Skocz do zawartości
rafal735r

Klub kolumn BMN

Rekomendowane odpowiedzi

Urodą nie grzesza :) topowy model z lat "80?

W latach osiemdziesiątych mieli parę modeli topowych.

104/2 to jest z bardziej udanych modeli.

Następca to 105/3 gdzie po raz pierwszy użyli głośnika Uni Q (głośnik współosiowy).

Z innej beczki - wywal te mosiężne zwory (minimalnie degrdują dźwięk) z terminali głośnikowych i podłącz górne i dolne terminale gołym kablem.

Twoje S3 zagrają lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszperalem trochę. Mógłbym mieć 104/2 za 2500zl. Ciekawe jak by zagraly w stosunku do S3. Ten wylot BR to mają potężny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest klasyczny BR. Dziura bardzo duża ale bardzo krótka. Taki domek dla kota jest w środku :).

To ich autorska konstrukcja zwana "coupled cavity" - połączenie zalet bass refleksu i obudowy zamkniętej.

Ten filmik w 3:44 min to objaśnia https://www.youtube.com/watch?v=QVGVoPWtYu8.

2500 zł to uczciwa cena za te kolumny.

Jakby zagrały - trzeba by sprawdzić.

Moje B2 niestety zostały zmiecione - a tak się ładnie prezentowany na moich 25 kg podstawkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

B2 to stary model i chyba mniej kosztował, widzę tam tańsze przetworniki i pewnie zwrotnica oszczędniejsza. Do KEFa raczej nie wrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gadalem dzis z Panem Bogdanem i jest otwarty na budowe wg wlasnych sugestii co do ilosci glosnikow i ich modeli

Przedstawilem mu swoje oczekiwania i powiedzial ze chetnie sie podejmie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poki co 14m2 ale za rok bedzie ok 50m2

Dwie drogi sie tam zgubia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie że powstał taki temat,bo od paru tygodni próbuję poczytać coś na temat BMN-ów.Mało tego w necie.Właśnie szukam kolumn do swojego Onkyo TX8150.Pokój 22m2.Muzyka rock,metal.W swoim budżecie upatrzyłem sobie model BMN B3 II.Jak myślicie nie będzie mezaliansu?

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba najlepiej sobie wypożyczyć. Jak widzisz jeszcze mało użytkowników BMNow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie że powstał taki temat,bo od paru tygodni próbuję poczytać coś na temat BMN-ów.Mało tego w necie.Właśnie szukam kolumn do swojego Onkyo TX8150.Pokój 22m2.Muzyka rock,metal.W swoim budżecie upatrzyłem sobie model BMN B3 II.Jak myślicie nie będzie mezaliansu?

Nie czytaj tego co w internecie sie pisze o sprzetach. Czesto sie te opisy rozmijaja z tym co syszymy. Szczegolnie jesli chodzo o jakosc. Kiepskie klocki czesto sa wychwalane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

insaizm mial chyba styczność z modelem, którego szukasz. Podpowie ci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie slyszalem nic z bmn. Choc chyba producent mieszka 10 min drogi rowerem ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to możesz sobie podjechać i posłuchac.

Też byłbym za tym :)

insaimz zdaję sobie z tego sprawę,że większość opinii jest naciągana.I każdy chwali co ma.Tylko jak stwierdzić które są pisane obiektywnie?To się tyczy i prasy i internetu.No najlepiej odsłuchać samemu.W tym przypadku,jedynie za kaucją.Najpierw odsłucham w tej cenie "koncerniaków",poczekam,dozbieram i wypożyczę BMN-y.Taki mam plan :)A może przez ten okres znajdzie się ktoś,kto posłuchał tych B3 dwójek i podzieli się obiektywna opinią.

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nigdy do niczego nie byłem uprzedzony. Wybieram produkt lepszy, dla mnie BMN S3 okazały się sporo lepsze od KEF R300, które miałem z półtora roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja co bym nie wybrał w cenie do 2500zł,to chyba i tak lepiej zagra od MA BX2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie S3 pobily Kef R300 za 5500zl, bo taka jest ich cena wywoławcza. Nie którym z tym nie po drodze, ale co ja poradzę? Wybieram zawsze to co lepsze i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka sytuacja :)

4a7ba9ee70002545d3b50adc5d2c14c9_1.jpg

Na razię więcej nie mogę pokazać :) Poza tym maskownice na magnesy.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mdło się zrobiło jeśli chodzi o stronę wizualną....Ale ci kto lubi ;) ważne że grają jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mdło się zrobiło jeśli chodzi o stronę wizualną....Ale ci kto lubi ;) ważne że grają jak należy.

Fakt brak kontrastu bije po oczach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te mi bardziej odpowiadają. Tamte byly za ciemne. Wszystko mam w pokoju jasne, a te jatoby sterczaly jak kołki. Jak komunistyczny segment. Bez maskownic jest mniej "mdlo". Brakuje jeszcze kolców i loga. Jak wszystko dojdzie będzie całkiem dobrze.

Edytowane przez rafal735r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Te mi bardziej odpowiadają. Tamte byly za ciemne. Wszystko mam w pokoju jasne, a te jatoby sterczaly jak kołki. Jak komunistyczny segment.

Najważniejsze że pykaja jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie slyszalem nic z bmn. Choc chyba producent mieszka 10 min drogi rowerem ode mnie.

Wstydź się ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolumny już w sumie ogarnięte. Nowe kolce, nowe loga, nowy fornir, nowe maskownice i co najważniejsze nowy Seas na górze :)

Głośniczek wygrzewam już kilka dni i robi robotę. Akurat tak się złożyło że wygrzewanie odbywa się w doborowym towarzystwie :) Gra ciągle DAC, Blacknote DAC30 i transport Meridiana. Niestety słabe oświetlenie i słaby ze mnie fotograf więc wrzucę coś więcej jak będzie jasno. Kolumny w dębie bielonym, pociągnięte olejowoskiem, mega matowe w dotyku jak surowe drewno.

7da655f1e6c8114cf5f41adda5505cf5_1.jpg

612a47c573e93d9c5b3b8781663a6f9c_1.jpg

fd40fd89cea1150263f114e664398690_1.jpg

8d5705b50929a9cc8cc5bd248b93056b_1.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rydz

Bardzo ładnie się kolumienki prezentują .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ładanie, nawet bardzo ładnie ale ten znaczek to tzw "plastuś tani" ? Jeżeli tak to skucha bo ładny grawerowany znaczek z mosiądzu to koszt maks 20zł

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi