Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, LOBO_M napisał:

@ssk, bardzo ciekawy opis. Czy mógłbyś jeszcze dodać i formację z czym kolumny u Ciebie grają i w jak dużym pomieszczeniu? Jak również jakie kolumny zastąpiły?

Proszę bardzo:

Pomieszczenie 25 m2 proporcje boków niestety takie że wychodzi kwadrat więc łatwo o fale stojące. Adaptacja akustyczna – na ścianie gdzie stoją kolumny panele z wełny mineralnej. No i …firanka z meblościanką ;)

Test wykonany był na:

Końcówka mocy stara ale jara ONKYO M 5030, przedwzmacniacz Yamaha c-40, Do tego CD z dwoma DAC, gramofon i komp z kartą Audiotrak Prodigy 7.1 z wymienionymi opampami. Kumpel przyniósł jakiś DAC ale nie pamiętam co to było.

Kolumny zastąpiły stare huter&dorbnitz marmurowa bardzo egzotyczna konstrukcja z lat 80-tych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ssk napisał:

Adaptacja akustyczna – na ścianie gdzie stoją kolumny panele z wełny mineralnej. No i …firanka z meblościanką ;)

Witam!

Tak spytam, te panele z welny za kolumnami to maja za zadanie pochlaniac niskie? Pytam bo mam 2.5m pomiedzy mna a kolumnami i bas mi sie chyba za mocno wzbudza (pewnie odbicie fal itp.) Szukam sposobu zeby to troche zniwelowac. A roznie tu na forum sie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, azael napisał:

@SSk, mnie jeszcze interesuje jaką muzyką je katowałeś. :)

Muzyka – uff wiele tego było, sorki jeżeli przeinaczę jakąś nazwę:

Dave Brubeck Take five pliki flac, Beastie Boys – ich jazzowe kawałki z płyty The in sound from way out – vinyl, Muzyka z filmu Tron legacy flac, Carbon Based Lifeforms – kilka płyt flac, Rage against the machine cd, Enigma 2 I MCMXCAD flac/cd, Mike Oldfield The Songs Of Distant Earth flac/cd, Wardruna flac, Type o negative October Rust flac/ cd, Black keys kilka kawałków flac, Ac/Dc Back in Black – vinyl, Delicate sound of thunder Pink Floyd – Vinyl, H.U.V.A network – parę kawałków, Massive Attack kilka płyt- flac, Moby – kilka płyt – flac, Muza z filmu gladiator CD,

I wiele wiele innych

Tak jak widać od Sasa do lasa, Nie testowałem Disco Polo - uff fuj – nawet nazwa ta we mnie prowokuje porzyg! Nagrania różnie zrealizowane, formaty bezstratne CD i winyl.

17 minut temu, Mikelas76 napisał:

Witam!

Tak spytam, te panele z welny za kolumnami to maja za zadanie pochlaniac niskie? Pytam bo mam 2.5m pomiedzy mna a kolumnami i bas mi sie chyba za mocno wzbudza (pewnie odbicie fal itp.) Szukam sposobu zeby to troche zniwelowac. A roznie tu na forum sie pisze.

Generalnie wełna mineralna ma dużą efektywność tłumienia niskich częstotliwości w porównaniu np. z pianką. U mnie kolumny stoją (audiofile się rozpłaczą) - na biurku przy ścianie i panele zmniejszają dudnienie-czyli podbicie w wyższym basie. Ogólnie polecam to rozwiązanie - spróbuj za kolumnami co najmniej dwa takie panele postawić - im grubsze tym lepiej - no może bez przesady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ssk napisał:

 

Wielki szacun dla konstruktora że za pomocą prostych filtrów tak ładnie zapanował nad pasmem przenoszenia – podejrzewam że długo musiał szukać odpowiednich głośników żeby to tak ładnie zgrać, do tego obudowa nie podbarwiająca basu tym paskudnym dudnieniem spotykanym w wielu konstrukcjach. 

Dlatego pierwsze na co zwróciłem uwagę to własnie bas w tych kolumnach. W trudnych pomieszczeniach radzi sobie niespotykanie dobrze, nawet przy głośnym graniu nie ma cienia dudnienia. Te BRy robią robotę. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mikelas76 napisał:

Tak wlasnie myslalem. Teraz tylko wife factor :/ A tu moze byc roznie.

Moze na 5cm w kolorze bliskim koloru sciany Pani Żona wyrazi zgode.

:)

Podoba mi się określenie wife factor ;) no cóż Home Manager musi być wzięty pod uwagę. Na szczęście na rynku jest pełno ładnych paneli akustycznych. Może też pomyśl o przestawieniu kolumn lub miejsca odsłuchu- może akurat siedzisz w miejscu gdzie masz strzałkę fali stojącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, hey napisał:

Im bardziej chudo na basie tym mniej dudnienia 

Witaj

I tak i nie. Rzeczywiście jeżeli masz w pomieszczeniu problem z rezonansem w niskich tonach to będzie tak jak piszesz. Ale nam chodzi o rezonanse i fale stojące w samej obudowie głośnika. W tej konstrukcji uporano się z tym bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, hey napisał:

Bardziej by mnie interesowało żeby sprawdzić, czy na moim repertuarze, faktycznie nic Ci tam nie zadudni;)

Masz na myśli repertuar zbliżony do tego,  który już pojawił się w tym wątku:

Gonię podobnego króliczka, którego dogonił kolega Antykreator. Gdyby nie Wife Factor  już pewnie testowałbym któreś "dwójki" obciążone np. Behemothem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Zaraz ktoś napisze że nie można robić kolumn bez wygłuszenia. Przecie panie to nie zagra. 

Zawsze ostatecznym narzędziem do oceny jest ucho połączone z mózgiem ;)

46 minut temu, azael napisał:

Masz na myśli repertuar zbliżony do tego,  który już pojawił się w tym wątku:

Gonię podobnego króliczka, którego dogonił kolega Antykreator. Gdyby nie Wife Factor  już pewnie testowałbym któreś "dwójki" obciążone np. Behemothem. :D

Najostrzejsze granie którym testowałem BMN-y to Fear Factory - płyty Archetype, Demanufacture, Obsolete - brzmiało pięknie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ssk napisał:

Najostrzejsze granie którym testowałem BMN-y to Fear Factory - płyty Archetype, Demanufacture, Obsolete - brzmiało pięknie

Mnie na dzień dobry przy odsłuchach interesuje jak sobie paczki radzą z podwójną stopą i "najwyższymi" talerzami oraz czy na średnicy nie ma papki zamiast napiep...cych gitar. Jak to zadziała, można słuchać dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, azael napisał:

Mnie na dzień dobry przy odsłuchach interesuje jak sobie paczki radzą z podwójną stopą i "najwyższymi" talerzami oraz czy na średnicy nie ma papki zamiast napiep...cych gitar. Jak to zadziała, można słuchać dalej. :)

Tak jak pisałem, testowałem min na Fear factory - tam stopa zasuwa z prędkością światła i jest darcie ry...a na cały regulator - kto słuchał ten wie. W wielu konstrukcjach taka muza zlewa się w jedną ścianę dźwięków - tam gdzie często np. jazz brzmi pięknie - ostry rock jest masakryczny...zlewa się w papkę - tak znam to ;) Moja opinia i mój nieabsolutny słuch w tym przypadku jest taki że w BMN2II jest dobrze - dla mnie powtarzam - dla mnie - brzmi tak jak powinno to brzmieć. Radzę zamówić paczki do testów i samemu posłuchać bo to co mi się podoba nie koniecznie może spodobać się Tobie. To dla ciebie one mają grać i tylko Ty dla siebie będziesz mógł prawidłowo je ocenić a inne min moje opinie to tam wiesz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzalbym z tymi cenami LOBO. Ja mam na razie koncowke rotela i streamer sieciowy heos denon. I tu potwierdzam po raz kolejny ze wszystko zalezy od nagrania. Dobre nagrania z Tidala slychac nawet na tym smiesznym grajku rewelacyjnie. No i AKUSTYKA pomieszczenia to chyba z 30-40% sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słychać. Czemu nie. Kasa nie gra. Miałem droższe wzmacniacze, które nie chciały grać. Akurat okazało się że tańszy zagrał lepiej. Trzeba niestety słuchać, porównywać itp. Z tańszych wzmakow to Marantz PM7000, 7200, 8000 są OK. Nawet Denon PMA-1500R. Kiedyś sporo tego tańszego sprzętu przerobiłem. Miałem mnóstwo denonow, marantzow. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym że kasa gra czy nie gra, to problem nowych sprzętów jest taki, że one mi się nie podobają po prostu. Lubię konkretne gabaryty. Wizualnie PM7200 to dla mnie ideał. Prosty, nieplastikowy, kanciasty. Marantz, z czasem, dostanie syn, a ja powoli szukam, coś do 2ktyś, wizualnie jak marantz, z jeszcze lepszym dzwiekiem, z opcja podłączenia bezpośrednio gramofonu. Myślałem o Sony https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sony-ta-f730es-najwyzszy-model-gw-7719947483 Tylko te drewniane boki:-( 

Taki wieczorny OFT;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś za 2200 kupilem PM16. Ale pewnie PM17 też da radę. Zs niewiele więcej jak 2 można trafić Yamahe AS1000. 

Z Sony ES miałem tylko 707ES i chyba 570ES. A.i jeszcze 3ES ale to jakieś nieporozumienie ten ostatni. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.