Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, hudykot napisał:

Ale to przecież normalne. Przynajmniej na forum. Nowa zabawka. Klata do przodu i reszta się myli 😄

A, i jeszcze poprzyklejać po ścianach tu i ówdzie i co Ty tam wiesz 😛 

Ja tak nie myślę i tak nie uważam. Wprawdzie nie znam wszystkich forumowiczów - rozmawiam lub piszę w miarę regularnie z kilkoma osobami - i nie odbieram tego w taki sposób. Uważam to za błąd... Niemniej jednak są osoby w sobie zadufane, ale po kiego grzyba wdawać się w wymianę - szkoda czasu i nerwów (ech, ta Polska mentalność)... Tacy jesteśmy, a dla innych i tak jesteśmy inni/dziwni/itp. I właśnie dlatego się różnimy wobec tak wielu podobieństw...

Czytam w Audiostereo - co jakiś czas - że ktoś zmienił coś w swoim systemie i choć po troszku opisuje swoje wrażenie i po prostu biorę to za dobrą monetę - bo dlaczego nie? Ktoś ma kasę i kupuje klocki (cokolwiek) za dziesiątki tysięcy, opisuje, wyraża swoje zdanie i ma do tego prawo, bo to jego odczucia/On tak czuje. Nawet jeśli odbieram to jako przejaw zadufania, czy uprawia "bałwochwalstwo", to jest jego i tylko jego. Czy Audi jest lepsze od Fiata, czy BMN są gorsze od B&W, czy Yamaha gra gorzej od Burmestera, czy Chord powala Melodikę????? Czy moje BMNy są lepsze od innych, np. na szpilce ??? No kur...zapiał. NIE !!! Każdy słyszy inaczej i post wcześniej to opisałem. Ma inne fundusze i kupuje to, na co go stać i niechaj to cieszy - a, że są lepsze produkty, to wiadomo... Moje Bergesy 3 u Bogdana zagrały inaczej, a tylko je przewiozłem do siebie - ba, nawet zamiana ściany dała lepszy efekt, a przecież też nic nie zmieniałem... Magia ???

Tak wiele składowych ma wpływ na odbiór muzyki, że nasze "klocki, paczki, sznurki, etc", to tylko epizod.

Usłyszałem u @sebgla Lectora i podbało mi się brzmienie. Teraz zmienił kolumny i ja się z tego cieszę, bo coś tam opisał i kupuję Jego odczucia - a może i coś wykorzystam... @dedal75pozmieniał klock, zeobił podstawkii i szuka czegoś innego, a przecież też miał zacne komponenty - a jednak szuka... Podobnie też @rafal735rtestuje i coś tam zmienia. @karfiedteż zmienił wzmacniacz i elektronikę w kolumnach, @Mikelas76także i dodał takie superanckie kolce, a Jego przedwzmacniacz zaskoczył Bogdana, @LOBO_Mteż pozmieniał wzmacniacz i kolumny... Każdy z Was coś zmienia, czegoś szuka i ja odbieram to tylko i wyłącznie za dobrą monetę i daje mi to inspiracje w poszukiwaniu tego brzmienia u siebie, takiego, które lubię. Niestety słucham tak różnych i skrajnych gatunków muzyki, że zagranie ich na jednym systemie i bardzo dobrym - dla mnie - poziomie jest ogromnie trudne i szukając kompromisu oraz czytając opisy wrażeń innych wyciągam swoje wnioski i w miarę możliwości finansowych zmieniam to, co - tak uważam - da mi jakąś zmianę na plus.

I bardzo się cieszę, że zmieniacie cokolwiek, by muzyka w Waszych domach brzmiała ciekawiej/lepiej !!! Wypiję za to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marko Polo dlatego dużo nie piszę bo nie potrafię 😉 wolę ewentualnie napomknąć i nie wnikać w szczegóły . A jak ktoś chce więcej się dowiedzieć to inaczej się kontaktuje ze mną . Prawda Marko 😏 .Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Marko Polo napisał:

Ja tak nie myślę i tak nie uważam. Wprawdzie nie znam wszystkich forumowiczów - rozmawiam lub piszę w miarę regularnie z kilkoma osobami - i nie odbieram tego w taki sposób. Uważam to za błąd... Niemniej jednak są osoby w sobie zadufane, ale po kiego grzyba wdawać się w wymianę - szkoda czasu i nerwów (ech, ta Polska mentalność)... Tacy jesteśmy, a dla innych i tak jesteśmy inni/dziwni/itp. I właśnie dlatego się różnimy wobec tak wielu podobieństw...

Czytam w Audiostereo - co jakiś czas - że ktoś zmienił coś w swoim systemie i choć po troszku opisuje swoje wrażenie i po prostu biorę to za dobrą monetę - bo dlaczego nie? Ktoś ma kasę i kupuje klocki (cokolwiek) za dziesiątki tysięcy, opisuje, wyraża swoje zdanie i ma do tego prawo, bo to jego odczucia/On tak czuje. Nawet jeśli odbieram to jako przejaw zadufania, czy uprawia "bałwochwalstwo", to jest jego i tylko jego. Czy Audi jest lepsze od Fiata, czy BMN są gorsze od B&W, czy Yamaha gra gorzej od Burmestera, czy Chord powala Melodikę????? Czy moje BMNy są lepsze od innych, np. na szpilce ??? No kur...zapiał. NIE !!! Każdy słyszy inaczej i post wcześniej to opisałem. Ma inne fundusze i kupuje to, na co go stać i niechaj to cieszy - a, że są lepsze produkty, to wiadomo... Moje Bergesy 3 u Bogdana zagrały inaczej, a tylko je przewiozłem do siebie - ba, nawet zamiana ściany dała lepszy efekt, a przecież też nic nie zmieniałem... Magia ???

Tak wiele składowych ma wpływ na odbiór muzyki, że nasze "klocki, paczki, sznurki, etc", to tylko epizod.

Usłyszałem u @sebgla Lectora i podbało mi się brzmienie. Teraz zmienił kolumny i ja się z tego cieszę, bo coś tam opisał i kupuję Jego odczucia - a może i coś wykorzystam... @dedal75pozmieniał klock, zeobił podstawkii i szuka czegoś innego, a przecież też miał zacne komponenty - a jednak szuka... Podobnie też @rafal735rtestuje i coś tam zmienia. @karfiedteż zmienił wzmacniacz i elektronikę w kolumnach, @Mikelas76także i dodał takie superanckie kolce, a Jego przedwzmacniacz zaskoczył Bogdana, @LOBO_Mteż pozmieniał wzmacniacz i kolumny... Każdy z Was coś zmienia, czegoś szuka i ja odbieram to tylko i wyłącznie za dobrą monetę i daje mi to inspiracje w poszukiwaniu tego brzmienia u siebie, takiego, które lubię. Niestety słucham tak różnych i skrajnych gatunków muzyki, że zagranie ich na jednym systemie i bardzo dobrym - dla mnie - poziomie jest ogromnie trudne i szukając kompromisu oraz czytając opisy wrażeń innych wyciągam swoje wnioski i w miarę możliwości finansowych zmieniam to, co - tak uważam - da mi jakąś zmianę na plus.

I bardzo się cieszę, że zmieniacie cokolwiek, by muzyka w Waszych domach brzmiała ciekawiej/lepiej !!! Wypiję za to!

 

Edytowane przez jaroslaw74
Dziękuje Marku za pomoc przy doborze/konfiguracji maliny i dac. Sprzęt od Lucarto dopiero sie wygrzewa, teraz BMN pokazują swoje brzmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, dedal75 napisał:

@Marko Polo dlatego dużo nie piszę bo nie potrafię 😉 wolę ewentualnie napomknąć i nie wnikać w szczegóły . A jak ktoś chce więcej się dowiedzieć to inaczej się kontaktuje ze mną . Prawda Marko 😏 .Pzdr

Zgadzam się, jednak ogólne forum jest dla wszystkich i zwłaszcza niezarejestrowani czerpią najwięcej z naszych wpisów i oby były kulturalne - bo wtedy przyjemniej się czyta...

O Panie, tyle rzeczy potrafisz, że sam nie wiesz ile... :P Ja myślę o zbudowaniu nowych obudów do Bergesów - tak z ciekawości - żeby przekonać się, co i jak wpłynie na zmianę brzmienia.

Ostatnio znowu troszkę pojeździłem z kolumnami i są różnice... BMNy mają naprawdę potencjał, a zwłaszcza dwa basrefleksy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dedal75 napisał:

 @Marko PoloJak drugich obudów ? Nie kumam 😁 .Pzdr

W latach 90 skonstruowałem swoje obudowy i przerobiłem poprzednie kolumny o nową zwrotnicę, zaciski, wymianę tweetera i kolców. Teraz przy chwili wolnego czasu i uzbieranych pieniążków chcę sam zbudować inne obudowy - taka mnie ciekawość zżera, jak zagrają te głośniki w innej obudowie... 😛 Ty sam zrobiłeś podstawki, ja chcę zrobić obudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcić szafę z Ikea a taką sam zbudować 🤭 czujesz różnice.

Co do podstawek JA TYLKO SKRECIŁ 😉 powodzenia czekam na efekty . Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dedal75 napisał:

Skręcić szafę z Ikea a taką sam zbudować 🤭 czujesz różnice.

Co do podstawek JA TYLKO SKRECIŁ 😉 powodzenia czekam na efekty . Pzdr

Oj czuję, dlatego sobie i rodzinie sam zrobiłem meble - różnica spora i po 11 latach żaden zawias nie wymagał regulacji i wszystko proste i mocne!!!

Tak bym chciał zrobić obudowy z pnia drzewa, które jest frezowane przez otwór dużego głośnika... Ma się rozumieć pień bez korzeni i gałęzi 🙂 hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pnia .

Remontowałem kiedyś wille w Józefowie ,osiedle położone w lesie pełno świerków i sosen.

Facet postawił dom dookoła drzewa, które zostawił na czas budowy odciął dopiero na koniec, koronę i pień

Tak więc ,wyglądało jakby drzewo rosło na środku w  dwóch pomieszczeniach 🤭 zabezpieczone jakimś impregnatem kory nie straciło fajny efekt .

@Marko Pologratuluję talentu. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wam cos napisac. Po prostu musze. 

Bylem dzis kontrolnie u laryngologa po stanie zapalnym ucha srodkowego. Generalnie jest ok. 

Ale zaczalem rozmowe z tym doktorkiem "dzwieku" i jakos tak wyszlo ze mu powiedzialem ze zalezy mi na dobrym sluchu bo lubie sluchac muzyke, no i byloby szkoda sprzetu ktory mam gdyby cos nie poszlo z moim uchem. 

No i sie zaczelo. 

Doktorek tak po 60-tce okazal sie tez audiofilem, no moze na emeryturze bo troche odpuscil temat. Wymienilismy sie pogladami, popytal o streaming co i jak to mu sprzedalem troche wiedzy. Przyznal sie ze odpuscil troche bo w pewnym momencie zaczal sluchac sprzetu a nie muzyki. 

No to sobie mysle, a zapytam go o kable, najwyzej sie zblaznie w jego oczach. No i BUM! 

Laryngolog, ktory kiedys byl ostro wkrecony w temat audio, ktory przyznal ze dba o sluch (co mnie w jego przypadku nie dziwi) i ktory ma wieksza wiedze na temat sluchu niz ktorykolwiek z nas, przyznal mi sie ze sam slyszy zmiany okablowania i czesto kable zmienial dla uzyskania zamierzonego efektu. Zamurowalo mnie kompletnie. Ja chyba juz nie potrzebuje sie upewniac  czy dobrze robilem wymieniajac kable. 

Dziekuje i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Ale najbardziej mnie gosciu rozbawil na koniec rozmowy. Pyta na czym slucham, to mu powiedzialem, pokiwal glowa spytal o preampa  z WBA, cos tam powiedzial jeszcze, no to mysle spytam go, tego Pana Doktora na czym on sluchal. Machnal reka i mowi: aaa, na jakichś tam Mcintosh-ach. 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Radio Paradise, szczególnie kanał Mellow

https://radioparadise.com/player/info/31205/Natalie_Merchant-Build_A_Levee

u mnie gra od przeszło tygodnia, na zestawie turystycznym Aiyima D05 z amazon za 175zł (aktualnie na amazon 795zł heheheh)+ stare satelity KEF C1 (wart rynkowa 300-400)+kable z bananami:-), jakość FLAC, bardzo fajna kompilacja utworów. przyjemność ze słuchania muzyki w ciszy, spokoju, bez dzieci;-) bezcenna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2021 o 22:39, Mikelas76 napisał:

Musze wam cos napisac. Po prostu musze [...] Ja chyba juz nie potrzebuje sie upewniac  czy dobrze robilem wymieniajac kable [...]

No pewnie, że nie musisz!!! Ale nie każdy aż tak wyraźnie słyszy te różnice, żeby o tym mówić - a co dopiero pisać - a czasami jest ona wręcz tak subtelna, że naprawdę trzeba trafić w gusta... No i wtedy jest zadowolenie i radość 🙂 Ja słyszę i w kablach i w rozstawie kolumn i akustyka też robi dużą robotę, tylko w naszych blokowych "dużych pokojach" są z nią problemy (akceptacja Żon), no i wystrój też daje do myślenia... No ale - jak powtarza Zona - "muzyka najwyższą formą sztuki"...

Fajowo, że to słyszysz, potrafisz opisać i mówisz o tym, bo BMNy naprawdę sporo zyskują przy dobrych kabelkach, że nie wspomnę o dobrym wzmacniaczu i źródle !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja też się do czegoś Wam przyznam - i to na własne uszy usłyszałem... 🙂 

Otóż Bogdan zaprosił mnie na odsłuch czegoś, czego za chiny ludowe nie widać - a słychać !?!?!?

Dźwięki dobywały się z BMN Beszele 2 PRO, podłączonych przewodem głośnikowym Audioquest Rockefeller... Kabelek ten gra całym pasmem dobrze, jednak linia basowa jest uboższa. Kolejny raz byłem zaskoczony, jak te duże monitory pięknie grają... 

BMN Beszele 2 PRO zostały jednak przez Konstruktora "podrasowane" i różnice pomiędzy standardową wersją, a tą "podrasowaną" w odbiorze dźwięków były takie, jakby zamiast Audioquesta zamienić co najmniej na zdecydowanie wyższy model kabelka, niż PAD Musaeus. Dźwięk był po prostu pod każdym względem inny, zdecydowanie bardziej wyrafinowany, klarowny, bogatszy w wiele składowych. Przestrzeń, separacja tonalna, separacja instrumentów, lokalizacja i ta ogromna różnorodność wybrzmień - ech, MAGIA !!! Ogólnie jestem zafascynowany brzmieniem po zmianie na PAD Musaeus, ale te dźwięki były na jeszcze wyższym poziomie. Dużo bardziej mi się podobały, były bardziej naturalniejsze, zwłaszcza w małych składach z instrumentami akustycznymi - po prostu petarda. Zapytałem, "o co kaman" i dowiedziałem się, że Bogdan zastosował nową elektronikę z USA. Ma swoją cenę, ale jest sporo tańsza od PADów głośnikowych i z w miarę dobrymi przewodami głośnikowymi - że o dobrej sekcji wzmacniającej nie wspomnę - wprowadza BMNy na jeszcze wyższy poziom satysfakcji z dźwięków !!!!

Pełne zaskoczenie, jak BMNy Beszele 2 PRO zagrały !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marko Polo napisał:

No to i ja też się do czegoś Wam przyznam - i to na własne uszy usłyszałem... 🙂 

Otóż Bogdan zaprosił mnie na odsłuch czegoś, czego za chiny ludowe nie widać - a słychać !?!?!?

Dźwięki dobywały się z BMN Beszele 2 PRO, podłączonych przewodem głośnikowym Audioquest Rockefeller... Kabelek ten gra całym pasmem dobrze, jednak linia basowa jest uboższa. Kolejny raz byłem zaskoczony, jak te duże monitory pięknie grają... 

BMN Beszele 2 PRO zostały jednak przez Konstruktora "podrasowane" i różnice pomiędzy standardową wersją, a tą "podrasowaną" w odbiorze dźwięków były takie, jakby zamiast Audioquesta zamienić co najmniej na zdecydowanie wyższy model kabelka, niż PAD Musaeus. Dźwięk był po prostu pod każdym względem inny, zdecydowanie bardziej wyrafinowany, klarowny, bogatszy w wiele składowych. Przestrzeń, separacja tonalna, separacja instrumentów, lokalizacja i ta ogromna różnorodność wybrzmień - ech, MAGIA !!! Ogólnie jestem zafascynowany brzmieniem po zmianie na PAD Musaeus, ale te dźwięki były na jeszcze wyższym poziomie. Dużo bardziej mi się podobały, były bardziej naturalniejsze, zwłaszcza w małych składach z instrumentami akustycznymi - po prostu petarda. Zapytałem, "o co kaman" i dowiedziałem się, że Bogdan zastosował nową elektronikę z USA. Ma swoją cenę, ale jest sporo tańsza od PADów głośnikowych i z w miarę dobrymi przewodami głośnikowymi - że o dobrej sekcji wzmacniającej nie wspomnę - wprowadza BMNy na jeszcze wyższy poziom satysfakcji z dźwięków !!!!

Pełne zaskoczenie, jak BMNy Beszele 2 PRO zagrały !!!

No to wygląda, że na horyzoncie jest deal roku. Jeżeli ktoś planował upgrade swoich BMN. To teraz lepiej zrobić zakup uzywanych Beszeli 2 PRO naszego kolegi, nawet wymiana tego woofera. Potem upgrade elektroniki na USA, wychodzi ~7tys, sprzedaż swoich dotychczasowych BMN za 3-4. Więc w zależności od konfiguracji dealu, dopłata 3-4tys i jest flagowiec z BMN. No a bez upgradu elektroniki wyjdzie jeszcze lepiej. Przyznam, że jestem w cięzkim szoku że te BMN się jeszcze nie sprzedały, ja moje sprzedałem chyba w tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor fakt, kwestia gustu, a stan, to nie problem, dobór zaprawki pod kolor w sklepie meblarskim max 50zl.

Ta sytuacja przypomina mi standardy na GPW, kiedy dobre spółki są chwilowo bardzo przecenione, w całkowicie nieuzasadniony sposób, bo fundamenty są nadal dobre, ale sentyment do spółki słaby, no i jak taka spółka jest przeceniona to mało kto chce ją kupić bo wietrzy w tym spisek, no i kupuja dopiero jak spółka odbije i rośnie jak głupia. Tutaj są fajne kolumny, w max setup, często na wątku przetacza się dyskusja o upgrade, no ale do beszele pro to spory koszt. W mojej ocenie, jak ktoś dobrze pomyśli to może zrobić taki upgrade za duzo mniejsze pieniadze. Bo sprzedać niższy model BMN jest dużo łatwiej, czego moje są przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. To jest moja oferta

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-bmn-beszele-3-pro-CID99-IDJALzi.html

Jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam do Borów Tucholskich.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, JaZzGot87 napisał:

Moim zdaniem cena za wysoka jak na taki stan i wiek. 

wiek? bez przesady.Ja na to patrzę tak:

http://bmn.com.pl/nasze-produkty/beszele-3-pro/ 

4700(aktualna cena)+750(nowy glosnik)+500(opcjonalnie, jesli chcialby nawet odrestaurować u stolarza)= 6950

nowe 11650

ja nie mówię że to dobry deal dla każdego, ale dla osoby świadomej co kupuje i przy odrobinie chęci, może mieć nawet po doinwestowaniu sporo taniej niż nowe

Na takiej zasadzie robi się flipy na mieszkaniach/samochodach. Jasne że nie każdy na to pójdzie. Niemniej jednak opcja moim zdaniem ciekawa.

Żeby nie było, nie mam w tym interesu, ale jak coś kupuję zawsze oceniam czy nie ma jakiejś okazji w "outleet".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sebgla napisał:

Koledzy. To jest moja oferta

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-bmn-beszele-3-pro-CID99-IDJALzi.html

Jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam do Borów Tucholskich.

Wiemy wiemy 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 4k to byłaby uczciwa cena, ale nie mówię że nikt nie kupi za te 4,7k

47 minut temu, LOBO_M napisał:

wiek? bez przesady

Chodzi o gwarancję producenta. Wiem że dla kolumn 2 lata to nie jest długo, ale tak patrze na wszystko. Sprzętu różnego rodzaju przewaliłem od cholery bo pracowałem w lombardzie. 😛

 

Edytowane przez JaZzGot87

BS Node 2i lps, RME Adi-2, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że serwis producent itp to Domek w Bydgoszczy i nawet osobisty kontakt z  producentem 😁 mozna mieć 👍

Gdzie tak masz kef,dynaudio,Heco 😂 .Pzdr 

Tak więc gwarancja a szczególnie jeśli chodzi o kolumny nie jest dla mnie priorytetem, nie twierdzę że ludzie nie korzystają z niej .

Raz w życiu naprawiałem zaraz po transformacji😏 Altusy i to tylko z mojej winy , bo grzebalem z  ciekawości i wysokotonowy uszkodziłem . 

Naprawa była u tak zwanego Pana Telewizorka 🤭 HAHA 

 

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.