Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.05.2021 o 10:27, Marino166 napisał:

Posiadam wzmacniacz CXA81 i szukam do niego dobrych kolumn do max.5 tys.

Ma to grać w salonie 4x8m. muzyka wszelakiej maści, lubię spokojne nastrojowe kawałki, ale też czasem trzeba zrobić prywatkę i na niej zagrać coś do tańca, lubię szczegółowość i nisko schodzący bas.

Słuchałem kiedyś tego wzmacniacza i mogę powiedzieć że w połączeniu z BMNami dobrej szczegółowości i nisko schodzącego basu doświadczysz. Z podłogówek ale i też dużych monitorów do takiego metrażu. BMNy radzą sobie z różną muzyką. A CXA81 jest dosyć uniwersalny tak jak mój były CA A500 o podobnej sygnaturze, który napędzał moje S2II, a wcześniej Ex2II.

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A CXA81 jest dosyć uniwersalny tak jak mój były CA A500 o podobnej sygnaturze, który napędzał moje S2II, a wcześniej Ex2II.


Właśnie nie rozumiem, czemu Ex2ll ma większy głośnik (22cm) od podłogówki Ex3ll (18cm) może lepiej brać ten monitor? Tylko trzeba by pomyśleć o stendach i to porządnych, bo jeden głośnik waży aż 14 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie. Trzeba by konstruktora zapytać. Mnie właśnie przez ten duży głośnik m.in. zainteresowały monitory dwójki.

Podłogówki mają mniejszy głośnik, ale też większą kubaturę przez co są różnią się w prezentacji basu i rzecz gustu jaki się podoba. Oczywiście to jaki będzie bas zależy też od akustyki w pokoju i pozostałych klocków. Ale przynajmniej teoretycznie z podłogówek bas jest obszerniejszy, natomiast z monitorów zwinniejszy i z lepszym atakiem. Zdaje się, że bas z dużych monitorów jest łatwiejszy do opanowania w pomieszczeniu ze słabą akustyką.

Monitory dwójki mają też sporą kubaturę i też grają dużym dźwiękiem i potrafią nisko zejść na basie. Jestem ciekaw jak zagrałyby podłogówki w moim pokoju.

Co do standów to w porządne warto się zaopatrzyć. Ja swoje zrobiłem na zamówienie takie jak chciałem. Wypełnione piaskiem ważą około 20 kg każdy.

Posłuchasz to zdecydujesz które ci przypasują, dwójki czy trójki.

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poszukałem po skupach złomu 😉 materiały na podstawę górną i dolną oraz słupek, potem spawanie + piaskowanie + lakierowanie farbą proszkową i dokupiłem kolce jakie chciałem. Piasek to już miałem darmowy taki o drobnej frakcji. Wyniosło mnie to koło 600zł wliczając paliwo podczas załatwiania tego wszystkiego. Osiągnąłem co chciałem, ale załatwiania było sporo i z przeszkodami, bo spawacz najpierw zrobił niechlujnie, potem lakiernik musiał poprawiać (musiał oszlifować i założyć specjalny szpachel do lakierowania proszkowego żeby wyrównać miejsca spawu), i też dopiero druga warstwa lakieru dała oczekiwany rezultat. Może gotowe byłoby lepiej kupić i bez kłopotów, ale ceny wtedy dużo wyższe. Tylko jedną taką ofertę znalazłem wtedy gdzie w miarę mógłbym zrobić standy na wymiar w podobnej cenie 800zł, ale opinii nie miał dobrych ten majster.

BMN.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👌

Podziwiam ludzi którym się chce coś zrobić,  mnie często jest się ciężko zebrać .

Odnośnie projekty , bo już spotkałem się z tym u kolegi , dolna podstawa według mnie zaznaczam! jest za mała , mnie wizualnie jak i użytkowo pasuje taka która przynajmniej jest o 2cm szerszą i głębsza od kolumny . 

Ale ja tak to widzę 😉 . Pzdr

Ps. ja zrobiłem standy u tego PAPRAKA  😁 

Czekają jak uderzę znów w monitory 😆

f1b9e4da2362af02.jpg

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są idealne ale ...😏 . Zresztą jak pisałem na razie podłogowki . Pzdr 

@JaZzGot87

Ps po taniości ? Nic nie podniósł? Ceny.

Ja robiłem 2 lata temu ponad .

Monitory kupujesz , przesądzone?

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dedal75 napisał:

Ps po taniości ? Nic nie podniósł? Ceny.

200 z hakiem, ale teraz dopiero doczytałem że 1szt. To chyba lepiej jakieś edifier czy taga w podobnej cenie

13 minut temu, dedal75 napisał:

Monitory kupujesz , przesądzone?

jak nówki to monitory, ale jak trafią się jakieś fajne używki  podłogowe z możliwością zwrotu to nie omieszkam sprawdzić.

Node 2i lps, irDac lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dedal75Proporcje stand/kolumna mnie się też bardziej podobają według Twojego projektu, ale wtedy z kolei duże BMN2 wyglądałyby dla mnie zbyt potężnie względem mebli i pokoju 20m2 i chciałem żeby na podłodze podstawa zajmowała mniej miejsca. A przy tej mojej wielkości też, przynajmniej na dole, jest bardzo stabilnie. Ciężar swoje robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z nowymi kondami. 

Średnica jest lux, góra zresztą też. Ale w moim pokoju z takiego dużego głośnika jest kiepsko. Widocznie w takim małym metrażu, podłogowki lepiej się sprawdzają. 

Podstawki na zamówienie 😁

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, urkoni napisał:

A co jest nie tak z brzmieniem? Jaki masz metraż pokoju?

15m i kolumny na długiej ścianie więc najgorsze ustawienie. 

Nie dopisalem wyżej że chodzi o bas. Gdzieś zjadło słowo. 

Godzinę temu, karfied napisał:

Te superanckie podstawki też mogą mieć w tym swój udział ;-)  

Jakiś tam pewnie mają. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś tak wyglądało "pole bitwy" 

Troche kabelków wpadło na testy i kolumny bmn 😉 Bergesy 3

 

Muszę jeszcze "chwilę" posłuchać by jakieś wnioski napisać. Za dużo zmiennych na raz. 

 

Na szybko napiszę tylko, ze bmn-y na tym berylu grają bardzo zacnie. Strasznie mi się podobają w średnicy i ogolnie jako całość. 

 

Zaskoczyły kabelki wirewolda mini eclipse bo chyba podobają mi się bardziej niż puristy... a to w sumie dziwne... 

 

Jeszcze jutro posłucham...

20210606_234127.jpg

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gokar83 napisał:

U mnie dziś tak wyglądało "pole bitwy" 

Troche kabelków wpadło na testy i kolumny bmn 😉 Bergesy 3

 

Muszę jeszcze "chwilę" posłuchać by jakieś wnioski napisać. Za dużo zmiennych na raz. 

 

Na szybko napiszę tylko, ze bmn-y na tym berylu grają bardzo zacnie. Strasznie mi się podobają w średnicy i ogolnie jako całość. 

 

Zaskoczyły kabelki wirewolda mini eclipse bo chyba podobają mi się bardziej niż puristy... a to w sumie dziwne... 

 

Jeszcze jutro posłucham...

20210606_234127.jpg

Super telewizor! mam taki sam...😃 Ponad 10 lat mam i cholera nie chce się popsuć 🤪 bo jakiś większy bym sobie juz sprawił🤨

p.s. co za kolumny koło BMN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.