Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, LOBO_M napisał:

Taki zabieg się nie zwróci przy odsprzedaży.

Zgadzam się z Tobą że upgrade przy odsprzedaży się w całości nie zwróci. Ale dla kogoś kto ma dosyć ograniczony budżet to chyba jedyna droga by dalej rozwijać swój system i cieszyć się lepszym brzmieniem. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, urkoni napisał:

Zgadzam się z Tobą że upgrade przy odsprzedaży się w całości nie zwróci. Ale dla kogoś kto ma dosyć ograniczony budżet to chyba jedyna droga by dalej rozwijać swój system i cieszyć się lepszym brzmieniem. 🙂

W takim przypadku jest to bardzo dobre rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność wczoraj odwiedzić @xyz4691 i posłuchać BMNów podłogowych S3 (modyfikowana elektronika) i muszę powiedzieć, że jeszcze tak podobającej mi się prezentacji sceny przez BMNy nie słyszałem. Szeroko, głęboko, plany poukładane, te dalsze dobrze słyszalne i wyciągające różne smaczki - GRA TO ZACHWYCAJĄCO. To niewątpliwie zasługa dobranych elementów toru i przystosowanego akustycznie pokoju. Co ciekawe pokój niewielki, kolumny stoją dosyć blisko dłuższej ściany i odległość z miejsca odsłuchowego do kolumn niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś go słuchałem u mnie i takiej przestrzeni nie było. To pewnie udoskonalona elektronika BMN i lepiej wpasował się w innym systemie z lepszą adaptacją akustyczną. No i dobrze to o takim wzmacniaczu świadczy że nie jest ograniczeniem ale pozwala kolumnom rozwijać skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu sluchalem zax70 i mam porownanie z zxt70. Roznica jest spora na korzysc zxt. Bardziej muzykalne brzmienie przede wszystkim oraz balans tonalny. 

zax jakos mnie nie urzekl. sluchalem w salonie w Poznaniu. no ale jak to w audio jest, rozna akustyka, rozne klocki i paczki. duzo wypadkowych. tak wiec brac i sluchac nalezy u siebie, a nuz wpasuje sie w system i akustyke pomieszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trzeba było zresetować się za pomocą BMNów, które nadwyraz swoimi walorami brzmieniowymi oddaliły wszelakie niepotrzebne tematy w kąt...

https://tidal.com/album/52311342

Minęła dwudziesta trzecia, poziom głośności około 7:30, wszystko rewelacyjnie słychać, wersje utworów ciekawie zaaranżowane i spać się nie chce... Ot, co potrafi ciekawa muzyka wydobywająca się z dobrych kolumn BMN Berges 3 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Brat zastanawia się nad kupnem kolumn Berges 3. Jako, że jest mniej forumowy, poprosił mnie żebym zasięgnął języka.

Pokój - ok 32m2

Wzmacniacz - Dayens Menuetto

DAC - Topping D50S

Źródło/transport - malina

Muzyka:  elektronika, jazz, pop, blues, rock, rap

Brzmienie preferowane - na pewno nie suche, ostre. Bardziej naturalne, muzykalne, może być delikatnie ocieplone (nie musi), z szeroką sceną i dużą ilością detali. Na pewno musi być bardzo dobra średnica i wysokie, ale i basu nie powinno brakować.

Czy Berges 3 to jest odpowiedni kierunek? Czy sprawdzają się one też przy dłuższych odsłuchach (czy nie męczą)? Czy grają dobrze przy małej głośności?

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, imbryk82 napisał:

 Czy sprawdzają się one też przy dłuższych odsłuchach (czy nie męczą)? Czy grają dobrze przy małej głośności?

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Tak 

Tak (ale tu wzmacniacz też coś wnosi )

Nie słuchałem z Menuetto. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, imbryk82 napisał:

Cześć,

 

Brat zastanawia się nad kupnem kolumn Berges 3. Jako, że jest mniej forumowy, poprosił mnie żebym zasięgnął języka.

Pokój - ok 32m2

Wzmacniacz - Dayens Menuetto

DAC - Topping D50S

Źródło/transport - malina

Muzyka:  elektronika, jazz, pop, blues, rock, rap

Brzmienie preferowane - na pewno nie suche, ostre. Bardziej naturalne, muzykalne, może być delikatnie ocieplone (nie musi), z szeroką sceną i dużą ilością detali. Na pewno musi być bardzo dobra średnica i wysokie, ale i basu nie powinno brakować.

Czy Berges 3 to jest odpowiedni kierunek? Czy sprawdzają się one też przy dłuższych odsłuchach (czy nie męczą)? Czy grają dobrze przy małej głośności?

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

32 to już sporo. Dadzą radę jeśli o bas? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kogos interesuje to wrzucam linka do tematu z moim ostatnim ustrojem - dyfuzor skyline. Musze napisac ze BMNy wrzucily kolejny bieg 🤪

 

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 08:43, imbryk82 napisał:

Cześć,

Brat zastanawia się nad kupnem kolumn Berges 3. Jako, że jest mniej forumowy, poprosił mnie żebym zasięgnął języka.

Pokój - ok 32m2

Wzmacniacz - Dayens Menuetto

DAC - Topping D50S

Źródło/transport - malina

Muzyka:  elektronika, jazz, pop, blues, rock, rap

Brzmienie preferowane - na pewno nie suche, ostre. Bardziej naturalne, muzykalne, może być delikatnie ocieplone (nie musi), z szeroką sceną i dużą ilością detali. Na pewno musi być bardzo dobra średnica i wysokie, ale i basu nie powinno brakować.

Czy Berges 3 to jest odpowiedni kierunek? Czy sprawdzają się one też przy dłuższych odsłuchach (czy nie męczą)? Czy grają dobrze przy małej głośności?

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Zdecydowanie BMN Berges 3 dadzą radę, ale...

Uważam, że dużo zależy od wszystkiego po trochu, tj.

- czy kolumny będą na dłuższej ścianie, czy na krótszej i ile będą mogły być od niej odsunięte oraz odsunięte od siebie,

- czy będą rozmieszczone symetrycznie względem ścian, czy z którejś strony będzie więcej miejsca, no i ile jest pustych ścian, okien i przeróżnych przeszkadzajek dźwiękowych...

- czy miejsce odsłuchu będzie pod ścianą, czy od niej odsunięte i o ile, czy pomiędzy będzie jakiś dywan itp...

- jakie przewody, bo one potrafią dużo namieszać - na dobre i na złe - nic o nich nie piszesz, a są także ważne i sporo potrafią zmienić na lepsze w odbiorze muzyki...

- koledzy z tego forum - piszą o tym i pokazują zdjęcia - na różne sposoby adoptowali pomieszczenie odsłuchowe akustycznie i to także robi ogromną robotę, ale jeśli to ma być pokój dla wszystkich, to może chociaż obrazy powieście z wypełnionym miejscem od ściany wełną w szerszej ramie (wygląda normalnie i lepsze od gołych ścian),

- malina z Toppingiem powinna ładnie zagrać, ale zależy od "źródła/nakładki" i przewodu połączeniowego (patrz wyżej), czy Tidal, Czy Spotify - bo też są różnice w odbiorze...

- po około 200h odsłuchów/wygrzania kolumny Bergesy 3 grają naprawdę świetnie już od najcichszych rejestrów i wszystko dobrze słychać !!!!!!!!

- ja także słucham przeróżnej muzyki i moje Bergesy 3 z Crescendo grają naprawdę bardzo zadowalająco !!!!

Tak od siebie. Mam - podobnie, jak Konstruktor - wzmacniacz Yamaha AX-892/ Wireworld Eclipse 8 + CDX-890/ Albedo Blue + TX-670 RDS/ IXOS 104 + Nostromo Wolf 2 LE/ ALbedo Blue + Malina z Allo DigiOne/ Wireworld Starlight 8 Coaxial i słucham - podobnie - różnej muzyki. Ja wybrałem "na górze" Seas Crescendo. Możesz poprosić o zwrotnicę z Beszeli lub modyfikację przewodami od zwrotnicy - także robi zdecydowaną poprawę w brzmieniu - albo pójść w Beszele PRO 3. Zaciski ETI także wnoszą więcej w brzmieniu... Jeśli Beszele 3 za drogie, to albo zwrotnica, albo przewody... Ja bym sugerował porozmawiać z Bogdanem i dodatkowe pieniądze - o ile fundusze pozwalają - przeznaczyć na przewody PAD Musaeus RCA od Toppinga i jakiś lepszy od Maliny!!! Głośnikowe także wnoszą sporo w brzmieniu, ale lepszy przewód od źródła potrafi więcej przekazać do wzmacniacza, a to słychać bardziej, niż odwrotnie!!! 

Powodzenia w doborze !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 16:42, Mikelas76 napisał:

Gdyb ktos sie zastanawial czy warto zmienic cos w zasilaniu czy linii audio przy najblizszym remoncie moze sobie przeczytac moje odczucia po zmianie linii normalnej na dedykowaną. [...]

Hmmm... Ciekawie się zrobiło. 

Ja ostatnio poszedłem - a nawet pojechałem - by usłyszeć różnicę i BMNy także mnie zaskoczyły, po zmianie przewodu zasilającego, ale... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Niedawno miałem przyjemność usłyszeć nowy wzmacniacz kolegi @karfied Musical Fidelity M5si do którego został wpięty przewód zasilający Siltech Explorer 270p z wtykami Oyaide C-046/P-046e, co napędzało BMN S2 II z elektroniką z Beszeli PRO i zaciskami ETI oraz przewodami PAD Genesis RCA i PAD Musaeus RCA i moimi Wireworld Mini Eclipse 8...

     Pamiętam brzmienie BMNów z poprzednim wzmacniaczem u Kolegi i zmiana tegoż zdecydowanie i odczuwalnie w każdym aspekcie dźwiękowym jest na dużo wyższym poziomie prezentacji muzyki przez BMNy. Każde pasmo prezentuje się dużo lepiej, słyszy się dużo więcej informacji z przestrzeni, którą buduje scena dźwiękowa oraz zdecydowaną poprawę wybrzmień, narastania sygnału, jego wyciszania, ogólnej prezentacji i różnorodności poszczególnych zakresów tonalnych. Poprawiła się scena za głośnikami  i zdecydowanie się poszerzyła – jakby pomieszczenie się powiększyło. Wszystkie tony grały dosyć równo, wyraźnie i różnorodnie, a prezentowana scena była bardziej przejrzysta w lokalizacji instrumentów. Czystość przekazu poszczególnych dźwięków, jaka pojawiła się w pokoju była na zdecydowanie wyższym poziomie, a po podpięciu subwoofera SVS SB1000 niesamowicie poprawiła brzmienie w jego dolnych rejestrach. Subwoofer był dostrajany brzmieniowo tak, by tylko odrobinę z siebie dodawać w najniższych przedziałach tonalnych. MF M5si sporo poprawił także w prezentacji średnicy w BMNach i to było naprawdę słyszalne. Pogłosy także się zmniejszyły. I wszystko było na zdecydowanie lepszej drodze póki nie został zamieniony przewód zasilający…

     Po zmianie oryginalnego przewodu na Siltech Explorer 270p z wtykami Oyaide C-046/P-046e wszystko jeszcze bardziej się poprawiło. Nie była to może aż tak słyszalna różnica –  jak poprzez zmianę samego wzmacniacza – ale każdy ton prezentowany przez BMN S2 II bardziej zachwycał i wprawiał w zdziwienie, że zamiana tylko samego kabelka zasilającego w tym wzmacniaczu powoduje, że BMNy potrafią zgrać lepiej,  inaczej… Przewód zasilający był testowany u Bogdana, więc miał za sobą przegranych kilkaset godzin,a MF M5si pokazał, że potrafi zaskoczyć. Jestem ogromnie ciekawy, jak poprawi się brzmienie tegoż zestawu u Kolegi po zastosowaniu jakiejś listwy zasilającej, a tymczasem pozamienialiśmy przewody sygnałowe RCA na PADa i tutaj jeszcze wszystko pozmieniało się na lepsze.

     Przewody PADa opisywałem – testując je u siebie – więc nie będę się powielał, ale PAD Musaeus RCA po raz kolejny udowodnił, że jest kabelkiem niesamowicie wszechstronnym i poprawiającym wysoką jakość brzmienia BMNów na jeszcze wyższą… Ale o tym niech napisze kolega @karfied… Z kolei zamiana na przewód głośnikowy Wireworld Mini Eclipse 8 także wniosła poprawę w prezentacji barwy tonalnej, przestrzeni i sceny prezentowanej przez BMN S2 II i sprawiła, że wzmacniacz pokazał kolejne oblicze grania z którego niemałe kolumny BMN, w połączeniu z subwooferem SVS SB1000 naprawdę mocno potęgowały doznania dźwiękowe, co sprawiało bardzo częste pojawianie się przysłowiowego banana na twarzy.

Karfied MF m5si.jpg

Karfied pilot MF m5si.jpg

Karfied wtyczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko Polo napisał:

Przewody PADa opisywałem – testując je u siebie – więc nie będę się powielał, ale PAD Musaeus RCA po raz kolejny udowodnił, że jest kabelkiem niesamowicie wszechstronnym i poprawiającym wysoką jakość brzmienia BMNów na jeszcze wyższą… Ale o tym niech napisze kolega @karfied

Niewątpliwie przybyło jakości po wpięciu PAD Musaeus w zamian za mój RCA Vandame Classic. Porównując te kable podczas odsłuchów w kolejnych dniach skupiłem się też na sposobie prezentacji sceny. Z Musaeusem scena budowana jest najgłębiej i wszystko dzieje się  głównie za linią głośników rozciągnięte w głąb. Przy tym wokal znajduje się w scenie i jego wielkość i głośność jest dla mnie w sam raz. Taki sposób preferuję, jest tak jak bym siedział przed sceną w dalszym rzędzie. Natomiast Vandame i Genesis mają płytszą scenę i lokalizują większość dźwięków i wokal (jak dla mnie czasem zbyt duży i głośny) w okolicy linii kolumn. W tym przypadku mam wrażenie jak bym siedział bliżej sceny. Zatem jak kto lubi 🙂

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karfied napisał:

Niewątpliwie przybyło jakości po wpięciu PAD Musaeus w zamian za mój RCA Vandame Classic. Porównując te kable podczas odsłuchów w kolejnych dniach skupiłem się też na sposobie prezentacji sceny. Z Musaeusem scena budowana jest najgłębiej i wszystko dzieje się  głównie za linią głośników rozciągnięte w głąb. Przy tym wokal znajduje się w scenie i jego wielkość i głośność jest dla mnie w sam raz. Taki sposób preferuję, jest tak jak bym siedział przed sceną w dalszym rzędzie. Natomiast Vandame i Genesis mają płytszą scenę i lokalizują większość dźwięków i wokal (jak dla mnie czasem zbyt duży i głośny) w okolicy linii kolumn. W tym przypadku mam wrażenie jak bym siedział bliżej sceny. Zatem jak kto lubi 🙂

Więc potwierdza się takowa sprawa, że dobre kabelki także potrafią sporo dobrego wnieść do odsłuchu muzyki poprzez nasze BMNy... Nawet poprzez wpięcie między nasze "klocki", także często robią lepszą robotę...Trzeba koniecznie jeszcze popracować nad akustyką pomieszczenia, bo to także ma duże znaczenie. PAD Museaus RCA gorąco polecam za te pieniądze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Seb1 napisał:

Ja pacze na cene i ... chyba w tej cenie bardziej się opłaca wysłać kolumny na wymianę kopułek na wyższy model.

Biorąc pod uwagę ceny sklepowe ma to ogromne znaczenie, jednak Bogdan potrafi załatwić dobrą cenę - trza pytać... No i jeśli ktoś chce od razu kupić wszystkie kabelki, to wymiana zwrotnicy - bądź zamówienie upgrade kolumn - z wyższego modelu (o ile da się tak zrobić) może także przynieść sporą zmianę w brzmieniu tonalnym w naszych pokojach, a będzie nawet sporo taniej. @karfiedtak ma i sobie mocno chwali upgrade.

Po odsłuchach amerykańskiej elektroniki u Bogdana jestem ogromnie ciekawy, jak moje Bergesy 3 by z nią zagrały w moim pokoju i chciałbym móc to skonfrontować z PADami (bez upgrade by USA), które u mnie znakomicie się spisywały. Oj było by bardzo ciekawie...

W moich siedzi Crescendo, więc raczej większy głośnik bym wymienił - nawet się przymierzałem, ale... (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Seb1 napisał:

Ja pacze na cene i ... chyba w tej cenie bardziej się opłaca wysłać kolumny na wymianę kopułek na wyższy model.

Jak najbardziej można wybrać taką drogę i wydać pieniądze na lepsze głośniki i może lepiej byłoby tak zrobić. W moim przypadku  przeszedłem z modelu Ex na S + elektronika z wyższego modelu i postanowiłem pozostałą część zestawu zmodyfikować i wymienić tak  docelowo. Teraz jestem w czasie wyboru kabli, których wcześniej czy później też nie można pominąć. A kiedyś może jak będę chciał wskoczyć jeszcze wyżej z zestawem, zacznę od wymiany głośników. Ale póki co moje docelowe kolumny to S-ki.

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki.

U mnie Grają S2 II z Musical Fidelity M2si, kable Melodika Brown Sugar, PAD Musaeus, (na razie wypożyczony razem z Genesis, ale zostanie u mnie) DAC Mr. Elektronik podpięty do Soniaka blue ray kable coaxial nieznanej firmy, stojaki Muzos za 70 zł para. Wcześniej chyba w 2007r miałem BNM M3. Choć do obecnych nie ma co porównywać to bardzo mile je wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.