Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odwiedziłem "jaskinię BMNów" 🙂

Wrażenia z odsłuchu Beszeli 2 PRO z amerykańską elektroniką i z nowymi przewodami utwierdziły mnie, że te dość duże monitory zagrały takim dźwiękiem, o takiej barwie, z jakże ciekawą przestrzennością i czystością w przekazie, że gdybym nie znał sprzętu Bogdana - a sam mam ten sam model wzmacniacza - to bym sądził, iż gra wzmacniacz za naprawdę dużą kasę z zupełnie innymi kolumnami...

PAD(łem) z wrażenia i jestem niesamowicie podekscytowany - poezja dźwięków to mało powiedziane...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marko Polo napisał:

Wrażenia z odsłuchu Beszeli 2 PRO z amerykańską elektroniką

Ciekawi mnie co się kryje pod tym pojęciem "amerykańska elektronika" jak wiesz to może byś zdradził?🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marko Polo napisał:

Dzisiaj odwiedziłem "jaskinię BMNów" 🙂

Wrażenia z odsłuchu Beszeli 2 PRO z amerykańską elektroniką i z nowymi przewodami utwierdziły mnie, że te dość duże monitory zagrały takim dźwiękiem, o takiej barwie, z jakże ciekawą przestrzennością i czystością w przekazie, że gdybym nie znał sprzętu Bogdana - a sam mam ten sam model wzmacniacza - to bym sądził, iż gra wzmacniacz za naprawdę dużą kasę z zupełnie innymi kolumnami...

PAD(łem) z wrażenia i jestem niesamowicie podekscytowany - poezja dźwięków to mało powiedziane...

 

Oj tak, nie tylko @Marko Polo PAD(ł) z wrażenia…😉

Potwierdzam słowa Marko, najwyższy model BMN z najnowszą elektroniką zagrał wybornie...a żeby tak było to Yamaha musiała spisać się wyśmienicie. Zachęcony do wyjazdu do Bydgoszczy byłem nie tylko tym żeby w ogóle pierwszy raz usłyszeć te kolumny, ale też tym jak zagrają z kablami za naście tys….Było to kilka modeli głośnikowych PADów i Nordost Frey 2. Jak przyjechałem Marko szykował się już do wyjścia i mieli z Bogdanem już przesłuchane niższe modele PADów  i akurat był wpinany najwyższy wypożyczony Corvus. Zatem od razu na wejściu zostałem nim poczęstowany i BMNy zagrały tak, że szczęka mi opadła. Poprawiło się jeszcze jak zamieniliśmy RCA PAD Genesis drugim Corvusem. Potem schodziliśmy kolejno na niższe modele gdzie najniżej w hierarchii był Museaus i było to dla mnie trudne wyzwanie bo trzeba było być naprawdę bardzo wybrednym, żeby zauważyć, że na niższych modelach było ,,gorzej”. Przecież za każdym razem było pięknie…Ale rzeczywiście dało się usłyszeć, że wyższe modele potrafiły ująć czymś jeszcze bardziej.

Na koniec jeszcze tak na szybko Bogdan zamienił BMNy na te z poprzednią elektroniką i potem z powrotem na te z amerykańską i chciał mi pokazać różnicę w brzmieniu wibrafonu w utworze Limehouse Blues – Arne Domnerus. Rzeczywiście zagrało to lepiej.

20210825_181259_HDR.jpg

20210825_182030.jpg

20210825_181646.jpg

20210825_181805.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się do @Marko Polo wybrać i odwiedzić siedzibę , może ta wizyta skłoni mnie do upgradu . Bo ciężko uwierzyć w to co tu czytam 😉 . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Prewwit napisał:

Ciekawi mnie co się kryje pod tym pojęciem "amerykańska elektronika" jak wiesz to może byś zdradził?🙂

Są to komponenty zwrotnicy, do których podzespoły Bogdan targa zza oceanu. Walczy z tematem sporo czasu, by BMNy prezentowały jak najwyższy poziom dźwięku - dla klientów - a to wymaga spędzania setek godzin odsłuchów i porównań. Dokładnych danych nie znam. Są to na pewno kondensatory, cewki, przewody, a co jeszcze, to tajemnica Konstruktora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Seb1 napisał:

Największym  postępem to by były trzydrożne podłogówki

Myśle ze wtedy bardzo rzadko spotkalibyśmy używane bmn np na olx . Z tego co widzę  ktoś kto decyduje się na ich sprzedaż to w większości przypadków chodzi o wymianę na modele trójdrożne . Gdyby firma zdecydowała się na modele trójdrożne w swoim asortymencie , byłby to potężny krok na przód i co by nie mówić ogromna konkurencja dla rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, darek13322 napisał:

Myśle ze wtedy bardzo rzadko spotkalibyśmy używane bmn np na olx . Z tego co widzę  ktoś kto decyduje się na ich sprzedaż to w większości przypadków chodzi o wymianę na modele trójdrożne . Gdyby firma zdecydowała się na modele trójdrożne w swoim asortymencie , byłby to potężny krok na przód i co by nie mówić ogromna konkurencja dla rynku.

Ja akurat zmieniłem na 2 drogi 🙂 Zwróć uwagę jak też dużo jest bardzo drogich kolumn, które bazują na 2 drogach właśnie.  3 to nie jedyny kierunek 🙂

A co do jakości i brzmienie BMNów to mogę tylko potwierdzić słowa kolegów. Genialne. I nie piszę tego dlatego, że mam BMNy na sprzedaż:) Pisałem już o tym dawno kiedy jeszcze nie myślałem o żadnej zmianie.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seb1 napisał:

Największym  postępem to by były trzydrożne podłogówki z 10 cali na basie. Powiedzmy Beszele 4. A tak to tylko małe kroki. Coś widzę, że konstruktor broni się przed dodaniem nowej obudowy do portfolio.

Zgadzam sie. Nawet bardzo sie zgadzam. 

Godzinę temu, darek13322 napisał:

to w większości przypadków chodzi o wymianę na modele trójdrożne . Gdyby firma zdecydowała się na modele trójdrożne w swoim asortymencie , byłby to potężny krok na przód i co by nie mówić ogromna konkurencja dla rynku.

Wlasnie dlatego ........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję firmę od dłuższego czasu. Pamiętam, że na początku najwyższy model to było chyba Fx. Teraz mamy Beszele. Różnica w jakości dźwięku na pewno bardzo duża, ale chyba powoli wyczerpują się możliwości rozwoju. Zresztą jako społeczeństwo stać nas na coraz więcej, więc i domy są coraz większe, a takie mikruski w dużym salonie to słabo widać. Fajnie było by widzieć coś pokroju Yb Zephyr , albo suby strojone do kolumn obecnie występujących.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

dzisiaj także gościłem u Bogdana i miałem okazję posłuchać brzmienia tych samych kolumn co koledzy. Mogę potwierdzić to co wyżej. Grają rewelacyjnie. Modyfikacje które wprowadził kosztują swoje - pieniędzy i czas pracy przy tym i pewnie cena takich kolumn będzie inna, ale uważam że warto szukając teraz kolumn przemyśleć ich zakup. Proszę tylko zobaczyć co w salonach oferuje konkurencja i porównać kolumny w warunkach domowych.

Co do pomieszczenia docelowego - radzę posłuchać u siebie. Ja mam duże pomieszczenie, ale miejsce odsłuchu u mnie jest wydzielone i wystarczają takie podłogówki, tym bardziej że słucham wieczorem.

Fajne jest także, że u Bogdana można posłuchać kabli PAD, bo z pewnością "grają" i są dobrym wyborem do kolumn.

Czeka nas więc chyba następny model kolumn BMN i może jakieś recenzje? Trzymam kciuki za tę firmę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PatiJ napisał:

Cześć

dzisiaj także gościłem u Bogdana i miałem okazję posłuchać brzmienia tych samych kolumn co koledzy. Mogę potwierdzić to co wyżej. Grają rewelacyjnie. [...] Proszę tylko zobaczyć co w salonach oferuje konkurencja i porównać kolumny w warunkach domowych. [...]

To prawda, za te same pieniądze seryjnych kolumn o takim brzmieniu - co BMN - się nie kupi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajnie że BMNy potrafią zabrzmieć naturalnie. W ostatni weekend byłem na dwóch koncertach. Pierwszy z formacją Fijalkowski Project prezentującą muzykę instrumentalną - jazz z pogranicza blues-rocka. Drugi z Krzysztofem Pełech grającym solo na gitarze klasycznej. Wiadomo na żywo to co innego, było bardzo fajnie, ale słucham dzisiaj w domu i choć nagrania tych samych utworów są nieco inaczej zrealizowane można doświadczyć po części tego co na koncercie. A słuchanie w zaciszu i wygodnym fotelu też ma swoje plusy...

Polecam:

Fijalkowski Project -    https://listen.tidal.com/artist/27739774

Krzysztof Pełech -       https://listen.tidal.com/album/34846607

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 19:50, karfied napisał:

Fajnie że BMNy potrafią zabrzmieć naturalnie. W ostatni weekend byłem na dwóch koncertach. Pierwszy z formacją Fijalkowski Project prezentującą muzykę instrumentalną - jazz z pogranicza blues-rocka. Drugi z Krzysztofem Pełech grającym solo na gitarze klasycznej. Wiadomo na żywo to co innego, było bardzo fajnie, ale słucham dzisiaj w domu i choć nagrania tych samych utworów są nieco inaczej zrealizowane można doświadczyć po części tego co na koncercie. A słuchanie w zaciszu i wygodnym fotelu też ma swoje plusy...

Ja to bym chciał być na koncercie z którego później zrealizowano płytę, ale.. Wiadomo, że akustyka sali to jedno, mastering - to drugie, a nasz sprzęt/akustyka i preferencje, to trzecie. 

Ale ciekawe doświadczenie, biorąc pod uwagę to, czy grały instrumenty bez "wspomagaczy"... Kiedy czasami mogę posłuchać u Bogdana jakiejś nowej konfiguracji Jego skromnego zestawu w towarzystwie innej elektroniki, czy okablowania, to wyłapuję, że pewne instrumenty zagrane przez BMNy potrafią wzbudzić niekontrolowane emocje, za którymi idzie w parze zazwyczaj wyższa cena, ale wrażenia są bezcenne i najczęściej nie osiągalne u masowej konkurencji... Muzyka niesie ze sobą tyle emocji i nie ważne gdzie jej słuchamy - czasami ważniejsze, z kim jej słuchamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marko Polo napisał:

Ja to bym chciał być na koncercie z którego później zrealizowano płytę, ale.. Wiadomo, że akustyka sali to jedno, mastering - to drugie, a nasz sprzęt/akustyka i preferencje, to trzecie. 

Ale ciekawe doświadczenie, biorąc pod uwagę to, czy grały instrumenty bez "wspomagaczy"...

 

17 godzin temu, Marko Polo napisał:

Muzyka niesie ze sobą tyle emocji i nie ważne gdzie jej słuchamy - czasami ważniejsze, z kim jej słuchamy...

Na koncercie Fijalkowski Project wszystkie instrumenty z osobna były połączone kablem do nagłośnienia, jednak mimo to wszystko bardzo ładnie brzmiało. Kawałki z dużą głośnością też brzmiały świetnie. Natomiast kilka tygodni temu jak byłem na koncercie na zewnątrz (Tomasz Organek, Kamil Bednarek, Małgorzata Ostrowska, Piasek) to dla mnie nie dało się tego słuchać, stopa jak wybuchy na poligonie, walenie w werbel jak z karabinu, średnica i soprany jeden jazgot a w tym gdzieś schowany wokal, wszystko podkręcone na maks. Ale to tak ma być, działa to na emocje i taki przekaz wielu się podoba.

Czasem chodzę na koncerty muzyki klasycznej i fajnie jest jak grają instrumenty bez żadnych wzmacniaczy, chociaż ostatnio wyjątkowo Krzysztof Pełech miał podłączoną gitarę klasyczną kablem do małego głośniczka. Jednak było to bardzo subtelne wzmocnienie.

W domu Fijalkowski Project z płyty prezentuje się nieco inaczej, niektóre instrumenty są bardziej zaznaczone, a perkusja, szczególnie talerze mniej wyraźne. Fajnie, że Bmny potrafią oddać atmosferę nagrania i sprawić wrażenie grania na żywo. A takie jazzowe klimaty ostatnio lubię najbardziej 🙂

W moim zestawie audio pojawiło się niedawno kilka nowych elementów: kabel zasilający do wzmacniacza Solid Core Audio Power No.2Pro, zasilacz liniowy MuzgAudio do maliny pi2AES i nowe opampy Muzga w DACu Nostromo. Najwięcej wniosły opampy. Oczywiście to nie zmiany fundamentalne, ale to co głównie wniosły to właśnie lepszy wgląd w emocje kryjące się w muzyce. Atmosfera nagrania jest jeszcze lepiej oddana i BMNy wydają z siebie więcej szczegółów i smaczków.   

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia jak najbardziej pozytywne, ale trudno się dziwić w porównaniu do mojego Nad-a, Titania jest 3 razy droższa. Na razie od piątku non-stop BMN-y napędza Titania i mam tylko nadzieję że poniedziałkowy powrót do rzeczywistości i NAD-a nie będzie zbyt bolesny 😉 Dam znać jak było 🤪

Stolik idealny aby zabezpieczyć sprzęt prze ciekawskimi, małymi rączkami 🙂 Żona wybrała, za co jestem jej bardzo wdzięczny 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dwie jedna za drugą 😏

2xfi11 tak chciałem .

9 minut temu, urkoni napisał:

NAD C356 po modzie u kolegi muda44.

Stolik rtv można nabyć w IKEA, seria FJÄLLBO  🙂

Znalazłem jakieś innej firmy za 3650😳 

https://www.francke-art.pl/produkty/staten-island-r-szafka-rtv-pod-telewizor

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LOBO_M napisał:

Żałuję, że sprzedałem te BMN, bylyby idealne do syna do pokoju, prosze o prawo „pierwoodkupu”;-)

Witaj Marcin 

Natomiast ja absolutnie nie żałuję że je od Ciebie kupiłem 😀  Oczywiście powiadomię Cię pierwszego gdy będę kiedyś sprzedawać BMN-y 😉  Chociaż to pewnie nie będą już te same EX2 II, bo noszę się z zamiarem upgradu. Serdecznie Cię pozdrawiamy 🖐️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 10:28, dedal75 napisał:

Muszę się do @Marko Polo wybrać i odwiedzić siedzibę , może ta wizyta skłoni mnie do upgradu . Bo ciężko uwierzyć w to co tu czytam 😉 . Pzdr

Zrobiłem upgrade BMN S3. Odebrałem je w piątek a od soboty zacząłem słuchać.

Uwierz - to działa. Nie umiem pisać kwieciście ale różnica w dźwięku jest kolosalna, a Bogdan powiedział aby dać trochę czasu na "wygrzanie".

Jak będziesz jechał do Bydgoszczy, to po drodze zapraszam do Torunia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xyz4691Jak mnie kiedyś @Marko Polo zaprosi to i może o Toruń zahaczę , w sumie bym przejeżdżał 😂 . Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dedal75 napisał:

@xyz4691Jak mnie kiedyś @Marko Polo zaprosi to i może o Toruń zahaczę , w sumie bym przejeżdżał 😂 . Pzdr

No to było by fajowskie popołudnie, które zapewne przeciągnęło by się do rana, a i tak wszystkiego byśmy nie obgadali. Z Żoną można by podyskutować o muzykach, zespołach i sztuce - warunkiem jest odpowiedni litraż wytrawności, który będzie proporcjonalny do litrażu kolumn i (po)wagi słuchanej muzyki...  heheh

A swoją drogą, za każdym razem - gdy tylko mogę - kiedy uda mi się posłuchać zmian w BMNach dokonywanych przez Konstruktora i za pomocą przeróżnych kabelków, to tylko żałuję, że nie mam lepszego wzmacniacza i lepiej przygotowanego pokoju... Ale cały czas nie przestaję marzyć, a już najbardziej to o zdrowiuuuuuuu... bo znowuż szwankuje.

3 godziny temu, xyz4691 napisał:

Zrobiłem upgrade BMN S3. Odebrałem je w piątek a od soboty zacząłem słuchać.

Uwierz - to działa. Nie umiem pisać kwieciście ale różnica w dźwięku jest kolosalna, a Bogdan powiedział aby dać trochę czasu na "wygrzanie"[...]

Koniecznie niech pograją około 150-250 godzin. Przewody podobnie potrafią "zaskakiwać" po dłuższym czasie grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, urkoni napisał:

Witaj Marcin 

Natomiast ja absolutnie nie żałuję że je od Ciebie kupiłem 😀  Oczywiście powiadomię Cię pierwszego gdy będę kiedyś sprzedawać BMN-y 😉  Chociaż to pewnie nie będą już te same EX2 II, bo noszę się z zamiarem upgradu. Serdecznie Cię pozdrawiamy 🖐️

Też miałem taki zamiar, ale skończyło się inaczej. Nie jestem zwolennikiem upgrade. Teraz też bym tego nie zrobił, wersja pierwotna za te pieniądze była ok. Upgrade ok, jeżeli ktoś chce zostać z ww kolumnami na stale. Taki zabieg się nie zwróci przy odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.