Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

No jestem ciekaw jak ten Marantz z Bmn zagrał ? Pzdr

3 godziny temu, finchers napisał:

Super telewizor! mam taki sam...😃 Ponad 10 lat mam i cholera nie chce się popsuć 🤪 bo jakiś większy bym sobie juz sprawił🤨

 

To chyba już 10cio letni kupiłeś bo mój w tym wieku zupełnie inaczej wygląda 😂HAHA 

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elektroniki to nie mam zastrzeżeń. Owszem wiem, że droższe piece zagrają lepiej, ale też nie chce ładować kasy w nieskończoność i szukam optymalnych rozwiązań dla mnie. W porównaniu z Yamaszkami Bogdana zagrały..... tu też probuje wyważyć słowa. Nie było przepaści miedzy elektroniką. Różnica była ale nie jakaś znaczna. Na maratzie nie ma sybilantow na górnych rejestrach co uważam za plus. Z drugiej strony na yamaszce było jakby więcej pazura. Obie wersje grania mi się podobały. Po wymienie doświadczeń w elektronice nie czułem, że wracam do domu ze słabą elektroniką ale że gra przyzwoicie jak na swoją cenę. 10 tys... to już znowu troche można od niej wymagać. No i jest git. 

 

 

Jednak takie podsumowanie - gra system jako całość. Niestety ku mojej flustracji kable zabierają, dają itd... no każdy element wg mnie należy dobrać do całości. Wiec bmn i zagrają z marantzem i z yamahą i pewnie wieloma innymi sprzętami.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gokar83Jak wypada sprawa z niskimi w połączeniu BMN+Marantz .

I od razu napiszę ,wolałbym przeczytać , że -nadmiaru nie ma , są krótkie ,szybkie i z bardzo dobrą kontrolą 😁

A co Ty napiszesz ?  

Naturalnie na podstawie odsłuchu w Twoich warunkach . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola zgadza się, nadmiaru nie ma ale też nie brakuje dołu. Fajnie zróżnicowany, schodzi nisko. Potrafi zamruczeć, potrafi uderzyć. 

Wszystko na direct. 

Chociaż pewnie będę to powtarzać - dla mnie największa magia i czar się pojawia na średnicy. Bardzo czyste wokale, naturale bez zasmolenia niskimi tonami. To mnie najbardziej urzeka. 

 

Tak BTW - też masz marantza?? 

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2021 o 18:24, gokar83 napisał:

Kontrola zgadza się, nadmiaru nie ma ale też nie brakuje dołu. Fajnie zróżnicowany, schodzi nisko. Potrafi zamruczeć, potrafi uderzyć. Wszystko na direct. Chociaż pewnie będę to powtarzać - dla mnie największa magia i czar się pojawia na średnicy. Bardzo czyste wokale, naturale bez zasmolenia niskimi tonami. To mnie najbardziej urzeka [...]

To super - tylko na Twoich kabelkach, czy na testowych/nowych  ?

Mi PADy Musaeusy najbardziej przypadły, a zwłaszcza RCA !!! W porównaniu do WW Mini Eclipse 8 jest bardziej zwarty i różnorodniejszy bas, także schodzi niżej, przepiękne soprany - zwłaszcza blachy - rewelacyjna średnica. no i scena, przestrzeń i głębia lepsza. WW troszkę spowalniają dolne rejestry, ale są także dobre - co do ceny zwłaszcza...

Pograj troszkę, bo więcej da się usłyszeć zdecydowanie po ponad 100 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo mam wpiętego pomiędzy klocki PAD-a genesis a głośnikowy WW mini eclipse. Na obecną chwilę moje ulubione połączenie chociaz tez mam słabość do głośnikowych Musaeusa...

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gokar83 napisał:

Chwilowo mam wpiętego pomiędzy klocki PAD-a genesis a głośnikowy WW mini eclipse. Na obecną chwilę moje ulubione połączenie chociaz tez mam słabość do głośnikowych Musaeusa...

BMNy przy tej konfiguracji grają naprawdę rewelacyjnie !!! Te kolumny - tak je odbieram - grają naprawdę bardzo wyrównanym pasmem i są dobre praktycznie do każdej muzyki i do każdego pomieszczenia. Ma się rozumieć, że dobre źródło daje więcej możliwości w odbiorze i w prezentacji szczegółów, a w porównaniu z także dobrym wzmacniaczem robią kapitalną robotę. Kabelki, to taki - czasami nawet konieczny - dodatek i potrafią wnieść wiele pozytywów. Obudowy można dowolnie ustawiać i za każdym razem są ciekawe efekty... Weź troszkę poeksperymentuj z ustawieniem kolumn, a przekonasz się, że dużo potrafią !!!

PADy są bardzo ciekawe, a przy nowej elektronice robią jeszcze lepszą robotę - cena przewodów jest spora, ale efekt bardzo zadowalający. Skoro słyszysz różnicę, jak BMNy grają lepiej, to fajowo 🙂 

WW z PADami zgrywa się bardzo obiecująco i efekt jest niesamowity !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc Wam

Skoro sie nic nie dzieje to wrzuce kilka fotek z mojej walki z akustyka. 

Robi sie to w mekach i bolach bo powoli ale dziala i poprawia walory dzwiekowe, no i musi tez wygladac. 

Screenshot_20210621_214646_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20210621_214723_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20210621_214736_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20210621_214750_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20210621_215216_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20210621_215455_com.android.gallery3d_edit_67005798977796.jpg

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie te lamele sa jak diabli. Akurat pasowal "debowy fornir"  i co bylo zrobic? 

Najwazniejsze ze dalo sie przemycic za nimi 10cm welny "pt80" i 5cm pustki. Z zewnatrz trzeba podejsc doslownie na pol metra zeby zauwazyc ze za lamelami na pewnej wysokosci jest czarna tkanina (za ktora jest welna) a na innej wysokosci czarna plyta meblowa (konstrukcja nosna). 

Gdy byla sama welna bylo jej chyba za duzo i teraz mam chyba hybryde rozpraszanie z pochlanianiem.

Jest duzo duzo lepiej niz gola sciana. Teraz panele 3d miedzy tv a lamelami. I znowu trzeba zakasac rękawy 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mikelas76 napisał:

drogie te lamele sa jak diabli. Akurat pasowal "debowy fornir"  i co bylo zrobic? 

Najwazniejsze ze dalo sie przemycic za nimi 10cm welny "pt80" i 5cm pustki. Z zewnatrz trzeba podejsc doslownie na pol metra zeby zauwazyc ze za lamelami na pewnej wysokosci jest czarna tkanina (za ktora jest welna) a na innej wysokosci czarna plyta meblowa (konstrukcja nosna). 

Gdy byla sama welna bylo jej chyba za duzo i teraz mam chyba hybryde rozpraszanie z pochlanianiem.

Jest duzo duzo lepiej niz gola sciana. Teraz panele 3d miedzy tv a lamelami. I znowu trzeba zakasac rękawy 🥴

Fajnie się to prezentuje ale najważniejsze, że dźwiękowo Ci się polepszyło 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2021 o 18:28, dedal75 napisał:

Sporo lat temu miałem Pm6004  ale nie grał dobrze z MA , więc dopytuje.

Bmn nie słuchałem z Marantzem a szczególnie z serią 8 . Pzdr

Stare PM78, 68,7000,7200,8000 są lepsze. 

Nowa galeria 

http://bmn.com.pl/realizacje/

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej szukam .

Ale muzykalność tego wzmaka na poziomie . I mnie zainteresował 😉 . Pzdr 

765ac9de1845c73a.jpg

Był jeszcze jeden ,zagrał fajnie ale  do końca to nie to z moim nuprime dac9 pewnie z firmowym niebo a ziemia .

Na zdjęciach wygląda podobnie ale Haiku jest 2 x większy co najmniej 😉

660293904b2fcf87.jpg

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię opisywać , moje granie albo nie .

Haiku- Integra hybryda 

Teac- koncowka na hypexie 

Haiku 

Kultura , barwa , czarująca  średnica .Ciepły 

Teac 

Szybkość , precyzja, kontrolą niskich . Dość jasny.

Oba odsluchane z Nuprime dac9 jako dac a z Teac również pre . Pzdr

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dedal75 napisał:

Nie potrafię opisywać , moje granie albo nie .

Haiku- Integra hybryda 

Teac- koncowka na hypexie 

Haiku 

Kultura , barwa , czarująca  średnica .Ciepły 

Teac 

Szybkość , precyzja, kontrolą niskich . Dość jasny.

Oba odsluchane z Nuprime dac9 jako dac a z Teac również pre . Pzdr

To jeszcze pomęczę🙂 a jakieś mocne minusy miały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość posłuchać sprzętów testowanych przez Dedala. Odsłuchy nie były zbyt długie.

U niego poznałem Haiku i Musical Fidelity. Dla mnie obydwa to bardzo dobre wzmacniacze. MF według mnie dokładał trochę "miodu". Haiku był neutralny, ale jak dla mnie miał trochę za mało energetyczny bas, ale to raczej moje małe skrzywienie. Na jakimś kawałku Yello łupało całkiem nieźle.  
U siebie miałem na chwilę Teaca. Grało to z Wigg Art Enzo , czyli w uproszczeniu Bmn S3II z dodatkowym niskotonowym i Abrahamsen dac v6. Spokojnie rozłożył mojego Pioneera LX81. Pionek z Abrahamsenem to naprawdę niezły zestaw za małą kasę. No ale do czasu, gdy masz z czym to porównać. Generalnie Teac zagrał koncertowo. Dedal dobrze go podsumował.

Gdybym miał teraz wybierać wzmacniacz, to na pewno oba były by na mojej liście do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prewwit napisał:

To jeszcze pomęczę🙂 a jakieś mocne minusy miały?

Teac - dla mnie za mało barwy na średnicy i ciut za jasno było .

Haiku- za mało kontroli niskich ale to może być w pewnym stopniu wina mojego kiepskiego pomieszczenia .

Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dedal75 napisał:

Teac - dla mnie za mało barwy na średnicy i ciut za jasno było .

Słuchałem go w salonie tylko, ale identyczny odbiór 👍

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że Teac  z innymi kompanami i pomieszczeniem jestem pewny że będzie dobrze . A z UD lub NT do kompletu tym bardziej . Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.