Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio miałem okazję wypożyczyć do testów głośnik centralny firmy BMN. Pan Bogdan do sprawy podszedł bardzo profesjonalnie i sprawnie przygotował głośnik. Zero problemów z wypożyczeniem - wystarczy kaucja. Wymiary głośnika , jego wykonanie i waga przerosły moje oczekiwania. Naprawdę bardzo porządny sprzęt. Do tego w naturalnej okleinie - w tej cenie nie do zdobycia raczej. Głośnik "wpięty" do kina zagrał dobrze i wpasował się jak należało. Niestety nie miałem tak dużo czasu na testy jak bym chciał. Solidna kopułka Vify i głośniki Intertechniki ładnie grają i mogę je polecać w tym zestawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ostatnio miałem okazję wypożyczyć do testów głośnik centralny firmy BMN. Pan Bogdan do sprawy podszedł bardzo profesjonalnie i sprawnie przygotował głośnik. Zero problemów z wypożyczeniem - wystarczy kaucja. Wymiary głośnika , jego wykonanie i waga przerosły moje oczekiwania. Naprawdę bardzo porządny sprzęt. Do tego w naturalnej okleinie - w tej cenie nie do zdobycia raczej. Głośnik "wpięty" do kina zagrał dobrze i wpasował się jak należało. Niestety nie miałem tak dużo czasu na testy jak bym chciał. Solidna kopułka Vify i głośniki Intertechniki ładnie grają i mogę je polecać w tym zestawieniu

Miałem kilka lat temu nagardzane monitory BMN i teraz żałuję że je sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam parę pytań odnośnie kolumn BMN a gdzie je nie zadać jak właśnie tutaj.

Planuje wymianę dotychczasowych dali właśnie na monitory i tutaj myślę o tych większych bmn.

Która seria jest najlepsza pod względem zastosowanych przetworników i innych materiałów?

Słucham muzyki elektronicznej typu asura , carbon based liveforms

 

Zależy mi żeby nowe kolumny dobrze zagrały przy cichym słuchaniu , słyszalny bas ,dynamika.

Za parę miesięcy zmienią mi się warunki mieszkaniowe.Młody pierwszy członek rodziny więc raczej głośniejsze łupanie odpada.

Słucham w 20 m 2.Powiem szczerze że temat jest dla mnie tym bardziej trudny gdyż nigdy nie miałem monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawialem czy monitory na aż 22cm wooferze dadzą lepszy bas czy 18cm w podlogowce? Zadzwoń lub napisz meila. Seria S ma najlepsze przetworniki, ale chyba Pan Bogdan się dostosowuje więc może ci włożyć coś innego. Pewnie gorzej w tedy ze zwrotem, bo to już robi się indywidualnie zamówienie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

 

Chciałbym pochwalić się moim nowym nabytkiem, a konkretnie świetnymi kolumnami S3 od Pana Nowaka.

 

Moim marzeniem było kupić sobie kolumny, które nie będą drogie i w końcu spełnią moje oczekiwania odnośnie dobrego i czystego dźwięku. Powiada się, że jeśli chcesz kupić coś dobrego i taniego, to musisz kupić dwie rzeczy. Jedną dobrą, drugą tanią :-) Zgadzam się z tym i dlatego pomyślałem, że nigdy nie znajdę kolumn w cenie poniżej 5K, z których byłbym tak bardzo zadowolony jak z S3. Myślałem, że muszę szukać czegoś w okolicach co najmniej 10K, a na taki wydatek nie mogłem sobie pozwolić. Może udałoby mi się uzbierać jakieś siedem tys, ale po porażce ze sklepowymi budzetówkami nie liczyłem na jakąś przepaść między czwórka, a siódemką. Jedynym ratunkiem było dla mnie szukać czegoś z drugiej ręki, do czego nie jestem przekonany, albo...skorzystać z podpowiedzi jednego kolegi z forum i zapukać do Pana Bogdana Nowaka. Wysłałem więc maila, w którym napisałem wprost. „Panie Bogdanie, niech mnie Pan ratuje i spełni moje marzenia”. Nie zawiodłem się. Kolumny S3 okazały się strzałem w dziesiątkę. Za niecałe 5K kupiłem piękny mebel i wspaniały dźwięk, bo kolumny wykonane są naprawdę perfekcyjnie.

 

Zaraz po podłączeniu moim pierwszym zaskoczeniem była scena. Wcześniej, o czymś, co nazywa się głębia sceny tylko czytałem. Teraz chyba zrozumiałem czym ona jest. Słuchając przez kolejne godziny zwróciłem uwagę na blachy perkusji. Wcześniej nie przywiązywałem do nich uwagi, bo prawdopodobnie na dwóch parach kolumn, które miałem nie brzmiały one z takim wdziękiem. Potem jeden z kolegów polecił posłuchać mi czegoś z dobrej wytwórni np. Manu Katché. Napisał, że tam usłyszę jak naprawdę brzmią blachy. Dobrze, że polecił mi tego posłuchać, bo przy okazji przekonałem się jak wspaniałe mogą brzmieć również tomy perkusyjne, a nie tylko talerze. Jeśli chodzi o bas, to nigdy nie spodziewałbym się, że może do tego wystarczyć jedna szesnastka. Zawsze myślałem, że min. 8” przetwornik jest potrzebny, żeby cieszyć się dobrym i dość nisko schodzącym basem. Dla wysokich poziomów natężenia dźwięku z pewnością przydała by się i dwunastka, żeby grała bez zniekształceń, ale przy „normalnej” głośności, nie dyskotekowej łup, łup, taki 6,5” dobry przetwornik chyba sprawdzi się lepiej, niż jakiś duży, firmy no-name. Dla mnie basik z tych kolumn jest w sam raz. Pokój 18m2. Schodzi wystarczająco nisko i nie ciągnie się jak guma. W starych kolumnach najbardziej irytowały mnie sybilanty, które syczały zbyt mocno, dokuczliwe. Z tych kolumn też się wydobywają, bo przecież te głoski syczace są częścią ludzkiego głosu, ale tutaj są naturalne, a nie drażniące. Po za tym dźwięk jest miękki i łagodny. Np. harmonijka ustna w Bluesie nie świdruje w uszach.

Ta cała radość wydobywa się z CA Azur 651a, czyli z przeciętnej jakości budżetówki, wiec myśle, że gdyby podłączyć te kolumny do lepszego wzmacniacza... oj, wtedy by się działo :-)

 

Opisałem swoje wrażenia, bo zależało mi na tym, że jeśli ktoś stoi przed trudnym wyborem tzn. szuka dobrego dźwięku za takie pieniądze to polecam uderzyć po pomoc do Pana Nowaka. Ja swoje marzenie spełniłem. Może i niektórym z Was w ten sposób się uda.

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od dwóch dni użytkuję kolumienki F2 , nowa wersja na wysokotonowym Scan Speak-u.

Grają z cyfrową integrą Nuforce IA-7+dac nostromo wolf i transporcik denona. Pokoik około 15 m .

Z początku byłem dość sceptycznie nastawiony ale spróbowałem i nie żałuję.

Dźwięk i wykonanie zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Co prawda kolumny muszą się jeszcze ułożyć ale już słychać ich potencjał.

Grają bardzo relaksacyjnie i z odpowiednim otwarciem . Niskie tony nie dudnią, niziutko schodzą bez podbarwień.

Średnica gra z bardzo przyjemną naturalną barwą. Jeśli chodzi o wysokie tony ,nowa kopułka gra aksamitnie ale i z odpowiednią detalicznością , przyjemnie komponuje się z resztą pasma . Ogólnie nad wyraz dobrze zrównoważone brzmienie całej konstrukcji.

Podsumowując na szybko, jeśli ktoś szuka kolumn o świetnym "naturalnym” brzmieniu w podobnym budżecie próżno szukać czego innego , szczerze polecam. Nie sposób też na koniec nie wspomnieć o samym konstruktorze, bardzo przyjemny człowiek. Bezproblemowy kontakt z Panem Bogdanem, zarówno e-mailowo jaki i telefonicznie co bardzo cieszy i mocno buduje zaufanie.

Oby coraz więcej takich ludzi i konstrukcji w naszym polskim ”audiofilskim światku”

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych oraz radosnych świąt .

 

 

post-51948-0-82916800-1514025751_thumb.jpeg

Edytowane przez tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Spokojnie, niedawno zrobiony pokoik stricte pod odsłuch więc jeszcze nie wszystko przeniesione :)

P.S właśnie testuję z transportem Audiolaba i na innych kibelkach, qed xt 400 .

Wydaję się, że mniej basu ale kolumienki jeszcze lepiej oddają detal i nabrały więcej ”powietrza”.

Jutro w wolnym czasie popracuję nad samą akustyką pomieszczenia, zakupiłem trochę ustroi:)

post-51948-0-72389800-1514838046_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się z Wami nowymi wrażeniami z dźwiękiem S3 + NAD 375BEE. Niektórzy na PW pisali, żebym podał im więcej informacji dlaczego zdecydowałem się na kolumny BMN. Przede wszystkim takiego stosunku jakości do ceny bym nie uświadczył kupując jakieś firmówki. Dźwięk wg mnie grał trochę jak zza koca. Niektórym od razu źle się to kojarzy, wtedy odpowiadałem, że nie dosłownie jak zza koca, tylko w sensie miękko, delikatnie, łagodnie, bez nerwowości w wyższej średnicy i wysokich. Tak jak lubię. Średnica z CA 651a była trochę wycofana. Podobało mi się to, ponieważ stare kolumny męczyły mnie dość agresywną średnicą, o nadmiernych sybilantach nie wspomnę. W S3 nie było o tym mowy, a z 375 zagrały już tak, że nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Z tym wzmacniaczem średnica wyszła bardziej do przodu, ale nie jest ani trochę natarczywa, a sybilanty są naturalne, jak w zwyczajnej ludzkiej mówie, no może poza niektórymi syczącymi wokalistkami. Nie spotkałem się w muzyce wcześniej z pewnym niesamowitym wrażeniem. Po wymianie wzmacniacza, przy niektórych spokojnych kawałkach, w niekrórych momentach usłyszałem, a raczej poczułem uderzenie w klatkę piersiową. Coś jakby perkusista chciał nas wybić z transu silniejszym przyłożeniem w kocioł. Wrażenie niesamowite. Być może CA nie radził sobie z takimi impulsami energii. Jeszcze odnośnie basu. Kolega zaproponował posłuchać mi tego kawałka:

 

 

Myślałem, że dostanę zawału. Nigdy nie spodziewałbym się, że z jednej szesnastki można usłyszeć taki bas, a Jazz Manu Katché to poezja czystego dźwięku. Talerze perkusyjne jak perełki. Dźwięk tomów jak bym stał przy perkusji. S3 to naprawdę rewelacyjne paczki, a z nowym wzmacniaczem pokazały jeszcze więcej.

 

Z czystym sumieniem polecam wszystkim odsłuch kolumn BMN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się z Wami nowymi wrażeniami z dźwiękiem S3 + NAD 375BEE. Niektórzy na PW pisali, żebym podał im więcej informacji dlaczego zdecydowałem się na kolumny BMN. Przede wszystkim takiego stosunku jakości do ceny bym nie uświadczył kupując jakieś firmówki.

Niestety, ale u konkurencji kolumny na podobnej klasy przetwornikach zazwyczaj kosztują prawie dwa razy tyle.

 

 

Myślałem, że dostanę zawału. Nigdy nie spodziewałbym się, że z jednej szesnastki można usłyszeć taki bas, a Jazz Manu Katché to poezja czystego dźwięku.

 

18 :)

 

Fajnie że S3 wpasowały się u Was w systemy. U mnie model podstawowy kurde nie zagrał... Ciekawe czy jest aż taka różnica między modelem podstawowym a podłogowym.

Pewnie kwestia preferencji, zgrania i reszty toru. W myśl zasady - wszystkim się nie dogodzi.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 :)

Yes ;-) Chociaż w sumie jeśli odjąć kosz i zawieszenie to średnica wynosi jakieś 12cm powierzchni czynnej. Denerwuje mnie to, że producenci nie podają tylko tego, co wytwarza falę akustyczną, no ale lepiej się to czyta :-) Tak czy siak przetworniki spełniają swoje zadanie i z basem schodzą niżej i czyściej niż jakieś większe no-name.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przy 16cm masz jakieś 10cm. Tak już podają te średnice. Mierząc nawet z koszem to nie ma tych 18cm, ale producent pisze 18cm.

Kiedyś myślałem, że tylko dekiel od 50L garnka może zapewnić doby, nisko schodzący bas. Okazuje się, że nic bardziej mylnego, o ile nie chcemy słuchać bez zniekształceń 120dB organów i basów wydobywających się z tych luf od haubic :-)

 

Chyba, że chcemy tak ;-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=vaC81lVF8cs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek...czas na Akercocke i będzie czad nieziemski :-)

Wiesz Ziko, muszę chyba gdzieś notować te kapele. Ostatnio grzebiąc w zakładce metal trafiłem na zespół w którym świetnie grał jeden perkusista. Znalazłem w YT jak ten perkusista ćwiczył sobie rytmy z Mikem Portnoyem. Niezły był, ale zapomniałem który to :-) Edytowane przez sylwon38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.