Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

S jest sporo lepsza. FX brak nieco wypełnienia na basie. Nic nie wiem o BR tylko z przodu. Ja bawiłem się zatykanie BR i przy zatykaniu tylnego basu było sporo mniej. Głównie gra tylny, ocenił bym to 80% do 20%. Ja do tylu mam też nie wiele, może 25cm, bas jest nieco podbity, ale sytuację ratuje nie typowy BR, nie ma podbić w pewnych zakresach co może uwypuklac się dudnieniem tylko w całym zakresie basu, dodatkowo wentylacja z przodu zmniejsza ciśnienie samo basu. Te kolumny nie przeskocza fizyki, ale podbicia są sporo mniejsze niż w przypadku zwykłych BRow i kolumny więcej wybaczaja bliskość ścian.

no cóż w takim razie moje zainteresowania muszą skupić się na s1, do tego muszę wymyślić jakieś standy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie S3 stoją w 15m, na długiej ścianie. Jakieś 2.5m, może nawet mniej do kolumn. Do tyłu z 25cm.

podobnie mam aktualnie, przy 12 nie będzie aż takiej różnicy jak u ciebie.to chyba dobra opcja. A jak z przestrzenią i basem?( pytam bo już trochę się z nimi osluchales względem wcześniejszych wpisów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi, u mnie czasem basu jest sporo ze względu na bliskość ścian. Trzeba wziąć to pod uwagę, kumpel mi powiedział że czasem bas się przeciągnie, ale mi to odpowiada i jestem tego świadom. Musisz sam się jakoś określić, ja ci w tym nie pomogę. Ogólnie najważniejsze jest to że kolumny nie dudnią jak chociażby wcześniejsze Kefy R300 i schodzą wiele niżej.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi, u mnie czasem basu jest sporo ze względu na bliskość ścian. Trzeba wziąć to pod uwagę, kumpel mi powiedział że czasem bas się przeciągnie, ale mi to odpowiada i jestem tego świadom. Musisz sam się jakoś określić, ja ci w tym nie pomogę. Ogólnie najważniejsze jest to że kolumny nie dudnią jak chociażby wcześniejsze Kefy R300 i schodzą wiele niżej.

wiadomo że nie mam zamiaru obarczac cie ew moim złym wyborem...gusta sprawa indywidualna, natomiast zarys jaki mi przyblizasz dużo mi oszczędzi czasu. Sam charakter grania zmienia się w mniejszym pokoju a ty masz już to organoleptycznie zbadane.Przestrzen na tych seasach nie siedzi pod ścianą?

Obecnie siedzę na Heco Victa 700, które to specyfikację ma z kosmosu więc trudno mieć odniesienie. Jakby nie było nawet s1 to była by przepaść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w serii s, przestrzeń i stereofonia super. Bogdan mi kiedyś opowiadał, że stroil je również pod jazzem, więc powinieneś być bardzo zadowolony.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w serii s, przestrzeń i stereofonia super. Bogdan mi kiedyś opowiadał, że stroil je również pod jazzem, więc powinieneś być bardzo zadowolony.

no to zacnie się zapowiada, a jak twoje s2?

Jak nabędziesz BMN chętnie się "wproszę" z moją Jolą...wzmacniaczem znaczy...

Tak tak jeszcze zje mojego nada i dalej będę chorował a i tak już jedna nerka wyceniona ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Newnec odeslalem je ponieważ miały mi służyć jako audio do komputera, jako odsluch w bliskim polu, lecz te kolumny grają pełnym dźwięk dopiero minimum 1.5m od sluchacza.

Drugiego dnia przeniosłem je do innego pokoju, stawiając przy stoliku rtv, leżąc na łóżku, słuchałem pół nocy, dźwięk był przyjemny i nie męczył, urzeklo mnie w tych kolumnach powietrze między instrumentami, gdzie w moich klipsch było zlane w całość i mało czytelne, tam było wyseparowane jakby zupelnie inny utwór.

Jedynie czego mi brakowało to bardziej zarysowanych szczegółów na górze.

Niestety w tym pokoju z tv również nie miałem ich jak ustawić, ponieważ jedna z kolumn była prawie przy samej ścianie, i było słychać jak dźwięk z tej kolumny się dusi.

 

Przesłuchalem nie mało podstawkowych kolumn, jedno jest pewne Kef R300 to one zamiataja, gdybym miał wybrać między Ls50 a BMN, wybrałbym BMN.

 

Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem.

Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdziemy Jolę i kupisz za groszki... :-)

czy tu chodzi o jakiegoś yaqina:>?

 

@Newnec odeslalem je ponieważ miały mi służyć jako audio do komputera, jako odsluch w bliskim polu, lecz te kolumny grają pełnym dźwięk dopiero minimum 1.5m od sluchacza.

Drugiego dnia przeniosłem je do innego pokoju, stawiając przy stoliku rtv, leżąc na łóżku, słuchałem pół nocy, dźwięk był przyjemny i nie męczył, urzeklo mnie w tych kolumnach powietrze między instrumentami, gdzie w moich klipsch było zlane w całość i mało czytelne, tam było wyseparowane jakby zupelnie inny utwór.

Jedynie czego mi brakowało to bardziej zarysowanych szczegółów na górze.

Niestety w tym pokoju z tv również nie miałem ich jak ustawić, ponieważ jedna z kolumn była prawie przy samej ścianie, i było słychać jak dźwięk z tej kolumny się dusi.

 

Przesłuchalem nie mało podstawkowych kolumn, jedno jest pewne Kef R300 to one zamiataja, gdybym miał wybrać między Ls50 a BMN, wybrałbym BMN.

 

Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem.

właśnie widziałem na foto że warunki nie sprzyjające, u mnie będzie symetria i conajmniej 2m do miejsca extazy . Jeśli chodzi o samą górę nie musi być idealna także to mnie nie zniechęca. Najprawdopodobniej skuszę się na S1, kolejne to "klocki" w takiej klitce, a te wyglądają skrzętnie ( do tego standy 50-60 cm wys;4 grube rurki wyprofilowane w kwadrat,otwory do wypełnienia balastem na zamówienie z allegro).

Co do tych LS to zbyt drogie poza tym dla mnie to nie kolumna(cukierasek), do biurka ok ale weź tu wyciśnij dół jak ja mam wątpliwości przy tych s1 co do zejścia inna kwestia że za mało mam nerek by trwonić kasę na połysk ozdobniki i inne blyskotki w audio, to ma znikać dla oczu a być dla uszu.

 

Póki co uzbrajam się w cierpliwość i mecze na starym lokum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że nie mam zamiaru obarczac cie ew moim złym wyborem...gusta sprawa indywidualna, natomiast zarys jaki mi przyblizasz dużo mi oszczędzi czasu. Sam charakter grania zmienia się w mniejszym pokoju a ty masz już to organoleptycznie zbadane.Przestrzen na tych seasach nie siedzi pod ścianą?

Obecnie siedzę na Heco Victa 700, które to specyfikację ma z kosmosu więc trudno mieć odniesienie. Jakby nie było nawet s1 to była by przepaść...

Ja znam bardzo dobrze te Victy, bo kumpel je ma chyba z 10lat. To granie na najniższym poziomie. Akurat ostatnio był u mnie, bo dość rzadko się teraz widujemy i byl pod wrażeniem. To nie ta liga, co tu więcej pisać. Z tym że u mnie te kolumny dopiero pod Primarem pokazały sporo więcej.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukierasek, cukieraskiem, jakbyś usłyszał jak to gra to byś się zdziwił.

Na pewno S2 niżej schodzą od S1, ja wybrałem S2 ponieważ jest "większy dźwięk"

Zależy od gustu, ja wolę jak szczegóły są bardziej zarysowane i bardziej wyraźne, a to dlatego, że ja nie słucham głośno, więc zależało mi na tym by przy cichym, bądź normalnym słuchaniu, słyszał pełny dźwięk i wyraźne szczegóły, a słucham muzyki syntetycznej.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukierasek, cukieraskiem, jakbyś usłyszał jak to gra to byś się zdziwił.

Na pewno S2 niżej schodzą od S1, ja wybrałem S2 ponieważ jest "większy dźwięk"

Zależy od gustu, ja wolę jak szczegóły są bardziej zarysowane i bardziej wyraźne, a to dlatego, że ja nie słucham głośno, więc zależało mi na tym by przy cichym, bądź normalnym słuchaniu, słyszał pełny dźwięk i wyraźne szczegóły, a słucham muzyki syntetycznej.

jako pierwsze brałem pod uwagę modele nr2 tylko się bałem tej masy z drugiej strony nie słucham głośniej jak średnio ( w końcu jazz to tło dnia) a one szybko łapią ster...czyli podobne podejście jak u ciebie. Wiesz coś może o Fx2? Cena zblizona a inne elementy ( zmieścił bym się w budżecie ze standami).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio pośpiech nie jest wskazany, lepiej się troszkę wstrzymaj i dozbieraj kaski.

Szczerze Ci powiem, że najlepiej gdybyś wybrał się w podróż do producenta i sam porównał te kolumny, grają one dość specyficznie, co trudno wyrazić słowami, tego trzeba posłuchać, chyba że masz naprawdę daleko, więc zostaje Ci jedynie wypożyczenie.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio pośpiech nie jest wskazany, lepiej się troszkę wstrzymaj i dozbieraj kaski.

Szczerze Ci powiem, że najlepiej gdybyś wybrał się w podróż do producenta i sam porównał te kolumny, grają one dość specyficznie, co trudno wyrazić słowami, tego trzeba posłuchać, chyba że masz naprawdę daleko, więc zostaje Ci jedynie wypożyczenie.

dokładnie... w tym roku raczej tematu nie popchne, i tak dużo mi pomogliscie,z Trójmiasta do Bydzi trochę jest, bliżej mi do Sonus Olivy ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Zainteresowany kolumnami BMN S3 po opisach rafal735r umówiłem się na odsłuch, który wywarł na mnie wielkie wrażenie. Nie jestem jeszcze zbytnio osłuchany, gdyż składam swoje pierwsze stereo (BMN S3 już zamówiłem), jednak mogłem w krótkim odstępie czasu porównać kolumny między innymi do Focal Chorus 716, Jamo concert c71, klipsch rp-260 (podpięte do amplitunera stereo onkyo tx-8150), słuchałem również Proac studio 118, b&w cm5 s2, ELAC BS 243.3 podpiętych pod yamahe rn-602.

 

Po ponad dwugodzinnym odsłuchu Proac studio 118 na które byłem niemal zdecydowany nie myślałem, że na drugi dzień zmienię zdanie na korzyść właśnie bydgoskich BMN S3.

 

Teraz mam nieco dylemat jaki wzmacniacz dobrać do tych kolumn. Pan Bogdan z BMN stroi na wzmaku Yamahy i samą Yamahę również mi polecił. Na ten moment zastanawiam się nad ampli stereo Yamaha r-n602 z uwagi na funkcje sieciowe, gdyż mam zamiar używać subskrypcji Tidal, trochę FLAC z USB. Jestem jednak świadom tego, iż funkcje sieciowe mogą być kosztem jakości dźwięku i nie zagra to tak jak np. wzmacniacz zintegrowany, a tym bardziej używany...

 

Mógłbym prosić o radę, co by tu dobrać do tych BMN S3? Słucham dużo muzyki elektronicznej, pop, klasycznej, filmowej, wszystko po trochu oprócz rockowych kawałków. Lubię dynamiczne brzmienie o solidnej podstawie basowej. Pokój 18m2 - 4,5x4m. Czy np. duża będzie przepaść jeżeli chodzi o jakość dźwięku z Yamaha r-n602 a Yamaha a-s2000 (używany) czy chociażby Yamaha a-s801?

 

Oczywiście nie musi to być tylko Yamaha...

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry.z własnego doświadczenia polecam amplitunery yamahy z serii avantage - RX- A 1040, 1050 czy 1060 lub wyżej RX- A2040, 50 czy 60. Może uda znaleźć się w miarę nową używkę w sieci. Mają bardzo dobre przetworniki do przetwarzania muzyki i odtwarzania z sieci. Niższe modele yamahy mają słyszalnie od razu przetworniki. Ponadto słuchałem BMN na swoim ampku więc mogę polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obry wieczór. słuchałem S3, S2 i Ex3 jak pamiętam. S2 najmniej mi się podobały - nadspodziewanie dużo basu, w porównaniu z pozostałymi był najmniej dokładny. EX3 sprawiały wrażenie mniej otwartych, mniej efektownych i wyraźnych w porównaniu do S3. Niestety nie było dużo czasu na porównania, a co gorsze nie można było porównać z żadną konkurencją (co było oczywiste). Pamiętam natomiast jak duży wpływ na dźwięk miały kable- wprost nie mogłem wyjść ze zdumienia. moim zdaniem są kolumnami godnymi uwagi ze względu na wysokiej jakości głośniki, okablowanie, i elementy zwrotnicy, oraz wykończenie. szczerze mówiąc to chętnie bym ich jeszcze raz posłuchał.. :) najlepiej w domu , w konfrontacji z obecnymi kolumnami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.