Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, neoeinz napisał:

Zapodalem deezera ale działanie jego z Chromecast to jakaś masakra ,u mnie przynajmniej, albo łączy albo nie, strasznie niestabilnie działa, trzeba dużo klikać w tel żeby odpalić na Chromecast 😔

Też sprawdzałem na CA, u mnie działa ok. Wkurzające za to wyłączanie tej aplikacji... Wyłącz też normalizację głośności.

I ustaw wszędzie Stream, cast itd na high fidelity

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za info odnośnie podłogówek vs monitory.  Posłucham monitory u siebie i dopiero będę decydował. Za duże to pieniądze aby w ciemno kupować. Nie muszę na siłę nic zmieniać bo system gra dla mnie super na podłogowych Beszelach.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Bergesy 3 znowu zaskakują brzmieniami poprzez PAD Musaeus RCA, które już grają około 180h. 

Jak pisał @LOBO_M o akustyce i o nakładaniu się fal względem rezonowania tychże w pokoju, to jednak coś jest w tych lepszejszych kabelkach, ponieważ przybyło basu, zmieniała się dolna średnica i ogólnie prezentacja poszczególnych tonów. @Mikelas76 i chyba @sebgla także zauważali różnicę w poprawie wybrzmień - pomijam fakt, że koledzy mają naprawdę lepsze "klocki" - ale słychać różnicę i z każdą dziesiątką godzin słuchania było słychać polepszenie w dźwiękach i scenie, a także mniej rezonansów - czyli słyszalna poprawa w "akustyczności" pomieszczenia. Bas nie dosyć, że trzymany jest w ryzach, to potrafi zamruczeć poważniej z tych 18tek w Bergesach 3... Soprany także grają zdecydowanie ciekawiej, a największa korzyść jest w prezentacji różnorodności tonalnej przez BMNy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Beszele 3 Pro do oddania w dobre ręce. Stan techniczny idealny - brzmią wybitnie. Wizualnie poobcierane obudowy w różnych miejscach.  Jeden z głośników lekko sfatygowany z poklejonym zawieszeniem - bez wpływu na brzmienie. Z bliska widoczne.  Koszt nowego to 755 PLN. Zainteresowanym wyśle oczywiście szczegółowe zdjęcia. Jak ktoś zainteresowany to prośba o kontakt na priv. Kolumny mają 2,5 roku. Kolor dąb mocca. Tweeter to szpila scanspeak.

Beszele.jpg

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dedal75 napisał:

@sebgla ja z innej beczki , jaką ma sygnaturę brzmienia LECTOR ,szczególnie jeśli chodzi o niskie częstotliwości . Pzdr

Bas na pewno nie  jest bardzo twardy, techniczny. Ja odbieram go bardziej jako lekko zaokrąglony, taki miły dla ucha. Ale na pewno nie rozlazły, ciągnący się. Kontrola basu jest na odpowiednim poziomie. Nie słucham ciężkich gatunków jest metal czy ciężki rock.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest zdecydowanie na pierwszym planie. Ja odbieram Lectora jako czarującego średnicą. Góra jest raczej delikatna. Wcześniej miałem lampę UNISON RESEARCH S6 na lampach El 34. Było to muzykalne, równe brzmienie. Lector to podobny przekaz. Bez wyostrzenia góry i bez walenia dołem. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sebgla napisał:

Bas na pewno nie  jest bardzo twardy, techniczny. Ja odbieram go bardziej jako lekko zaokrąglony, taki miły dla ucha. Ale na pewno nie rozlazły, ciągnący się. Kontrola basu jest na odpowiednim poziomie. Nie słucham ciężkich gatunków jest metal czy ciężki rock.

Mam podobne odczucia

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rafal735r napisał:

Tam na górze nie siedzi przypadkiem Crescendo? Szkoda że woofer ze średniej serii. Taki rozmiar z Excela robił by robotę. 

Tak, jest na górze Crescendo. A czy szkoda, że taki a nie inny woofer?

 Oceniłem brzmienie całych kolumn przed podjęciem decyzji. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, guinness_bis napisał:

Mam podobne odczucia

 

33 minuty temu, sebgla napisał:

Bas na pewno nie  jest bardzo twardy, techniczny. Ja odbieram go bardziej jako lekko zaokrąglony, taki miły dla ucha. Ale na pewno nie rozlazły, ciągnący się. Kontrola basu jest na odpowiednim poziomie. Nie słucham ciężkich gatunków jest metal czy ciężki rock.

I ja mam podobne wrażenia z odsłuchu. Lector ZXT-70 naprawdę dobrze grał średnicą i górnym basem, dolnego basu troszeczkę mi brakowało, ale w rocku i cięższej muzyce. A soprany były ładne, wokale piękne i klarowne. Jeżeli ktoś oczekuje, że BMNy zejdą nisko, to z Lectorem chyba tylko odpowiedni kabelek lub zmiana ułożenia kolumn i poprawa akustyki - bo barwa była naprawdę ciekawa. Mi bardziej przypadł jednak Moon ACE, ale cena też robi różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 12:37, sebgla napisał:

Koledzy Beszele 3 Pro do oddania w dobre ręce. Stan techniczny idealny - brzmią wybitnie

Seba Ty zdrajco 🤣🤣🤣.

Musze kiedys znowu do Ciebie wjechac na odsluch 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebgla napisał:

Nie, nie jest zdecydowanie na pierwszym planie. Ja odbieram Lectora jako czarującego średnicą. Góra jest raczej delikatna. Wcześniej miałem lampę UNISON RESEARCH S6 na lampach El 34. Było to muzykalne, równe brzmienie. Lector to podobny przekaz. Bez wyostrzenia góry i bez walenia dołem. 

weź na odsłuch, chyba nie ma z tym problemu, a proponuje wiąć jednocześniej gato dia-250, ciekawy jestem porownania, bo wiem ze od kilku dni gra u jednego forumowicza, u ktorego zastapil lampe na KT88, jesli dobrze pamietam. No i zostaje juz na stale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sebgla napisał:

Tak to wygląda. Brzmi podobnie jak wyglada 🙂

Screenshot_20210425-143253_Gallery.jpg

No i jest szansa, że koteły nie będą wskakiwać i po owalu spadną, no chyba, że potraktują to, jako zabawę...  😛 😛 😛 

Zapowiada się ciekawie !?!?!?

Edytowane przez Marko Polo
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marko Polo napisał:

No i jest szansa, że koteły nie będą wskakiwać i po owalu spadną, no chyba, że potraktują to, jako zabawę...  😛 😛 😛

Koty są przyzwyczajane do życia na dworze. Już wychodzi to coraz lepiej. Nie mają się zbliżać do kolumn 🙂

1 minutę temu, Kasz76 napisał:

Co to za głośnik srednio-niskotonowy?

Seas o średnicy 26cm. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.