Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

U mnie małe zmianki. Jedne nie widoczne, drugie trochę więcej. Zachciało mi się nowego stolika RTV to sobie sprezentowałem. Oczywiście żaden audiofilski. A druga rzecz to wysłałem do Bogdana kolumny na strojenie. Chciałem żeby zdjąć odrobinę góry, ale pogmeral coś w sekcji wysokotonowej, góra zrobiła się bardziej zróżnicowana. Przy okazji wymienil gniazda i nie trzeba było już tej góry zdejmować. Jest kulturalniejsza. 

IMG_20211108_155241_compress52.jpg

IMG_20211108_155414_compress51.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

U mnie małe zmianki. Jedne nie widoczne, drugie trochę więcej. Zachciało mi się nowego stolika RTV to sobie sprezentowałem. Oczywiście żaden audiofilski. A druga rzecz to wysłałem do Bogdana kolumny na strojenie. Chciałem żeby zdjąć odrobinę góry, ale pogmeral coś w sekcji wysokotonowej, góra zrobiła się bardziej zróżnicowana. Przy okazji wymienil gniazda i nie trzeba było już tej góry zdejmować. Jest kulturalniejsza. 

IMG_20211108_155241_compress52.jpg

IMG_20211108_155414_compress51.jpg

Rafał, nie wierze...zaciski poprawiają dźwięk😄. I pisze to wielki przeciwnik wszelkiej biżuterii audio😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kasz76 napisał:

Rafał, nie wierze...zaciski poprawiają dźwięk😄. I pisze to wielki przeciwnik wszelkiej biżuterii audio😄 

Też tak uważam, że każdy element toru potrafi wpłynąć na (jakąś) zmianę brzmienia/wybrzmienia dźwięków nie tylko w BMNach, a nawet wpłynąć na szeroko rozumianą "akustykę w pomieszczeniu", w którym się słucha muzyki, co przeważnie jest zwykłym pokojem w naszych mieszkaniach.

Może słowo "poprawiają dźwięki" jest zbyt ogólnikowo rozumiane, jednak uważam, że nawet zaciski mają wpływ na minimalną, acz odczuwalną zmianę w odsłuchu i da się to usłyszeć. Nie wierzyłem, póki u mnie - w moim pokoju - nie postanowiłem poeksperymentować z zaciskami, przewodami i wzmacniaczami i... I różnice są słyszalne, co można także rozumieć w odniesieniu do błędnego rozumienia "poprawy akustyki" poprzez te zmiany. BMNy poprzez zamianę przewodów, czy wzmacniacza, na takie "cuda" z wyższej półki zagrały inaczej, usłyszałem więcej i bardziej mi się to podobało... Ci - co znają i lepiej rozumieją to zagadnienie - zapewne są w stanie napisać więcej i jeszcze to wytłumaczyć (układ kolumn, nakładanie się fal, mody, odbicia, proporcje pomieszczeń, kontrola wybrzmień, itp., itd.). Ja i zapewne spora większość po prostu to słyszą i nie zastanawiają się bardziej nad tym tematem. No i jeszcze sfera finansowa też musi być akceptowalna...

Muzyka ma nas cieszyć w naszych domach (a każdy ma inne gusta, finanse i pomieszczenia) i tylko to powinno mieć znaczenie!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. W dobrze skomponowanym przejrzystym systemie takie zmiany zazwyczaj słychać. Inna sprawą jest czy warto w relacji korzyść/koszt. Tu każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Właściciele slabszych systemów tego nie wyłapują, więc w konsekwencji zostają kablo- podstawko-itp-sceptykami

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 15:53, rafal735r napisał:

U mnie małe zmianki. Jedne nie widoczne, drugie trochę więcej. Zachciało mi się nowego stolika RTV to sobie sprezentowałem. Oczywiście żaden audiofilski. A druga rzecz to wysłałem do Bogdana kolumny na strojenie. Chciałem żeby zdjąć odrobinę góry, ale pogmeral coś w sekcji wysokotonowej, góra zrobiła się bardziej zróżnicowana. Przy okazji wymienil gniazda i nie trzeba było już tej góry zdejmować. Jest kulturalniejsza. 

IMG_20211108_155241_compress52.jpg

IMG_20211108_155414_compress51.jpg

 

Rafale bardzo ładny stolik. 

Gdzie nabyłeś i za ile jeśli to nie tajemnica?

Co to za listwa zasilająca po prawej stronie stolika (na podłodze)?

Edytowane przez xyz4691
Nie napisałem teksu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 22:19, guinness_bis napisał:

Dokładnie tak. W dobrze skomponowanym przejrzystym systemie takie zmiany zazwyczaj słychać. Inna sprawą jest czy warto w relacji korzyść/koszt. Tu każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Właściciele slabszych systemów tego nie wyłapują, więc w konsekwencji zostają kablo- podstawko-itp-sceptykami

Tylko jaki to przejrzysty system??? Czy to taki, którego wszystkie elementy mają spójny przesył informacji muzycznej i danych na podobnym/równym poziomie? Czy stary sprzęt sprzed lat można za taki uznać, bo w moim słyszę dużo różnic w zależności, czy to przewody zamienię, czy wzmacniacz... A mam tylko, albo aż BMN Berges 3 i starusieńkie już "jamaszki".

Czy dobre kolumny Twoim zdaniem wnoszą najwięcej - by te zmiany usłyszeć? Bo kiedy ja porównywałem różne opcje sprzętowe, to wychodziło mi, że nawet przy średnim sprzęcie i kabelkach, a dobrych kolumnach zawsze było lepiej w odbiorze muzyki, niż odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 15:53, rafal735r napisał:

U mnie małe zmianki. Jedne nie widoczne, drugie trochę więcej. Zachciało mi się nowego stolika RTV to sobie sprezentowałem. Oczywiście żaden audiofilski. A druga rzecz to wysłałem do Bogdana kolumny na strojenie. Chciałem żeby zdjąć odrobinę góry, ale pogmeral coś w sekcji wysokotonowej, góra zrobiła się bardziej zróżnicowana. Przy okazji wymienil gniazda i nie trzeba było już tej góry zdejmować. Jest kulturalniejsza. 

IMG_20211108_155241_compress52.jpg

IMG_20211108_155414_compress51.jpg

Elegancko to wygląda. Widzę, że masz dosyć blisko tylnej ściany kolumny. U mnie też taki sposób ustawienia się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marko Polo napisał:

Tylko jaki to przejrzysty system??? Czy to taki, którego wszystkie elementy mają spójny przesył informacji muzycznej i danych na podobnym/równym poziomie? Czy stary sprzęt sprzed lat można za taki uznać, bo w moim słyszę dużo różnic w zależności, czy to przewody zamienię, czy wzmacniacz... A mam tylko, albo aż BMN Berges 3 i starusieńkie już "jamaszki".

Czy dobre kolumny Twoim zdaniem wnoszą najwięcej - by te zmiany usłyszeć? Bo kiedy ja porównywałem różne opcje sprzętowe, to wychodziło mi, że nawet przy średnim sprzęcie i kabelkach, a dobrych kolumnach zawsze było lepiej w odbiorze muzyki, niż odwrotnie...

W mojej ocenie to taki, w którym żaden element toru nie narzuca swojej specyfiki (charakteru) grania.
Który nie dodaje ani nie ujmuje. To oczywiście utopia, bo pewnie takich nie ma.
Najprościej więc, taki w którym słychać zmiany.
Wiek sprzętu wydaje się więc nieistotny, byleby spełniał powyższe założenia.

Co do kolumn, to nie mam wyrobionego zdania. 
Zapewne kolumna (ale też źródło czy wzmacniacz) mają o wiele większy wpływ na dźwięk niż okablowanie.
Z tego wynika więc, że Twoje obserwacji są słuszne. Ale wychodząc z założenia  "twój sprzęt jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo" kolejną rzeczą jest zadbanie o okablowanie czy inne akcesoria.

Moje Klipsch Heressy na tą chwilę mnie satysfakcjonują, a ostatnie zmiany dotyczyły wymiany streamera, poprawy zasilania oraz zmian w okablowaniu. To zapewniło jakość, synergię i dało poczucie, że cały system gra czysto, równo i szczegółowo,
a co najważniejsze oddaje muzyczne emocje.
Nigdy jednak nie miałem okazji testować u siebie hi-endowych (drogich..) kolumn, więc nie jetem w stanie powiedzieć jak wiele mógłbym jeszcze wycisnąć z tego co już posiadam.  Teoretycznie wydaje mi się, że po wyeliminowaniu z toru słabych (odstających od reszty) elementów toru następna w kolejce powinna być ponownie wymiana kolumn.... 
 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 19:10, Kasz76 napisał:

Rafał, nie wierze...zaciski poprawiają dźwięk😄. I pisze to wielki przeciwnik wszelkiej biżuterii audio😄 

Bogdan się uparł 🤷‍♂️

23 godziny temu, xyz4691 napisał:

 

Rafale bardzo ładny stolik. 

Gdzie nabyłeś i za ile jeśli to nie tajemnica?

Co to za listwa zasilająca po prawej stronie stolika (na podłodze)?

Stolik z drewna mango. Górny blat nie jest dość prosty więc trzeba było trochę kombinować. Taki industrialny, loftowy styl. Kosztował 900zl. Nie jest to typowy stolik audio, choć trochę przypomina. 

A listwa, tania Taga PF-600, choć w sumie nazywa się to Filtr Sieciowy. 

4 godziny temu, zigi696 napisał:

Elegancko to wygląda. Widzę, że masz dosyć blisko tylnej ściany kolumny. U mnie też taki sposób ustawienia się sprawdził.

Niestety pomieszczenie wymusza takie ustawienie, ale jak wyjadę dalej od ścian to nie ma wielkich zmian. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rafal735r napisał:

Niestety pomieszczenie wymusza takie ustawienie

Ja mam kolumny odsuniete jakies 80cm liczac od frontu i gra to b. dobrze. 

A kiedy sie przeprowadzasz? Pisales kiedys ze bedziesz zmienial lokum. Jestem ciekaw twojego doswiadczenia po zmianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, zildjian napisał:

Czy podłogówki nie są za duże do 19m2?

ja mialem na 19,9m2 i byly ok. 

Teraz mam na 25m2 czesciowo otwartych na kuchnie i korytaz. Mysle ze BMNy podlogowe sa tak do 25m2. Pozniej wieksze 3 drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zildjian napisał:

Jak oceniacie najwyższe 3 półki podłogowych?

Ja mam lekko modyfikowane bergesy 3 i graja naprawd fajnie. Slyszalem pozostale, graja troche lepiej. Dla mnie osobiscie, zaznaczam dla mnie, nie warte takiej doplaty do beszele pro. Wolalbym dolozyc i wziasc 3drogi z innej stajni np YB. Wiem bo slyszalem. Tyle ze tu sie robi cena grubo powyzej 10 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim grają bardzo neutralnie, podłączysz ciepło grający wzmacniacz to będą  grały ciepło jak ostro grający to ostro. Ładny bas mają ale nie jest to basisko jak z podłogówek w tej cenie z wieloma głośnikami basowymi, jest precyzyjny, schodzi nisko ale podłogi nie zamiecie. U mnie z musical fidelity m2si super się zgrały, dostałem bdb steteofonie, nienatarczywą detaliczność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.