Jump to content

Open Club  ·  164 members

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN

rafal735r
 Share

Recommended Posts

10 godzin temu, LOBO_M napisał:

Taki zabieg się nie zwróci przy odsprzedaży.

Zgadzam się z Tobą że upgrade przy odsprzedaży się w całości nie zwróci. Ale dla kogoś kto ma dosyć ograniczony budżet to chyba jedyna droga by dalej rozwijać swój system i cieszyć się lepszym brzmieniem. 🙂

1 godzinę temu, urkoni napisał:

Zgadzam się z Tobą że upgrade przy odsprzedaży się w całości nie zwróci. Ale dla kogoś kto ma dosyć ograniczony budżet to chyba jedyna droga by dalej rozwijać swój system i cieszyć się lepszym brzmieniem. 🙂

W takim przypadku jest to bardzo dobre rozwiązanie

Miałem przyjemność wczoraj odwiedzić @xyz4691 i posłuchać BMNów podłogowych S3 (modyfikowana elektronika) i muszę powiedzieć, że jeszcze tak podobającej mi się prezentacji sceny przez BMNy nie słyszałem. Szeroko, głęboko, plany poukładane, te dalsze dobrze słyszalne i wyciągające różne smaczki - GRA TO ZACHWYCAJĄCO. To niewątpliwie zasługa dobranych elementów toru i przystosowanego akustycznie pokoju. Co ciekawe pokój niewielki, kolumny stoją dosyć blisko dłuższej ściany i odległość z miejsca odsłuchowego do kolumn niewielka.

Kiedyś go słuchałem u mnie i takiej przestrzeni nie było. To pewnie udoskonalona elektronika BMN i lepiej wpasował się w innym systemie z lepszą adaptacją akustyczną. No i dobrze to o takim wzmacniaczu świadczy że nie jest ograniczeniem ale pozwala kolumnom rozwijać skrzydła.

kilka lat temu sluchalem zax70 i mam porownanie z zxt70. Roznica jest spora na korzysc zxt. Bardziej muzykalne brzmienie przede wszystkim oraz balans tonalny. 

zax jakos mnie nie urzekl. sluchalem w salonie w Poznaniu. no ale jak to w audio jest, rozna akustyka, rozne klocki i paczki. duzo wypadkowych. tak wiec brac i sluchac nalezy u siebie, a nuz wpasuje sie w system i akustyke pomieszczenia. 

Dziś trzeba było zresetować się za pomocą BMNów, które nadwyraz swoimi walorami brzmieniowymi oddaliły wszelakie niepotrzebne tematy w kąt...

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Minęła dwudziesta trzecia, poziom głośności około 7:30, wszystko rewelacyjnie słychać, wersje utworów ciekawie zaaranżowane i spać się nie chce... Ot, co potrafi ciekawa muzyka wydobywająca się z dobrych kolumn BMN Berges 3 !!!

• 3 weeks later...

Cześć,

Brat zastanawia się nad kupnem kolumn Berges 3. Jako, że jest mniej forumowy, poprosił mnie żebym zasięgnął języka.

Pokój - ok 32m2

Wzmacniacz - Dayens Menuetto

DAC - Topping D50S

Źródło/transport - malina

Muzyka:  elektronika, jazz, pop, blues, rock, rap

Brzmienie preferowane - na pewno nie suche, ostre. Bardziej naturalne, muzykalne, może być delikatnie ocieplone (nie musi), z szeroką sceną i dużą ilością detali. Na pewno musi być bardzo dobra średnica i wysokie, ale i basu nie powinno brakować.

Czy Berges 3 to jest odpowiedni kierunek? Czy sprawdzają się one też przy dłuższych odsłuchach (czy nie męczą)? Czy grają dobrze przy małej głośności?

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Godzinę temu, imbryk82 napisał:

Czy sprawdzają się one też przy dłuższych odsłuchach (czy nie męczą)? Czy grają dobrze przy małej głośności?

Tak 

Tak (ale tu wzmacniacz też coś wnosi )

Nie słuchałem z Menuetto. Pzdr

Edited by dedal75

Godzinę temu, imbryk82 napisał:

Cześć,

Brat zastanawia się nad kupnem kolumn Berges 3. Jako, że jest mniej forumowy, poprosił mnie żebym zasięgnął języka.

Pokój - ok 32m2

DAC - Topping D50S

Brzmienie preferowane - na pewno nie suche, ostre. Bardziej naturalne, muzykalne, może być delikatnie ocieplone (nie musi), z szeroką sceną i dużą ilością detali. Na pewno musi być bardzo dobra średnica i wysokie, ale i basu nie powinno brakować.

Czy Berges 3 to jest odpowiedni kierunek? Czy sprawdzają się one też przy dłuższych odsłuchach (czy nie męczą)? Czy grają dobrze przy małej głośności?

32 to już sporo. Dadzą radę jeśli o bas? 

?👈

W dniu 15.10.2021 o 08:43, imbryk82 napisał:

Cześć,

Pokój - ok 32m2

DAC - Topping D50S

Zdecydowanie BMN Berges 3 dadzą radę, ale...

Uważam, że dużo zależy od wszystkiego po trochu, tj.

- czy kolumny będą na dłuższej ścianie, czy na krótszej i ile będą mogły być od niej odsunięte oraz odsunięte od siebie,

- czy będą rozmieszczone symetrycznie względem ścian, czy z którejś strony będzie więcej miejsca, no i ile jest pustych ścian, okien i przeróżnych przeszkadzajek dźwiękowych...

- czy miejsce odsłuchu będzie pod ścianą, czy od niej odsunięte i o ile, czy pomiędzy będzie jakiś dywan itp...

- jakie przewody, bo one potrafią dużo namieszać - na dobre i na złe - nic o nich nie piszesz, a są także ważne i sporo potrafią zmienić na lepsze w odbiorze muzyki...

- koledzy z tego forum - piszą o tym i pokazują zdjęcia - na różne sposoby adoptowali pomieszczenie odsłuchowe akustycznie i to także robi ogromną robotę, ale jeśli to ma być pokój dla wszystkich, to może chociaż obrazy powieście z wypełnionym miejscem od ściany wełną w szerszej ramie (wygląda normalnie i lepsze od gołych ścian),

- malina z Toppingiem powinna ładnie zagrać, ale zależy od "źródła/nakładki" i przewodu połączeniowego (patrz wyżej), czy Tidal, Czy Spotify - bo też są różnice w odbiorze...

- po około 200h odsłuchów/wygrzania kolumny Bergesy 3 grają naprawdę świetnie już od najcichszych rejestrów i wszystko dobrze słychać !!!!!!!!

- ja także słucham przeróżnej muzyki i moje Bergesy 3 z Crescendo grają naprawdę bardzo zadowalająco !!!!

Tak od siebie. Mam - podobnie, jak Konstruktor - wzmacniacz Yamaha AX-892/ Wireworld Eclipse 8 + CDX-890/ Albedo Blue + TX-670 RDS/ IXOS 104 + Nostromo Wolf 2 LE/ ALbedo Blue + Malina z Allo DigiOne/ Wireworld Starlight 8 Coaxial i słucham - podobnie - różnej muzyki. Ja wybrałem "na górze" Seas Crescendo. Możesz poprosić o zwrotnicę z Beszeli lub modyfikację przewodami od zwrotnicy - także robi zdecydowaną poprawę w brzmieniu - albo pójść w Beszele PRO 3. Zaciski ETI także wnoszą więcej w brzmieniu... Jeśli Beszele 3 za drogie, to albo zwrotnica, albo przewody... Ja bym sugerował porozmawiać z Bogdanem i dodatkowe pieniądze - o ile fundusze pozwalają - przeznaczyć na przewody PAD Musaeus RCA od Toppinga i jakiś lepszy od Maliny!!! Głośnikowe także wnoszą sporo w brzmieniu, ale lepszy przewód od źródła potrafi więcej przekazać do wzmacniacza, a to słychać bardziej, niż odwrotnie!!! 

Powodzenia w doborze !!!!

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.