Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, dedal75 napisał:

Co to za elektronika z USA 😳 .Pzdr

Podzespoły zwrotnicy - ma się rozumieć - detali nie poznałem, bo to pomysł własny... Prawie, jak patent 🙂

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Ja chętnie bym sprawdził nowe kondy z USA. Ale boję żeby brzmienie mi się nie popsuło, bo obecnie wszystko jest dla mnie jak trzeba. Kolumny dostrajane kilka razy, a teraz wszystko odnowa? 🥴

Nie bój się... Tyle sprzętu przewaliłeś, że sam wiesz o ryzyku dużo i często się opłaca, ale jest też ryzyko.

BMNy z amerykancką eletkronikom grajom naprawdę wyrafinowanymi dźwiękami... Zapewne miłośnik łubudubu może być lekko zniesmaczony. Natomiast meloman i amator ceniący sobie dźwięki z manufaktury na wysokim poziomie będzie bardzo zadowolony z brzmienia BMNów - sam jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Nie, został. Teraz jest u Bogdana. Ale raczej nie podoba mu się. A Burmester się podobał 😆

Oooo... Moje Bergesy 3 chętnie by z TEACa zostały "dopieszczone" leczniczymi prądami 😉 Zapewniam doborowe towarzystwo !!!

weekend z BMN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marko Polo napisał:

Oooo... Moje Bergesy 3 chętnie by z TEACa zostały "dopieszczone" leczniczymi prądami 😉 Zapewniam doborowe towarzystwo !!!

Widzę i dociążenie kolumny z góry jest😉 daj tylko zabezpieczenie na górę, żeby potem nie były naznaczone okręgiem😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Prewwit napisał:

Widzę i dociążenie kolumny z góry jest😉 daj tylko zabezpieczenie na górę, żeby potem nie były naznaczone okręgiem😉

No właśnie - jak zaznaczał @rafal735r, że się od słońca rozjaśniają - muszę pomyśleć o wyrównaniu tej części przysłoniętej ponad rok maskownicą, bo widać, że jest ciemniejsza. Trochę poczytam i zapewne jakiegoś magika od oklein poszukam, bo coś mi się wydaje, że sam tego nie ogarnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marko Polo napisał:

No właśnie - jak zaznaczał @rafal735r, że się od słońca rozjaśniają - muszę pomyśleć o wyrównaniu tej części przysłoniętej ponad rok maskownicą, bo widać, że jest ciemniejsza. Trochę poczytam i zapewne jakiegoś magika od oklein poszukam, bo coś mi się wydaje, że sam tego nie ogarnę...

Może zdjęcie maskownicy na dłuższy czas pomoże jak słońce na nie podziała, to może i część pod maskownicą rozjaśni się w jakimś stopniu. U mnie tylko maskownice są zakładane jak przychodzą goście. U mnie od słońca znowu całe ściemniały.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 22:19, Prewwit napisał:

Może zdjęcie maskownicy na dłuższy czas pomoże jak słońce na nie podziała, to może i część pod maskownicą rozjaśni się w jakimś stopniu. U mnie tylko maskownice są zakładane jak przychodzą goście. U mnie od słońca znowu całe ściemniały.

Teraz należy zrobić proces odwrotny, tzn. zasłonić rozjaśnioną część kolumny, by rozjaśniła się ta ciemniejsza... (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, LOBO_M napisał:

Moim zdaniem, fornir nie zmienia koloru „w nieskończonosc” z czasem, sie wyrowna, tak bynajmniej pamietam bywalo z boazeriami, jak tato w domu dokladal

Pewnie tak, ale ja mam okna lekko na południowy-zachód, więc "pełna lampa" od 13 do 21 latem... Ostre światło robi swoje i dopiero teraz podsuwam plisy, żeby dawały cień, a maskownica była założona w zeszłym roku i kiedy w zimę ją zdjąłem, to widać to przejście kolorystyczne. Więc teraz muszę zrobić jakąś osłonę na tą rozjaśnioną część, by ta ciemniejsza się rozjaśniła. Inaczej będzie się dłużej wyrównywać, bo ta jaśniejsza też może troszkę się jeszcze rozjaśnić. Popytam stolarzy i może coś pokombinuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Posiadam wzmacniacz CXA81 i szukam do niego dobrych kolumn do max.5 tys.

Ma to grać w salonie 4x8m. muzyka wszelakiej maści, lubię spokojne nastrojowe kawałki, ale też czasem trzeba zrobić prywatkę i na niej zagrać coś do tańca, lubię szczegółowość i nisko schodzący bas.

Polecicie mi coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marino166 napisał:

Witam Panowie.

Posiadam wzmacniacz CXA81 i szukam do niego dobrych kolumn do max.5 tys.

Ma to grać w salonie 4x8m. muzyka wszelakiej maści, lubię spokojne nastrojowe kawałki, ale też czasem trzeba zrobić prywatkę i na niej zagrać coś do tańca, lubię szczegółowość i nisko schodzący bas.

Polecicie mi coś?

Cześć. Zdecydowanie - o ile to będzie w zasięgu możliwości - dorzuć do nowego i lepszego brzmieniowo modelu BMN S 3II. Warto !!!

Jeszcze możesz polować na używane BMNy. Nasz kolega sprzedaje swoje używane BMN Beszele 3PRO - to zdecydowanie ogromny przeskok jakości brzmienia - jeżeli możesz, to poproś o dodatkowe zdjęcia, bo kolumny są z delikatnymi mankamentami nie mającymi żadnego wpływu na dźwięk, a cena jest rewelacyjna!!! Podjedź, jeżeli odległość to nie problem i ciesz się ogromną uniwersalnością brzmieniową BMNów - za podobne pieniądze, markowych kolumn nie kupisz o takim charakterze i walorach dźwiękowych !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marino166 napisał:

Właśnie Pan Bogdan mi odpisał, polecił mi kolumny Ex3II

Nie wiem jak one grają a na odsłuchy jechać mam za daleko. Wiecie może, czy można je wypożyczyć, czy normalnie kupić i jest jakiś termin (14 dni?) na zwrot?

w tej cenie, a nawet taniej masz beszele pro uzywane, kolegi z forum, ja bym w to poszedl. Cena wynika z pewnych mankamentow, no ale to inna liga niż EX3II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LOBO_M napisał:

w tej cenie, a nawet taniej masz beszele pro uzywane, kolegi z forum, ja bym w to poszedl. Cena wynika z pewnych mankamentow, no ale to inna liga niż EX3II.

Bez urazy, ale te kolumny kolegi wyglądają jak by wojnę przeżyły, a poza tym to drugi koniec polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojnę z kotem. każdy robi jak chce. Kot uszkodzil woofer i tyle. wymieniasz i masz niezle kolumny.

z drugiej strony do twojego wzmacniacza to szkoda beszeli, bo za duzo nie pokaza. ex3II wystarcza

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




z drugiej strony do twojego wzmacniacza to szkoda beszeli


Aha, czyli jeśli chciałbym je kupić od ciebie, to były by to idealne kolumny do mojego wzmacniacza, ale że je wyśmiałem... to ich szkoda dla takiego cxa. Nie być śmieszny człowieku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj to po pierwsze. 

Po drugie to nie moje kolumny.

Kiedyś miałem BMN EX2II, ale sprzedalem.

Chcesz nowe, weź EX3. Myślisz o pojsciu dalej wez te beszele, wymien woofer i masz super kolumny. W audio nie ma nic bardziej oplacalnego niz zakup sprzetu uzywanego.

Chcesz zaczynać pyskówkę, ja w to nie wchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



wyluzuj to po pierwsze. 
W audio nie ma nic bardziej oplacalnego niz zakup sprzetu uzywanego.
Chcesz zaczynać pyskówkę, ja w to nie wchodzę.


Luzik, to po pierwsze
Zgadzam się z tym, ale te proponowane kolumny mnie odrzucają, nawet nie chcę sobie wyobrażać, co by powiedziała żona, gdybym jej to coś pokazał. To po drugie
I po trzecie, ja też nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marino166 napisał:



 

 


Np... moja pensja emoji6.png
A tak na poważnie, to jeszcze nie zdecydowałem do końca co kupię. Jestem w kontakcie z BMN, może w wakacje tam podjadę?

 

Możesz wypożyczyć na dwa tygodnie. Radzę wziąć coś maks na co cię stać. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rafal735r napisał:

Możesz wypożyczyć na dwa tygodnie.

Wypożyczyć ekspo czy kupić nówki? Jak ja ostatnio pisałem z Bogdanem to napisał mi:

6 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

ekspo nie pożycza. Napisał, że problemu ze zwrotem nie będzie robić jak coś. 

 

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neoeinz napisał:

[...] Miałem to samo, zamówiłem i mogłem zwrócić, ale zostawiłem...

No ja też zaczynać chciałem od BMN S 3II i na Bergesach 3 się skończyło... A słysząc Beszele PRO - nawet z Yamahą - to jest zajefajnie... Ech te ceny sprzętu... 🙂 

20 godzin temu, rafal735r napisał:

Możesz wypożyczyć na dwa tygodnie. Radzę wziąć coś maks na co cię stać. 

To prawda !!!!

Żaluję, że nie starczyło czasu, żeby TEACa posłuchać... Będę musiał podjechać i posłuchać u źródła... 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to szczęście, że mieszkam w Bydgoszczy 🙂 no i miałem okazję posłuchać nowych flagowców z amerykańską elektroniką.

 

No i co tu dużo pisać. Średnica genialna... nie wiem, czy kiedyś słyszałem podobne brzmienie. Fajnie, że mogłem porównać z innymi modelami bmn oraz z moimi prywatnymi kolumnami. Jak się raz posłucha to ciężko potem wrócić do swoich paczek... 

 

No i w efekcie moje paczki stoją już na olx... 

 

 

20210601_011825.jpg

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gokar83 napisał:

Fajnie, że mogłem porównać z innymi modelami bmn oraz z moimi prywatnymi kolumnami.

Prywatnymi masz na myśli DIY na wymienionych w sygnaturze głośnikach?

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.