Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem z niskimi, ale i tak wybór monitorów to zamierzone posunięcie, wcześniej miałem też podlogowki. Interesuje mnie właśnie S1, i kolejne wersje po upgrade. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tymi kolumnami przy dostawiniu do ściany? Chodzi mi o monitory,  wylot jest z przodu wiec teoretycznie powinno być ok ale w praktyce różnie to bywa. Chce postawić je na szafce rtv o długości ok 2.2m i nie wiem czy zda to egzamin. Muszę zrezygnować z podlogowek ze względu na dzieci no i wiec szukam alternatywy. Może ktoś z posiadaczy kiedyś próbował takiego ustawinia albo ma chęć spróbować z ciekawości? jak by to brzmiało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest z podłogową przy dzieciach? . Ja bardziej boję się o monitory, po tym jak centralny mi zrzucili, to jak kupiłem nowy to przykleilem na 2 stroną rzepę i później też zastosowałem to rozwiązanie do postawienia monitorów na standach. Pzdr 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogowki są wysokie i nie są tak stabilne już raz jedna oparła się o ścianę  i zdążyłem złapać jak dzieci zaczęły biegać wiec wolę nie ryzykować bo gdyby poszła w przeciwnym kierunku moglo być słabo. Więc narazie przejście na monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Son-go napisał:

Jak jest z tymi kolumnami przy dostawiniu do ściany? Chodzi mi o monitory,  wylot jest z przodu wiec teoretycznie powinno być ok ale w praktyce różnie to bywa. Chce postawić je na szafce rtv o długości ok 2.2m i nie wiem czy zda to egzamin. Muszę zrezygnować z podlogowek ze względu na dzieci no i wiec szukam alternatywy. Może ktoś z posiadaczy kiedyś próbował takiego ustawinia albo ma chęć spróbować z ciekawości? jak by to brzmiało? 

Dwójki mają z tyłu też wylot, nie wiem jak jedynki. Sprawdziłem i u mnie przy odległości do ściany 20 cm-50 cm nie ma różnicy na przykładzie kontrabasu z utworu L-O-V-E Diany Krall na płycie Turn Up The Quiet, natomiast 10 cm przy ścianie, nie mam pewności, ale tak jakby troszkę dźwięk się przedłuża, ale to jest ledwo słyszalne. Głębia sceny jest zaznaczona przy 10 cm, ale im dalej tym lepiej. (Korektor basu miałem na 0 i odłączony sub., głośność tak średnia, a potem zrobiłem taką większą też).

Najlepiej gdybyś wypróbował u siebie, w swoim zestawie, pomieszczeniu i na szafce.

 

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.01.2020 o 14:14, rafal735r napisał:

Jakieś podobne ☺️

 

 

ooo

Ciekawe, na jakich głośnikach i elektronice. Też gdzieś widziałem podobne w sieci, ale to dawne czasy... A to rodzima firemka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym poczytal jakieś opinie użytkowników S1 albo ich zmodyfikowanych  wersji S1II, i bodajże Berges1.

Bo chyba z monitorów wersji podstawowej S1 są najlepsze? prawda?

Pzdr 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po dłuższym czasie i po wielu rozmowach jak i odsłuchach na temat zmian, które chciałem wprowadzić do kolumn dla mnie ustaliliśmy z konstruktorem, że zamiast serii S 3 (zaszalałem) i wybrałem Bergesy 3 (Żona wypowiedziała tylko jedno zdanie - ma być wycieczka, remont, a za resztę kup te, które będą lepsze). No więc na moje życzenie został zmieniony głośnik wysokotonowy, zaciski i terminale. Zaciski naprawdę robią robotę - podobnie, jak przewody - i konia z rzędem temu, kto twierdzi, że to nie ma znaczenia. Oczywiście moje doświadczenia z lat 80-95 - gdzie także przerabiałem kolumny są zgoła nieporównywalne, ale ucho to słyszy... Teraz czekam na moje kolumny i po czasie zacznę odsłuchy przewodów głośnikowych.

Może macie doświadczenie, jak Yamaha (AX-892 + CDX-890) + Bergesy 3 + Albedo Blue (interkonekt RCA) + rock, jazz, blues, pop i muzyka elektroniczna oraz poważna (tych słuchamy) zagra z jakimś dobrym i w rozsądnej cenie kablem głośnikowym? Mam kilka na "uchu", ale najpierw poczekam na kolumny, a obecny przewód głośnikowy to Tara Labs Prism Omni ST Bi-Wire z Audio ACademy Hyperion IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając pyskówkę o Bmn w innym wątku, chciałbym tu rozwinąć Wasze rozważania na temat tweeterów. 

Między Ex,  S, SII i  Berges jest dla mnie spora różnica w cenie. Czy do słuchania "prostszej" muzyki wystarczy niższy model? Wiem, najlepsze są odsłuchy, ale czy konstruktor ma wszystkie kolumny w jednym czasie? Pewnie nie. Więc prośba o popisanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona mawia, że "muzyka jest najwyższą formą sztuki" i daje dużo człowiekowi... Możesz nawet disco polo słuchać na naprawdę dobrych kolumnach za naście tysięcy, bo to od Twoich funduszy zależy i tego, co lubisz i nikt nie ma prawa Tobie tego zabronić, ani negować - to tylko negatywnie świadczy o tym człowieku. (nie mam nic do disco polo...)

Moim zdaniem - po wielu godzinach rozmowy z Konstruktorem, kiedy wybierałem dla siebie kolumny - usłyszałem, że na sam początek (ale by mnie dźwięki zadowalały) polecił mi EX 3 II lub S 3 (do mojego wyboru). Znam swoje gusta i słucham praktycznie wszystkiego i lubię słyszeć detale i poprawnie odwzorowane dźwięki, ale niestety za jakość trzeba zapłacić. Pewne instrumenty sprawiają najwięcej problemów, a do tych elektronicznych zawsze możesz użyć potencjometrów we wzmacniaczu lub procesorów dźwięku i efekt będzie lepszy. Więc nie zdecydowałem się na żadne markowe kolumny, bo BMNy za te pieniądze dają znacznie więcej i to wszystko słychać i mas zawsze wsparcie u Właściciela !

EX 3 II na początek, a strojenie i gusta ustal z Konstruktorem. Ja za dużo słucham bluesa i poważnej ostatnio, dlatego zdecydowałem się pójść wyżej i czekam na Bergesy 3 z moimi poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za jakość trzeba płacić. Nie tylko w audio. Niedawno słuchałem Audio Solutions Figaro S. Super sprzęt. Bas trochę cienki, ale ogólnie baaardzo pozytywnie. Jeszcze lepsze Adam Audio S3v. Niestety poza budżetem.

Na szczęście mamy Bmn. Na pewno będą niedługo na mojej liście do odsłuchu. No i nasze, więc przy wyborze dodatkowy plusik będzie. 

Marko Polo poproszę koniecznie o wrażenia, gdy się wygrzeją.

Dedal 75 musimy  posunąć do przodu te odsłuchy , bo wiosna idzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Seb1 napisał:

Już miałem nadzieję, że powiesz, że B3 wystarczą. Trzeba  pewnie będzie przywitać się z eskami, żeby za chwilę nie wymieniać na lepsze.

"Niestety" wpływ lepszego tweetera słychać nawet na prostych klubowych kawałkach. Oczywiście nie pokaże w tedy wszystkich swoich możliwości. Ale chodzi o sam fakt.

 

Na stronie www, pojawił się pełny cennik wszystkich kolumn BMN. Nowa strona jest ciągle w budowie. Można powiedzieć że "szkielet" już jest.  

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seb1 no jutro jestem u Ciebie myślę że do 9tej zląduję ? chyba że coś się zmieniło?. Pzdr 

Natomiast @rafal735r musi nam dać znać kiedy ma 2 zmianę HAHA 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rafal735r napisał:

Na stronie www, pojawił się pełny cennik wszystkich kolumn BMN. Nowa strona jest ciągle w budowie. Można powiedzieć że "szkielet" już jest.  

Fajnie by bylo, jakby kazdy model mozna bylo miec w wersji z zaciskami jak w PRO. 
ciagle zastanawiam sie na upgrade moich EX2, tyle ze cena beszeli to jednak dla mnie psychologiczna blokada, berges maja szpilke ktora mnie odrzuca wizualnie. Jest tez druga opcja tweetera, Rafal sprawdzales obie? Czym sie po krotce roznia? No a upgrade do modelu S to za maly pszeskok i by mi sie bawic nie chcialo.

nie ukrywam ze woofer Beszeli jest po prostu piekny, szkoda ze bergesy maja taki sam jak moje EX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.