Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas jednej z ostatnich wizyt w siedzibie BMN, uległem pokusie i po odsłuchach zdecydowałem się na upgrade moich Ex3 II. Zmieniona została elektronika na model z Beszeli Pro oraz terminale głośnikowe na Jantzena. Słucham już 3 tydzień i jestem pod ogromnym wrażeniem! Myślałem, iż z zastosowanych w tym modelu przetworników niewiele się już wyciśnie, a jednak!!! Przestrzeń, scena dźwiękowa nabrała zdecydowanie większego rozmachu. Precyzja, ogniskowanie poszczególnych dźwięków stoi w tej chwili na naprawdę wysokim poziomie. Wybrzmienia takich instrumentów jak np. cymbały orkiestrowe są pełniejsze, bardziej dźwięczne. Trudno to opisać słowami, trzeba posłuchać i samemu porównać. Ja jestem bardzo zadowolony i mogę taką przemianę zdecydowanie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rafal735r napisał:

Moim zdaniem warto dopłacić chociaż do E0042, ale mało kto widzę to robi. 

Może masz i rację, ale rozłożenie procesu upgrade na raty zdecydowanie mniej zaboli  finansowo. No i banan na twarzy po każdym ulepszeniu - bezcenny!🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

A u mnie w końcu finał salonu. Wyglada to już tak jak sobie wymyslilem. Teraz wieczorkiem fajnie podswietlone z fajna muza w tle. Czas sie zaczac cieszyc. 

Super zrobione👍 Z czego zrobiony środek między lamelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Seb1 napisał:

Mikelas nieźle odpicowane. A ten stolik chyba też pod wytyczne? No i opisz tą ściankę, Co, jak i z czym.

 

6 godzin temu, Prewwit napisał:

Super zrobione👍 Z czego zrobiony środek między lamelami?

Tak, stolik wyrzezbilem sobie sam biorac pod uwage preamp lampowy ktory wiadomo ze przez lampy ma nietypowe wymiary. 

Scianka miedzy lamelami z paneli gipsowych, ktore mialy byc "bardzo dokladne". Bialej goraczki dostalem jak zobaczym rozbierznosci wymiarowe do 8mm. Nakląłem tyle ze wstyd normalnie 😁. No ale jakos sie dalo to "naciagnac" 🤭. Calosc potraktowane farba ceramiczna Magnat (zajebista farba). 

Za lamelami bylo kilka postow wyżej (10cm welny + pustka powietrzna).

Fotka troche znieksztalca proporcje przez "rybie oko" aparatu. 

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mikelas76 napisał:

A u mnie w końcu finał salonu. Wyglada to już tak jak sobie wymyslilem. Teraz wieczorkiem fajnie podswietlone z fajna muza w tle. Czas sie zaczac cieszyc. 

Screenshot_20210814_222734_com.android.gallery3d_edit_72564495925906.jpg

Prosto i ładnie. 

2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

 

😁🤭

Fotka troche znieksztalca proporcje przez "rybie oko" aparatu. 

Może zrób z szerokokątnego. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, dedal75 napisał:

Nie wiem czy słowo zazdrość jest na miejscu

hehe, nie wiecie Panowie jakimi to wszystko bylo okupione przepychankami z połowicą, ze niby za bardzo pod audio ustawiam salon 😁

Ja jej na to, ze lepiej ze mam takie hobby a nie chodze na baby 🤣🤣🤣

Spojrzala jak na pół idiote wioskowego (moze ma racje 🤔) pomruczala i dala spokoj 🤭

Poza tym daje wam impuls do malych zmian przy nastepnych remontach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Prewwit napisał:

Całość wygląda super, jakbym zobaczył to fotkę w necie, to bym pomyślał że jakiś wypasiony pokój odsłuchowy w salonie audio🙂 Oświetlenie też fajnie pomyślane do nocnych odsłuchów.

Dzieki ale powiem szczerze ze to wymaga tylko checi zeby zrobic to czy cos podobnego  Nie jestem jakims zdolnym majstrem. Kazdy z was majac odrobine samozaparcia moze sobie zrobic salon. 

Panowie do dziela.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Moją nie działają takie gadki o babach ,hazardzie czy alkoholu . 

Kiedyś usłyszalem że mógłbym to wszystko sprzedać i jakaś rewelacyjną wycieczkę zagraniczną wykupił podobno żart ale kto wie co kobieta ma na myśli 😂 .

A najlepsze że przez lata ciułam grosz do grosza by coś kupić normalnie skandal 😉

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dedal75 napisał:

Kiedyś usłyszalem że mógłbym to wszystko sprzedać i jakaś rewelacyjną wycieczkę zagraniczną wykupił podobno żart ale kto wie co kobieta ma na myśli 😂

S K A N D A L . Ona pewnie tak mysli na serio 🤣🤣🤣

 

13 minut temu, dedal75 napisał:

A najlepsze że przez lata ciułam grosz do grosza by coś kupić

No ja tez, a znam typa ktory sobie kupil set primare i kefa za 30 tysi, tak po prostu od razu i to mu nie gra ale ladnie wyglada w salonie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mikelas76 napisał:

No ja tez, a znam typa ktory sobie kupil set primare i kefa za 30 tysi, tak po prostu od razu i to mu nie gra

Nie ma drogi na skróty 😛 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mikelas76 napisał:

tak troche z szagi zrobione jest bardziej prawdziwe w proporcjach

Screenshot_20210816_202709.jpg

Genialnie. Super klimacik do słuchania, zwłaszcza wieczornego ze światełkiem. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Czy Ci to pomoże ale pełna lampa Unison Research S6 zgrywała się bardzo ładnie z BMNami. Grało to u mnie 2 lata. Potem rok hybrydy Lectora (nie wiem na ile jest podobna brzmieniowo do hybrydy UR) równie udany. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie hybryda brzmi bardzo fajnie. Nie straciłem nic z uroku brzmienia pełnej lampy a nie martwię się o zużywające się lampy mocy. Jest to bardzo przyjemne brzmienie. Czasami brakuję tylko efektu świecących w nocy lamp wzmacniacza (to też robi fajny klimat). Wcześniej miałem hybrydę Xindaka 6950 II i tez była bardzo fajna.  Też muzykalna i z fajnym basem. Testowałem też kiedyś hybrydę Vincenta chyba model 337MK ale waliła basem tak, że aż wszystko dudniło. Szybko mi się jej odechciało.

Hybrydy UR też bardzo ciekawe ale jakoś nie było dane mi nigdy słyszeć. A szkoda. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 11:10, dedal75 napisał:

Po przygodzie z Bright 5 zainteresowałem się hybrydami i markami nie popularnymi 😏 . Pzdr

Dokładnie tędy wiedzie ciekawsza droga. Podobnie jest z BMN - ktoś ma, ktoś jest zadowolony, ktoś-coś, a w sklepach tego nie ma... (i nie będzie). "Dzieł sztuki nie kupi się w markecie..." 🙂 

Szukanie takich manufaktur jest trudniejsze, ale można znaleźć, trafienie w znaną Markę także nie jest łatwe dla purysty dźwiękowego - sami piszecie, że długo szukaliście lub sporo sprzętu przetestowaliście. Najważniejsze, by muzyka cieszyła, zdrowie było i wszystko grało. @sebgla trafił z brzmieniem, a słyszałem jak grało, więc mniemam, że teraz ma lepiej... Przedwzmacniacz lampowy też bardzo mnie kusi, co do wzmacniacza - to wymiana lamp właśnie odstrasza - ale gra to ciekawiej od tranzystorków... Może kiedyś ???

BMNy są na tyle uniwersalne, że zagrają z każdym sprzętem, ale z tym lepszym pokazują, jaki drzemie w nich potencjał i ile mogą dostarczyć wrażeń odsłuchowych i radości z odsłuchu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marko Polo napisał:

W 2009 byli w Bydgoszczy, dziś BMNy zauroczyły dźwiękami i świetnie się słuchało tych Australijczyków... Naprawdę ciekawa muzyka, zwłaszcza przy odpowiednio schłodzonym Gruczniaku...

 

super, nie znałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.