z tych naj byl lector, ale jednak dzielonka z pre WBA pobila wszystkich. 

Ja nie mam jakis tam problemow z kablami. Jak policzysz wszystkie: kable zasilajace (5szt) plus glosnikowe plus 3szt RCA plus skretka za 60zl to te wydane przeze mnie pln-y nie sa jakies duze. Znam gosci ktorzy maja kable za duzo wieksza kase. 

Ja juz zakonczylem temat kabli. I tak musialem jakies kupic. Koniec tego tematu. Maja realny wplyw na odbior rzedu 2-5% moim zdaniem. 

Teraz mam wiekszy problem na nowej chacie. Fala stojaca w okolicy 61-63hz. Znosza sie dwa mody i basu mam polowe mniej w miejscu odsluchu. Ktos ma jakis pomysl? 

Też uważam, że dobry przedwzmacniacz robi różnicę. Zanim zdecydowałem się na system dzielony próbowałem różnych integr: Rega Elex R, Leema Tucana II, musical fidelity m5si, Unison S6 i kilku innych. Jednak Cary Audio slp98 z Dayensem Ecstasy IV gra póki co najlepiej. Kusi mnie spróbowanie topowego Cary Audio SLP-05, ale to już niestety kosmos cenowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sebgla napisał:

Jak się podniosę i głowa przesunie się o pół metra do przodu to basu od razu ubywa. Jest to bardzo wyczuwalne

w mojej sytualcji z tego co widzialem na wizualizacji kalkulatora audio, problemem jest rezonans pionowy. Jak siedze jest mniej basu, jak wstane to mam mase i miecho. Najwyzej bede sluchal na stojaco 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mikelas76 napisał:

z tego co widzialem na wizualizacji kalkulatora audio, problemem jest rezonans pionowy

A to nie Bartek Ci o tym powiedział? Może coś mi się pomyliło albo ktoś inny pytał o podobną sytuację. 

BS Node 2i lps, RME Adi-2, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JaZzGot87 napisał:

A to nie Bartek Ci o tym powiedział?

Sam sobie znalazlem taka strone a Bartka pytalem na priva, czy dobrze rozumiem, potem rozmowa byla na ogolnym.

ponizej link z wymiarami mojego salonu. Tam jest taka zakladka z zegarem i na niej widac ze mod 60,4 i 62hz znosza sie (+ i -) 

https://amcoustics.com/tools/amroc?l=567&w=410&h=273&r60=0.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że ja mam farta. Akurat w miejscu odsłuchowym na fotelu mam najlepszej jakości i w wystarczającej ilości bas. Już Cabridge trzymał go w ryzach, a teraz Musical tym bardziej nim wywija. I też przy dużej głośności. Żadnych ustrojstw nie zakładałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem. Ja to odrazu mam przed oczami coś typu Avance Acoustic. Do mnie to nie przemawia. 

Parę miesięcy temu kupiłem witrynę i też była niebiesko podświetlona. W zasadzie to był biały zimny, ale w połączeniu ze szkłem było niebiesko. Dałem więc biały ciepły i wyszła taka słaba zieleń. Nie nawidze takich zimnych barw. 

To wygląda lepiej 

 

ap-701-b_top_image_short_edit_632090523683757.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2021 o 13:04, Mikelas76 napisał:

Sam sobie znalazlem taka strone a Bartka pytalem na priva, czy dobrze rozumiem, potem rozmowa byla na ogolnym.

ponizej link z wymiarami mojego salonu. Tam jest taka zakladka z zegarem i na niej widac ze mod 60,4 i 62hz znosza sie (+ i -) 

https://amcoustics.com/tools/amroc?l=567&w=410&h=273&r60=0.6

zrobilem sobie to samo dla mojego pokoju, https://amcoustics.com/tools/amroc?l=870&w=572&h=267&r60=0.6

nie do końca wiem jak te linie zinterpretowac. częstotliwość Schroedera, to czest. przy ktorej jst najwieksze podbicie?

pokazuje tz ile potrzebujemy wygluszenia dla ustbilizowania poglosu, to kumam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2021 o 10:35, rafal735r napisał:

Szkoda ze to juz klub kabla. 

No nie tylko kabla, jednak merytorycznie różne aspekty się porusza... A wszystko to oddają przeważnie BMNy.

Szkoda tylko, kiedy słowne przepychanki nie wnoszą wiedzy i spostrzeżeń, że czytający nie biorą pod uwagę, iż każdy z Nas słyszy i opisuje swoje wrażenia, przemyślenia po swojemu. A nawet tego, że ten sam sprzęt grający u Zdzicha zagra inaczej - po przewiezieniu - u Janusza, bo... Bo pomieszczenie jest inne i inne będą odczucia/odbiór. Sam się przekonałem, jak moich Bergesów słuchałem u Bogdana i jak zagrały u mnie... A przepraszam - mamy te same wzmacniacze, ale mogą się różnić elektronicznie (co idzie zmierzyć) i co też zapewne słychać...

Bardzo się cieszę - a jednak - z tego, że mimo wszystkich tych uwag, docinek i przepychanek da się doczytać o różnistych zmianach dźwiękowych, które BMNy potrafią naprawdę dobrze oddać. Można by troszkę więcej opisywać, jak zmienia się dźwięk BMNów wraz ze zmianą elektroniki/sprzętu/kabelków, czy też za sprawą zmian w akustyce pomieszczenia do czego Was zachęcam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2021 o 22:43, Mikelas76 napisał:

 

Zauwazylem ze od czasu zmiany paczek troche ego sie Tobie rozroslo i nagle nabrales znacznego doswiadczenia w dosc krotkim czasie.

 

Ale to przecież normalne. Przynajmniej na forum. Nowa zabawka. Klata do przodu i reszta się myli 😄

A, i jeszcze poprzyklejać po ścianach tu i ówdzie i co Ty tam wiesz 😏

 

Edytowane przez hudykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.